Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
61. hozzászólás - 2009.04.10. 12:07:50
Meg az a plusz LE, amit az ősköves cccokkal könnyebben szed össze portyában a prémes.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
62. hozzászólás - 2009.04.10. 12:17:52
a lényeg az hogy pusztán a prémium nem dönti el a csatákat és nem ad a csatákban ténylegesen olyan kézzelfogható előnyöket mint mondjuk az ősköves fegyverek vagy a fokuszkristályok...

erre probáltam célozni...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.90
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
63. hozzászólás - 2009.04.10. 14:48:57 (Válasz MIvan #46 hozzászólására.)
Idézet: MIvan - 2009.04.10. 02:01:26
Mielőtt tovább ontanátok a remek ötleteket a viadal megreformálásáról, egy kis szituációs gyakorlat:
Sportolsz. Elég jól futsz. Elmész a versenyre amire keményen edzettél. Az esélyesek között tartanak számon. Felállsz a többi versenyzővel a startvonalhoz. Megjelenik valaki és odaballag a bíróhoz, és elkezdi ecsetelni, hogy ő most nagyon szomorú, mert még soha nem nyert futóversenyt. Igaz nem is valami jó futó, és edzésen sem volt még soha. Da ha megengednék, hogy ő most féltávról induljon, kicsivel a startpisztoly elsütése előtt, talán megnyerné a versenyt, és akkor nagyon boldog lenne.
Korrektnek tartanád ha megtehetné?


Egyetlen problémám van a hozzászólásoddal:
Amit te akarsz, az egy minél tökéletesebb valóságszimulátor - semmi köze nincs a játékhoz. Ez az utolsó példád meg nem is értem, hogy jön a képbe.

EZ EGY JÁTÉK. Azért vannak pl. szint szerinti kategóriák, hogy igazságosabb legyen (a valóságban egy kategóriában indul az, aki két éve kezdett el futni, meg az is, aki már 15 éve teszi. Meg az is, aki mezítláb fut, meg az is, akinek a Nike külön mérnökcsapata tervezi az egyedi cipőjét. Itt viszont NEM (ne hozd fel a súlycsoportokat, az teljesen másról szól). A játékban nem az a lényeg, hogy megtudjuk, ki a világbajnok, hanem az, hogy jól szórakozzunk.
Pontszám: 7.40
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
64. hozzászólás - 2009.04.11. 07:41:37 (Válasz Cavalorn #55 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: Cavalorn - 2009.04.10. 10:15:50
Idézet: Awenhai - 2009.04.10. 09:51:28


Az adott módosítással a viadalon ki lehet kapcsolni a prémium szerepét. Hangsúlyozom: a viadalon, és nem az éles játékban.


Miért, a viadal nem a játék része? A viadal megnyerése az egyik cél a játékban, amit ki tudsz tűzni magad elé. Ha valakinek ez a célja, és a célja elérésében nem segítik a prémium cuccok, akkor NEM fogja megvenni őket.

Lehet itt akármilyen módosítás, egy dolgon nem változtat: kategóriánként egy győztes van.
Tehát a játékosok 99%-a MINDÍG elégedetlen marad, már ha az elégedettséghez a viadal megnyerése szükséges.

Más. "pók"-taktika. Bár én jobban szeretem szintvisszamaradottnak hívni.
Nem értem, miért fáj az az embereknek, ha valaki így játszik. Ennyire elviselhetetlen lenne, hogy valaki jobb karaktert csinált nálatok? Nem is beszélve a rengeteg időről, amit egy ilyen kari felemészt. Kezdem nagyon unni, hogy olyan emberek, akik semmit nem tudnak az egészről, csak a több milliós szerzett LE-t látják a toplistán, és még csak nem is találkoztak ilyen karival hogy árthasson nekik, és nem veszik észre hogy az ő hőn szeretett vadászós taktikájukkal több LE-t lehet gyűjteni ugyanannyi idő alatt, na ezek az emberek itt folyamatosan, minden egyes topicba beírják, hogy "fujj pókk, tennikűnevalamit lol". Sehol nincs leírva a szabályokban, hogy ilyet nem lehet. A játék által adott egyik lehetőséget használjuk ki.
Lehet mondani, hogy "elveszed a lehetőséget a bajnokin a normálisan játszók elől !!! ". Mi is a normális? Pl akkor Sharpa normálisan játszik tegyük fel. Ő hányszor "vette el a lehetőséget" a kategóriájától? 3? 4? nem tudom, nem játszok V1en.

Mindezzel csak az szeretném mondani, hogy ne tessék már fikázni egy taktikát csak azért, mert nagyon magas LE-diffel jár. Kiványcsi lennék mekkora anyázás lenne abból, ha bekerülne egy új adat a karakterlapra: "Összes vadászott LE". Na?


Cavalorn, jelenleg a bajnokság nem a játék része. Havonta egyvalaki, jellemzően egy pókkarakter kap ajándékba egy medált, de az elméleti lehetőségen kívül semmit nem ad, egy pár csepp LE-t sem, az elért maximális sebzések sem számítanak a statisztikába, tulajdonképpen egy tombola a játékon belül. Emiatt nyugodtan lehet akár felszerelést is kölcsönözni, a játékosok helyzetét nem fogja megváltoztatni, a randomot viszont valóban megnöveli, tehát több embernek lesz egy mákszemnyi esélye a medál megnyerésére.

A kategórián belül mindenki esélytelen egy pók leverésére, tehát az is korrekt lehetne, ha nem a szint, hanem a tulajdonságösszeg alapján lenne a bajnokság, így mindjárt a helyükre kerülnének a pókkarakterek. Elismerem, hogy sok melóval jár egy ilyen karakter kinevelése, de mivel ez mindenben győz, a sikerélményt is elveszi másoktól, és emiatt utáljuk őket. Jerikó szavaival egyet kell értenem: ez elvileg egy szórakozás, tehát adjuk meg a lehetőséget minél több játékosnak, hogy nyerhessen valamit.
Azért nevezem e karaktereket pókoknak, mert rövidebb leírni.

Ha ez a kölcsönzés megvalósul, és a LE-nyereség bekerül, akkor akár be is léphet egy választási lehetőség: a felszerelés bérleti díja a kapott LE fele. Ekkor mindenki eldöntheti, hogy saját felszerelésben áll ki, vagy a kölcsönzött tápban. Ez azonban mindenképp plusz programozást igényel az eddigi ötletekhez képest is.

Ja, Sharpát ne szidd, bevállalta, hogy elől húz, a malőrök javítása őt valószínűleg tíz esetből kilencszer érinti, mégsem nyávog, hanem gondolkodik, és számára az megérdemelt jutalom, hogy nyer, hisz a legtöbb hibajavítás miatti veszteség érinti, pont azért, mert nála jönnek ki a bennfeledett hibák.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
65. hozzászólás - 2009.04.11. 08:13:05 (Válasz Awenhai #64 hozzászólására.)
Awenhai, üti egymást a mondandód némely része.
Ez egy játék, de utáljuk a pókokat.
Mivel ők kisebb szintűek, általában, így a TOP-ban nem rúghatnak labdába, nehogymár a Bajnokságon meg el kelljen bújdosniuk, vagy azért kapjanak büntetést, mert jól játszanak.
Rengeteg helyen kiveséztük-ték már, pl a gyémánt ha nem pók, akkor hozzá se fogjon játszani.
A TÖ szerinti becsoportosítással meg ne vicceskedjünk már.
Szakértelem előny? Felszerelés előny? Elérhető varázslat előny?
a felsőbb szinteken így is nevetséges kategóriák születtek. Birkózz le egy 4-5 szinttel nagyobb végzeturat, aki mondjuk 4 szinttel maga fölül vásárolt cuccal nevezett.

Ez a bajnokságosdi mondjuk engem nem érint, az első kettőn részt vettem, azóta egyiken sem.
Szórakoztassa más a nagyobb szintűeket, én elvagyok nélküle is.
De olyan elrugaszkodott dolgokat olvasok itt néhol, hogy muszáj volt véleményt írnom.

Viszont jó ötlet a díjazás, a fa szerkezetű csatamegjelenítés, és ezek szerint a végeredmény álcázás is, el tudom képzelni, hogy akit ez érint, az nem szeretné, hogy az arcába világítson a végeredmény, úgy, hogy még semmit se látott. Mintha egy krimiben az első mondat elárulná ki a gyilkos.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
66. hozzászólás - 2009.04.11. 08:53:24
Szervusztok!

Darah: Nem érzem úgy, hogy ütné egymást a mondandóm. A pókstratégia egy nyerő stratégia, de utált. Nem egy pók próbált rámszállni, szerencsére tudtam tenni ellenük.

De gyanítható, hogy te is ezt a stílust nyomod, és ha ráfaragsz egy csatára, összedől a világ. (Bocs, ez éles volt, de vállalom.) A kölcsönzött tárgyak az összes irányba elszállt karaktert megfogják, a szakértelmek, és a tulajdonságösszegek, illetve az állatok fognak számítani. Ezzel egy kissé egyensúlyba jön a mezőny, egy játékon belüli játékban. Nem kötelező részt venni rajta, főleg most, hogy semmit nem nyer senki, csak a kategóriák győztesei.

TÖ-szerinti csoportok: Így végre a helyükre kerülnek a pókok, olyan ellenfeleket kaphatnak, akik szembe is tudnak velük szállni. Hogy így nehezebb nyerni? Lehet. Ám ne feledd: nem kötelező indulni, és még a legnagyobb kiosztott sebzés sem megy át a statisztikába, tehát nem változtat fikarcnyit sem a karin, és egy helyen érvényesülhet a fair play.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
67. hozzászólás - 2009.04.11. 09:08:58 (Válasz Awenhai #66 hozzászólására.)
Egyrészt ezt azért nem tartom jó ötletnek, mert a játék "dinamikus", és minden szakaszban másfelé célszerű fejleszteni. Ahogyan azt többen is leírták, alacsonyabb szinteken igen ritka az olyan karakter aki fejlesztené az egészséget és a mágiát, később pedig a szakértelmekkel lesz ugyanez a helyzet. Már előre borítékolható hogy mi lenne a reakció arra ha TÖ és SZÖ szerinte bonyolítanánk a viadalt, azok akik nem harci karaktert neveltek, hanem hopp egy kis lopás, egy kis kronokompenzáció, mellé sajtolás-spektrális, bónuszként meggyőzőkészség és vastag bőr (ugye ezeket tipikusan nem a pókok fejlesztik) azok rögtön nekiállnának ***** (jaj, majdnem leírtam hogy sírni, de én olyat nem szoktam ám), hogy nem fair hogy az ugyanolyan SZÖ miatt ők egy pókkal kerültek össze, akik ugyanúgy le fogják zúzni őket. Az már igaz hogy így több pók egymást ejtegetné ki, de ettől egy gyenge karakter sajnos nem fog közelebb kerülni egy medálhoz.

Másrészt: TÖ és SZÖ szerint csoportosítanátok a nevezőket. Oké, kérdésem: mi az átváltási ráta a kettő között, miért pont annyi, és mi alapján? Ha valaki 140es TÖ-vel megy, mellette meg van egy ezres SZÖ-je, az hová nevez? Tudom-tudom, ő nem nevez, de ez részletkérdés.

Szerintem ehelyett van egy darab változó, a szint, ami alapján nagyszerűen lehet csoportosítani. Valójában egyetlen erőforrás van, a szintlépésig hátralévő tp-mennyiség, ezt osztja be mindenki ízlése szerint. A lehetőség pedig mindenki előtt adott (vagy adott volt valamikor). Az hogy melyik stratégiával lehet erősebb karaktert nevelni az nem kérdés, az hogy az elsöprő többség a másikat választotta az sajnálatos, viszont hogy emiatt ne a kategória legerősebbjei nyerjenek egy bajnoki viadalt, az - bevallom - számomra sajnos felfoghatatlan.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.67
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
68. hozzászólás - 2009.04.11. 09:14:32 (Válasz Awenhai #66 hozzászólására.)
Hehe...Én is pók-kari voltam, vagyok, leszek... Ma hajnalban idomítottam...fél h-ként csöngött a mobilom és benyomtam az összeget...olyan 2 körül nem csöngött és csak 8 kor keltem...érdekes módon csak 1 tag jött elvitt 700-lét, és csak gratulálni tudtam neki, és Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívántam!! Erre Ő azt hitte mérgemből írtam: és még azt mondta szívesen visszaadná, ha tudná meg segít ha valamilyen küldetést kell csinálni... Kicsit félreértettük egymást...sztem az az idő már lejárt amikor elveszt vki X összeget és dühöng, még alacsonyabb szinten okés, magasan már nem.
Jah és nem utolsó sorban 3 háborúban is nyakig voltunk...

A portyázós stratégia tényleg nyerő...egy ideig lásd Nephila, Sameed, stb...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
69. hozzászólás - 2009.04.11. 09:39:16 (Válasz Awenhai #66 hozzászólására.)
Akkor jó ha vállalod Awenhai, ugyanis speciel Darahnak köze sincs a pókstratégiához. Csupán tapasztalata és véleménye van. Bár az érvelésed logikusnak tűnt, azaz olyasvalaminek ami vitaalap, de ezekszerint mégsem, ha áthatja az az utálat amit említettél. Emiatt a továbbiakban az objektivitás szerepe kilőve a hozzászólásaidból, amit sajnálatosnak tartok. Az utálat személyes dolog, itt pedig elméletileg az egész játékot érintő dologról van szó.

Én a két világon két különböző stratégiát viszek, és mindkettőben látok perspektívát. Ugyanolyan sikerélmény van egy sikeres rablásból, mintha fityiszt mutathatok azoknak akik a vadászós karaktert akarják farmolni. Mindkettővel lehetnének bajnoki ambícióim, ha rászánnám az időt, és jól időzíteném a "mikort". De részemről annyira nem fontos, én élvezetből igyekszem játszani és "nem dől össze a világ ha ráfaragok egy csatára". Őszintén szólva valószínűleg sosem fogom megérteni akik csak a bajnokira hajtanak, de tegyék, ha nekik ez az élvezet, és ismét kiemelném azt a rengeteg munkát amit belefektetnek egy potenciális bajnok karakterbe. És kiemelném ahogy láthattuk is több példán, a pókstratégia "önkioltó" - azaz egy idő után jó eséllyel a delikvens megunja / kiég.

A jelenlegi éles bajnoki rendszer szerepjátékosbeli élvezeti értékét mindenképpen jó lenne fokozni, de semmiképp nem a "húzzuk vissza-húzzuk vissza" stratégiával amit javasolsz...
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
70. hozzászólás - 2009.04.11. 09:53:55 (Válasz Bolsevik #67 hozzászólására.)
És azért valljuk be az élet (izé.. random) hozhat meglepetéseket.
Az ember stratégiázik a bajnokira (azt a három napot még kibirom szintlépés nélkül, vesszenek a portyapontok), aztán a végén mégis kikap - és ennek igazából azért örülök, mert megmutatja, hogy igenis meg lehet verni egy "topközeli" (bocsi de nem találtam jobb szót) karit is bajnokin. Bármennyire is abszolút vereségre számított a későbbi nyertes

update: tudom, felsőbb osztályban ez valószínűleg másképp van (lásd Nephila, Crimson, Trueblood), de itt lentebb ez így működik
A hozzászólást Anababa módosította 2009.04.11. 09:57:21-kor
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
71. hozzászólás - 2009.04.11. 10:02:28 (Válasz Awenhai #66 hozzászólására.)
Mellégyanítottál.

37-es zsintű vagyok, pók sose voltam...sajna. És őszintén, irígylem őket, több eszük volt, mint nekem.
Örülök neki, hogy személyes irányba viszed a dolgot, az sokat segít az érveidnek és az objektivitásodnak, de grat, hogy vállalod.

Utált stratégia, ezért dögöljön is meg, ha másképp nem megy, legalább a Bajnokságban.

A többi leírt izé... érved(?) meg fejtsd már ki részletesen, hogy az mitől lesz jó, ha Ürge Béni fog összekerülni az építgetős karijával a 300-as TÖ-jű kategóriában a 28-as szintjével és ehhez képest lévő cuccával a 15-ös, ugyanakkora TÖ-jű, és szintjéhez mért cuccú Pók Benővel, természetesen a fairplay jegyében.
Ez így nagyon aranyos, csak át kell nevezni "Hogyan legyünk Bajnokok nulla befektetéssel" körmenetnek.

Edit:
Szemléltetésnek, valódi példa, V1:
xy 26. szintű végzetúr, TÖ: 337
vz 11. szintű végzetúr TÖ: 336
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.11. 10:18:00-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
72. hozzászólás - 2009.04.11. 10:17:36 (Válasz Anababa #70 hozzászólására.)
Idézet: Anababa - 2009.04.11. 09:53:55
update: tudom, felsőbb osztályban ez valószínűleg másképp van (lásd Nephila, Crimson, Trueblood), de itt lentebb ez így működik


TB pl. most is kikapott, meg az elozon is.
Pontszám: 5.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
73. hozzászólás - 2009.04.11. 11:17:32
Elképzeltem a szép új világot...azonnal beregelek egy másik világra.

A legalsó kategória mondjuk lesz 250-270 TÖ-ig.
Feltornázom a karakterem 270 TÖ-re, és onnan egy lépést nem fejlesztem tovább, viszont növök, növök, növök, és nyomom a szakikat.

Ha türelmes vagyok, nekem már rég hordaállatom, és hatvanezres kivégzésem is lesz, mikor a kategóriám többi bajnokjelöltje még azon gondolkodik, megcsináljon-e egy kör szívósságot.
Node majd megmondom nekik, hogy nem kötelező nevezni.

Garantált siker.
N.C.

Editálva a "kölcsöncucc" figyelembe vételével.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.11. 11:37:39-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
74. hozzászólás - 2009.04.11. 11:23:18 (Válasz Bolsevik #67 hozzászólására.)
Igor részemről 10 pontos a hozzászólásod




Pontszám: 5
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
75. hozzászólás - 2009.04.11. 14:32:14
Ez egy kicst hosszabb lett, bocsi.

Most itt nagyon két irányba ment el a topik.
Legyen-e sokkal több nyertes, nem csak az a pár név, vagy azokat zárjuk ki, hogy nyerhessen más is; vagy ne mert megérdemelték. Mindenféle új szabályokkal, meg a viadal struktúra átalakításával. Zárjuk ki így meg úgy a legerősebbeket, vagy növeljük a randomot. Vagy több kategória. (Azt félretéve, hogy ezek programozás igényűek, tehát valszeg nem valósulnak meg.) Ezekről majd lentebb.

Ne feledkezzünk meg azokról a pontokról, ami tényleg szinesítene, mint élmény (nem az hogy többen kapnak esélyt gyözedelmeskedni) és sokan majdhogynem egyhangúlag támogatjuk ugyan itt is van programozási igény:
-Csaták egyesével megnézhetősége ahol ne legyen vastagon kiirva, hogy nyertél, vagy vesztettél-e mielött megnyitod Egyéb/Bajnoki viadal-ban. És akkor csak úgy kell bejelentkezni, hogy takarod a kariképet, hogy ne lásd az ott megjelenő medált (vagy utolsó csatánál át lehet venni a medált 1 klikkel). Az eseményekbe, meg eddigi csatáidba meg egyszerűen nem klikkelsz be.
- Mezőny fa struktúrájának megnézhetősége esetleg csaták megnézése (talán elég a döntő, meg elő-, estleg negyed döntő - saját vélemény, adatbázis kímélés).
-LE nyeremény az 1. helyezetten kivülieknek a győztes fordulók függvényében. Aki elsőben kiesik az term 0, tehát csak a mezőny fele kap egyáltalán valamit. Nem olyan nagy változás. Itt a szint*10 fordulóként merült fel. Pont erre a számra gondoltam én is, ez elég minimális, de azért valami.



Nevezési határidő kitolása:
Önmagában, akinek a célja a bajnoki medál, az ki tudja számolni, mikor lesz a kövi viadal és belövi addigra a kívánt szintet. Akinek tényleg fontos az vállaljon be 1-2-3 hét nem játszást is. (Az első medálomért én kereken 2 hetet vállaltam be, egyéni szoc probléma, tudom. De akinek a medál fontos az küzdjön. És akkor még nem volt aukciós ház, manakonstrukció, tehát kis túlzással semmit se csináltam.)

Így úgy kizárás, korlátozás:
Bajnoki medál hátrányának erősítése/ Kviz medál jellegűen X medál után nem kap ujat de részt vehet: Ezt az aukciós ház megölte. Ezért új változó értéket kéne bevezetni a bajnoki győzelmek számolására a karakterhez. Ezt nem hiszem hogy leprogramozzák.

Túl erősek/ X viadalt megnyertek kizárása: ehhez is kell az új érték a karakterhez az adatbázisban. De ennek hatására megnézném mennyi fizető(!) játékos hagyná abba. Arról nem is beszélve, hogy nem igazán fair. És akkor átlag Joe ugyanugy nem nyer, csak egy kevésbé ügyes, kevésbé jól játszó pók, akit még nem zártak ki a viadalból ezért azért, vagy a kevésbé ügyes szintelhúzó (a felsőbb kategóriákban).

Senkinek ne legyen illuziója, bármilyen szabályrendszer módósítás esetén, vagy az alap megváltoztatásával is kizárt, hogy átlag Joe nyerjen. Mindenképpen a mezőny 5-10%-ából (ugyanabból az 5-10%ból) fognak jönni a győztesek. Legkésőbb 1-2 viadal mulva. Azok fognak akkor is nyerni, akik optimalizátorok, táblázatokba számogatják, hogyan érdemes fejlődni, tehát akik sokat foglalkoznak a játékkal.

Átlag Joe-nak az marad, hogy ha eljut 2-3 fordulóig kap 1k LE-t. Ha ezt a dolgot bevezetik.

Vagy iszonyatosan sok bajnoki medál termelés, akárhogyan több kategória, 2-3. helyezett is kapjon stb. Leinfláljuk a bajnoki medált átlagos tárggyá, mindenki által elérhetővé. Ezt szerintem nem akarjuk.
Pontszám: 8.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
76. hozzászólás - 2009.04.11. 16:38:47
Szervusztok!

Akik azt hiszik, hogy nem vagyok objektív, azok egyelőre tévednek.

Darah: Nem nyomoztam le toplistában, hogy ki vagy, megtörténhet, hogy nem azonos világon játszunk. Csak a szavaidból indultam ki.

A pókokra fütyülök a játékban, száz támadásukból egy visz, azaz vihet LE-t tőlem, a többi meg legfeljebb az állatkáimat csapja képen. Nincs tehát okom gyűlölni őket, de a pókstratégia, mint olyan, erősen játékkedv-romboló, és ez az, amit nem kedvelek. Amikor ugyanis Pók Béla megtámadja Átlag Joe-t, akkor visz tőle 20-2000 LE-t, időpillanattól függően, és akkor az átlagos játékos azt látja, hogy hiába tartja be a taktikát, egy másodpercre csúszik be a támadható kategóriába, és esik is rá egy pók. Szándékosan nem Balkéz Jimet mondom, akinek semmi nem segít, hanem az átlagot, aki azért figyel valamelyest.

A bajnoki viadalon jelenleg csak pókok nyernek, ez tény, a jelenlegi helyzetben senki más nem nyerhet, pont a tulajdonságösszegek miatt, meg amiatt, hogy én még nem láttam pókot nem ősköves cuccban. A játékban legyen meg az előnyük, lehet ellenük védekezni. A bajnokin azonban a pókok elleni fejlesztések esélytelenné teszik a karaktereket, a kölcsönfelszerelés legalább a bajnokin egyenlít egy kicsit. Nem azonos helyzetet teremt, csak csökkenti a különbséget. A legtöbb karakternél látványosan módosulnának a sebzésértékek felfelé, ha megkapják a viadalra az ősköves cuccot, ami a szintjükön elérhető. A statisztikai adatokon ez nem fog módosítani, csak ritkítja a 600-0 arányú veréseket, ily módon kedvet csinálva akár a játékban való használathoz is, ami plusz bevételt jelent.

Jelzem: nem mindenki kapna így medált, hanem a felső öt százalék helyett 10-nek lenne esélye.

A LE-nyeremény járjon az indulásért, tehát annyiszor kapjon LE-t, ahány fordulóban részt vett. Mivel nem sok, nem zavar be a fejlődésbe, és számításba, de látszik, hogy foglalkozott a játékkal, kockáztatott.

Bajnoki medál és Aukciós ház: Számítson az eladott medál is negatívan, ne lehessen az eladásával taktikázni.

Darah szép új világa: Megpróbálhatnád... de akkor lenne egy bajnokira optimalizált karaktered, akit az egyenletesebben fejlesztett karakterek idővel porhanyóssá tudnának verni, és rájönnél, hogy túlzottan egyirányú a karaktered. Csak szakértelemből ugyanis nem fogsz megélni, mert csak a tárgyakból a sebzésed lassabban fog nőni, mint a tulajdonságokból és a tárgyakból együtt. A szekértelmekhez pedig ugye el kell találnod az ellenfeledet, és nem érsz kutyafülét sem, ha összefutsz egy 280 Védekezésű alakkal...

A szemléltetésed pedig jó, akkor a póknak kellemetlen lenne, addig ugyanis fel sem tud ütni egyébként... de a póknak van Kereskedelme, és tudatturbója... az átlagos, ám magasabb szintű karinak meg erősebb felszerelése, esetleg több, vagy más szakértelme. Az építős kari meg nem fog nyerni, mert az nem költ felszerelésre... ha meg már költ, akkor játszik is.

Pók Benő meg megszívta a bajnokin, ha sok szinttel magasabb ellenfelet kap. Az adott rendszerben a mostani pókkari nem nyerne, ellenben az éles játékban továbbra is hasítana. Kénytelen lenne gondolkodni, hogy mit nyerjen: havonta bajnokit, vagy folyamatosan sok LE-t a játékban.

Meridiath: Én nem "húzzuk vissza" módszert ajánlok, az az lenne, hogy a minimális felszerelésben kéne menni, hanem azt, hogy nagyobb egyensúly legyen, a két módszer az a felszerelés, és a TÖ, ám mindenképp csak az egyik működőképes egyszerre, ha netán ez nem lenne világos. Vagy kölcsönfelszerelés, vagy TÖ. A kettő együtt semmiképp sem megvalósítható. Így már látjátok a különbséget? Darah szép új stratégiája itt bukna meg, mert a bajnoki medál negatívan érinti a következő viadalok esélyeit. Még egyszer kiemelem, én nem törődöm a pókokkal a játékban, de jelenleg a bajnoki viadalokon más esélytelen, ez ellen tenni kell. Adjunk esélyt másoknak is.

Mindkét módon lenne olyan, akinek előnye van, de a random szélesedésével más is nyerhetne. Az átlagos karinak mindenképp nehéz lenne nyerni, de az egyezred % helyett már akár az egyszázad, vagy egytized % esélyt is elérheti.

Következő "veszekedés" majd már csak holnap. Eddig nem tudtatok meggyőzni, hogy nem lenne egyenletesebb a rendszer.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
77. hozzászólás - 2009.04.11. 17:17:00
A leirtaknak egy erdekes ertelmezese az lehet, hogy "korosztalyok" is szamitananak a kategoriaban. Tehat nem csak a szint, hanem az indulasi datum is szamitana. Ha valaki a jatek elejen indult, de pokkent beragadt, akkoris egy magasabb kategoriaban kell hogy induljon. Ez ellensulyoznak a TO dolgot.

Az, hogy mi szamit "poknak" egyszeruen szamolhato lenne egy kis statisztikaval.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
78. hozzászólás - 2009.04.11. 17:26:16
ez az ősköves cucc a bajnokság idejére továbbra is idiótaság...ha Pók Béla kifejzetten erre fejleszti a karakterét hogy a viadalon leverje Átlag Joet és Balkéz Jimet(nahmeg a többi Bélát) akkor ne adjunkmár átlagnak és balkéznek stuffot mer akkor könnyen Tápolt Ferik lehetnek akiket senkisem szeret...Pók Béla megharcolt a statjaiért ám átlag és balkéz feltápolását a bajnokságon semmi sem indokolja csak a pók iránti ellenszenv...remélem érthető vótam =)
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.90
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
79. hozzászólás - 2009.04.11. 17:29:07 (Válasz Simon #77 hozzászólására.)
Ezzel az a játékos, aki az elején kezdte, de valamikor egy hónapra abbahagyta iszonyú hátrányba kerülne. Kicsit talán jobban tükrözné az arányt az elköltött csp-k és pp-k száma.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
80. hozzászólás - 2009.04.11. 17:31:00 (Válasz Simon #77 hozzászólására.)
Már rég nem játszom a TF-en, de emlékezetem szerint ott az olimpiai kategória besorolása tesztcsaták alapján történt. Volt pár szörny akiket legyőzve magasabb kategóriába került a karakter.
Ezt itt is meg lehetne csinálni. A nevezésre kattintva megtörténik a tesztcsata és a játékos látja is, hogy melyik kategóriában fog indulni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője