Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűtlenGoodFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
301. hozzászólás - 2010.01.28. 18:28:43 (Válasz Mortimer #300 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Good módosította 2010.01.28. 18:29:00-kor
Pontszám: 2.01
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
302. hozzászólás - 2010.01.29. 09:07:51 (Válasz Mortimer #300 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2010.01.28. 18:04:45
Tényleg olvasd végig a topikot, megéri. Végigrágtuk kétszer a témát oda-vissza, Miklós is beleszólt, szóval törödj bele, és gyúrj rá te is ilyen tárgyakra.


javítás: transzaplat -> projekció

Csak idő kérdése hogy totál felborítsa a portyát. Meg lett erősítve a projekció, a portyában szerezhető LE hangsúlya teljesen átkerült a harc közben szerzett LE-re a kör végén szerzettről. Az egy dolog, hogy a gyémánt bónusznak annyi, de maximálisan támogatja a minél lejjebb történő ütést (szerzett LE ugyanannyi - sőt több, mert több sebzést tudsz bevinni, TP meg csökken).
A portyát meg sokkal jobban akadályozza, mint a büntető, mert egy LE-szívó cuccoknak nekimenni több LE elvesztésével jár mint büntető esetén (a védőt még a projekció is védi).


módosítás:
Egyébként lenne egy javaslatom, ami kicsit helyrerakná a dolgokat, bár valószínű nem lesz népszerű, mivel aki csak tud, LE-szívó tárgyakra megy entitásnál (én is). Szóval a LE-szívás ne az okozott, hanem a bekapott sebzésből menjen. A pozitív visszacsatolás negatívba fordulna, nem minél lejjebb érné meg ütni.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.01.29. 09:51:53-kor
Pontszám: 4.11
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
303. hozzászólás - 2010.01.29. 09:40:16 (Válasz Jeriko #302 hozzászólására.)
Gondolom transzplantáción projekciót értettél, hiszen ez védi a LE-t. Ez a LE szívás ellen is véd, nem csak a portya végén. A kristály hordánál teljesen más a helyzet, mint egyébként. A KH-nál el lehet ismételni tízszer is, hogy lefelé éri meg ütni, meg hogy ugyan annyit lehet hozni, mert több a LE szívás lefelé ütve. De ha 7-15k-t rablok Galmuszk klónjából, akkor miért a 10 szinttel gyengébbeket favorizálnám minimális rablás és mondjuk 2-3k LE szívás mellett?

Ott ahol nincs KH, és már elérhetők a LE szívó tárgyak, teljesen más a helyzet. A portyák jórésze 0 LE-t hoz, pont ezért került a játékba az új szakértelem. Ráadásul ha valaki sokat akar szívni, akkor sok LE-t kell magánál tartania. Kiváncsi vagyok, hányan kockáztatnának és tartanának maguknál 20k LE-t, csak hogy nyerjenek 3-4 ezret.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.64
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
304. hozzászólás - 2010.01.29. 09:50:39 (Válasz Ariel #303 hozzászólására.)
Ariel: szívesen megnézném a mai KH-s csatáidat (válogatás nélkül), az minden másnál jobb érv lenne.
Pontszám: 5.15
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
305. hozzászólás - 2010.01.29. 09:53:41 (Válasz Jeriko #302 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.29. 09:07:51
módosítás:
Egyébként lenne egy javaslatom, ami kicsit helyrerakná a dolgokat, bár valószínű nem lesz népszerű, mivel aki csak tud, LE-szívó tárgyakra megy entitásnál (én is). Szóval a LE-szívás ne az okozott, hanem a bekapott sebzésből menjen. A pozitív visszacsatolás negatívba fordulna, nem minél lejjebb érné meg ütni.


Hát ezt a bekapott sebzést te sem gondoltad végig szerintem... Bőrpáncélban kenődnének fel a karakterek minden 0 LE-vel táborozó haverra állatok nélkül. Dőlne a LE, 0 tp. Ideális leveretés, még LE is járna érte
Az ellenféltől bekapott sebzést túl sok úton is ki lehet használni. A háború csarnokánál csak azért nem él vele vissza senki, mert nincs jelentősége a plusz lélekkút töltődésnek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
306. hozzászólás - 2010.01.29. 09:56:53
Azt, hogy barmi a sebzodestol fuggjon mostmar egyszer es mindenkorra el kene felejteni.
Pontszám: 8.65
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
307. hozzászólás - 2010.01.29. 10:03:58 (Válasz Ariel #305 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.29. 09:53:41
Idézet: Jeriko - 2010.01.29. 09:07:51
módosítás:
Egyébként lenne egy javaslatom, ami kicsit helyrerakná a dolgokat, bár valószínű nem lesz népszerű, mivel aki csak tud, LE-szívó tárgyakra megy entitásnál (én is). Szóval a LE-szívás ne az okozott, hanem a bekapott sebzésből menjen. A pozitív visszacsatolás negatívba fordulna, nem minél lejjebb érné meg ütni.


Hát ezt a bekapott sebzést te sem gondoltad végig szerintem... Bőrpáncélban kenődnének fel a karakterek minden 0 LE-vel táborozó haverra állatok nélkül. Dőlne a LE, 0 tp. Ideális leveretés, még LE is járna érte
Az ellenféltől bekapott sebzést túl sok úton is ki lehet használni. A háború csarnokánál csak azért nem él vele vissza senki, mert nincs jelentősége a plusz lélekkút töltődésnek.


No, nézzük. Az LE szívásnál nem keletkezik LE, csak egyik karaktertől kerül másikhoz. Termelni tehát nem lehet vele mint kreatívnál, csak másoktól elvenni. Azt mondod, így haver át tudja adni a LE-t. Miért, most nem lehet? Sőt, sokkal könnyebben? Mi könnyebb, találni egy olyat, akibe 6k-t tudsz verni, és úgy szeded el a LE-t, vagy az, aki 6k-t ver beléd?
Egyértelmű, hogy a mostani rendszerrel sokkal könnyebb a LE-t átadni - már aki erre gyúr.
A bőrpáncélos dolgot meg nagyon egyszerű kivédeni: már most is van egy leprogramozott rendszer (a csata végi gyógyulásánál) ami csak akkor működik, ha megfelelően magas szintű felszerelés van rajtad.
Pontszám: 4.11
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
308. hozzászólás - 2010.01.29. 10:19:28 (Válasz Jeriko #307 hozzászólására.)
Jerikó, másoltam már be a portyáimat, emlékezz csak vissza rá. Akkor is a te kérésedre...

Ha el is tekintünk minden féle visszaéléstől, akkor is előjön egy csomó probléma. Az egyik, hogy ha megtámad egy kis mitugrász, és laposra verem, több ezer LE-t visz belőlem, csak azért mert nagy a közelharci sebzésem és kapott 6 kritikus ütést. Ha megtámadok valakit, akkor az a jó, hogy a lehető legkisebb legyen a védelmem, és a lehető legkevesebbet sebezzem közelharcban. Még jobb, ha van 500-as taumaturgiám, 0 közelharcom, és állataim sincsenek. A kritikus varival tarolok, aztán nyugodtan bekaphatok 6-7k sebzést is, hogy jöjjön a LE. Ha eddig a kicsiket ütöttem, akkor üthetem ezután is, hiszen ellenük nagyobb eséllyel jön be a kritikus varim, és le tudok vetkőzni annyira, hogy sokat sebezzenek belém. Elég morbid lenne...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.30
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
309. hozzászólás - 2010.01.29. 10:27:56 (Válasz Ariel #308 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.29. 10:19:28
Jerikó, másoltam már be a portyáimat, emlékezz csak vissza rá. Akkor is a te kérésedre...


Megtennéd most is?
Pontszám: 5.61
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
310. hozzászólás - 2010.01.29. 11:30:26
.
A hozzászólást Birka módosította 2010.02.03. 18:34:28-kor
Pontszám: 5.85
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
311. hozzászólás - 2010.01.29. 11:53:18 (Válasz Birka #310 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.01.29. 11:30:26
Mindenkinek herótja van már a folyamatos reformoktól, egyszer kell valamit helyre pakolni, és békén hagyni a jövőben! Szóval valami ötlet?


Mint helyesen írod, már mindenkinek elege van a folyamatos reformokból, szóval békén kéne hagyni az egészet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.07
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
312. hozzászólás - 2010.01.29. 12:07:11 (Válasz Mortimer #311 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Birka módosította 2010.02.03. 18:34:19-kor
Pontszám: 5.92
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
313. hozzászólás - 2010.01.29. 12:20:46 (Válasz Jeriko #309 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.29. 10:27:56
Idézet: Ariel - 2010.01.29. 10:19:28
Jerikó, másoltam már be a portyáimat, emlékezz csak vissza rá. Akkor is a te kérésedre...


Megtennéd most is?


Te Arpi. Nem vagom miert mindig Arielt kell elovenned. Ott van Galmuszk. Szovitarsad. Lenyegesen tobb LE-t rabol, es ha jol tippelem LE szivasa sem utolso. Kezd legyszives az o csatait elemezni.
Pontszám: 8.32
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
314. hozzászólás - 2010.01.29. 12:25:28 (Válasz Birka #310 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.01.29. 11:30:26
Azaz 2-3 hónap múlva amikor a masszív középmezőnyben is mindenki 40-70% lélekszívással fog rohangálni, akkor nem jön elő megint a lélekszívás BUG okozta anomália?


Birka: hiaba irok verzallal a bug szot, itt errol nincs szo. Csak hogy tisztazzuk: BUG = a tervezettol eltero mukodes. Ez maximum tervezesi hiba, de semmikepp nem bug. A tervezesi hiba nem az ami ele leulteted a programozod, hogy kerlek javitsd meg, hanem az, ahol leulsz atgondolni, hogy mit rontottal el, es hogyan lehetne jobban megcsinalni. Felolem nyugodtan baszogassatok a LE szivast ha epp nem passzol a terveitekkel - sztem mondjuk nincs vele gond, ugyse tartanak maguknal az emberek jelentos mennyisegu LE-t, ha a KH-nal merul fel a gond, azt pedig a KH-nal kell orvosolni, nem altalanos szaballyal -, de azert ne nevezzuk mar BUGnak ami epp nem a kedvunkre valo! Ha szabad kerni.
Pontszám: 7.40
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
315. hozzászólás - 2010.01.29. 12:33:39 (Válasz Birka #310 hozzászólására.)
Én továbbra sem látom, miféle gondot okoz a LE szívás. Ahol nincs KH, ott nincs LE a portyában, ezen a LE szívás semmit sem ront, vagy javít. Bolond lenne bárki is 10k LE-t vinni magával a portyába, hogy szerencsével szívhasson 2k-t, ha az Energiahasznosítás szakival közel azonos eredményt érhet el úgy, hogy még LE-t sem kell magával vinnie.
Aki pedig a középmezőnyben több tízezer LE-t tart magánál, hogy észrevehetően profitálhasson a LE szívásból, az nem keveset kockáztat.
Azt a bizonyos projekciót pedig egy egyszerű hadüzenettel ki lehet iktatni. Talán mégis lesz értelme a késöbbiekben a háborúzásoknak
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.82
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
316. hozzászólás - 2010.01.29. 12:46:28
A Lélekszívással nem lehet LÉ-t termelni? Hmmm ez csak úgy igaz, ha kivesszük a képletből a KH-t! Ugyanis az a TOPnak egy akkora TÁP forrás, hogy ihaj! Olyasmi, mintha csak a topnak lenne térkapuja, a lejebb lévők meg sosem érhetnék el.

Játékos-játékostól való Lé-szívás. Mindenki vigyáz a LÉ-jére, nem lehet szívni egymástól. 2 szint óta szereztem be Lé szívó tárgyakat, nem tudmom hány száz PP-t nyomtam el, és kb ha 20 csatában szívtam VALMICSKE LÉ-t. (azt is ugyanattól a 3 karaktertől, akiktől alapban is raboltam volna)

A Lélekszívás úgy ahogy van szívás, ebben a formában használhatatlan az alacsonyabb szinteken.

A KH-t be kellene vezetni 50. szintttől fixen, hogy onnantól mindenki elérhesse valamilyen formában. (akár úgy is, hogy a manókhoz hasonlóan az adott csatában klónozna le valakit, és a térkapuhoz hasonlóan kellen kihívnom a Kristály hordásokat) Persze a a negatív oldalát is be kell vezetni, néha kapjon a játékos random támadásokat kristályostól, ahogy az a topnál is van.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.62
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
317. hozzászólás - 2010.01.29. 12:58:44 (Válasz Kocos #313 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.01.29. 12:20:46

Te Arpi. Nem vagom miert mindig Arielt kell elovenned. Ott van Galmuszk. Szovitarsad. Lenyegesen tobb LE-t rabol, es ha jol tippelem LE szivasa sem utolso. Kezd legyszives az o csatait elemezni.


Megtettem, ne aggódj! A különbség annyi, hogy Galmuszk nem akarja megmagyarázni, hogy mennyire jó a jelenlegi rendszer. Beismerte hogy igazam van, de amíg lehet, addig tápol belőle. Egyébként csatánként 6-7k-t összeszed (eből 2500 körüli a LE-szívás), amit durvának tartok - főleg hogy kb. 5 karakternek van csak adva ez a lehetőség. Arielt azért hozom fel példának, mert ő reagált a hozzászólásomra, és mert felhozta, hogy már közzétette a csatáit - amit ez úton is köszönök. Semmi bajom vele, maximálisan korrekt játékosnak tartom - LE szívás terén azért kicsit hazabeszél

Egyébiránt én is LE-szívásra fogok utazni ha nem változik semmi, de attól még rossznak tartom a működését.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.01.29. 13:06:21-kor
Pontszám: 5.29
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
318. hozzászólás - 2010.01.29. 13:13:38 (Válasz Tiha #316 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.01.29. 12:46:28
A Lélekszívással nem lehet LÉ-t termelni?


A LEszívás nem hogy nem növeli, de egyenesen csökkenti a portyában lévő LE-t, mivel ha harc közben elszívod a másiktól, akkor nem hat rá sem a kreatív affinitás, sem a gyémánt bónusz, sem a rablást növelő tárgyak hatása.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.32
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
319. hozzászólás - 2010.01.29. 13:29:17 (Válasz Ariel #315 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Birka módosította 2010.02.03. 18:34:10-kor
Pontszám: 5.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
320. hozzászólás - 2010.01.29. 13:38:26 (Válasz Ariel #315 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Birka módosította 2010.02.03. 18:34:01-kor
Pontszám: 5.90
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője