Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
341. hozzászólás - 2009.08.03. 08:05:22 (Válasz Awenhai #335 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.08.03. 07:21:14
A legmagasabb kategóriához meg be kell tenni egy számlálót, hogy legalább 16 fős legyen. Ekkor a szinthuszárok nem fogják pontosan tudni, hogy hány ellenfelük lesz (A legfelső kategória legalsó határa mindig a 16. karakter aktuális szintje lenne, így az azon a szinten lévő játékosok még ide tartoznának.)


Most kkor egy pillnatra kepzeld magad a masodvonal szerepebe. Nekik vajon mennyire lenne felemelo, hogy a 16-os korlat miatt mindig egyutt kene indulniuk Sharpaval Ariellel es Galmuszkkal? En azt gondolom, hogy csak ez a harom ember eleg ahhoz, hogy komoly kihivast jelentsenek egy bajnokin, hidd el a topon sem adnak ingyen semmit. Na jo. Bajnokit azt nem.
Pontszám: 6.67
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
342. hozzászólás - 2009.08.03. 09:03:01
Szervusztok!

Kócos: Most sasoltam meg V1-en, és érzésem szerint a második vonal az pont kiesik a legfelső kategóriából.
Ha persze te első vonalnak az első négy-öt játékost tekinted, akkor igen, belekeverednek a szórásba, ám mivel nekik amúgy is Sharpáékkal kell együttélni, akkora ráfaragást nemigen jelenthet.

A saját elképzelésem szerint így az első három oldalon nagyjából 16 karakter lenne egy-egy csoport, de az első kategória, Sharpáék kivételével három szinten belül vannak, tehát a kisebbek is nagyobb eséllyel indulhatnak.

Ha a létszámot 32-re vennénk, akkor kettesével összeállnának a kategóriák, és az a helyzet állna elő, ami eddig volt: fixálódnának a győztesek. Lejjebb persze, ahol a nagy többség van, mindkét változat, még a 32-es is eléggé beszűkítené a kategóriákat ahhoz, hogy ne legyenek sokszintes különbségű csaták, ahol a kisebb karakternek egy hangyányi esélye sem lenne. A kategóriák szűkülése miatt pedig a legtöbb pók, ha a medál darabja +1 szintet jelentene, idővel feljebbcsúszna, akár több kategóriát is, és a helyén versenyezne.

Igen: itt van az, hogy a top és az átlagjátékos más játékot játszik, más körülmények közt. A szinthuszárok, és a másodvonal (főképp a szinthuszárok törlései miatt) egy kategóriába csúszhat, de lejjebb a most beállított szintek már elég nagy csataszámot is generálnak, és minden olyan karakter, aki véletlenül felcsúszik egy kategóriát, az nagyon nagyot bukik, teljesen esélytelen, akkor is, ha jól fejlesztett kariról van szó. Átlagos karakter nem jut előnyhöz, csak annyihoz, hogy a kevesebb csata miatt kevesebbszer kell bemákolni a győzelmet, tehát egy hajszál helyett két hajszál lesz az esélye a győzelemre, illetve egy-két év múlva talán nyerhet egyszer egy medált. Nem valószínű, hogy többet fog nyerni átlag kari, de így talán neki is lehet majd medálja.

Módosítás: elkarmolás.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.08.03. 09:03:59-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
343. hozzászólás - 2009.08.03. 10:54:25
a mindenkori top mittomén 18 szintet leehtne 5-6 szintet átivelő kategoriába tenni a többinél elegendő volna a 2-3 szint is egy kategoriába...szerintem ez így jóvolna...és aki aztmondja hogy így elértéktelendik a bajnoki medál annak aztudom mondani hogy eléggé elvan ittmár értéktelenedve sokminden és igazán fölösleges ragaszkodni ehez a sokszintes kategoriákhoz...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.80
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
344. hozzászólás - 2009.08.03. 17:10:33 (Válasz Ariel #337 hozzászólására.)
Kiváló. 4 karakter az már nem semmi, nekik már érdemes megküldeni egy új kategóriát és egy új érmet. Tegyük hozzá, állítólag pont azért csináltak ilyen szép tág kategóriahatárokat, hogy a TOPot kicsit összehúzza, és ne kelljen minden második TOPszinten kiosztani egy-egy címet.

Kócos: örülök hogy ezt te így látod, én viszont nem így látom. Vannak olyan emberek akik gyakran tesznek olyan javaslatokat amelyekkel saját magukkal is erősen kíkúrnának, no Ariel meglátásom szerint spec pont nem ilyen. Akkor most a te véleményed áll szemben az enyémmel, azt nyilván sejted hogy a tiéd mennyire hat meg, úgyhogy akkor szerintem maradhatunk is ennyiben
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 4.56
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
345. hozzászólás - 2009.08.03. 17:23:03 (Válasz Bolsevik #344 hozzászólására.)
A legutóbbi alkalommal össze is húzta, és nem volt külön kategória az első 4 karakternek. Nagy valószínűséggel most sem lesz, és szeptemberben sem. Viszont pont emiatt a pár karakter miatt a mögöttük levők nem tudják magukat úgy "belőni", hogy a kategória tetején induljanak és legyen némi esélyük, mert hozzájuk csapják azokat is, akik már kilógnak a kategóriából, de nincsenek elegen hogy új kategória nyíljon nekik. És ez már majdnem olyan, mint a középmezőny kategóriáiban, ahol pókok ülnek a trónon, és döntik el egymás közt a bajnoki medál sorsát. De ha a medál ad +1 szintet, akkor az élen létrejöhet már egy magasabb kategória, mert lesznek elegen akik ebbe kerülnek, és nem abban a kategóriában indulnak így ahol már semmi keresnivalójuk.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.38
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
346. hozzászólás - 2009.08.03. 18:08:43 (Válasz Ariel #345 hozzászólására.)
Már ne is haragudj Ariel de én is úgy látom, hogy Kócos mesterrel karöltve azon vagytok, hogy az egyik kiemelkedésre alkalmas játékstílust (szintben történő rohanás) segítő tápért foggal-körömmel harcoltok, miközben a másik kiemelkedésre alkalmas játékstílust (pók) igyekeztek minél jobban bekorlátozni és mindenféle olyan "frappáns" javaslattal igyekeztek előállni, ami pozitív értelemben csak nektek jó/nem árt nektek és a pókokat pedig csak szivatja vagy korlátozza.
Elég szemléletes lehet, ha valaki megnézi a "Végzetúr friss hírek" topicban szinte egyszerre került be a kreatív és kivegzés lebutításával (volt ezért is lobbi rendesen a részetekről) a kristályhorda is (ami csak és kizárólag a toplista kb. első oldalának táp, a többieknek vagy színtiszta szivatás, vagy hozzá sem férnek), mindkettő a ti tevékeny közreműködésetek segítségével.

Most ahogy nézem megint sikerült egy "korszakújító" javaslattal előállni ami rajtatok kívül minden más kategória bajnokait gyakorlatilag egy idő után kizárja a vetélkedésből, ugyanis titeket akik a legelején vagytok már nem lehet fentebb pakolni és az eléggé elképzelhető, ha eddig se indítottak 1-2 embernek külön bajnoki kategóriát, valószínűleg ezután se fognak, ergó ha a szint szerinti toplistán ott maradtok ahol vagytok, akkor ugyanazon játékosokkal fogtok csatázni a bajnokiért vagyis ti semmi féle büntetést nem kaptok a +1 szint miatt.
A következtetésem ebből csupán annyi, hogy leállhatnátok végre a "mindent a topnak, semmit a póknak" hozzáállásról, mi sem említjük meg minden másodpercben azt, hogy a kristályhordát töröljék, ugyanis ez szinte csak a top 25-nek táp (de nekik nagyon, érdemes megnézni az LE diff listájuk változását) a a nagy többséggel szemben pedig igen csak igazságtalan, mert vagy csak arra jók, hogy jól lerabolják az embert, a játékosok mintegy 95%-a pedig hozzá sem fér.


Végül egy szösszenet amely arról szól, hogy milyen frappáns ellentmondásba tudsz kerülni akár magaddal is amikor speciel a szingulárisról volt szó:

Idézet: Ariel - 2009.06.25. 21:39:49
Mindenkinek, aki elmaradt a fertőzés elleni küzdelemmel, és szeretné mielőbb leküzdeni, javaslom, hogy felejtse el a visszafogott fejlődést, és álljon neki a szinguláris ismereteket fejleszteni. Hetekkel, de akár hónapokkal elöbb legyőzheti a fertőzést mint egyébként.


Idézet: Ariel - 2009.07.17. 21:17:09
Nem akarok én senkit rávenni arra, hogy használja a szingulárist


Úgy gondolom többek között az ilyen megnyilvánulások miatt vesztik el hitelességüket az "élenjárók"
A hozzászólást Gyulas84 módosította 2009.08.03. 18:16:15-kor




Pontszám: 6.62
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
347. hozzászólás - 2009.08.03. 18:45:40
Ja, egy kis kiegészítés. A "mindenkinek adni"-elvet valló Kócos aktívan támogatja a játékot izgalmassá és kihívásokkal telivé varázsolni kívánó Ariel javaslatát.

Most az még egy dolog hogy saját magatok számára nem fájdalmas ezeket a mondatokat leírni (ez legyen a ti dolgotok, nekem végülis tetszett mindkét kámingáut), de ha ez így megy tovább, holnap winnie fogja bejelenteni hogy az ő célja a fórumon kizárólag az építés, én meg azt hogy a TOPperek legnagyobb tisztelője és őszinte híve vagyok. Az a helyzet hogy a fórumot bárki elolvasgathatja (ez sajnos nem szinthez kötött), és mindenki levonhat bizonyos következtetéseket...

Zárszóként még ehhez a témához (sokan, sokszor írtak be ehhez hasonlós dolgokat, én is jópárszor): alacsonyabb szinteken a LÉ/tp-arány a nyerő, aki jól akar játszani, erre gyúr. Igen, legfőképpen a pók. Aki nem így tesz, az egy vízfejet növesztett, folyamatosan vereségre ítéltetett karaktert nevel, kivéve persze a TOPot, azaz azt az ízlés szerint 20-50 embert. Tényleg nagyon szép hogy állandóan krokodilkönnyeket hulljatotok az elesettekért (természetesen minden hátsó szándék nélkül, lásd a mostani VFes bulit, az se semmi), illetve ti tényleg elhiszitek hogy ennyi ember kedvéért kb. havonta reformálgatni kell, de inkább próbáljatok meg játszani, hallomásból úgy tudom hogy az is elég izgalmas. Jó, felétek lehet hogy nem annyira, ez viszont legyen a ti bajotok.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 6.05
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
348. hozzászólás - 2009.08.03. 18:50:40 (Válasz Gyulas84 #346 hozzászólására.)
Már belőlem is nagyon régen kikívánkozott egy ilyen szösszenet, de nem akartam lerontani a pontszámomat... Köszönöm hogy ezt leírtad, élvezet volt olvasni Szerintem nagyon sokan vagyunk akik ezzel egyetértünk, néha eléggé kicsapja a biztosítékot hogy egyesek ott "fönt" milyen pofátlan módon próbálják hülyének nézni a többieket...
Pontszám: 5.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
349. hozzászólás - 2009.08.03. 18:50:53 (Válasz Gyulas84 #346 hozzászólására.)
Ha 4 karakter már felsőbb kategóriába kerülne, akkor indul magasabb kategória. És ha figyelmesen elolvastad volna amit írok, akkor rájössz, hogy az élen álló pár karakter is felsőbb kategóriába kerülne a változtatással, nem csak a pókok. Egy 75-ik szintű karakternek már semmi keresni valója a 68-73 kategóriában, ahogyan a pókoknak sincs a saját szintükön.

Ami pedig az egyéb hozzászólásaimat illeti, észrevehetted volna, hogy a kivégzés lebutításához semmi közöm nem volt, a mai napig nem tudom hogy működik. Akitől ezzel a módszerrel raboltak rendszeresen, annak volt alkalma tanulni belőle, csak magának köszönhette a nagy lerablásokat. Egy szóval sem mondtam, hogy bármit is változtatni kellene rajta. A kreatív affinitás lebutítását pedig annak a pár játékosnak köszönd, akik milliószámra halmozták a LE-t vele, nekem semmi közöm az egészhez.

A kristályhordáról nem fogok kiselőadást tartani, ha nem vagy benne, fogalmad sincs róla, hogy mennyire táp vagy sem. A LE differenciám persze pozitívban van, de azt már nem látod, hogy hány száz gyógyitalt vásároltam mellette... Valamint aki a kínzókamrájába rakja az ellenfeleit annak nem növeli a kamra a LE diffjét, nekem viszont folyamatosan üres a kamrám.

Ami pedig a szingulárist illeti, a két kijelentésem egyáltalán nem üti egymást. Tény, hogy a leggyorsabb megoldás a fertőzés leküzdésére a szinguláris, és az is hogy senkit nem nyüstöltem azzal, hogy márpedig fejlessze ki...
A hozzászólást Ariel módosította 2009.08.03. 19:24:18-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
350. hozzászólás - 2009.08.03. 19:07:38 (Válasz Gyulas84 #346 hozzászólására.)
5451 karakter rizsa torolve.
Kar a szot vesztegetni. Ugy erzem vannak akik a sajat hozaallasuk masokra valo kivetitesetol nem fognak tudni tovabblepni, irjak is en ide barmit.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.08.03. 19:36:58-kor
Pontszám: 5.75
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
351. hozzászólás - 2009.08.03. 19:50:57 (Válasz Kocos #350 hozzászólására.)
Nagy kár. Szerintem sokan olvasták volna szívesen ismét ahogy a rád jellemző hanyag eleganciával levezeted hogy 2+2=5.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5.15
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
352. hozzászólás - 2009.08.03. 22:32:29
Két módosítás kellene a korrekt bajnokihoz- Leírom 10x is ha kell

1> a jelenlegi szinthatárokat le kell gyalulni kb a felére. Mert:
a) irreális többmilliós előny 5-6 szint, kb a kategória alsó fele teljesen feleslegesen nevez. b) a legdurvább pókok/topkarik jelenelg 2x annyi embertől veszik el a győzelem ESÉLYét, mint a fent módszerrel. Nem lehet midnenki bajnok, ne is legyen, de legalább az izgalom illúziója maradjon meg. (pl. most itt indul Nephila: 42.-46.-ig toptól, kp. és egészen xar kariig mindenki a full esélytelenek nyugalmával nevezett a kategóriába. Joggal érdemli meg hogy győzzön, de legalább nem 400 embertől veszi el a lehetőséget, hanem csak 200-tól. Ugtyanis előbb néztem meg kb 400-an indulunk ebben a kategóriában. Kontra 4 főcske. Remélem érzékelhető hogy ez már nem különbségecske, hanem bődületes nagy szakadék...


2> minden kagtegóriára be kell vezetni egy min. létszám limitet. Pl. a már emlgetett 16 fő az korrekt. Valljuk be egy 3-4-5 fős kategória valóban inkább a móka-miki-picsi-pacsi versengés, mintsem bajnoki viadal elbírálás alá tartozik (lásd fentebbi kontraszt), legyenek bárnely durvák is a résztvevő karakterek. Itt jegyzem meg, hogy ha ez a 4 vidám mutatványos próbál a páholyból a többi 400 (és gyanítom lentebb még többszáz) fős kategóriáknak egységes szabályokat kitalálni, és megmondani nekik, hogy mi lesz a jó, hát az picit komikus színezetet ölt.

És végül: repspect a topnak és az itt gyakran megnyilvánuló -a játékért, s így értünk is ténykedő- játékosoknak. De szeretnék némi toleranciát a többi játékos felé. Ugyanis ők a top, az ő szavuk számít -láthatólag- igazán Miklósnál is, és ez rendben is van. Viszont ha már ilyen kiváltságos helyzetben vannak, akkor vállaljanak felelősséget szavaikért és tetteikért. Ne írjanak nyilvánvaló képtelen és öngyilkos javaslatokat a kisebb szintű többség számára - a szinguláris fejlesztés pl egyértelműen ilyen a játékosok zömének, míg a VF egyértelműen segíti őket. Ennek az ellenkezőjét magyarázni teljesen hiteltelen és képmutató dolognak tartom. (az hogy ebbe a kissé jó magyar politikusra hajazó státuszba sikerült egyeseknek kerülni mások szemében, az talán ezen megjegyzéseknek, félresikerült nüanszoknak köszönhető, ezért nem ránk kell haragudni, hanem akkor kellett volna a nyelvekre harapni és előbb gondolkodni)

Vegyétek észre, hogy a játékosok _túlnyomó többségéről_ van szó, akiket a hosszan ecsetelt problémakörök egészen marginálisan érintenek (pl kristályhorda, hatalom tornya, stb), míg mások -melyekről félvállról dönt a fenti kiváltságos kör- igencsak maradandó nyomokat hagynak bennük.
És itt visszaérkeztünk a topic témájához, lásd bajnoki kategóriákhoz, melyek meglátásom szerint az akkori tophoz lettek igazítva és messze túlnőttek már az akkori kereteken (a fenti 4 fős kontra 400 fős kategóriánál markánsabb érv ezt alátámasztandó hirtelen nem jut eszembe)
A hozzászólást Aurri módosította 2009.08.03. 22:42:17-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.73
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
353. hozzászólás - 2009.08.03. 22:51:58 (Válasz Aurri #352 hozzászólására.)
Oké, akkor én ismét reagálok, ugyanazt.

"a kategória alsó fele teljesen feleslegesen nevez"

Egy héttel előtte lehet nevezni, és 400 CSP-t lehet alapesetben tartalékolni, ami prémmel is 8 nap. Azaz 15 napnyi játéktered van legalább. Extrém eseteket kivéve aki nem legfelül nevez, az azért nem teszi ezt, mert nem érdekli az egész. Bizonyítékul erre a saját példámat mondanám: én a játék elejétől kezdve az ÖSSZES bajnoki viadalon az adott kategória legfelső szintjén indultam. Most is így teszek, és a következőn is így fogok tenni.

"a legdurvább pókok/topkarik jelenelg 2x annyi embertől veszik el a győzelem ESÉLYét, mint a fent módszerrel."
Az ilyen extrém példákra mint Nephilia most azzal kampányoltok, hogy "400 embertől veszi el a lehetőséget", de biztos vagyok benne, hogy ha feleznének, utána az lenne a mantra, hogy "200 embertől veszi el a lehetőséget". Ezzel azt akarom mondani, hogy nem a felezés a megoldás. Ilyen extrém példákra, ahol az egyik legnagyobb szövetség egyik tagja mélyen benyúlik a középmezőnybe, nem is hiszem hogy van korrekt megoldás, ami nem csak az ő egyedi esetét kezeli.

"minden kagtegóriára be kell vezetni egy min. létszám limitet. Pl. a már emlgetett 16 fő az korrekt."
Tehát te nem akarsz Nephiliával együtt indulni, de a 16. Dragon Hunter azért induljon egy kategóriában a nála hat szinttel magasabb Kocossal.

"a szinguláris fejlesztés pl egyértelműen ilyen a játékosok zömének"
Nem láttam sehol olyan javaslatot, hogy fejlesszen bárki is szingulárist. Ariel ezt azután írta egyetlen hozzászólásban, hogy ez gyorsítja a fertőzés legyőzését, ami nagy táp. Azon kivül bárhol, bárki?

"míg a VF egyértelműen segíti őket"
Na ennek cáfolatát viszont oldalakon keresztül olvastam. _Számodra_ egyértelmű.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.08.03. 22:54:45-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.14
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
354. hozzászólás - 2009.08.03. 23:13:51
Én, mint elvileg "top kari" az esélytelenek nyugalmával indulok és csak a"hátha összejön" faktorban bízhatok.

(de nem hiszem, hogy olvasott itt valaki is tőlem sírást........)

Mint már régebben is leírtam, játszom és mindig találok újabb célokat, most pl. elfogyasztottam az összes PPmet.....
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
355. hozzászólás - 2009.08.03. 23:14:02
Javaslom kapjon mindenki egy bajnoki érmet, csak úgy. Egyből meglesz mindenki öröme.

Én jelenleg 60. szintű vagyok, tehát nem tartozom a TOP kategóriához, de én is azt látom, hogy csak az nem indul a kategóriája tetején aki nem akar. (Én azért nem értem föl 61. szintre és emiatt nem tudok Végzetpengével nevezni, mert az aukciót fontosabbnak tartom és arra költök.) Ha minden áron bajnokit akar nyerni valaki Nephila környékén, az szánjon rá annyit a játékra, hogy vagy lehagyja őt vagy megvárja még eltűnik Nephila (vagy bármelyik másik pók). Érdemes lenne megkérdezni 1-2 pókot, hogy ők mennyit áldoznak a bajnokira (hajnalban kelés, néha hetekre katakomba, stb.), nem csak köpködni őket.

A VF pedig azok játékát is tönkre fogja tenni, akik kifejlesztik. A túl lassú fejlődés miatt teljesen unalmassá fog válni a játék, a hatalmas erőfölény miatt meg nem marad kihívás. 26. szintű pók karakterem van a V2-n, a környezetéhez képest magasan az a legjobb karakterem, mégis azt unom a legjobban. V1-en sokkal izgalmasabbak a harcok, v4-en meg nagyon pörög a verseny.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.40
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
356. hozzászólás - 2009.08.04. 00:17:19
Mortimer, Ricardo:

Próbálok szépen válaszolni a reagálásaitokra. Mondjuk ilyen össztűzre nehéz, de igyekszem.

Nem köpködtem a "pókokat". Sőt elismerem a játékukat. Meg is érdemlik a győzelmet, de nem mindegy hogy 400 emberrel teszik e ezt vagy 4-gyel. A példám extrém volt, de mondjuk 2 hónappal ezelőtt hoztam volna más példát (Meszy). Sőt, akkor ő is egyetértett ezzel.

A kategória tetején lehet hogy pont azért nem indul valaki mert már eleve esélytelen és a következőre matekol. Attól hogy "fent" nem ezt látjátok szintrohanási kényszerben, elhihetitek "lentebb" sok ilyen van. És ez legalább olyan áldozat mint a maxos szintre felbaktatni. Mellettem eddig az összes nagyobb pók elnyargalt anno, Truebloodtól, Sammedtől, Crimsonig. Ahogy Meszy mondta: le voltak szinte zsírozva melyik kategóriát ki viszi (persze volt 1-1 furcsa random-tréfa, de 90%-ban borítékolható volt a győztes). Nekik tök mindegy volt 6 vagy 3 szintet uralnak, a többi nevezőnek viszont nem. A szövimben elég sok un. pók van, és több bajnokit is nyertek, tudom mit áldoztak érte (emlegetett katakombázás és portyázási taktikák), meggyőződésem hogy maximálisan rászolgáltak a címükre. Szóval, ha túllépünk azon, amit valójában nem is állítottam, csak a számba adtatok, akkor azt tudom mondani: sötétített szemüveg le, és tessék szétnézni kicsit, próbáljatok más játékosok szemével is látni. (nem annyira ördöngős dolog: ha megvan a kellően magas IQ -amivel szerintem rendelkeztek- akkor ebben legfeljebb a hasonlóan magas EGO tud titeket megakadályozni).

(Már) nem kérem hogy értsetek meg minket. De legalább fogadjátok el, hogy létezik másféle álláspont és szemlélet is.

Szingulárisos megjegyzésre: Hogy egyszer írom le hogy: "fejleszd az egészséged/szingulárist!" vagy 5x, az majdnem mindegy. A különbség akkor van ha 0x (egyszer sem) teszem ezt meg. Ilyen apró nüanszokon múlhat egyesek megítélése (lásd pl. a politikusok).

A VF játékos fejlődésére nézve kártékony hatásait ecsetelő hiteles esszét pedig szívesen elolvasnám. Én ugyanis nem találtam ilyet. Mert az egy dolog, hogy ezt oldalakon keresztül ecsetelték egyesek, de ez kb olyan lenne, mintha én pár szinttársammal karöltve oldalakon keresztül ecsetelném a kristályhorda kártékony hatását.
Nem fogom megtenni, mert nem lennék hiteles. Ezzel szemben nem tudom hanyadjára olvasom hogy a VF tönkre fogja tenni a játékomat. Ez az egész kezd boszorkányüldözésbe átmenni...

"-Ez neked rossz"
"-De miért, én nem így vettem észre, a VF óta sokkal erősebb a karim, kevesebbet vernek le 5-6 szintről, sőt azok is sorra pattannak, akik eddig bevertek és fennen hirdették a gyors szintlépés előnyeit..."
"-Öööö... Hidd el nekem, utánaszámoltam! Ez neked rossz! Meg aztán a játékélményed is csökkenti! "
"-Ja értem, ha te mondod. Én hülye még azt hittem számít hogy milyen erős a karakterem, de most már látom, nem ez a lényeg! Köszönöm!"
A hozzászólást Aurri módosította 2009.08.04. 00:22:39-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.88
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
357. hozzászólás - 2009.08.04. 00:51:49 (Válasz Aurri #356 hozzászólására.)
"Attól hogy "fent" nem ezt látjátok szintrohanási kényszerben, elhihetitek "lentebb" sok ilyen van."
Nem vagyok szintrohanási kényszerben. Zéró a szingulárisom. 10-nél soha nem is volt több, az is csak rövid időre, a 40 TP-s küldetés miatt.

"És ez legalább olyan áldozat mint a maxos szintre felbaktatni."
Miért lenne ez áldozat? Szimplán csak játszom, vadászom, portyázom. Az hogy szintet lépek az természetes, nem katasztrófa. Elég kis jelentőséggel bír egy szintlépés, sőt, úgy kalkulálok, hogy kihasználjam a teljes feltöltödés erejét epikusütésre vagy a KH farmolására. Nem rossz dolog az.

"A különbség akkor van ha 0x (egyszer sem) teszem ezt meg."
Oké, akkor kiemelem: soha, senkit nem biztattam szinguláris fejlesztésére. Én magam sem teszem ezt. Viszont igenis lehet egy eredményes stratégia része elrohanni vele a VF-es tömeg mellett, és utána 5 szint magasságából kényelmesen lecsapkodni az addig nagyon veszélyesnek tűnő pókokat.

VF-es vitába ebben a topikban nem mennék bele, annyi topikot szétoffolt már. De a hatását jól mutatja, hogy gyakorlatilag minden témában előjön, és sehol nem úgy, mint pozítiv tényező, hanem olyan dolog, amivel kényszerűségből számolni kell.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
358. hozzászólás - 2009.08.04. 03:38:09
nagy hülyeség lenne bevezetni a TF-es kategória-ellenfeles bajnoki viadalt? ez a szinthez kötött bajnoki egy nagy nulla. lehet rá tervezni, de pár karakter fogja megnyerni úgyis, kár rá készülni. ha azon múlna, h le tudod e verni a kategóriaellenfelet, akkor a pókok fentebb indulnának, ott, ahová az erejüket tekintve valók. persze jönne a sírás, h így azok vernék meg őket, akik a szintjük és kereskedelem miatt előnyben lennének hozzájuk képest. ellenben így lenne benne izgalom, és kihívás nekik is, és bárki másnak is. psitike ugyanúgy izgalommal várhatná a bajnokit, mert ha oltári nagy mázlija van, akkor bent maradhat egy alsóbb kategóriában, ahol nyerhetne is. ezzel a lépéssel lenne benne izgalom, nem csak azért nevezne az ember, h megkapja a LE-t. tudom, a gond ebben a random nagy szerepe, és korántsem lenne biztosítva mindig ugyanazoknak a győzelem...
Pontszám: 4.50
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
359. hozzászólás - 2009.08.04. 07:42:01
Oké tényleg ne OFFoljunk tovább. Részemről vita lezárva. Főleg mivel ez a topic az én sürgetésemre (is) lett megnyitva és szeretném ha újra arról szólna amiért létrejött.

(egy kiegészítés: áldozatként nem a szintlépést említetettem, hanem azt az optimalizálást aminek kövezkeztében a kategória tetején, maxosan tudsz indulni.)
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
360. hozzászólás - 2009.08.04. 08:39:58
TF es kategóriák bevezetése nem jó. Akkor arra optimalizálnak rá.

Sose felejtem el amikor TF olimpián szétvert egy 15 szintel nagyobb karakter jobb kezében ásóval bal kezében vizestömlővel.

Akkor azok lennének a bajnokok, akik jobban be tudják lönni, hogy kikapjanak a kategória őröktől.

Igy mindenkinek megvan mennyi TP helye van, abból kell kihozni a maxot.

Egyik karim imba pók, és megvertem vele kétszer is bajnokin több mint 2M el több LEdiffes portyakarit.
Tehát naponta akár gömbözni trükközni, fejleszteni, és egy kis adag mák, aztán megy is.

Itt az eddigi bajnokok gyengítésével, és az erősek kizárásával valamilyen módón a kategóriából nem kell próbálkozni, mert csak a 2. legjobb fog akkor nyerni, neki ugyan jó, dehát a többieknek ugyis mindegy, a legjobb meg lehet nem érzi fairnek.

A több kategóriát támogatom. V2-n pl a top 5-7 LEdiffes viszonlag egy halomban van és sokkal jobban fel tudnánk osztani akkor a kategoriákat.
Pontszám: 8.75
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!