Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
321. hozzászólás - 2009.08.02. 14:17:14
Aha! Köszönöm! Akkor nyugodtan lehetne kétszer annyi kategóriát csinálni!És arról se feledkezzünk meg, hogy ez a bajnoki csak egy aspektusa a vetélkedésnek! Lehetne például svájci rendszerű küzdelem, úgy,hogy nem gyógyulsz fel és vp-d sem jön vissza állataid sem gyógyulnak fel,így lenne a szakértelmeknek nagyobb hangsúlya!
Lehetne, de..... angol szerver fontosabb 4. világ fontosabb, meg ugye nyár is van a francnak van kedve sokat dolgozni (spec. ezt megértem ).
A hozzászólást Hagya módosította 2009.08.02. 14:17:44-kor
Dorn
Pontszám: 6.29
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
322. hozzászólás - 2009.08.02. 16:47:00 (Válasz Hagya #321 hozzászólására.)
Az életpontos dolog annyiban rossz, hogy a legerősebb játékosoknak van a legtöbb ÉP-je, tehát pont nekik nem fog elfogyni. A kategóriák növelése már régóta felvetett ötlet, de nem lett belőle semmi. És szerintem még mindig megmarad az a módszer, hogy a pókok elosztanák maguk között. A Bajnoki viadal a legerősebbek küzdelme egymás ellen. Ha valaki gyengébb karakterrel rendelkezik akkor soha nem lesz esélye nyerni és azért ez valahol így van jól.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 7.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
323. hozzászólás - 2009.08.02. 17:49:50 (Válasz Meszy86 #322 hozzászólására.)
Ha minden bajnoki medál adna +1 szintet a nevezésnél, akkor helyre kerülne minden pók, és máris nyílt lenne a küzdelem.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.71
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
324. hozzászólás - 2009.08.02. 18:26:04 (Válasz Ariel #323 hozzászólására.)
Ez a megoldás főleg azokat sújtaná akik több győzelmet aratták már. De nem mindenkit azok közül sem. Akik alacsonyabb szinten vannak nekik ez sem lenne túl nagy probléma. Csak jóval később lenne hatása rájuk. Jah és a másik dolog Sharpaval mi lenne neki a + szintek nem változtatnának semmit. Vagy rá külön kéne valami büntetés? Nem hiszem, hogy a Beho ekkor változtatást megcsinálna.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
325. hozzászólás - 2009.08.02. 18:35:21 (Válasz Meszy86 #324 hozzászólására.)
Pont az a lényeg, hogy akiknek már sok győzelmük van, azoknak egyre nehezebb legyen nyerni. Speciális eset a legfelső kategória, hiszen onnan nem lehet feljebb kerülni, de Sharpának nincs is olyan előnye mint a pókoknak szanaszét a többi kategóriában. A legfelső kategóriában több karakternek is van esélye, nem biztos, hogy Sharpa nyer.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
326. hozzászólás - 2009.08.02. 18:44:14 (Válasz Ariel #325 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.08.02. 18:35:21
Pont az a lényeg, hogy akiknek már sok győzelmük van, azoknak egyre nehezebb legyen nyerni. Speciális eset a legfelső kategória, hiszen onnan nem lehet feljebb kerülni, de Sharpának nincs is olyan előnye mint a pókoknak szanaszét a többi kategóriában. A legfelső kategóriában több karakternek is van esélye, nem biztos, hogy Sharpa nyer.


Sot!
Sharpa a legkevesebb lassan. 3-4 karit is tudnek hozni peldanak, ki szerintem jobb esellyel vag neki a bajnokinak, mint o.
Az a -7 tul mindenre pont eleg neki.
Ariel otletet egyebkent kivalonak tartom, es nagyon tamogatom!
Hasonloan jo otlet a minusz tulajdonsagok novelese, de ez talan meg szebb.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.08.02. 18:44:50-kor
Pontszám: 5.33
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
327. hozzászólás - 2009.08.02. 19:16:00 (Válasz Ariel #325 hozzászólására.)
Még mindig úgy gondolom az nyerjen aki a legerősebb. A bajnoki cím büntetve van a viadalon amúgy is. Azzal, hogy feljebb kerülnének a pókok minden odáigi munkájuk elveszik.

Amúgy azt nem értem, ha itt van Sharpa esete is:
Sharpa a legkevesebb lassan. 3-4 karit is tudnek hozni peldanak, ki szerintem jobb esellyel vag neki a bajnokinak, mint o.
Az a -7 tul mindenre pont eleg neki.


Tehát ha azt mondod ennyi volt már őt is el lehet verni akkor miért ne lenne így a pókoknál is? Az én esetem sem különbözik. 5 viadalt nyertem sorba majd a következő 2-t el is buktam. Tehát hatott a büntetés. Főleg, hogy a viadal előtt akitől kikaptam azt elvertem többször is vereség nélkül.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 7.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
328. hozzászólás - 2009.08.02. 19:24:47 (Válasz Meszy86 #327 hozzászólására.)
A pókok helyzete azért más, mert nem a saját súlycsoportjukban indulnak az alacsony szintjük miatt. Kb olyan, mintha Sharpa szintjéből levonnánk 15-öt, és betennénk az 55-60-ik szintűek közé.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
329. hozzászólás - 2009.08.02. 19:54:28 (Válasz Ariel #328 hozzászólására.)
Viszont azzal is számolni kell akkor, hogy akiknek 1 győzelmük van azok is 1-l feljebb kerülnek. Tehát 1 szintnyi LE bukóban lesznek. És az elég sokat jelent. Tehát eljön az idő mikor 1 kategórián belül lesz 10 ember akinek lesz győzelme. Tudom, hogy sokaknak ez a célja, hogy mindenkinek legyen győzelem, de akkor már elveszítené az értékét az egész. Ráadásul, ha többeknek is meglesz a medálja akkor ismét előjönnek a pókok akiknek csökkent a büntetésük és megint ők fognak nyerni. Persze ez nagyon hosszútáv már.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.75
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
330. hozzászólás - 2009.08.02. 20:09:08 (Válasz Meszy86 #327 hozzászólására.)
A bajnoki cím büntetve van a viadalon amúgy is.


Büntetve? Én erről nem tudok! Mit értesz büntetés alatt?
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
331. hozzászólás - 2009.08.02. 20:19:36 (Válasz Nari77 #330 hozzászólására.)
Idézet: Nari77 - 2009.08.02. 20:09:08
A bajnoki cím büntetve van a viadalon amúgy is.


Büntetve? Én erről nem tudok! Mit értesz büntetés alatt?


a bajnoki medalok forditva mukodnek, ha tobbed van mar eleg komoly minuszokat kapsz minden tulra
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
332. hozzászólás - 2009.08.02. 20:21:54 (Válasz Endyr #331 hozzászólására.)
Nekem most van 1 medálom, így akkor én most -1et kapok mindenre a bajnokin? Ez kemény
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
333. hozzászólás - 2009.08.02. 20:46:45 (Válasz Ariel #325 hozzászólására.)
Ez egy egészen kiváló ötlet.

Miután azonban valóban, ahogyan mondod, abban a kategóriában ahol te is indulsz, az aktuális bajnokot (most épp véletlenül téged) nem nagyon lehet büntetni, te pedig nem az a fajta ember vagy aki folyamatosan más f*xával verné a csalánt, nyilván csak lefelejthetted a javaslatról hogy az ottani bajnok valami ehhez mérhető, igen durva mínuszt kapjon, mondjuk minden statra -10-20at medálonként. Esetleg a következő bajnokságon egyáltalán ne is indulhasson.

Ha nem csak lefelejtetted, hát semmi gond, én most akkor pótolom a hiányt
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 7.44
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
334. hozzászólás - 2009.08.02. 21:43:14 (Válasz Bolsevik #333 hozzászólására.)
Látom nem néztél utána a kategóriáknak... 68-73 az egyik kategória, a másik pedig 74 és fölötte. Ha bekerülne a változtatás, nagy valószínűséggel létrejönne a 74+ kategória, 5-6 résztvevővel. Nekem sem mindegy, hogy a 68-73 kategóriában kellene indulnom úgy, hogy közben kialakulhat a 74-es kategória, vagy a medál miatt mindenképp a legmagasabb kategóriában kell indulnom...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
335. hozzászólás - 2009.08.03. 07:21:14
Szervusztok!

Ez a medálonként plusz egy szint jó ötlet lenne akkor, ha nem járna a medál után egyéb negatívum.

A legmagasabb kategóriához meg be kell tenni egy számlálót, hogy legalább 16 fős legyen. Ekkor a szinthuszárok nem fogják pontosan tudni, hogy hány ellenfelük lesz (A legfelső kategória legalsó határa mindig a 16. karakter aktuális szintje lenne, így az azon a szinten lévő játékosok még ide tartoznának.)

Ennél lejjebb pedig két-három szintenként jöhetnének a kategóriák.

Ami ekkor gondot jelenthet: Mikori pillanatot vegyünk figyelembe? Szerintem működhet az, hogy a jelentkezés elintításának pillanatában érvényes adatok alapján dolgozzon a rendszer, úgy lője be a határokat. Ezzel a csúcson kialakul egy változó, de nem kis létszámú kategórria, lejjebb pedig könnyebb lesz az élet. Persze a minimális létszámot bármely kategóriára be lehetne állítani, hasonló módon. Így mindig lenne legalább négy forduló, s az élen lenne csak elemi méretű különbség a résztvevők közt, nem lenne gond, hogy egy 46. szintű kari egy 40-essel kerül egy kategóriába. (Ha a számérték téves, kérem a saját gondolatokban a megfelelő, 6-7 szintes kategóriaértékekkel helyettesíteni.)
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
336. hozzászólás - 2009.08.03. 07:30:31 (Válasz Ariel #334 hozzászólására.)
Utánanéztem. Sharpának hány medálja is van? A mostani kategóriája összes többi tagjának mennyi van? Mikor jönne létre az az új kategória? Vagy kérdezhetném úgy is, hogy egészen konkrétan mikor kezdenél el ezzel te is szívni? Ejj-ejj.

De igen, tényleg azt kéne hogy a TOPon azt a megmaradt pár embert fel kéne még bontani egy pár kategóriára, legyen egy kategória Sharpának, egy meg a többi TOPnak. A többi részét meg már nem is kommentálnám, igen, csináljunk esélyegyenlőségi fair-play tornát a bajnokságból. Ti tényleg nagyon unatkozhattok már.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 6.43
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
337. hozzászólás - 2009.08.03. 07:34:17 (Válasz Bolsevik #336 hozzászólására.)
Ha 4 karakter eléri a 74-ik szintet, akkor ők már új kategóriába kerülnek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
338. hozzászólás - 2009.08.03. 07:37:53
Szerintem tökéletesen jó a mostani rendszer. Ad lehetőséget taktikázásra, de holmi jött-ment karakter nem nyerhet csak az igazán jó játékosok. Esetleg annyit lehetne, hogy a medál ne -1-et adjon mindenre, hanem -2-t.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
339. hozzászólás - 2009.08.03. 07:58:10 (Válasz Meszy86 #327 hozzászólására.)
Idézet: Meszy86 - 2009.08.02. 19:16:00
Még mindig úgy gondolom az nyerjen aki a legerősebb. A bajnoki cím büntetve van a viadalon amúgy is. Azzal, hogy feljebb kerülnének a pókok minden odáigi munkájuk elveszik.

Amúgy azt nem értem, ha itt van Sharpa esete is:
Sharpa a legkevesebb lassan. 3-4 karit is tudnek hozni peldanak, ki szerintem jobb esellyel vag neki a bajnokinak, mint o.
Az a -7 tul mindenre pont eleg neki.


Tehát ha azt mondod ennyi volt már őt is el lehet verni akkor miért ne lenne így a pókoknál is? Az én esetem sem különbözik. 5 viadalt nyertem sorba majd a következő 2-t el is buktam. Tehát hatott a büntetés. Főleg, hogy a viadal előtt akitől kikaptam azt elvertem többször is vereség nélkül.


Ezt ugye nem komolyan kerded? Sharpa egy lehelletnyivel jobb volt a kornyezetenel, ami egyebkent roppant kiegyenlitett. A pokok pedig nemcsak hogy nagysagrendekkel erosebbek a kornyezetuknel, de jellemzoen a kornyezetuk lehagyja oket, es az uj generacional meg sokkal erosebbek, mint az elozonel, leven ok, kozben sokat erosodtek, mi a generaciovaltas miatt ellenfeleik szinte semmit.

Es igen! Azt gondolom, hogy a ket fajta malus egyszerre is tokeletesen mukodhetne, sot azt is gondolom, hogy akinek van 2-4-6-8 bajnoki gyozelme nnak a kovetkezo mindig egyre nagyob kihivas legyen. Igy is lesz olyan pok, aki nem hagyja abba siman elmenetel 10-ig neadjisten 15-ig medalokkal. De hosszu tavon tobb embernek lesz modja odajutni. Nem az atlagkariknak nem, de az atlag folottiekbol egy szeleseb retegnek igen. Es ez udvozlendo.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.08.03. 08:07:07-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
340. hozzászólás - 2009.08.03. 08:02:21 (Válasz Bolsevik #333 hozzászólására.)
Az a baj, hogy neked az jelet nehezseget, hogy megertsd, hogy Arielt nem az mozgatja, hogy elonyt szerezzen maganak a bajnokin. Jol latszik, hogy a te gondolkodasodnak ez van a kozeppontjaban, szerencsere sokan gondolkodnak maskepp. Ariel sem pusztan azert teszi ezt, mert megteheti. Hanem mert egy olyan jatekkal szeretne jatszani, ami nagyobb kihivasokat, es tobb lehetoseget nyujt. Izlelgsd egy kicsit ezt a dolgot, szerintem neked is bejonne.
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője