Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
381. hozzászólás - 2009.08.04. 16:45:47
Úgy látom lehetetlen tovább görgetni a kérdést, mindig megakad a fogaskerék ugyanott...

Tehát szerintetek minden rendben van a bajnokival? A probléma a VF-fel van (megint ide jutottunk, habár Morti, egy sorral feljebb írtad, hogy már megint nem a témáról beszélünk: szerintem sem)
Szeretném nem csak a 4-10-20-30 fős kategóriá(cská)k résztvevőit hallani erről , és az sem feltétlenül gond az objektivitás végett, ha nem csak többszörös bajnokok nyilvánítanak véleményt a kérdésben. Persze az ő véleményük is fontos, de több szem többet lát.

Hogy ne csak a kategóriákról beszéljek
Ha TF-es aktegóriákat nem is, de TF-hez hasonló svájci előfordulót én is javasolnék. Egyrészt mert érdekesebbé és színvonalasabbá tenné a viadalt, másrészt azért mert így azok is megmérettethetnék magukat és küzdhetnének egy jót, akik teszem azt első fordulóban kizúgnának (ami simán megeshet random is). Sajnos ismerek olyat aki azért nem indul a bajnokikon mert demoralizáló módon első körben kizúgott 2x egymás után egy sokkal esélytelenebb ellen. Az annyira kedvét szegte, hogy azóta sem lehet rávenni szegényt a nevezésre. Ha lennének csoportküzdelmek az egyenes kiesés előtt, akkor mindenki kicsit játszhatna(!) az igazi éles harc előtt, lehetne sikerélménye egy gyengébb játékosnak is (pl. "majdnem továbbjutott" a csoportjából, ami egy kezdőnek nagy löket lehet) plusz aki azért kicsit is esélyes az bejutna és nem tréfálná meg ilyen könnyen a random (pl 4 fős csoportokból legjobb 2 jutna tovább, vagy 8 fősből legjobb 4, stb). Nagyban emelne a bajnoki élvezhetőségén mindenki számára szerintem.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.08.04. 16:51:08-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.60
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
382. hozzászólás - 2009.08.04. 17:10:05 (Válasz Aurri #381 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.08.04. 16:45:47

TF-hez hasonló svájci előfordulót én is javasolnék. Egyrészt mert érdekesebbé és színvonalasabbá tenné a viadalt, másrészt azért mert így azok is megmérettethetnék magukat és küzdhetnének egy jót, akik teszem azt első fordulóban kizúgnának (ami simán megeshet random is).


Végre nem szét OFFolás.

Na ez mondjuk jó ötlet. Van benne egyenes kiesés mint eddig és több csatát lehet nézegetni.
A csatanézegetés szerintem igenis motiváló, és akkor irhatná is minden kör végén hogy összesitésben hol áll és akkor látja hogy a legjobb 32 be nem került be, de a 50. a 400 ból az már jó érzés.

Illetve a mindneki által megnézhető fa struktúra elmaradt valahol, az nagyon érdekes lehet. Elején még Baraty mondta talán.

És én általam többször javasolt mindenki által megnézhető döntő és elődöntők. Amit szintén sztem mindneki igénybe venne és érdekes lehet. Amolyan arénában lezajlik, ugye és csak a saját csatáidat látod az nem olyan jó. A döntőt miért ne nézné meg mindenki az arénában? Ugyanugy csatanézegetés, ugyebár mint irtam az tetszik mindenkinek.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
383. hozzászólás - 2009.08.04. 17:13:33 (Válasz Aurri #381 hozzászólására.)
Legyen fastruktúra. Legyen svájci rendszer. Engem megggyőztél

Előbbi csak Baratyon múlik, utóbbi pedig azokon, akik abban reménykednek, hogy habár béna karakterük van, de a random révén elsők lehetnek. (Ezzel már futottunk egy kört egyébként, akkor sem lett belőle semmi. http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,145.80#hsz94)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
384. hozzászólás - 2009.08.04. 17:50:13
elnézést a duplapostért
A hozzászólást Aurri módosította 2009.08.04. 18:01:43-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
385. hozzászólás - 2009.08.04. 18:01:12
"Béna" karakter reálisan nem lehet soha első(bár az általam javasolt rendszerben, legalább a csoportkörökben érhetné őket sikerélmény), de a közel azonos képességű végzeturak között kedvezhet a szerencse a papíron kevésbé esélyesnek, ezt eddig is láttuk elég gyakran. Ez nem a svájci rendszer miatt fog borulni, de a selejtezővel elérhető lenne, hogy ezek a papíron "esélyesek" ne az első 1-2 körben üssék ki egymást. Én a csoportelsőket pl első körben csoportmásodikokkal sorsolnám össze, stb. Legyen meg a súlya és rangja annak ahogy haladsz előre a körökkel.

Kibontható fa-struktúra(selejetezős rendszer esetén csak az egyenes kieséses szakaszról): ez a fejlesztés elviuleg tervben van már. Elvileg a lelogolt csatákat kellene csak összerendezni, nem vagyok programozó, de talán megoldható egyszerűen. Ez is egy egyértelmű színvonal növelő hatás lenne, komolyabb belenyúlkálás nélkül.

Amit még megemlítenék javaslatként az, az hogy minden kategóriában legalább az első három legyen díjazva, ha csak jelképesen is (semmit nem adó ezüst, illetve bronzmedál, ha csak 10 v. 5 dukátért el lehet adni aukción az is vmi, de ha nem ad semmit az sem gond). Tudom csak győztesek vannak, de így egy egy nagyobb kategória nem csak egyetlen egy emberről szólna, hanem büszkén emlékezetetné a játékost, hogy "nézzétek ezt az ezüstöt Sharpa ellen szereztem".

Összefoglalva:

- kategóriadarabolás, 2-3 szintekre. Min. X fős kategóriák (16-24?)
- fa-struktúra, vizuális tuning
- selejtezős csoportkörök .
- minden kategória top3-jának jelképes díjazása.

És hogy miért ragaszkodom ennyire a bajnoki megreformáláshoz mindig: szerintem sokak által ez az egyik leginkább várt esemény a játékban hónapról hónapra. AZ alap mér kész van, minimális változtatásokkal igen színvonalassá és igazságosabbá lehetne tenni, hogy több játékos számára nyújtson élvezetes szórakozást(!) és fair(ebb) kihívást.

u.i.: Morti, Ha Téged meggyőztelek, Baraty gyerekjáték lesz
A hozzászólást Aurri módosította 2009.08.05. 12:29:16-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.44
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
386. hozzászólás - 2009.08.04. 18:09:23 (Válasz Aurri #385 hozzászólására.)
+ Mindenki által megnézhető döntő és elődöntők. Sztem.
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
387. hozzászólás - 2009.08.04. 18:14:30 (Válasz Kundi #386 hozzászólására.)
én igazából az összes meccset szívesen megnézném...
Pontszám: 5
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
388. hozzászólás - 2009.08.04. 18:21:53 (Válasz Anababa #387 hozzászólására.)
igen az jó lenne én is igy gondoltam, az pont passzolna is a fastrukturában ott figyelnek a csaták és csak ráklikkelsz és kinyílik.

Csak adatbázis, server kímélés miatt gondoltam...

Legyen az akkor, hogy

-Mások csatáinak megnézhetősége is, amennyire megoldható, minimum döntő és elődöntők.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
389. hozzászólás - 2009.08.04. 18:30:31 (Válasz Kundi #388 hozzászólására.)
Ha mondjuk csak három napig (X ideig) lenne kinn bajnokság után, akkor nem terhelné talán nagyon agyon a szervert.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
390. hozzászólás - 2009.08.05. 09:06:41 (Válasz Mortimer #383 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.08.04. 17:13:33
Legyen fastruktúra. Legyen svájci rendszer. Engem megggyőztél

Előbbi csak Baratyon múlik, utóbbi pedig azokon, akik abban reménykednek, hogy habár béna karakterük van, de a random révén elsők lehetnek. (Ezzel már futottunk egy kört egyébként, akkor sem lett belőle semmi. http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,145.80#hsz94)


A svajci rendszerben sokkal kisebb a szerencse szerepe, mint az egyenes kiesesben.
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
391. hozzászólás - 2009.08.05. 09:13:49 (Válasz Kocos #390 hozzászólására.)
khmm... szóval megkérhetek valakit, hogy magyarázza el nekem az emlegetett rendszerek működését? köszi
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
392. hozzászólás - 2009.08.05. 09:46:38 (Válasz Anababa #391 hozzászólására.)
A svájciban mindenki harcol mindenkivel, és a végén az összesített eredmény dönti el, hogy ki lesz a győztes. Az egyenes kiesésben pedig összekerülsz valakivel, a győztes továbbjut, kap új ellenfelet, a vesztes kiesik és nem harcol többet. Aki a végén megmarad az a győztes. Ennyi, asszem
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
393. hozzászólás - 2009.08.05. 09:48:56 (Válasz Cavalorn #392 hozzászólására.)
mindenki mindenkivel? az iszonyatos... és hogy van a rangsorolás? .. ok, győztes csak egy lehet így első ránézésre, de pl. 2. 3. hely?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
394. hozzászólás - 2009.08.05. 10:05:16
Szervusztok!

Anababa: Holtverseny esetén meghatározott sorrendben egyéb mutatókat hasonlítanak össze, és utána dől el, hogy a különbséget mutató adat használatával milyen sorrendet állítanak fel.

Fociban ez például így menne: Van a pontszám, amit a meccsek eredményei alapján kapnak. Ha ez egyenlő, megnézik a gólkülönbséget, ami a csapat által a tornán összesen rúgott, és összesen kapott gólok különbözete. Ha ez is egyenlő, akkor a lőtt gólok számát nézik meg, majd a kapott gólok számát. Ha sehol nem tudnak dönteni, akkor és csak akkor sorsolják a sorrendet, amennyiben a sorrend akkor éppen számít (például továbbjutás okán). Itt az lesz előrébb végül, akinek a valamelyik mutatója magasabb.

Létezik természetesen olyan is, hogy az adott mutatóban gyengébbet teszik előre, mert az a nagyobb teljesítmény, de minden esetben le kell írni a különbségtételeket a versenyek szabályzatában.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
395. hozzászólás - 2009.08.05. 10:11:47 (Válasz Awenhai #394 hozzászólására.)
Fociban az egymás elleni meccset nézik először ami lehetne itt is és már nincs is probléma.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
396. hozzászólás - 2009.08.05. 10:17:53
Szervusztok!

Meszy: A kiegészítést köszönöm, bár a lényegen nem változtat. (Mellesleg a kilencvenes években valamelyik VB-n pont előjött ez, az egyik csoportban majdnem teljes holtverseny lett, nem sokon múllott, hogy ezt a leírt banzájt nem kellett végigszenvedni. :-D)
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
397. hozzászólás - 2009.08.05. 10:18:27 (Válasz Cavalorn #392 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.08.05. 09:46:38
A svájciban mindenki harcol mindenkivel, és a végén az összesített eredmény dönti el, hogy ki lesz a győztes. Az egyenes kiesésben pedig összekerülsz valakivel, a győztes továbbjut, kap új ellenfelet, a vesztes kiesik és nem harcol többet. Aki a végén megmarad az a győztes. Ennyi, asszem


A svajci endszer nem ez. Kormerkozesnek hivjak amit mondasz.

A Svajci rendszer log2(n) lepeses verseny, ahol n a nevezok szama. Az elso fordulo vagy egy megalapitott erosorrend (pl. TÖ) vagy sorsolassal dol el, minden tovabbi forduloban az egymashoz legkozelebbi eredmenyu, de edig egyms ellen meg nem harcolo ellenfelek kerulnek ossze.

Pelda:
A B C D E F G H aversenyzoink, 3 fordulo van

1. fordulo (ellenfelek, nyertes)
A-B A
C-D C
E-F E
G-H G
Tabella: 1 0 1 0 1 0 1 0

2. fordulo:
A-C A
E-G E
B-D B
F-H F
Tabella:
2 1 1 0 2 1 1 0

3. fordulo:
A-E A
B-C B
F-G F
D-H D
Tabella:
3 2 1 1 2 2 1 0

Az elsodleges osztalyozas a gyozelmek szama alapjan, a masodlagos pedig Buchholz vagy az anti-Buchholz szamitas tortenik.
Ez utobbiakbol az egyik az ellenfelek gyozelmeit adja ossze, a masik a veresegeit.
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
398. hozzászólás - 2009.08.05. 12:13:20
Anababa:

A lényege az lenne, hogy csoportkörös selejtezők lennének, 4-5 fős csoportokkal, ahol valóban mindenki játszik minden csoporttársával. Innen az első 2 továbbjut az egyenes kieséses szakaszba, ott csoprotelsőket csopotmásodikkal párosítanak és a továbbiakban pedig minden ugyanúgy menne mint eddig.

A különbség hogy a csoportkörökben mindenkinek jut 3-4 kör mókázás, nem búcsúzol azonnal akkor sem ha nincs esélyed, és az igazán esélyesek sem zúghatnak ki az elején a sorsolás vagy a random szeszélye miatt.

De akki a (régi) TF olimpiát ismeri, vagy szokta nézni a BL, EB, VB csoportmecseket és ismeri a rendszert az tudja miről beszélek.

A klasszikus svájci rendszerben (amit fent taglalnak) egy nagy csoport van, ahol bárkit kaphatsz a selejetezőben ellenfélként attól függően ki mennyit nyert, és onnan jutnak tovább az egyenes kiesésbe a legjobbak (nagyon sok verseny így zajlik, pl egyes stratégiai kártyaversenyek döntői).

*edit: pontazonosság esetén a legyőzött ellenfeid után kapott másodlagos pontokat kell nézni (azaz minél több győzelmeset versz el annál többet ér), ha az is egyenlő, akkor egymás elleni meccset. Ha az nem volt akkor pl összsebzést-bekapott sebzés diffet lehetne, kapott-lőtt gól helyett

De szvsz talán ez a csoportkörös verzió még jobb lenne. Átláthatóbb ugyanis, ha nem is feltétlenül igazságosabb, hiszen megvan azu esélye az ún. halálcsoportoknak és "surranó" csoportoknak (elsőben csupa tápos kari mérkőzik a bejutásért, másodikban esélytelenek juttatják egymást tovább).Ppersze lehet már a csoportkörök sorsolását pl toplista helyezéshez kötni, de ennyi random esélyt sztem hagyjunk meg a nem annyira esélyeseknek

Mindenképpen igazságosabb és élvezetesebb versenyformátum szvsz.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.08.05. 12:26:48-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
399. hozzászólás - 2009.08.05. 12:15:07 (Válasz Aurri #398 hozzászólására.)
köszönöm szépen!
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
400. hozzászólás - 2009.08.05. 12:41:28
már megint bonyolítjátok..svájci rendszer meg a tököm...több kategoria(ennyi kell)...a többi csakmár ilyen beleszöttyögés...és pont ezé nem babrálják meg szerintem a kategoriákat mert ha megcsinálnák akkor jönne a többi is hogy azokat ménem...szóval drága felebarátaim szoritkozzunk csak arra hogy a elég pofátlan szintintervallumos kategoriákat kicsit buherálják szét...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.40
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője