Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
161. hozzászólás - 2009.11.11. 10:51:19 (Válasz Sun13 #160 hozzászólására.)
Utólag nem tehetsz be ilyet... (Bár teljesen egyet értek vele!)
Pontszám: 6.44
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
162. hozzászólás - 2009.11.11. 10:54:40 (Válasz Birka #161 hozzászólására.)
Miért nem? Rengeteg dolgot tettek már be utólag. Egyértelmű, hogy a KH semmilyen kihívást nem jelent már senki számára, így teljesen elvesztette eredeti funkcióját. Van egy nagyon szűk réteg aki rommá tápolja magát és közben azt harsogja, hogy ez nem is olyan táp, van egy nagyobb réteg akik szívnak vele, a legnagyobb réteg pedig soha nem fog találkozni a KH-val, csak a legendából értesül róla, hogy harcolt ellenük.

A rendszer teljesen rossz, újra kellene gondolni az egészet.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.89
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
163. hozzászólás - 2009.11.11. 11:31:27 (Válasz Sun13 #160 hozzászólására.)
Idézet: Sun13 - 2009.11.11. 10:41:25
Szerintem legegyszerűbb lenne ha a KH-t egyszerűen nem lehetne lélekszívni és kész.


mar latom a verben forgo szemekkel billentyuzetet ragado embereket , de ez sztem teljesen jo megoldas lenne. Mint ahogy kamrazni sem lehet oket, ne lehessen lelekszivni sem. Vagy legyen egy igen komoly korlatja a beloluk szivhato LEnek. Plul ne szivhass tobbet, mint amennyit vinnel nyertes csata eseten (es a vegen csak a kulonbseget rablod)
Pontszám: 7.60
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
164. hozzászólás - 2009.11.11. 11:34:29 (Válasz Mortimer #159 hozzászólására.)
Teljesen félrebeszélsz Mortimer. 8-9 szinttel azért ütök lefelé, mert küldiket csinálok, és azért mert nincs más. Azt pedig ne fogjátok 1-2 karakterre, hogy nincs bennük LE, mert ez nem igaz. Napközben sosem portyázok, ma reggel is mindössze 3 csatám volt. Mire este nekiállok a portyáknak, már porzik az összes célpontom. Inkább azt kellene megnézni, hogy milyen gyengévé vált mostanra a KH, és hogy hányan gyengítették le magukat direkt a klónozás előtt, hogy aztán még könnyebben farmolják a KH-t. Totál gagyik lettek mostanra, szét vannak farmolva, szinte csatát sem nyernek senki ellen. Már nem rabolnak annyi LE-t mint régen, nem kaptak LE szívós tárgyakat, egyszerűen nincs bennük LE. Gyanítom, hogy mostanában legalább dupla annyi vereségük van mint mondjuk júniusban volt.

A KH már rég nem az ami volt, és minden egyes alkalommal egyre gyengébbekké válnak. Ha így folytatódik, akkor januárra a KH tagjai folyamatosan 15% alatt fognak tengődni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.85
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
165. hozzászólás - 2009.11.11. 11:44:43 (Válasz Ariel #164 hozzászólására.)
Persze persze, félrebeszélek.

Akkor ezek szerint téged se zavarna, hogy a KH-t nem lehet lélekszívni. Meg is írom Miklósnak a javaslatot.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.11. 11:45:14-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
166. hozzászólás - 2009.11.11. 12:35:17 (Válasz Mortimer #165 hozzászólására.)
A 159-ik hozzászólásodnak egyetlen fél mondata igaz.

"a lélekszívásra semmilyen szintből eredő büntetés nincsen". Ez valóban így van

"Míg elméletben nem érné meg számukra 8-9 szintet lefelé ütni, a lélekszívás miatt maximálisan jövedelmező"
Mi az hogy nem érné meg? Az összes küldetés teljesítése a gyengébb ellenfeleken teljesíthető könnyen. Ráadásul csak alacsonyabb szintű célpontok vannak.

"mivel beléjükcsapnak nyolcezret, és annak legalább negyedét kapásból viszik (aki ráfeküdt az akár 85%-ot is), a maguknál jóval gyengébb kristály hordásokat is csontszárazra szívják."
8000 sebzésből 3500 a kritikus varázslat, 1500 az állatok sebzése, 3000 a közelharci. De hiába sebzek 3000-et, ha az első csapás után már nincs bennük LE. És a 8k sebzés messze az átlag fölött van.

"Nem az a baj hogy ők többet kaszálnak, hanem hogy ők 100%-ot kaszálnak, az alul lévők pedig semmit."
Ez megint totális ferdítés.

Nevetséges, hogy 2-3 karakter lélekszívására akarod ráfogni, hogy nincs LE a 35 tagú KH-ban. A KH-ban azért nincs LE, mert mindenki farmolja őket. Folyamatosan hullák. Ha te nem nyersz az ellenfeledből LE-t akkor én sem nyerek, hiába van LE szívásom. Ha pedig van benne LE, akkor sem nyerek belőle többet mint te, mert a csata végén én semmit nem kapok.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.44
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
167. hozzászólás - 2009.11.11. 16:50:19
Engedtessék már meg nekem is egy hozzászólás:
Miért baj az, ha a hiper-extra-brutál bajnokokon, erős karaktereken kívül a gyengébbek is tudnak egy kis szeletet venni a tortából? Miért gond, hogy most éppen nem 5-6 karakter kezében összpontosul az összes kristály legyőzésének esélye? Megy itt a nagyképű duma, hogy gyengék, szarok, bénák... Nem Ti vagytok inkább marha ügyesek, nagyon erősek, stb? Aki itt felszólalt, az egytől egyik kategóriája, szintje egyik legjobbja. Gondoljatok már a gyengébbekre is. Nekik nem piti amit a kristályoktól kapnak!

Lélekszívás ide-oda:
Nem hiszem hogy nagyon sok mindent kellene ezen változtatni. Esetleg tényleg annyit, hogy kelljen LE a szíváshoz is. Persze azt se felejtsük el, hogy ebből kik profitálnának? Az erősebbek. Mert nekik minimális kockázat tartani maguknál sok tízezer LE-t. Ez pont őket erősítené. Így legalább van egy kis esélye a "kicsiknek", hogy LE kockáztatás nélkül is csurranjon egy kis LE nekik.

KH LE tartalma:
Mi lenne, ha nem lenne LE a kristályokban? SENKI nem tartana magas szinten LE-t magánál! Nézzetek már vissza pár csatát, ha nincs KH. Raklapnyi nulla LE-s portyát találnátok, mert egyszerűen nem éri meg máskor tartani magadnál semmit. A KH csak egy kis "vért" vitt a magas szintű játékosok portyáiba! Itt fenn majdnem mindenkinek minden csepp LE számít.
Egyetlen valós hátránya ennek, hogy a top szűkülő csoportjába minden nappal nehezebbé válik a bejutás, de nem csak a LE miatt, hanem az iszonyú magas szintek miatt is.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.76
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
168. hozzászólás - 2009.11.11. 16:54:25 (Válasz Butchman #167 hozzászólására.)
Ezzel a mostani változtatással - amit Ariel talált ki! - adtunk a sz*rnak egy pofont. A 60-70. szintűeket meg fogja fogni, de a topot nem. Sőt, a topnak pont hogy táp, mert ha Galmuszk beüt neki, nyugodtan lehet nála 15-20e LE, és utána jóideig biztonságban van, SENKI nem fogja megütni, ő pedig nyugodtan végigverhet mindenikit aki ütőtávban van, és továbbra is viszi a maximális LE-t.

Felháborító.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
169. hozzászólás - 2009.11.11. 16:59:42 (Válasz Mortimer #168 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.11. 16:54:25
Ezzel a mostani változtatással - amit Ariel talált ki! - adtunk a sz*rnak egy pofont.


Helyesbítenék: az erőseket (top, pókok) nem korlátozza, csak a gyengéket.
Végre valami, amitől az erősek erősebbek lesznek, a gyengék meg gyengülnek.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.11.11. 16:59:54-kor
Pontszám: 8.41
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
170. hozzászólás - 2009.11.11. 17:10:45 (Válasz Jeriko #169 hozzászólására.)
Magasabb szintre lépve, ahol a jó lélekszívó tárgyak vannak ott már 7 vagy akár 8 szintet is le lehet ütni. Pók legyen a talpán, akit ilyen magasról nem fognak meg.

Viszont a TOP10-re ez nem érvényes, nyugodtan csatázgathat tizezernyi LE-vel. SEMMIT nem ér a Miklós által berakott korlátozás.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
171. hozzászólás - 2009.11.11. 17:33:29
Igen, ez a korlátozás a lélekszívásra totálisan elhibázott. Azok a pókok akik több 100.000 LE vel rohangásznak csak jobban járnak, mert ha más is akar szívni, kell magánál sok LE-t tartani amit a túlhízott példányok aztán ledarálnak.

Amúgy hogy a KH-ból ne lehessen lélekszívni-re egyetlen ellenreakció sem érkezett, ami meglepett, de ha ez amúgy sokaknak tetszene akár lehetne is.

A KH gagyi lett? Kedves Ariel, nem a KH lett gagyi, te szálltál el iszonyatosan szerintem meg a top 5-6 karakter. Én egy középvonalbeli karakter vagyok és kb ugyanolyan kihívás ma a KH mint 2 hónapja, csak amíg 2 hónapja jelentős bevételem volt belőle, most meg elhanyagolható. Annyira azért nem hiszem hogy a top-5 KH-tagot rajtatok kívül más le tudná gyűrni, mégis nagyon nagyon ritkán vannak 100%-ban. 2 hónapja mondjuk a top5 ellen 5 ből egy csatát tudtam nyerni, ma kb 100-ból egy és Galmuszktól volt hogy 10.000 - 500-ra kaptam ki, és ellened is kb 8000-1000 amit tudok. Az milyen már? És nem érzem azt hogy a körülöttem levőkhöz képest gyengültem volna.
Amúgy nem fogom rád a dolgot vagy mondom azt hogy nem csinálod jól, csak ez így hihetetlenül felborítja az egyensúlyt. A sebzés jócskán megugrott az utóbbi időben, amivel az elszívott LE-is megnőtt. Arányaiban sokkal többet veszítenek egy támadásból mint amennyi reális lenne. Szerintem sokkal jobb lenne ha nem lehetne őket lélekszívni és akkor mindíg kapnánk belőlük valamennyit, mint most meg 10 csatából 9X azt gondolom hogy ezért a jó nagy 0-ért nyertem? Kész csalódás így harcolni ellenük.
Pontszám: 4.98
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
172. hozzászólás - 2009.11.11. 17:42:37 (Válasz Mortimer #170 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.11. 17:10:45
Magasabb szintre lépve, ahol a jó lélekszívó tárgyak vannak ott már 7 vagy akár 8 szintet is le lehet ütni. Pók legyen a talpán, akit ilyen magasról nem fognak meg.


Pók legyen a talpán, aki olyan helyen mászkál, ahol 8 szintet lehet lefelé ütni
Pontszám: 8.08
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
173. hozzászólás - 2009.11.11. 18:16:19
Ennyire piti a KH, amire itt sokan panaszkodnak. Meg annyit lehet tápolni belőlük. Ezek a mai csatáim velük!


Ma, 17:59 The Lost One *Fairlight* A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 684 lélekenergiát.
Ma, 17:53 The Lost One *Lordeadron* A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 799 lélekenergiát.
Ma, 17:53 The Lost One *Hellmordon* A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 575 lélekenergiát.
Ma, 17:41 The Lost One *Maximus* A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 2583 lélekenergiát.
Ma, 17:40 The Lost One *Grogron* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 21 TP.
Ma, 17:36 The Lost One *Azeroth* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1301 lélekenergia és 21 TP.
Ma, 17:35 The Lost One *Sauronus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1404 lélekenergia és 33 TP.
A hozzászólást Butchman módosította 2009.11.11. 18:44:07-kor
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.76
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
174. hozzászólás - 2009.11.11. 19:10:55 (Válasz Mortimer #170 hozzászólására.)
Ezzel szemben Te azt akarod elérni, hogy a top ne üsse azokat a célpontokat akikből te akarsz tápolni, sőt, ne is legyen lélekszívás, szívjon még nagyobbat a top, akik Lefelé ütve eleve nem kapnak már LE-t, felfelé pedig nem tudnak ütni, mert nincs kit.

Legegyszerűbb ezt úgy elintézni, hogy rákened a KH LE hiányát a lélekszívásra, és olyasmiket állítasz aminek köze sincs a valósághoz.

Azt vedd inkább észre, hogy 4 szövetséggel háborúzik a KH, és óránként kapják legalább 20 embertől a pofonokat. Csak az AL-től 1456 vereséget szenvedtek az elmúlt 3 napban. Mégis honnan lenne bennük LE ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
175. hozzászólás - 2009.11.11. 19:24:48 (Válasz Ariel #174 hozzászólására.)
Azt vedd észre, hogy féltucatnyian mondjuk, hogy nem jó a jelenlegi helyzet, és te egyedül véded körömszakadtából azt, ami most van. És az itt felszólalok egyikse sem mondható gyenge karakternek.

85%-os lélekszívásom van nekem is, ha valaki tud tápolni vele akkor én köztük vagyok, mégis amellett kardoskodom, hogy ne lehessen lélekszívni a KH-t, vagy pedig legyen valami szintkorlát végre.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.39
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
176. hozzászólás - 2009.11.11. 19:36:15 (Válasz Mortimer #175 hozzászólására.)
Csak azt nem veszed figyelembe, hogy neked van 25 célpontod, akikből tudsz LE-t szerezni, mert max 1-2 szinttel gyengébbek az ellenfelek nálad, nekem pedig van 4-5 célpontom. Miért kellene örülnöm egy olyan javaslatnak, amivel kb én és Galmuszk szívunk, és gyakorlatilag a teljes LE forrást elbukjuk?

Én sem kapok többet egy célpontból mint bárki más, a LE szívás kompenzálja azt, hogy lefelé ütve nem tudnék rabolni semmit. Kb annyit jelent hogy én is ütöm az alacsonyabb szintűeket, mintha lenne +1 81-es szintű karakter aki üti a KH-t.

Nem azért nincs LE a KH-ban, mert 3-4 embernek nagy a LE szívása. 3 nap alatt bekaptak 3-4 ezer vereséget, akár van LE szívás, akár nincs, ennyi támadás után nm csoda hogy porzanak. Ha megszűnik a LE szívás, azzal azt éred el, hogy kb 3 karaktert kizársz a LE szerzésből. Miért jó ez ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.35
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
177. hozzászólás - 2009.11.11. 19:51:45
Az hogy a KH-t nem lehet LE szívni, szerintem is rossz ötlet. Pont ma áldoztam én is 3000 kp lélekszívós vacakra, illetve az egyéni epikusból is ezt vettem ki. Ha megszűnne ez az opció, akkor sokkal értéktelenebbek lennének ezek a cuccok. Arról nem is beszélve, hogy az ősköves fegyveremet sem biztos, hogy megvettem volna. Ha ilyen változtatás lenne, akkor szerintem jópár embernek jogos lenne, hogy cuccokat visszacserélhessen.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.10
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
178. hozzászólás - 2009.11.11. 22:52:58
Bocs Ariel, hogy önkényesen csak részleteket idézek a hozzászólásaidból, de nekem ez a lényeg belőle:
"Azt vedd inkább észre, hogy 4 szövetséggel háborúzik a KH, és óránként kapják legalább 20 embertől a pofonokat. Csak az AL-től 1456 vereséget szenvedtek az elmúlt 3 napban. Mégis honnan lenne bennük LE ?"
"Nem azért nincs LE a KH-ban, mert 3-4 embernek nagy a LE szívása. 3 nap alatt bekaptak 3-4 ezer vereséget, akár van LE szívás, akár nincs, ennyi támadás után nm csoda hogy porzanak. Ha megszűnik a LE szívás, azzal azt éred el, hogy kb 3 karaktert kizársz a LE szerzésből. Miért jó ez ?"
A számok alapján tényleg szörnyű lehet a TOP20 játéka akik naponta kényelmesen tudnak 50-60 alkalommal sikeresen portyázni a KH-án és mióta van a KH szinte senkinek sincs 1M alatt a LEdiffje.
Pontszám: 7.02
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
179. hozzászólás - 2009.11.12. 07:02:24
Ennek viszont semmi köze a LE szíváshoz..
Ok,utaljuk háromra együtt a Légiót (sőt tőlem Arielt is lehet ),de maradjunk már a topik témájánál.
Nem azért durva a lélekszívás mert pár topkarakter kihasználja.
Ha pl. a szokásos "olyan korlátot vezessenek be,ami szinthez lenne kötve" lásd pl. kereskedelem,ami elméletileg mindenkinek azonos esélyeket adna,az sem lenne jó,arra is menne a fröcsögés.
És félreértések elkerülése végett én ugyanúgy nem értek egyet a LE szívás játékban jelenleg betöltött szerepével,de mégsem próbálom Arielre kenni Miklós hülyeségét..
Pontszám: 6.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
180. hozzászólás - 2009.11.12. 09:02:59 (Válasz Butchman #177 hozzászólására.)
Kicsit off.

A Nirdatar gyémántgyűrű is elértéktelenedett azzal, hogy most már minden gyűrűbe lehet fókuszkristályt rakni (még ha nem is olyan erőset). Mégsem történt kárpótlás a játékosok felé. Ha a lélekszívás le lesz korlátozva, akkor akik olyan tárgyakat szereztek drágán, azok szerintem megkapják a jó öreg, így jártál dumát.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.82
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!