Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
221. hozzászólás - 2009.11.23. 14:08:19 (Válasz Ricardo #220 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.23. 13:15:27
Idézet: Ariel - 2009.11.23. 13:10:40
Ha pedig nagyon lefelé ütsz, eleve nem nyersz semmit csata végén, de tőled tudnak szívni.


Ez az ami teljesen hülyeség. Valami minimális lét akkor is vinni kellene. (Mint írtam a portya topicban, Leanthil 0 LE-t vitt 8 szint távlatából a nálam lévő 175k LE-ből.)



Szerintem nem hülyeség. Ha Leanthil 20:0-ra tud téged verni, akkor ő nem kockáztat semmit a csatával, miért járna neki ezért jutalom?
Szerintem simán lehetne szorozni a szerzett LE mennyiséget egy "kockázati" szorzóval, ami egyforma erős ellenfelek esetén 1, ha meg nálad sokszor gyengébbet támadsz, akkor meg 0. (Természetesen mehetne 1 fölé is, abban az esetben, ha nálad erősebbet támadsz.)
Pontszám: 6.52
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
222. hozzászólás - 2009.11.23. 14:13:40 (Válasz Jeriko #221 hozzászólására.)
Ilyen alapon el lehet felejteni a szint alapú besorolást, hiszen egy pók is 20:0-ra ver mindenkit, még akár 5-6 szinttel felfelé is. Sőt, Ricardo is 20:0-ra veri a 8 szinttel nagyobbakat amikor kijönnek 15% alól. Nekik mégis jár jutalom.
Az erősebb/gyengébb fogalom már rég nem párosítható a szinthez.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.23. 14:17:29-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.50
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
223. hozzászólás - 2009.11.23. 14:26:00 (Válasz Ariel #222 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.23. 14:13:40
Ilyen alapon el lehet felejteni a szint alapú besorolást, hiszen egy pók is 20:0-ra ver mindenkit, még akár 5-6 szinttel felfelé is. Sőt, Ricardo is 20:0-ra veri a 8 szinttel nagyobbakat amikor kijönnek 15% alól. Nekik mégis jár jutalom.
Az erősebb/gyengébb fogalom már rég nem párosítható a szinthez.


Azért elég nagy a különbség. A pók/Ricardo okosan használta a játék taktikai elemeit arra, hogy odáig erősödjön, hogy 20:0-ra verjen sokakat. Pont, hogy az ilyenért kell, hogy jutalom járjon. A magasabb szintűnek milyen érdeme van a 8 szinttel lejjebb szénné vert karakterrel szemben? Leginkább az, hogy előbb indult a játékban.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.68
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
224. hozzászólás - 2009.11.23. 14:35:16 (Válasz Ariel #219 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.23. 13:10:40
Ez könnyen előfordulhat a projekció miatt is. 40-es projekcióval 6000 LE-t lehet megvédeni, és ennyivel 1200 LE-t lehet szívni.


o tamadott...
A hozzászólást Endyr módosította 2009.11.23. 14:36:57-kor
Pontszám: 7.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
225. hozzászólás - 2009.11.23. 14:46:38 (Válasz Prisma #223 hozzászólására.)
Ne kezdjük már el magasztalni az egyik taktikát a másikkal szemben. A magas kivégzés pont annyira taktikai elem mint a szinguláris, vagy a VF. Ha együtt indultam valakivel, de mára a taktikámnak köszönhetően 8 szinttel leelőztem, azért miért kapok kevesebb jutalmat portya végén mint az, aki VF-et használva bevárja és ripityára veri azokat akik sokkal késöbb indultak és nem használnak VF-et?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.34
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
226. hozzászólás - 2009.11.23. 15:47:29 (Válasz Ariel #225 hozzászólására.)
Az hogy kevesebbet kapsz, az szerintem is jogos, ez például a szinguláris hátránya. Előnye, hogy jóval kevesebben vernek el (ez a középmezőnyben is igaz, csak ott ugye teljesen mindegy, hogy 5000-ren tudnak elverni vagy csak 4000-ren) viszont kevesebbet rabolhatsz. Azzal van a gond, hogy 0-át visz fixen, annak nincs semmi értelme.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.72
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
227. hozzászólás - 2009.11.23. 17:21:10 (Válasz Ariel #225 hozzászólására.)
A szinguláris valóban taktikai elem. A lehető legmagasabb szintről lefelé támadásoknak azonban csak töredék része alapul erre a taktikai elemre. A nagy része egyszerűen amiatt van, hogy az egyik játékos előbb indult, mint a másik.

Azt írtad, hogy Ricardo (és a pókok) csak annyira érdemelnek jutalmat a 20:0-ás rommá verésért, mint a magas szintről lefelé támadó. Én erre mondom, hogy teljesen fals érvelés.

Egy pók kizárólag akkor tud rommá verni valakit, főleg magasabb szintűt, ha jobban használja a taktikai elemeket, tehát jobb játékos. Ezzel szemben egy magasabb szintű rommá verhet valakit egyrészről akkor, ha jobban használja a taktikai elemeket, tehát jobb játékos (a te eseted), másrészről akkor is, ha egyszerűen csak előbb indult a játékban. Ez olyannyira így van, hogy 6-7 szinttel feljebbről jóval ügyesebb játékosokat is rommá lehet verni pusztán az időbeli indulás előnye miatt. És az van, hogy a lefelé támadásnál sokkal több az utóbbi eset. Már csak azért is, mert szingulárist szinte kizárólag a TOP-on használnak, ami a játékosok elenyésző része.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.81
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
228. hozzászólás - 2009.11.23. 17:32:06 (Válasz Prisma #227 hozzászólására.)
"Egy pók kizárólag akkor tud rommá verni valakit, főleg magasabb szintűt, ha jobban használja a taktikai elemeket, tehát jobb játékos."

Hülyeség. Elég benyomni a VF-et. Ehhez nem kell IQ.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 1.99
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
229. hozzászólás - 2009.11.23. 17:33:40 (Válasz Mortimer #228 hozzászólására.)
Ahhoz is elég benyomni a VF-et, hogy a topról lemorzsolódott légüres térben leledzőknek legyen portyacélpontja
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.52
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
230. hozzászólás - 2009.11.23. 17:40:06 (Válasz Mortimer #228 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.23. 17:32:06

Hülyeség. Elég benyomni a VF-et. Ehhez nem kell IQ.


Csak hogy lásd, mekkora marhaságot írsz, kicserélem szingulárisra: "Hülyeség. Elég benyomni a szingulárist. Ehhez nem kell IQ."

Ariel szerint is taktikai elem a szinguláris, és én ebben egyet is értettem vele. Ha viszont a szinguláris, és a VF nem taktikai elem, akkor mi az? Így könnyen eljutunk oda, hogy ebben a játékban nincsenek taktikai elemek, elég benyomni ezt, vagy azt, amihez ugye nem kell IQ. Egyébként ez egy böngészős játék, tehát valóban nyomogatni kell a gombokat, de ez nem csoda, mert nem közvetlen neurális interfésszel működik.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.05
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
231. hozzászólás - 2009.11.23. 17:47:59 (Válasz Mortimer #228 hozzászólására.)
Ahhoz viszont komoly IQ kell hogy ennek az ellenkezőjét valaki rendszeres időközönként levezegtesse, végülis csak az alapvető logikának, a józan észnek és a gyakorlatnak mond ellent. Ha találkozol az illetővel, adj át neki egy nagy LOL-t a nevemben.

Ariel: alattad viszont szerintem jobbára olyanok vannak konkrétan akik ugyanazt a csodás taktikát alkalmazzák mint te, csak épp kicsivel később kezdték. Ezért jutalom kéne hogy járjon? A VF-fel kapcsolatban pedig Prisma asszem nagyjából leírta a lényeget, de hadd segítsek én is: aki egy 8 szinttel nagyobbat lecsap, az sokkal-sokkal kevesebb erőforrásból (konkrétan több tíz-, esetleg százezer tpvel kevesebből) erősebb karaktert nevelt mint a szintrohanó, és még a komolyabb felszerelést is képes ellensúlyozni.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 7.41
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
232. hozzászólás - 2009.11.23. 18:29:17 (Válasz Bolsevik #231 hozzászólására.)
Nézd meg a karakterszámomat és nézd meg a többiekét az első oldalon. A játékosok nagyrésze előbb indult mint én. Nem azért vagyok ott, ahol vagyok, mert előbb kezdtem mint mások.
A VF-ről sem kell ódákat zengeni, nekem is van VF-es karakterem. 37-ik szinten 5 szinttel felfelé ütve is bőven vannak legyőzhető célpontjaim.
Én úgy látom, hogy semmivel sem érdemel több jutalmat egy VF-es, az azonos szintű, nem VF-et használókat csépelve, mint az aki szingulárist fejlesztve üti az alacsonyabb szintűeket.

Aki szingulárist használ, az nem azért magasabb szintben, mert elöbb kezdte, hanem azért mert gyorsabban halad. Sosem lesznek olyan célpontjai akik sokkal késöbb kezdték. A VF-es viszont simán elveri azokat akik fele annyi ideje játszanak mint ő, és bezsebeli a jutalmat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.25
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
233. hozzászólás - 2009.11.24. 10:35:46 (Válasz Ariel #232 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.23. 18:29:17
Nézd meg a karakterszámomat és nézd meg a többiekét az első oldalon. A játékosok nagyrésze előbb indult mint én. Nem azért vagyok ott, ahol vagyok, mert előbb kezdtem mint mások.


ez igaz, de megnézve a karakterszámokat vicces, hogy az első 7 helyezett közül 6-an nem voltak az első 1000 induló között.
Pontszám: 2.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
234. hozzászólás - 2009.11.24. 10:47:39 (Válasz winnie #233 hozzászólására.)
A játék maga bőven 3000 után indult, az ez alattiak mind előregisztráltak. Náluk a számoknak nincs szerepük, egyidejűnek tekinthetők.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.30
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
235. hozzászólás - 2009.11.24. 12:03:24 (Válasz winnie #233 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.11.24. 10:35:46
Idézet: Ariel - 2009.11.23. 18:29:17
Nézd meg a karakterszámomat és nézd meg a többiekét az első oldalon. A játékosok nagyrésze előbb indult mint én. Nem azért vagyok ott, ahol vagyok, mert előbb kezdtem mint mások.


ez igaz, de megnézve a karakterszámokat vicces, hogy az első 7 helyezett közül 6-an nem voltak az első 1000 induló között.



Ezekből a számokból az égvilágon semmi információt nem lehet levonni, mivel az első napokban több ezren jelentkeztek. Nekem 1521 a számom, és az első napon jelentkeztem.
Galmuszk száma 3637, Barrique-é 2688 - lehet hogy egy-két nappal később, de gyakorlatilag indulás óta játszanak.
Pontszám: 8.36
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
236. hozzászólás - 2009.11.24. 12:37:08
OFF:
Regisztráció ideje: 2008.10.20
6245-ös ID,
A hozzászólást Freez módosította 2009.11.24. 12:37:23-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.30
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
237. hozzászólás - 2009.11.24. 13:48:15
A lényeg, amire rá akartam mutatni, hogy nem azért vagyok az elején, mert elöbb indultam mint mások, hanem azért mert szingulárist használok.
Nem arrol van szó, hogy azért győzök le valakit, mert több hónappal késöbb indult mint én, hanem a szingulárisnak köszönhetően.
Én lefelé ütve semmit nem nyerek, ahogy Ricardo prezentálta. Viszont az aki VF-et használ, és olyan karaktereket támad, akik nem fejlesztnek VF-et és fele annyi ideje játszanak mint ő, semmiféle büntetést nem kap.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.24. 13:48:44-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.55
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
238. hozzászólás - 2009.11.24. 13:53:41 (Válasz Ariel #237 hozzászólására.)
Miért kapjon büntetést? Neki meg KH nincsen.
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.28
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
239. hozzászólás - 2009.11.24. 13:58:16 (Válasz Eliteninja #238 hozzászólására.)
A KH-ra ugyan úgy büntetést kapok.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.57
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
240. hozzászólás - 2009.11.24. 14:24:25 (Válasz Ariel #237 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.24. 13:48:15
Viszont az aki VF-et használ, és olyan karaktereket támad, akik nem fejlesztnek VF-et és fele annyi ideje játszanak mint ő, semmiféle büntetést nem kap.


Könyörgök, hagyd már ezt a hülyeséget! Miért kéne beleszámítani abba, hogy ki kit győz le azt, hogy mikor indult a játékban? Kit érdekel? Se nem erény, se nem negatívum, hogy valaki előbb, vagy később indult. Ha valaki 3 hónapig nem játszik, akkor utána kapjon büntetést bárkinek a legyőzéséért, csak azért, mert mire újra nekiállt játszani csupa olyan van körülötte, aki később kezdte? Hihetetlen, hogyan lehet ilyen ostobaságot kitalálni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.82
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!