Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
421. hozzászólás - 2010.02.03. 12:37:05 (Válasz Andaxin #417 hozzászólására.)
Azzal semmi problémám, hogy kevés az ellenfél, és az is csak a KH. Én választottam, amikor nem fejlesztettem VF-et. Azzal van bajom, hogy folyamatosan változnak a szabályok ráadásul a lehető legrosszabb módon. A változások soha nem úgy jönnek, hogy mindenkinek lehessen felkészülni rá, hanem mint egy pofont bekapod, aztán térj magadhoz. Ez történt az epikus szörnyek varázslataival, a varázslatsebzések csökkentésével, a lélekszívással, az erőbónusz csökkentésével, az állatsebzések módosításával, a bajnoki viadal tönkretételével, a KH állandó foltozgatásával ( ahelyett, hogy végre mindenki számára elérhető lenne), és még sorolhatnám. Több száz őskövet fizetek havonta, és ennyi pénzért elvárható lenne, hogy ne hetente változzon a játék, hanem ha valamibe bele is kell nyúlni, az komolyan meg legyen indokolva, és a változtatások együtt, patch formájában jöjjenek, előre bejelentve, és végiggondolva. Nem pedig úgy, hogy hétfőn Miklós kitalál valamit, kirakja a fórumra, szerdán pedig már játékban is van, pár extra szopatással. Ennek ideje végre véget vetni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.21
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
422. hozzászólás - 2010.02.03. 13:43:28
No, csináltam egy kis statisztikát a - szerintem - top3 KH-zóról (legalábbis LE.diff ügyben). A résztvevők: Barrique, Ariel, Galmuszk - Cyront kellene még belevenni). Előrebocsájtom, senkivel szemben nem akarok személyeskedni.

A statisztika lényege: vettem egy régebbi (több, mint egy hónapos) karakterlap másolatot a karakterekről, és összehasonlítottam a mostanival. Megnéztem a szerzett és vesztett LE-t, és a csatákat.

Számok helyett (aki nem hiszi, csinálja meg ugyanezt a statisztikát) a következő eredményekre jutottam:

- fenti karakterek 2% alatti arányban csatáznak karajterekkel, csatáik 98%-át KH ellen vívták.
- Győzelmi arányuk KH ellen kb. 80-90%
- Egy KH elleni csatában az LE.diffjük átlag 1900 LE-vel nőtt (itt figyelembe vettem Galmuszk gyémánt bónuszát és a portyaLE-t növelő tárgyakat, ezeket levontam)
- Vesztes KH csatában átlag kb. 1000 LE-t buktak.

Megcsináltam ugyanezt két alacsonyabb szintű karakterrel is (itt sokkal nehezebb precízen számolni, mert sokkal nagyobb a többi horda elleni csaták száma, és nem választható szét, hogy az LE.diff tőlük vagy KH-tól módosult-e), de ami egyértelműen látszik, hogy a csatánkénti szerzett LE lényegesen alacsonyabb a fenti 1900-nál.

Megjegyezném továbbá, hogy az 1900-as érték alacsonyabb, mint amit maximális EH szakértelemmel lehetne szerezni.

További megjegyzések:
- Az adatok nem tartalmazzák az LE-szívással szerzett LE mennyiségét.
- Ez kb. másfél hónapos ÁTLAG, benne KH elleni háborúval és KH mentes időszakokkal.

A következtetéseket mindenki vonja le.
Pontszám: 6.07
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
423. hozzászólás - 2010.02.03. 14:05:07 (Válasz Jeriko #422 hozzászólására.)
A kínzókamrát te se vetted bele. Az napi 20-30ezer simán van.

2010.01.27. A kínzókamrából 26934 LE áramlott beléd.
2010.01.26. A kínzókamrából 23451 LE áramlott beléd.
2010.01.25. A kínzókamrából 22789 LE áramlott beléd.

Ez a LE diffben nem jelenik meg! A KH pedig nem kamrázható, tehát aki csak őket üti, annál ez kiesik.
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.02.03. 14:05:24-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.56
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
424. hozzászólás - 2010.02.03. 14:05:11
.
A hozzászólást Birka módosította 2010.02.03. 18:30:45-kor
Pontszám: 6.27
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
425. hozzászólás - 2010.02.03. 14:12:53 (Válasz Birka #424 hozzászólására.)
A küldiket csinálni MINDIG egyszerűbb volt játékosokon csinálni, mint a KH-n, fogja már fel mindenki. Hányszor kell még leírni, hogy nem változott ez, csak én spec. a várható LE miatt inkább a KH-t ütöttem annak ellenére, hogy játékosokon előbb meglett volna a küldi! Most már nem biztos hogy így lesz. Akkor meg majd jön a sírás, hogy minek ütök lefelé 7-8 szinttel.
Új tulajdonos
Pontszám: 7.83
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
426. hozzászólás - 2010.02.03. 14:14:54
Miért nem lehet megjeleníteni valahol a LE szívást és a kínzókamrát is? Egyből látszana, hogy mi nagyobb táp, karaktereket ütni, akár 90%-al szívni őket és kinzókamrába vinni,

VAGY

KH-t ütni.

Mert most csupán mindenki a LE diff toplistát látja, és ez a középmezőnyt érthetően idegesíti, mert látják, hogy aki a KH-t üti az sokat rabol. De azt nem látják, hogy náluk mennyi egyéb bevétel van. Összehasonlíthatóvá kellene tenni a kettőt, és egyből nem lenne ilyen egyértelmű a leányzó fekvése.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.56
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
427. hozzászólás - 2010.02.03. 14:19:23
Mortimer: elolvastad, amit írtam?
Pontszám: 5.14
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
428. hozzászólás - 2010.02.03. 14:50:10 (Válasz Birka #424 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.02.03. 14:05:11
Ez teljesen jól működne, ha nem a szint lenne a mutatója az erősségnek! Én most már nem a KH-ban érzem a probléma magját, hanem abban, hogy a szint elérve a kereskedelem korlátot kvázi nem ad akkora előnyt tárgyakból, mint amekkora hátrányt jelent leütésnél.


Azt ne feledd el, hogy ez csak egy savban igaz. 101-es szint eleresetol ugyanugy visszaall a targyakbol adodo kulonbseg.
(Pont ezert is irtam anno, hogy ennek a korlatnak ez az erv nem lehet valodi oka.)

Tehat ha van 2 karakter, akik kozott konstans 10 szint a kulonbseg, akkor az alabbi rendszer szerint valtozik a targyszint kulonbseg kozottuk:

(kisebb kari szintje, nagyobb kari szintje, vasarlasi szintkulonbseg)
73 83 10
74 84 9
75 85 9
76 86 8
77 87 8
78 88 7
79 89 7
80 90 6
81 91 6
82 92 5
83 93 5
84 94 5
85 95 5
86 96 5
87 97 5
88 98 5
89 99 5
90 100 5
91 101 5
92 102 6
93 103 6
94 104 7
95 105 7
96 106 8
97 107 8
98 108 9
99 109 9
100 110 10
Pontszám: 6.85
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
429. hozzászólás - 2010.02.03. 15:02:05 (Válasz Jeriko #427 hozzászólására.)
Te a TOP KH-zó réteg LE diff változását nézted, hogy mennyi LE-t szereznek. Ez tökéletesen látható a karakterlapon, lehet vele számolni, statisztikákat készíteni, összehasonlítani a csaták számával stb.

Én pedig az alattuk lévő, a KH-t ütni nem tudó 60-80. szintűekről írtam, akik már kiértek a béna játékosok közül. Nekik már nincs LE a portyában, és azt látják, hogy a TOP mennyit kaszál. Ez érthetően idegesíti őket, és Miklós folyamatosan hallja tőlük, hogy a TOPnak mekkora táp a KH. De azt nem mutatja semmilyen statisztika, hogy ők mennyit szereznek kínzókamrából, ami a topnál már nincs meg. Náluk is jön simán 30ezer kamrából naponta, ha okosan töltik azt meg, és ez 2000 LE emberenként.

Te 1900-at számoltál a TOP-ra, én pedig azt mondom, hogy lejjebb sima karaktert ütve portyapontonként simán másfélszer annyi a bevétel csak a fix hatásokat számítva (energiahasznosítás + kamra). Ilyenformán nem hogy csökkenteni kellene a KH-ból származó LE-t, hanem növelni, főleg, hogy 20 szint különbség van a két réteg között.
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.02.03. 15:02:55-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.91
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
430. hozzászólás - 2010.02.03. 15:09:57
Ebbe nincs feltétlen igazad , az én szintemen ha 6-8 embert el tudok vinni a kamrába az már siker.
Nem a bénaságom miatt, hanem ennyit érek el . Csak sajnálom, hogy Miklós nem veszi észre a KH-t rég ki kellett volna terjeszteni. Min a TOP 50 ig
Hallod. Nemár.
Pontszám: 5.65
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
431. hozzászólás - 2010.02.03. 15:15:44 (Válasz Harcos kard #430 hozzászólására.)
Vedd már észre, hogy én a lejjebb lévő rétegről beszélek, ahol sok célpont van.

Aki lepontoz, az igazán megmagyarázhatná, hogy mi indokolja, hogy - Jerikó számítása szerint - a 95-100. szintűeknél egy portyapontra 1900 LE jut, addig 25 szinttel lejjebb (!) 70. szinten egy portyapontra az energiahasznosítás egy velünk azonos szintű célpontra kreatívval 1400 LE, és erre rájön még a kamrabevétel, aminél elvitt karakterenként még ezer LE-t simán lehet számolni. (És akkor még - szövetségi tapasztaltokból kiindulva - bőven alálőttem.)

Tehát 95. szinten 1900 vs. 70. szinten 2400 LE / pp.

Ebből Miklós szerint az következik, hogy túl táp a KH. Fenét. A másik rész adatai nincsenek a toplistán!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.04
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
432. hozzászólás - 2010.02.03. 15:29:51 (Válasz Mortimer #429 hozzászólására.)
A legnagyobb probléma, hogy Miklósnak már végképp nincs fogalma arról, hogy mennyi LE van a csatákban, hogy mennyi költséggel jár elkölteni a pp-t, stb.
Osztja a korlátokat jobbra-balra ész nélkül, de valós indoka nincs rá, egyetlen konkrét magyarázatot sem láttam, hogy pl miért kellett 35% kábítás ellenállást adni a KH-nak. Csak azt hallja, hogy mekkora táp a KH, de kétlem hogy utánanézett volna, hogy milyen egyszerű a kábítás a játékosok között, és milyen a KH ellen. Sajnos egyre több ilyen meggondolatlan változtatás kerül a játékba, amiből nekem személy szerint kezd már elegem lenni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.13
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
433. hozzászólás - 2010.02.03. 15:39:58 (Válasz Mortimer #429 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2010.02.03. 15:02:05

Te 1900-at számoltál a TOP-ra, én pedig azt mondom, hogy lejjebb sima karaktert ütve portyapontonként simán másfélszer annyi a bevétel csak a fix hatásokat számítva


És a kettő szerinted ellentmond egymásnak?
Pontszám: 4.11
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
434. hozzászólás - 2010.02.03. 15:46:24 (Válasz Jeriko #433 hozzászólására.)
Igen, mert azért csak van 25 szint különbség a kettő között.

A 70. szinten, EH-val kapott LE mennyisége a játékvezető által van megállapítva.

A 95. szinten, a KH által kapott LE mennyisége a játékvezető által van megállapítva.

Szerinted mi indokolja, hogy a magasabb szintű kevesebb LE-t kapjon portyapontonként, mint a 70. szintű?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.05
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
435. hozzászólás - 2010.02.03. 15:55:54
Nem szoktam a játékban hasraütésszerű változásokat csinálni. Általában minden egyes nagyobb változásról hosszadalmas vita folyik a fórumokon, de apróbb változások történnek úgy is, hogy több, tapasztalt játékossal való konzultáció után döntünk valamiről. Én is játszom a játékkal a középmezőnyben, az élmezőnyben nyilván nem lehet karakterem, ez inkorrekt lenne, de épp elég visszajelzést kapok erről is tőletek ill. az adatbázisból, logokból, amely a döntéseket megalapozottá teszi.

A +35% kábitás védelemről, a programban nem történt semmiféle változás, a kristály hordát próbáljuk érdekessé és izgalmassá tenni néha egy-egy csavarral. Lehet, hogy egy hónap múlva 35% kábitás védelmet kicseréljük +20 intelligenciára, vagy +20 rezisztenciára. Lehet, hogy a kHsok idővel megtanulnak tüzet lehelni, vagy hatalmas füleket növesztenek. Ezek célja nem a korlátozás, hanem a folyamatos kihívás, az izgalom biztosítása.

Magával a KHval nincs semmi gond, tökéletesen betölti a funkcióját, ellenfelet ad a topnak. Probléma legfeljebb a lélekszívás és a KH együttes működésével volt, ezt korrigálta a legutóbbi patch.

A változások célja minden esetben a játék és a játékélmény jobbá tétele, a játék élvezhetőségének hosszútávú megőrzése. Minden emberben megvan az ismeretlentől való félelem, a változásokkal szembeni bizonytalanság. A változásoktól való idegenkedés természetes dolog, mint ahogy a változások szükségessége is. Én annyit ígérhetek, hogy a továbbiakban is a vélemények maximális figyelembevételével, a játék érdekében, és csak a lehető legminimálisabb mértékben fognak dolgok módosulni.
Pontszám: 7.53
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
436. hozzászólás - 2010.02.03. 16:04:50 (Válasz Miklós #435 hozzászólására.)
Azzal nem tetted kihívássá a KH-t, hogy 35% kábítás elhárítást adtál nekik. Egyszerűen a jövőben a kábítós küldetés szempontjából nem léteznek, hanem azt 8 szinttel leütve fogom megcsinálni, egy sima karaktert rommá verve.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.61
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
437. hozzászólás - 2010.02.03. 16:26:24 (Válasz Mortimer #436 hozzászólására.)
Sokan amúgy is így csinálják sok sikert hozzá!
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.64
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
438. hozzászólás - 2010.02.03. 16:31:55 (Válasz Miklós #435 hozzászólására.)
Miklós, a 35% kábítás védelem akkor jelent kihívást, ha erre a játékosok tudnak is reagálni. Ha beraksz egy megszerezhető tárgyat, varázslatot, szakértelmet, bármit, amivel le lehet küzdeni ezt a védelmet. Ha egyszerűen csak kapnak +35% védelmet, az nem kihívás, hanem szivatás, mert sehogy nem lehet reagálni rá.
A LE szívás problémáját sem így kellett volna megoldani. Mint Jerikó számitásaiból is kiderült, kevesebb LE jön be a KH-ból, mint amit kamrázással plusz EH-val össze lehet szedni, noha 15-20 szint különbség. A LE szívás egy olyan plusz volt, amivel kb arra a szintre fel lehetett hozni a nyert LE-t, amennyi egyébként a kamra + EH mellett lett volna. Valamint a LE szívó tárgyakat bárki beszerezheti az entitásokból, nem csak pár karakternek elérhető. Ezek alapján a korlátozás teljesen alaptalan volt, olyanok reklamáltak érte akik vagy nincsenek a KH közelében, vagy nem foglalkoztak a LE szívó tárgyak beszerzésével. Ami kb olyan, mintha egy szövetség nem akarna kínzókamrát építeni és azért reklamál, hogy ez mekkora táp, legyen lekorlátozva.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.22
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
439. hozzászólás - 2010.02.03. 18:45:59
Nem irtam olyat, hogy a 35% kihivás miatt tettük be, hanem azért, hogy egy érdekes csavar legyen - ami megtöri a monotonitást, ugyanannak a küldinek az ismétlését. Most lehet, hogy más ismételhető küldit lesz érdemesebb csinálni.

A lélekszivásos korlátozás szükségességének okát egy korábbi postban részletesen elmagyaráztam. Remélem a végleges verzió nem túlzottan korlátozó, továbbra is tág teret hagy a taktikázásra.
Pontszám: 4.88
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
440. hozzászólás - 2010.02.03. 18:49:03
Mikor kap a 2. hullám KH-t?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.03
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője