Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
81. hozzászólás - 2009.04.11. 19:21:55
Bár konkrét érvet sajnos itt sem olvastam arra hogy miért is ne a legerősebbek küzdjenek egy-egy bajnoki viadal döntőjében (az hogy Átlag Jóska ettől frusztrált lesz, az szvsz sajnos nem érv), de akkor lenne két alternatív javaslatom. Az egyik LOLszámba megy, a másikkal saját magam ellen is beszélek, de sebaj, lássuk:

a.) Karácsonyra, vagy méginkább április elsejére, vagy akármikorra osszanak ki mindenkinek alanyi jogon egy bajnoki érmet. Vagy akár lehetne alapból bajnokként regisztrálni. Így aztán senki nem lesz bánatos, és a későbbi bajnokságok valóban megmaradhatnak a bajnokaspiránsoknak.

b.) Vegyük el a bajnoki érmek bónuszát, csak a plecsni maradjon, és így senki nem fog hőbörögni azon hogy az erősebbeket még tovább tápoljuk. Ennek az ellenkezője viszont, azaz hogy a legerősebbeket diszkvalifikáljuk, majd az így nyeregbe került másodvonalbéli karakter gazdáját jutalmazzuk némi táppal mert ügyes volt és megérdemelte, szvsz nevetséges. Kapjon mindenki LÉt a teljesítményének a függvényében, éspedig a győztes is, csak éppen ő egy nagyságrenddel többet mint a többiek. Így a jutalma egyszeri és nem túl jelentős lesz, és a bajnoki éremmel ellentétben az értéke nem fog folyamatosan nőni, így hát nem lesz ok panaszra.

Azt viszont hogy - ahogyan azt fentebb írták - Átlag Jóska nyerjen, szerintem el kéne felejteni. Ez csak akkor jöhetne össze, ha tényleg kockadobásos alapon dőlne el hogy kié lesz a cím.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
82. hozzászólás - 2009.04.11. 19:36:39
Esetleg lehetne egy abszolut randomon működő harmadikféle megmérettetés, ami aztán tényleg csak és kizárólag a randomon múlna, egyben indulhatna benne kicsi és nagy, TÖ, SZÖ, sőt, még szerencse sem játszana benne szerepet, pusztán csak a random.
Mondjuk lenne benne 10 "asztal".
Eldöntöd, te magad, hova ülsz le játszani.
Ha szerencséd van, oda kevesen ülnek.
Kapsz egy kockát.
Dobsz.
Az ellenfél is dob.
Aki nagyobbat, továbbjut.
Ha egyformát, újra dobtok.
Így megmaradhatna mindenkinek a "bajnokság" izgalma, és mondjuk a nyertes kapna X szerencsét a medáljához.
Akkor lenne észvetélkedő, a kvízolimpia, lenne erőmegmérettetés, a bajnokság, és lenne kaszinóviadal, pusztán a játék kedvéért.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
83. hozzászólás - 2009.04.11. 19:38:58 (Válasz Bolsevik #81 hozzászólására.)
Azzal egyet tudok erteni, hogy ne adjon permanens harci bonuszt a bajnoki jelveny. Valamit azert adhatna... de ne harci jellegu legyen. Peldaul:

koltsegcsokkento: szubteri erzekeles
idocsokkento: kontinuumszukites, kronokompenzacio, idomitas, sebgyogyitas
esetleg LE vedo: transzcendalis projekcio

Lehet meg mas szaki is, ami ide illene. Szerintem igy is orulnenek a bajnokok, viszont nem ongerjeszto folyamatot keltene a bajnoki cim. A LE termelo szakertelmeket szandekosan kihagytam az otletek kozul.
A hozzászólást Simon módosította 2009.04.11. 19:40:08-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
84. hozzászólás - 2009.04.11. 20:01:51 (Válasz Simon #83 hozzászólására.)
Ez nem rossz ötlet. Közben eszembe jutott hogy igen, Miklós az aukciós házban már adott szerepet a medáloknak, és ha csak a plecsni maradna, az erősen megborítaná a dolgot. Ha viszont a te ötletedet alkalmaznák, az megoldaná ezt a problémát.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
85. hozzászólás - 2009.04.11. 20:24:03 (Válasz Awenhai #64 hozzászólására.)
Kedves Awenhai !

A tárgyak osztogatása viadalra eléggé demoralizáló lenne azoknak, akik megvették őket. Miért vegyek meg egy tárgyat, ha a bajnokin úgyis mindenki megkapja?

"A kategórián belül mindenki esélytelen egy pók leverésére " -na igen, többek között ezért is csináltam ilyen karit. Én nem leszek farm, akit 7 szinttel magasabbról leüt egy ottani "átlag béla" , csak azért, mert magasabb szintű.
Ha meg tul összeg alapján osztod be őket, akkor szembekerülnek az 5-8 szinttel magasabbakkal, akiken 5-8 szint +kereskedelem szintű cuccok vannak. Ez nyilván nem lenne fair, de ha nem is ez volt a cél, hanem a gyűlölt taktika bajnokiról való kiiktatása, akkor sikerülne.

" Elismerem, hogy sok melóval jár egy ilyen karakter kinevelése, de mivel
ez mindenben győz, a sikerélményt is elveszi másoktól, és emiatt utáljuk őket."
-Aki magasabbról támad be, az nem veszi el a sikerélményt? Már hallom is a választ: "De vele nem is kerülsz össze bajnokin" . Hát ezaz, hogy magasabb szinten DE. (7 szintes kategória ugyebár...). Nem mindegy, hogy valaki a szintedről vagy 7 szinttel magasabbról ver porrá? És különben is, egy olyan dolog, ami "nem a játék része", miért biztosítana sikerélményt?

" Jerikó szavaival egyet kell értenem: ez elvileg egy szórakozás, tehát adjuk meg
a lehetőséget minél több játékosnak, hogy nyerhessen valamit."
-Akkor legyen erre a célra valami tombola, vagy mittudomén, de ne a bajnokit alakítsuk át azzá.

"Ja, Sharpát ne szidd, bevállalta, hogy elől húz..."
-A világért sem szidnám Sharpa Mestert, csak felhasználtam Őt, mint közismert nevet a példámhoz.
Pontszám: 5
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
86. hozzászólás - 2009.04.11. 21:08:16
A bajnoki az én szemszögemből egy olyan pontja a játéknak, amit legelőször nagyon vártam, mostanában meg csak kattintok egyet, és hátha szerencsém lesz. Sajnos a legtöbb szinten megvan az a fix 4-5-6 végzetúr, akik 99%-ban el fogják vinni a pálmát.
Lassan már csak az lesz a kérdés, hogy melyikük.
Félre ne értsetek, mind megérdemlik, mert valamit, valamikor ők nagyon jól csináltak, így tudtak a többiek fölé emelkedni. Ez mind rendben van.
Az én javaslatom a Csoportos viadal lenne.
Ezt többféleképpen gondoltam.

1. A bajnoki beosztás szerint jelentkezel a csoportos viadalon. Beraknak egy csapatba.(lehetőleg páratlan számú legyen, hogy könnyebb legyen dönteni). Két csapat összecsap. A csapatok tagjai harcolnak egymás ellen, véletlenszerűen kiosztva, hogy ki ki ellen küzd. A több győzelmet elért csapat jut tovább egyenes ágon.
Így még nagyobb lenne szerencse szerepe, mert jó cspatba kell kerülnöd, és ott is több győzelem kellene.

2. Csoportos viadal erősebbek ellen. Van 3(pl.) magasabb csoportba tartozó végzetúr. 9(pl.) eggyel alacsonyabb szintű végzetúr támad rájuk, de úgy, hogy a magasabb szintűeknek nem töltődik újra az ÉP-jük a csaták után. Így, ha a kicsik elég sokat tudnak sebezni, akár a náluk sokkal erősebbeket is ki tudják végezni.

Most hirtelen számomra jó ötleteknek tűnnek, de elég alaposan le kellene szimulálni, hogy ne legyen egyik fél számára sem biztos a győzelem.

A jutalom pedig lehetne Harci tetoválás, ami valamelyik szakértelmet növelné, valamint a győzelem miatt hírnévnek köszönhetően a lélekkufár is jobb cuccokat adhatna.(kereskedelem +5m +10?)

Vélemények?
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
87. hozzászólás - 2009.04.11. 21:29:24 (Válasz Awenhai #76 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.04.11. 16:38:47
Nincs tehát okom gyűlölni őket, de a pókstratégia, mint olyan, erősen játékkedv-romboló, és ez az, amit nem kedvelek. Amikor ugyanis Pók Béla megtámadja Átlag Joe-t, akkor visz tőle 20-2000 LE-t, időpillanattól függően, és akkor az átlagos játékos azt látja, hogy hiába tartja be a taktikát, egy másodpercre csúszik be a támadható kategóriába, és esik is rá egy pók. Szándékosan nem Balkéz Jimet mondom, akinek semmi nem segít, hanem az átlagot, aki azért figyel valamelyest.


Tehát nincs okod, és mégis azt teszed, megpróbálod őket erősen elfűrészelni a bajnokságban.
Míg benne van az egymás támadásának lehetősége a játékban, addig Átlag Joe-t meg fogják támadni, ha becsusszan az üthető zónába. És ezt nem egy havi egyszeri viadal fogja tudni kompenzálni, hanem legfeljebb, ha odafigyel picit jobban, legalább míg LÉ van nála. Ha meg nincs, jót kuncog a Pókon, hogy elvett tőle egy számára igenfontos PP-t, és adott neki cserébe 0 LÉ-t egy marék TP-vel, ami viszont a Póknak rossz.


Darah szép új világa: Megpróbálhatnád... de akkor lenne egy bajnokira optimalizált karaktered, akit az egyenletesebben fejlesztett karakterek idővel porhanyóssá tudnának verni, és rájönnél, hogy túlzottan egyirányú a karaktered. Csak szakértelemből ugyanis nem fogsz megélni, mert csak a tárgyakból a sebzésed lassabban fog nőni, mint a tulajdonságokból és a tárgyakból együtt. A szekértelmekhez pedig ugye el kell találnod az ellenfeledet, és nem érsz kutyafülét sem, ha összefutsz egy 280 Védekezésű alakkal...

Csakis bajnok karakternek használnám, és semmi másnak. Ha nincs épp bajnokság, akkor addig minuszban tartanám, míg vadászom a szakik növelésére, aztán meg ráérnek püfölni, annál érdekesebb lenne a végeredmény, hogy egy hülyére gyepált kari nyeri a bajnokságokat.

A szemléltetésed pedig jó, akkor a póknak kellemetlen lenne, addig ugyanis fel sem tud ütni egyébként... de a póknak van Kereskedelme, és tudatturbója... az átlagos, ám magasabb szintű karinak meg erősebb felszerelése, esetleg több, vagy más szakértelme. Az építős kari meg nem fog nyerni, mert az nem költ felszerelésre... ha meg már költ, akkor játszik is.

A póknak tulajdonságai vannak. A magasabb szintűnél magasabb a lehetőség a magasabb kereskedelemre, és a turbóra is. Miért ne öltözhetne fel egy építő, ha már eldönti, hogy indul a bajnokságon? Csak mert addig épített? És ha már játszik is, akkor előnyerő kell legyen? Vagy ezt most nem értem, ne haragudj. Nem csak a póknak lenne kellemetlen, hanem mindenkinek az lenne, aki szintjén normál karakternek számít, ha +10 szintől bekerülne hozzájuk egy másképp fejleszett karakter (hogy ne gyengét írjunk). És ők sem tudnának, se fel, se le ütni ekkorát, node ezt ki lehetne a bajnokságból küszöbölni, és megnyerné a kategóriát a legmagasabb szintű, aki leggyengébben tudta felvinni oda a karakterét. Ez nem lehet cél.

Pók Benő meg megszívta a bajnokin, ha sok szinttel magasabb ellenfelet kap. Az adott rendszerben a mostani pókkari nem nyerne, ellenben az éles játékban továbbra is hasítana. Kénytelen lenne gondolkodni, hogy mit nyerjen: havonta bajnokit, vagy folyamatosan sok LE-t a játékban.
Ez Bajnokság. És nem rehabilitáció. Csatáról szóló bajnokság. Akinek nem megy a kvízolimpia, annak minden második kérdésnek írjuk alá a megoldást? Ne az erőről szóló versenyben akard kompenzáni az erőtlen játékosokat, inkább találjunk ki nekik más megmérettetést, lásd a fentebbi kaszinó javaslatom pl, ahol szerezhet sikerélményt bárki.

Darah szép új stratégiája itt bukna meg, mert a bajnoki medál negatívan érinti a következő viadalok esélyeit. Még egyszer kiemelem, én nem törődöm a pókokkal a játékban, de jelenleg a bajnoki viadalokon más esélytelen, ez ellen tenni kell. Adjunk esélyt másoknak is.
Nem bukna meg. A szakértelmeim bőven pótolnák a medál minuszát. Minél alacsonyabb kategória a TÖ miatt, amit nem is fejlesztenék a kimaxolt legalsóról, viszont akárhány szint előny szakértelemből. Ne feledd el, hogy még 40-es szinten is ugyanazzal a 270 TÖ-vel álldogálnék, amivel a legalsó kategóriások indulnak. Közben annyira tolnám a végtelen fejlesztésű kivégzést, kritikus ütéstamennyire csak bírnám, és jobban bírnám, mint mindenki más, hisz tulajdonságot nem fejlesztenék, később, ha egy jobb szövibe felvesznek, és méne vennének fel egy marék bajnoki medállal, a végtelen kritikus varázslat is hozzá jönne még ehhez. Pluszban persze hordaállatok, és szintem adta cucc.

Eszemben sincs veszekedni, csak úgy érzem nem a helyén kezelitek ezt a dolgot.
A Bajnokság az erőről, a karakter harci tulajdonságainak fejlesztéséről szól.
Adjunk játékélményt mindenkinek, jogos.
Sikerélményt is.
De ne ott akarjuk lebutítani a jobbakat, ahol a "jobbság"-ról szól az egész, hanem adjunk módot a többieknek máshol, másban megtalálni a teljesen egyenlő eséllyel indulás lehetőségét.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.12. 00:10:35-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.33
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
88. hozzászólás - 2009.04.11. 21:49:53
pontozzatokmár le he...lassan kedvenc leszek dején közellenség akarok lenni...

a lényeg pedig az hogy szerintem a Vezetőség apró modosításokra...amolyan fiinomhangolásokra gondolt a mit kéne változtatni a viadalon nem pedig vadi új szabáylrendszerre és satöbbire tehát eképpen gondolkodjatok
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 8.65
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
89. hozzászólás - 2009.04.11. 22:45:09 (Válasz Ariel #80 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.04.11. 17:31:00
Már rég nem játszom a TF-en, de emlékezetem szerint ott az olimpiai kategória besorolása tesztcsaták alapján történt. Volt pár szörny akiket legyőzve magasabb kategóriába került a karakter.
Ezt itt is meg lehetne csinálni. A nevezésre kattintva megtörténik a tesztcsata és a játékos látja is, hogy melyik kategóriában fog indulni.


Igen, emlékszem TF-en, amikor a kategóriámat egy kari nyerte, akinek ásó volt a jobb kezében balban madártoll. És izomernyesztés varival. (hasonló mint itt a vakitófény) És kb 10 szinttel magasabb volt mellé, mint a kategória mezőny.

Azt hiszem ezzel le is irtam, miért nem jó szerintem ez a kategória őrös dolog.
Pontszám: 5
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
90. hozzászólás - 2009.04.11. 23:27:14
Én nem értek egyet a bajnoki medál gyengítésével. Úgy jó ahogy van: nem túl sok, nem túl kevés, viszont hasznos(!) dolgot ad.
Hány Végzetúr van akinek 1 nél több van? Nem tudom, de biztos, hogy elenyésző a többezer játékoshoz képest. Nem befolyásol semmit.
(+1 mindenre nem nagy táp. Lecseréled a tárgyad pár szintel magasabb tárgyra az több tulajdonságot ad plusszba mint 7.)
Éppúgy, mint a nagyobb szerepe a randomnak, vagy erősek gyengítése, gyengék erősítése a viadalon. Ez mondjuk képbe hoz +5 embert kategóriánként, a több 100 ból?
Kizárás akinek sok győzelme van. akkor a 5 esélyesből kiesik 1, ugyanúgy Xmillió tulösszeggel szakiösszeggel vanank a mezőny felett.
Nem érintenek egyszerűen annyi embert, hogy érdemes legyen programozni.
Annyira megváltoztatni, hogy semmise maradjon belőle, az is jó, de akkor az legyen már valami új, talán a majd eljövő barátságos portyázás mintájára.


Ellenben a győztes csata elődöntők, talán negyeddöntő csaták vagy az összes csata a fastruktúrában megnézésének a lehetősége biztos, hogy rengeteg érdeklődőt vonzana. Már csak ezért is jelentkeznének a viadalra. Nabumm megtudod mindenkiről mekkora a szivóssága, meg 1-2 dolgot. De ezt amúgy is meglehet 1 pp árán. Mondjuk a server hogy birná, főleg viadal napon... Esetleg ezért csak döntő, elődöntő és a fa többi része csaták nélkül.
Ugyanígy egy kis LE kapás is több ezer játékost érintene pozítívan.
Ehhez a 2 höz képest, az hogy a csata megnyitása elött ne látszodjon, hogy továbjuttottam-e csak kényelmi dolog, de roppantul feldobná, az izgulás perceit, mint egy üzenet, hogy kiestél xedik körben.
Ezeket is kell programozni, de nem csak néhány embert érintenek pozítívan, hanem százakat, talán ezreket. Ilyeneken kell gondolkodni.

Persze ez csak az én véleményem.
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
91. hozzászólás - 2009.04.12. 00:26:00
A kvízhez hasonlóan a LE jutalmat én is hasznosnak tartanám. Csak minimálisat kell adni, azért, hogy egyáltalán jelentkezzenek az emberek. Most akinek nincs esélye, nem is nevez. Ha viszont csak pár száz LE-t kap, egyből megnyomja a nevezési gombot, és elolvassa az eredményeket, gazdagodik a játéka.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
92. hozzászólás - 2009.04.12. 19:30:09
Egy viadalt megnyerni annak kell, aki kiemelkedik, jobb mint az átlag.
Ha addig csűröd-csavarod a szabályokat, hogy a bajnoki címet az arra érdemesek helyett az átlagos vagy átlag alatti képességüeknek adod, az a bajnokság meggyalázása.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 9.55
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
93. hozzászólás - 2009.04.14. 17:37:05
Mivel kicsit szétoffolódott a topic, összefoglalnám az érdemleges javaslatokat (saját észrevételeimmel megtoldva):

1) Egyszerre csak 1 fordulót lehessen megnézni (támadásokban se látszódjon addig!) és folyamatosan haladjunk előre a viadalban. Mindig kattintása lehessen megnézni a köv. fordulót.
Esetleg legyen egy izgalomfokozó várakozó oldal is minden forduló előtt, pl:
1. forduló
Bikkamakka12 VS KöményJani
kép kép
szint szint
(esetleg cuccok, stato, stb)
EREDMÉNY (katt)

2)
A sorsolás mindenki számára faágszerűen kibontható, megtekinthető (saját meccsek megtekintése után) saját kategóriájában.

Eddig sztem nem lesz gond, mivel egybehangzó helyeslés fogadta, és Baraty is felvetette ezeket a javaslatokat. Nézzük a többi javaslatot.

3) Svájci rendszer 4-6 fős csoportokkal, ahonnan első 2-3 jut tovább az egyenes kisesébe. Ala TF olimpia. Miért? Akinek esélye sincs vagy simán pechből kizúg első körben mert első körben besorsolják ellene pl Nephilát, annak is legyen némi játékélménye legaslább a csoportkörök idejére. Másrészt lehetne úgy hogy csoportelsők csoportmásodikkal kerülnek össze a kiesésben ezért lenne némi súlya csoportoknak is, talán reálisabb eredmények születnének és nem fordulhatna elő hogy a a kategória két fő esélyese első körben kiesik, és az sem hogy van egy sokkal gyengébb ág mint egy másik.


4) A viadalért kapjanak a játékosok (jelképes) LE-t, ala kvízolimpia. Pl nyert meccsek X szint X konstans (10?) Hozomány--> az is jelentkezne, aki már kiábrándult/esélytelennek érzi magát.

5) Nevezési határidő kitolása, nevezési határidő korábbi bejelentése. Személy szerint az emlegetett 3-4 hetes jelentkezési idő nagyon rossz megoldás, mivel átláthatatlanak lesznek a ktegóriák (ki hova nevezett, kb a viadal napján derül ki), ráadásul az optimalizátorok még jobban bebetonozzák magukat a bajnoki medálokba (pl 2 héten belül nevez ugyanabba a kategóriába és mindkétszer megnyeri). Én max. 1 hetes határidőt tartok elfogadhatónak, így nem lenne annyi a kategóriákból éppenhogy átcsurranó esélytelen karakter.

6) Kategóriák számának növelése, gigászi 4-5-6 szintet átölelő kategóriák megszüntetése, felosztása. Nem igazán sikerült sok játékost meggyőznötök affelől, hogy magasabb szinteken a szint nem annyira szignifikáns (sőt 4-5 szint különbséggel csomagolhat is, hacdsak nem extrém szintvisszamaradott). Javasolom a kategóriák egységes 2 szinternkénti felosztását. Ez tervezhető, átlátható és vállalható. (esetleg a legkisebb szinteken maradjon meg az 1 szintenkénti csoportbesosztás). A probléma a magasabb szinteken ténykedő kevsebb játékosból adóddott anno, de ezen túlhaladott a játék, ne miattuk szívjon mindenki más aki elérte ezeket a szinteket. Az extrém kevés nevezővel induló kategóriák (99,9%-ban legfelsőbb szintek) esetleges összevonása még be lehet iktatva a rendszerben.

7) 2 nyert meccset esetleg legjobb 8-tól v 4-től be lehetne vezetni addig ne, had legyen esélye azoknak is akiknek a random istenség nélkül esélye sem lenne (random minden versenyen van, kezdve a pókerrel, a profi focin át a forma1-ig. Ez se legyen kivétel csak mert számítógépes játék. Papírforma csak elméletben létezik, mert sokszor beleszól a sors (itt: random). Aki megméretteti magát annak ezt el kell fogadnia.

8 ) Nyeremények: ne csak a győzetesek legyenek jutalmazva hanem legalább a dobogósok (bronzmeccs is! ). Hasonlóként tudom ezt elképzelni mint a kvízmedált. A 2. és a 3. is kap vmit csak jelentéktelenebb, inkább jelképes medált (+1-2 akármi). Szóba került a bajnoki medál átalakítása is, +1 összTO helyett, permanenesen növeljen egy nem LÉ növelő/nem harci szakit.

9) Győzetesek (sőt inkább top3) névsora kategóriónként körüzenetben megtekinthető lenne (ügyelve hogy csak saját meccseink megtekintése után legyen erre mód). Nem csak saját kategóriában. Akárcsak a kvízolimpiánál ez is van akkora presztizs.

+1) Szvsz: A bajnokokat sztem tovább szivatni talán nem kellene, ők az eredményeikért megdolgoztak. A -5TÖ/medál pont elég szivatás. Nem lehet mindenki bajnok. De aki mégis az akar lenni, az igenis izzadjon meg érte keményen!
A hozzászólást Aurri módosította 2009.04.14. 17:40:39-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.75
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
94. hozzászólás - 2009.04.15. 00:26:06 (Válasz Aurri #93 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.04.14. 17:37:05

3) Svájci rendszer 4-6 fős csoportokkal, ahonnan első 2-3 jut tovább az egyenes kisesébe. Ala TF olimpia. Miért? Akinek esélye sincs vagy simán pechből kizúg első körben mert első körben besorsolják ellene pl Nephilát, annak is legyen némi játékélménye legaslább a csoportkörök idejére. Másrészt lehetne úgy hogy csoportelsők csoportmásodikkal kerülnek össze a kiesésben ezért lenne némi súlya csoportoknak is, talán reálisabb eredmények születnének és nem fordulhatna elő hogy a a kategória két fő esélyese első körben kiesik, és az sem hogy van egy sokkal gyengébb ág mint egy másik.

7) 2 nyert meccset esetleg legjobb 8-tól v 4-től be lehetne vezetni addig ne, had legyen esélye azoknak is akiknek a random istenség nélkül esélye sem lenne (random minden versenyen van, kezdve a pókerrel, a profi focin át a forma1-ig. Ez se legyen kivétel csak mert számítógépes játék. Papírforma csak elméletben létezik, mert sokszor beleszól a sors (itt: random). Aki megméretteti magát annak ezt el kell fogadnia.

Akkor már inkább csoport meccsek 8 továbbjutóig, onnét pedig 'Double elimination'.
A lényeg röviden: Amikor valaki elveszíti az első meccsét, nem esik azonnal ki, hanem átkerül a vígaszágra, és ott folytatja. Ha vígaszágon is veszit, akkor kiesik. Tehát nem egy hanem két vereség kell a kieséshez. A grand finalét az elődöntő, és vígaszág győztese játsza. Az utóbbinak természetesen két győzelem kell, hogy kiüsse az előbbit, mivel neki még nincs veresége, míg a vígaszágról érkező egy vereség után búcsúzik, mivel neki már az lesz a második. (kicsit bővebben, angolul, ábrával: http://clanbase.ggl.com/column.php?nid=23)

6) Kategóriák számának növelése, gigászi 4-5-6 szintet átölelő kategóriák megszüntetése, felosztása. Nem igazán sikerült sok játékost meggyőznötök affelől, hogy magasabb szinteken a szint nem annyira szignifikáns (sőt 4-5 szint különbséggel csomagolhat is, hacdsak nem extrém szintvisszamaradott). Javasolom a kategóriák egységes 2 szinternkénti felosztását. Ez tervezhető, átlátható és vállalható. (esetleg a legkisebb szinteken maradjon meg az 1 szintenkénti csoportbesosztás). A probléma a magasabb szinteken ténykedő kevsebb játékosból adóddott anno, de ezen túlhaladott a játék, ne miattuk szívjon mindenki más aki elérte ezeket a szinteket. Az extrém kevés nevezővel induló kategóriák (99,9%-ban legfelsőbb szintek) esetleges összevonása még be lehet iktatva a rendszerben.

Jogos.

8 ) Nyeremények: ne csak a győzetesek legyenek jutalmazva hanem legalább a dobogósok (bronzmeccs is! ). Hasonlóként tudom ezt elképzelni mint a kvízmedált. A 2. és a 3. is kap vmit csak jelentéktelenebb, inkább jelképes medált (+1-2 akármi). Szóba került a bajnoki medál átalakítása is, +1 összTO helyett, permanenesen növeljen egy nem LÉ növelő/nem harci szakit.

A medál lebutítása viszont nagyon nem jó ötlet. Jelen formájában jutalom, és valóban hasznos. Elég idegesítő lenne, ha adna egy teljesen felesleges és a karakternek haszontalan, esetleg káros szakértelmet. Engem pl nagyon zavarna már +1 szinguláris ismeretek is.

+1) Szvsz: A bajnokokat sztem tovább szivatni talán nem kellene, ők az eredményeikért megdolgoztak. A -5TÖ/medál pont elég szivatás. Nem lehet mindenki bajnok. De aki mégis az akar lenni, az igenis izzadjon meg érte keményen!

Így van.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
95. hozzászólás - 2009.04.15. 05:59:34
Szervusztok!

+1) Szvsz: A bajnokokat sztem tovább szivatni talán nem kellene, ők az eredményeikért megdolgoztak. A -5TÖ/medál pont elég szivatás. Nem lehet mindenki bajnok. De aki mégis az akar lenni, az igenis izzadjon meg érte keményen!

Mivel a medál eladható az Aukciós Házban, ne a darabszámtól függjön a negatívum, hanem az eddig összesen nyert medálok számától. Így nem lesz az, hogy nyer valaki tízszer, de csak -5-ót kap mindenre, mert a többi medált eladta sok dukátért.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.67
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
96. hozzászólás - 2009.04.18. 14:04:45
Szerintem semmi baj a sima egyenes kieséses rendszerrel, és az sem baj, ha így néha "irreális" eredmények születnek. Ez nyilván csak azoknak fáj, akik matematikailag valódi esélyesei a bajnokinak... de ha a bajnoki arról szólna, hogy akinek a legmagasabbak a statjai, az lesz a bajnok, akkor nem is kellene csatákat szimulálni, hanem a jelentkezők közül a legmagasabb TÖ/szaki arányúnak oda lehet dobni a medált, hogy legyen vele boldog, és kész. A viadalban pont az a szép, hogy néha nyerhet olyan is, aki egyébként kevéssé esélyes, kap egy medált, és még némi bónuszt is hozzá.
Annak semmi értelme, hogy több körössé, meg csoportselejtezőssé varászolódjék a dolog, mert ez csak azt betonozná be, hogy kizárólag a matematikai esélyesek nyerjenek, ami megintcsak az eddigi bajnokok bebetonozását szolgálja. Ami persze nem baj, csak azon tessék gondolkodni, hogy akkor minek nevezzen a többiek? Hol az izgalom?
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
97. hozzászólás - 2009.04.21. 13:30:11
Baraty, Miklós:
Elég sok javaslat felgyülemlett, és lassan be lesz harangozva a következő Bajnoki időpontja. Nem akarok senkit sürgetni (hazudtam, DE ), de lassan itt az ideje érdemben reagálni hivatalos oldalról is, hogy konstruktívvá válhasson ez a téma, és meg is valósuljon az itteni javaslatokból valami.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
98. hozzászólás - 2009.04.21. 13:31:34 (Válasz Aurri #97 hozzászólására.)
Következő bajnokira nem számítanék rá, hogy elkészül.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
99. hozzászólás - 2009.04.21. 20:26:51
Nem olvastam végig, csak durván a felét, de támadt egy ötletem, és azt meg akarom osztani
Lehetne a gyengébb kariknak egy kis olimpia, amin nem nevezhetnek olyan játékosok, akiknek van bajnoki medálja. Itt is a hagyományos rendszer érvényesülne és a győztes kapna egy kis bajnoki medált ami +1-et ad a specializált tulajdonságra. A győztes nem nevezhet a következő kisviadalra.
A bajnoki viadalon jogosnak tartom, hogy a bajnoki medál minden tulajdonságra -1-et ad, ez olyan, mint amikor egy sportoló öregszik. Még azt is jogosnak tartanám, ha a bajnoki medálok számának négyzetével csökkenne.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5.67
népszerűtlenMpsithFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
100. hozzászólás - 2009.04.27. 19:53:36
Ez igaz nem dobja föl fogja földobni de,szerintem töbször is résztlehetsen venni bajnoki viadalokon.Persze csak 3-4 alkalomra gondoltam.És lenne egy olyan kategória ahol szörnyek ellen küzdhetsz az arénában.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!