Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
181. hozzászólás - 2009.05.17. 15:53:18
lehet hogy az erősebbnek több lenne(így több minusz is jönne rá) viszont más játékosok is esélyt kapnának...nekm ez lenne a célom...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
182. hozzászólás - 2009.05.17. 15:58:33
Tehát maradjunk meg ott legyen szociális alapon ki érdemli meg akinek meg már van az meg kussoljon.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 6.83
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
183. hozzászólás - 2009.05.17. 16:02:28 (Válasz Meszy86 #182 hozzászólására.)
"legyen szociális alapon ki érdemli meg"

Egyértelműen nem, direkt sarkítasz.

"akinek meg már van az meg kussoljon"
Nem. Akinek már van 5, az kussoljon. Ő a király, ezt mindenki láthatja, de adjon lehetőséget másnak is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
184. hozzászólás - 2009.05.17. 16:03:05
Az mindenesetre biztos, hogy a jelenlegi felosztás mellett még az elején két érvet hallottam - amire emlékszem:
a, a későbbiekben eltűnik a különbség a játékosok között, így nem gond a széles kategória --- azt hiszem ezt mindenki elfogadja, hogy bizony ez az érv nagyot bukott.
b, kevés játékos van felül --- ez ugyan még mindig igaz, de más a "felül", azaz mindenképp ráférne egy frissítés a kategória beosztásra, mondjuk 45. szintig 3 szint széles és utána szélesedik, másrészt nem tudom mennyi az új játékos, de "lent" pedig lehet, hogy az 1 helyett 2 szélesnek kellene lennie. Azaz ahogy a "tömeg" halad felfelé hozzá kellene igazítani a bajnokik szélességét, hogy ott legyen több bajnoki - és így bajnok, ahol többen vannak.
(Persze az igazításról nem bajnoki előtt két nappal szólni - mert ugye ilyet is láttunk már -, hanem legalább 1 hónappal előre.)
Szerk: a karakterek közti különbségnél persze az egy "körrel" fentebbi fegyverek okozta különbségre gondoltam, ami a kereskedelem korlátozásával már elméletben is behozhatatlan.
A hozzászólást Zimi módosította 2009.05.18. 09:18:22-kor
V1 Mordred
Pontszám: 7.50
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
185. hozzászólás - 2009.05.17. 16:05:40
Én azt sem értem, hogy minek kap egyátalán mínuszt az aki nyert már bajnoki viadalon érmet
Akkor már szolidáris alapon mindenki aki regisztrálta magát az kapjon kapásból egy bajnoki érmet, így örülhet mindenki, a többiért pedig legyen rendes küzdelem...

A kategóriák szűkítésével egyetértek, szerintem a három szintenkénti kategorizálást be lehetne vezetni minden magasabb szinten




Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
186. hozzászólás - 2009.05.17. 16:12:59 (Válasz Meszy86 #182 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: Meszy86 - 2009.05.17. 15:58:33
Tehát maradjunk meg ott legyen szociális alapon ki érdemli meg akinek meg már van az meg kussoljon.


Meszy: Elnézést, fésületlen leszek. Ekkora mérföldes balfékséget még nem hallottam tőled. *Kultúra visszakapcsol*

Nem az a célunk, hogy belátható időn belül minden kétbalkezesnek legyen medálja, hanem az, hogy a kategóriánkén két játékos közül választunk győztest helyzetből, ami most van, csináljunk olyant, ahol legalább tíz főnek van esélye. Ez nagyjából ötszörösére emeli az esélyét, hogy valaki nyerhet a nagyon szerencsés/jó/gazdag/időmilliomos/kiváló stratéga társaságon kívülről is.

Elvileg ugyanis én is elverhetném Sharpát a Beho-random segítségével, akár még bajnokságot is nyerhetnék ezzel... egyszer. Jelenleg azonban, mivel akkora kategóriahatárok vannak, egyre inkább reálissá fog válni az, hogy egy ócska buzogányt forgató építőmester, aki a legfölső szinten van a kategóriájában, az éppen átcsúszott, de kiváló harcost porhanyóssá verheti. Ez nem túl jó helyzet. Két-három szint viszont talán kevesebb előnyt ad a magasabb szintűnek, érvényesülhet a taktika is.

Megjegyzés: magamat is a kétbalkezesek közé sorolom, még sok idő lesz, míg felhozom magam.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.05.17. 16:14:11-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
187. hozzászólás - 2009.05.17. 16:28:59 (Válasz Awenhai #186 hozzászólására.)
Nincs semmi baj csak felhúzta magam azon, hogy a mostani bajnokokat minél jobban zárjuk minden medál után legyen -3.

Megértem azokat is akik nyerni szeretnének és még nem sikerült, de biztos van rá indok is. De én továbbra is azt mondom, ha több kategória lenne az JÓ lenne csak ezeken a karikon az sem segítene. A környékemen rengeteg a jó kari és a legtöbbnek van már bajnoki címe is. Annyi lenne a változás, hogy a pókok szétválnának. Nephila és Crimsont nem veri meg senki sem. Oda nem is kell több pók kari fentebb meg eloszlana Hollaa Sameed Éjvirág Maul között. Ha 3 szintenként lenne akkor is velem együtt az már 2-3 kari akit csak a random segítségével verhetnek meg.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.33
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
188. hozzászólás - 2009.05.17. 16:29:03 (Válasz Gyulas84 #185 hozzászólására.)
Az, hogy minuszt kap szerintem helyénvaló - ezzel is megnehezítik (elvben) a nyerését.
Az első bajnokimon valószínűleg ezért tudtam nyerni Igor-ral szemben

Azt én is támogatom, hogy felsőbb szinteken szűkítsék a kategóriákat.
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
189. hozzászólás - 2009.05.17. 17:21:18 (Válasz Anababa #188 hozzászólására.)
A -1 TÖ/bajnoki medál még rendben, de Mortimer -3-as "javaslata" kissé tényleg abszurd...




Pontszám: 3.50
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
190. hozzászólás - 2009.05.17. 17:29:24
Ismét felvetném azt az ötletet, hogy a bajnoki érem ne olyan bónuszt adjon aminek köze van a harchoz... Így ugyanis továbbra is ezen megy majd a vita folyamatosan hogy "az erősebb még erősebb lesz". Mondjuk szerintem kb. minden ilyen játék erről kellene hogy szóljon, így hát nem teljesen értem hogy ez miért probléma, de mindegy.

Ha mondjuk 5-ben maximálnátok a bajnoki érmek számát (ami a harci bónusz miatt érthető valamennyire), akkor aki ezt a limitet elérte, onnantól a játék egy igen izgalmas fícsöréből kimarad. Tudom-tudom, ők nem számítanak mert csak egy törpe kisebbséget alkotnak, node mintha a TOPperek is csak egy ilyen kört alkotnának, aztán valahogy az ő igényeiket folyamatosan kiszolgálják.

Ha viszont bónusz statok helyett lopást, projekciót, vastag bőrt vagy valami ezekhez hasonlóan rendkívül fontos és hasznos szakit adna, akkor innentől a pozitív visszacsatolás nem lenne gond, és elvileg panaszra sem lenne ok.

Anababa: ez nagyon hízelgő, de nem hinném hogy csak ezen múlt volna, -1 stat mindenre szerintem nem oszt, nem szoroz... Viszont mondjuk több bajnoki éremmel és statonként -3mal számolva már valóban húzós lenne.
A hozzászólást Bolsevik módosította 2009.05.17. 17:33:31-kor
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
191. hozzászólás - 2009.05.17. 17:43:20 (Válasz Mortimer #177 hozzászólására.)
Mortimer, egyébként az eszedbe sem jut, hogy esetleg ha valaki bajnoki érmet akar akkor az zárkózzon fel erősségben a már meglévő bajnokokhoz, ne a bajnokokat butítsuk irreálisan?
Ebben a játékban sajnos nagyon intenzíven megy az a tevékenység, "ha már nem tudom utolérni a nálam erősebbet akkor segítségért kiáltok, hogy butítsák le őket"...




Pontszám: 5.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
192. hozzászólás - 2009.05.17. 18:33:50 (Válasz Gyulas84 #191 hozzászólására.)
mert ebben a játékban pikkpakk fel lehet zárkózni, csak akarni kell?

a javaslat nem butítaná a bajnokot, csak hátrányt adna CSAK a további tornákra. a játékélményt mövelendő és a kiszámíthatóságot csökkentendő kis hendikepet, hogy sportkifejezéssel éljek, bár az nyilván nem az erős hátrányára vonatkozik. nem mondom, hogy az ötletet támogatom, de ez ösztönözné a bajnokot is a bajnokot is az erősítésre, hiszen papírforma szerint a különbség racionális játék mellett állandósulni fog.

vagy, hogy et megakadályozzuk, jöhetne a mindig változó/bővülő, nem kiszámítható, "le az optimalizákkal" kategóriahatár, amit előre nem lehetne tudni. az is plusz sportértéket adhatna, ami temészetesen sokaknak nem tetszene, de a hirtelen jött ötletekkel mindig ez a helyzet.

vagy, az is porthasonlat, hogy aki nyer egy kategóriában, az ne indulhasson többet ott, hanem eggyel feljebb lépjen:)
Pontszám: 7
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
193. hozzászólás - 2009.05.17. 19:10:33
A -1 tulajdonság medálonként valóban minimális hátrány. Adjon minden bajnoki medál +1 virtuális szintet a viselőjének, és ez alapján vegyen részt a bajnokin. Tehát akinek több medálja is van, az valószínüleg erősebb kategóriában fog indulni a medálok miatt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
194. hozzászólás - 2009.05.17. 19:13:47 (Válasz Gyulas84 #189 hozzászólására.)
Akkor lenne abszurd, ha nem lenne féltucatnyi olyan karakter, aki sorban nyer minden bajnokit. Ez mutatja meg tökéletesen, hogy a -1 nem ér semmit.

Ariel, a javaslatod Sharpára nem értelmezhető.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
195. hozzászólás - 2009.05.17. 19:27:04 (Válasz Mortimer #194 hozzászólására.)
Sharpára nem, de a panaszáradat sem miatta tört ki. Mindenki más esetében viszont megoldaná a problémát.
Barrique pedig rajta van a témán, hogy megfogja Sharpát
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
196. hozzászólás - 2009.05.17. 19:31:29 (Válasz Ariel #195 hozzászólására.)
(Nála a "baj" az, hogy a játék eleje óta gyakorlatilag nem volt olyan időpillanat, hogy ne szerzett volna mindenkinél több LE-t vadászatból.)

Egyébként a közvetlen alatta lévő két kategória az igazán izgalmas: rengeteg jó játékos, sok elszórt bajnoki cím, szinte csak a random számít. Ezt kéne elérni mindenhol.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
197. hozzászólás - 2009.05.17. 19:41:42
Miért nincsen szétosztva a bajoki cím?

Ennyi bajnok van a szintem környékén:

40. 4
42. 1
43. 2

4 szinten belül 7 bajnok.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.33
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
198. hozzászólás - 2009.05.17. 20:02:01 (Válasz Mortimer #196 hozzászólására.)
Morti ott meg az számít hogy a kategória tetején vagy alján vagy, én legutóbb a kategória alján neveztem, lúzer vagyok tudom de nem szoktam nézni, és amúgy sem hiszem hogy emiatt visszatartottam volna a játékomat. Egy soros volt a bajnokim
Egyébként szerintem aki akar az tud bajnok lenni, csak folyamatosan arra kell gyúrni, ott van tőlünk Nroberto, ő szűk fél éve megmondta hogy bajnok akar lenni, más nem nagyon érdekli, erre fog játszani, a két legutóbbit ő vitte el...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
199. hozzászólás - 2009.05.17. 21:37:25 (Válasz Ariel #195 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.05.17. 19:27:04
Sharpára nem, de a panaszáradat sem miatta tört ki. Mindenki más esetében viszont megoldaná a problémát.


Ez azért aranyos és tündibündi hozzáállás
Sharpa nyerje tovább nyugodtan a bajnokikat (ugye mert neki van a legtöbb) a többieket viszont szivassuk meg. Ennyire azért ne húzzon haza kicsi szíved! (Azért mondom, hogy haza mert gondolom az AL-EH testvéri szeretet beszélt belőled )




Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
200. hozzászólás - 2009.05.17. 21:56:09
Első körben: az újítások nagyon tetszenek az egymás utáni csaták és az ingyen LE. Nyami!
Javaslat a bajnoki címek elértéktelenítésére:
6 helyezett legyen értékelve a következő módon:
Az első a szokásos módon megkapja a jelenlegi medált. A második kap egy jóval kisebbet és az csak 5 tulajdonságra ad +1-et mondjuk itt kimarad mondjuk a támadás. A 3. helyezettnek már a támadás és a védekezés is kimarad. így tovább a végéig ahol vagy +1 egészség vagy +1 mágia lenne a medál jutalma.
Az új medálokat ne lehessen beváltani dukátra. Én nagyon örülnék egy +1 tulajdonságos medalionnak is Mivel valszeg másra nem futná a Meszy Rubinszemű Éjvirág duótól (elnézést ha valamelyik nagyágyút kihagytam a szintemről). Ők nagyon jó karakterek és még a TM faktor teljes magamhoz csábításával se sok esélyem lenne ellenük, esetleg ha -50%-kal jönnek
Igazából nem is a táp lenne a lényeg hanem, hogy ott az a kis vacak a karlapomon. Igen bemákoltam egyet, ezentúl féljétek nevem.
Minden medálhoz külön kis ikon, hogy elférjenek ha pl. 1 karinak van már mindből esetleg 3 sorba.
Azért nem 3 karira gondoltam hátha így másnak is esélyesebb a dolog.

Jön belőlem a hülyeség lehet ma sokat voltam napon.
A hozzászólást Freez módosította 2009.05.17. 22:21:49-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!