Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
421. hozzászólás - 2009.08.05. 20:51:33 (Válasz Blazek #420 hozzászólására.)
Szerintem Stev'z\Lanmandragoran példája tök jó volt, te kevered a szezont a fazonnal...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
422. hozzászólás - 2009.08.05. 20:59:37 (Válasz Szabinho #421 hozzászólására.)
sztem meg nem, mivel nem egy "pályán" játszanak... ha össze kéne őket egy csoportba rakni, vajon melyik nyerne, aki meg tud ölni, vagy amelyik képes magának élelmet szerezni? baromság az egész...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
423. hozzászólás - 2009.08.05. 21:15:31 (Válasz Blazek #422 hozzászólására.)
Látom nem érted a hasonlatot. Te raktad őket egy pályára Idézlek:
Idézet: Blazek - 2009.08.05. 20:00:58
meg az, h csak portyakari nyer bajnokit egy bizonyos szint alatt.


Tökéletes a példám. Akkora random az életben nincs, hogy egy vadászatra specializált karakter legyőzzön 6-8 olyat, aki pvp-re szakosodott. Mondjuk úgy, hiába tud magának élelmet szerezni, ha a másik orrbaveri, és elveszi tőle. Na vajon melyik nyer?

Alacsony szinten hatalmas lemaradást eredményez átmenetileg, ha a játékos a bevételnövelő vadász képességekre koncentrál. Teljesen egyértelmű, hogy aki ezekre nem költ, sokkal jobb.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.08.05. 21:16:00-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
424. hozzászólás - 2009.08.05. 21:25:17
oké: tedd be a halászt meg a gladiátort egy csónakba az óceán közepén. verje orrba a gladiátor, csak éppen sem a csónakázáshoz, sem a halászathoz nem ért. ez EGY világ. itt ELVILEG egyensúlyban kellene lennie a portyataktikának, és a vadászatnak is. itt nem tudod szétszedni a két dolgot. ha tökéletesnek érzed a saját példádat, ha nem...
Pontszám: 5
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
425. hozzászólás - 2009.08.06. 00:12:17
Elméletileg a vadászos karik a kvízolimpián lennének elönyben, mert többször találkoznak az ottani kérdésekkel, mint egy pok kari, aki havonta egyszer vadászik. De azt meg az adatbázisból dolgozók nyerik meg ( tisztelet a kivételnek)...
Egy olyan versenyt kellene kiírni nekik, hogy egy adott napon ki vadászik le több óriás méretű szörnyet.
A hozzászólást Silverado módosította 2009.08.06. 00:13:22-kor
Pontszám: 8.33
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
426. hozzászólás - 2009.08.06. 15:41:07 (Válasz Spider #411 hozzászólására.)
Idézet: Spider - 2009.08.05. 16:49:50

. A Bajnoki rendszere szar, egyszer leírtam, többször nem fogom: ha Miklósnak így jó, akkor nekem is.
Amúgy a mostani bajnokit szinte kivétel nélkül mind olyanok nyerték, akik már nyertesek voltak... talán le kellene vonni ebből a következtetéseket.


Több kategóriát. Ennyi. Nem csak ezért, de ezért IS.

A Nephila/Meszy/Anababa/Igor/stb szintű karik erőfeszítés nélkül fogják megnyerni a 10. bajnokijukat is, mivel sokkal jobbak a többieknél. A többiek meg küzdhetnek a nem létező ezüst, bronzéremért.

De nyerjenek, csináljanak bohócot a kategórián belül mindenkiből, mert megdolgoztak érte, és bivalyerős karijuk van. De nem mindegy hogy ezt mondjuk 500, vagy "csak" feleannyi JÁTÉKOSsal teszik. Biztos vagyok benne, hogy 2-3 szintes kategóriáknál is bőven többszázfős létszám lenne (ami bőven bajnoki feeling, vö. top-kategóriák létszáma), és több sansz lenne a bajnokikra taktikai fegyverekkel élni (pl kikerülöm a nekem nem szimpatikus játékost). 5-6 szintes kategóriával szinte lehetetlen kikerülni egy "hatósugarából", vagy ha sikerül máris belefutsz egy másik extrém játékos vadászmezőjébe.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.08.06. 15:44:19-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.44
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
427. hozzászólás - 2009.08.13. 16:58:56
Na összefoglalom egy kicsit.

Regneteg VF + pók szapulás, zárjuk ki erőseket különféleképpen a kategoriából vagy éppen ne zárjuk ki csak kapjanak nagyobb hátrányt, vagy jó igy ahogy van örökös vitája.

Ezenfelül érdemlegesebbek:
- kategóriadarabolás magasabban
- csaták fa-struktúrában megtekinthetősége, vizuális tuning
- mások csatáinak megnézhetősége is esetleg a fa struktúrába klikkelve, amennyire megoldható, minimum döntő és elődöntők.
- minden kategória top3-jának jelképes díjazása.
(-) selejtezős csoportkörök. Ez ugye módositaná a rendszert azért ()-es, de több csatája lenne mindnekinek és az mindig élvezetes és utána ugyanúgy mehet az egyenes kieséses. A csoportokból x.db továbbjutott közt.
Pontszám: 9
népszerűDobozostejFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
428. hozzászólás - 2009.08.28. 17:07:17
Ez nem tudom, hogy csak nekem tűnt-e fel, ha volt már szó róla korábban elnézést kérek, nem szeretnék ennyit visszaolvasni. Miért van az, hogy a bajnoki viadalra való nevezés nincsen meghirdetve a nevezési lehetőség kezdetekor. Később van róla szó, de ma azt vettem észre, hogy már lehet nevezni ehhez képest sehol semmi infó róla. Szerintem ahogy a Kvízolimpia ez is megérne egy hírt az eseményekben, valami ilyen módon:

A mai napon 10 órától lehet nevezni a következő bajnoki viadalra, melynek időpontja: X.Y
Pontszám: 5
fórumozóLao111Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
429. hozzászólás - 2009.09.18. 09:10:50
Az lenne a javaslatom, hogy legyen maximalizálva a bajnoki medálok száma. Vagyis akinek már van hét bajnoki medálja az akkor se kapjon újabbat, ha nyer. Ekkor a második helyezet kapná a medált. Ez által megnőne a második hely presztizse és volna egy (halvány) esélye másoknak is bajnoki medált szerezni.
Pontszám: 5.26
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
430. hozzászólás - 2009.09.18. 13:39:18 (Válasz Lao111 #429 hozzászólására.)
Egyetértek, csak éppen ugyanaz lenne, mint a kvízmedáloknál. Akinek van 7, és úgy látja, hogy van esélye győzni, eladna egyet, és ugyanúgy besöpörné a nyereményt. (Előbbieknél 12 a határ.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.71
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
431. hozzászólás - 2009.09.22. 13:02:51
Pontosan. Ebből is előnye származna mert ugyanúgy ott virítana a karilapján a sok medál + az eladottból kap 30 AD-t. Mi értelme lenne?
Amíg a BV-ban számítanak a szövi bónuszok és a tárgyak, állatok, hordagyűlölet és a töbi fincsi szakértelem mindig lesznek olyanok akik igazságtalannak fogják érezni.
Az is, valamilyen szinten de gondoljunk bele - he mi lennénk Nephila, Sameed vagy bármelyik über karakter helyében akkor nem indulnánk újra és újra?
Hát hogy a vitorlába ne! Megdolgoztak érte, ki így - ki úgy. Az én karimat is sorra a győztesek ütik ki, vagy olyanok akik 2 szinttel feljebb járnak de 300 TÖ-vel jobbak +4 állat magas szinten stb.

Vannak rá módok, hogy kiválasszunk magunknak egy kategóriát, ahol esélyesek lehetünk. Az ára a CSP-k, PP-k feláldozása. Sokszor csak a térkapu pontokat használom fel, és a kapott LE-t beépítem így várva, hogy sok überkarakter ütőtávjából kikerüljek. Kitartás.. nagyon fontos, hogy az első kudarc után ne adjuk fel.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 8.03
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
432. hozzászólás - 2009.09.24. 17:59:17
Nem igazán upgrade, amit javaslok, de sokkal ferebbé tenné a bajnoki viadalt!

Javaslatom az lenne, hogy a szövetségi bónuszokat adó épületek ne befolyásolják a viadalban résztvevő karakterek csatáját.
Tudom mindenki most azt gondolja, hogy azokért az épületekért keményen dolgozott, ezzel nem is vitatkozok, de vannak olyan tagok akik csak a kút feltöltésével ültek bele a jóba és vannak olyan szövetségek akiknek a tagjai többszörösét építették (nem az építő karakterekről beszélek), de fele annyira sem fejlettek az épületeik, mert a háborúba ezen épületek hiánya miatt mindig hátrányba kerülnek vagy éppen sokkal kevesebb taggal rendelkeznek...!

Igen itt jöhetnek az érvek és az ellenérvek, de szerintem az aki kiveszi a részét az építésből az így is előnyhöz jutna a viadalon, hisz a szerencséje még így is megmaradna!

A jelenlegi rendszer szerintem nem igazságos, mert egy gyengébb szövetség tagja mindig is hátrányban fog nevezni a topon lévő szövetségekkel szemben, és mindenki nem lehet tagja egy top szövetségen ezt remélem mindenki belátja. Sőt azok a szövetségek akik nem a top közelében vannak, azok még a háborúkban elszenvedett veszteségek miatt is lassabban tudnak felzárkózni... szóval ez egy ördögi kör:(

A felvetésemmel senkit sem ér veszteség, de a küzdelem sokkal igazságosabbá válik, hisz így tényleg a karakterek mérik össze az erejüket (itt csúcsosodna ki, hogy ki mennyire optimálisan fejlesztette a karakterét) és nem a szövetség+a karakter harcolna együtt karöltve a viadalon.

Ez egy észrevétel a részemről, szóval kérném mindenki mellőzze a lepontozást, inkább írja le a véleményt a témával kapcsolatban, mert kíváncsi vagyok, hogy mások hogy is látják ezt a kérdést?!
Köszönöm.
Pontszám: 7.27
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
433. hozzászólás - 2009.09.24. 19:21:48 (Válasz Yasmina #432 hozzászólására.)
Lásd eredeti bajnoki viadal topik második bekezdésétől sorban.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.67
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
434. hozzászólás - 2009.09.28. 13:05:17
Meg lehetne azt csinálni, hogy mikor jelentkezek a viadalra azt is lássam melyik kategóriába jelentkezek? (szinthatárok) Én sose tudom mikor csúszok át egyik kategóriából a másikba az ember egész máshogy készül ha kifutó szinten van mint amikor éppen csak bekerül.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.04
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
435. hozzászólás - 2009.09.28. 13:12:55 (Válasz Otoaak #434 hozzászólására.)
Nézd meg a bajnoki viadal topik első hozzászólását.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,57.0

Ha jelentkezésnél kiírná, semmit nem értél vele, hiszen már jelentkeztél. Előtte kell ennek már tudatában lenned, több nappal.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.28. 13:14:02-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.66
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
436. hozzászólás - 2009.09.28. 13:21:26 (Válasz Mortimer #435 hozzászólására.)
Ha rajta van a jelentkezés gombon, hogy nevezel a 70-75. szint közötti kategóriában a bajnoki viadalra szerintem akkor tudni fogom, hova jelentkezek. Nem igazán értem, mire gondolsz ezzel a csak utánna jössz rá és akkor már semmit sem számít dologgal. Nem azt írtam, hogy jelentkezés után írja ki hova jelentkeztem, hanem, hogy amikor jelentkezek már akkor is látni lehessen mik a kategória határok, mielőtt még megnyomom a gombot.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.09.28. 13:23:32-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.07
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
437. hozzászólás - 2009.09.28. 13:37:24
wikin rajta vannak a kategoriák, de bemásolom őket ide is:

8-11: minden szint külön kategória.
12-19: kétszintenként egy kategória. Tehát 12-13, 14-15, 16-17 és 18-19.
20-34: 3 szintenként egy kategória. 20-22, 23-25, 26-28, 29-31 és 32-34.
35-46: 4 szintenként. 35-38, 39-42, 43-46.
47-61: 5 szintenként. 47-51, 52-56, 57-61.
62-79: 6 szintenként. 62-67, 68-73, 74-81.
Pontszám: 7.28
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
438. hozzászólás - 2009.09.28. 14:04:53 (Válasz Silverado #437 hozzászólására.)
Az a 74-81-es kategória azért jól néz ki (8 szint). A 74-75-ös szintűek biztos örülnek is neki.

A wiki meg messze nem hivatalos forrás, egy behós eseménnyel kapcsolatban nehogymár a wikire kelljen menni infóért ha kiváncsi vagyok valamire. (ez nem tárgy stat amit az egyszerűség kedvéért összegyűjtenek egy helyre)
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.07
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
439. hozzászólás - 2009.09.28. 14:07:06 (Válasz Otoaak #438 hozzászólására.)
Én is 75-ös vagyok, nyilván esélyem sincs. Viszont egy hónap alatt lépek 5 szintet, és a következőn a legtetején fogok nevezni. Nyilván akkor a jövőbeni 75-ösöknek nem lesz esélyük. Ez ilyen.

Beírtam Miklós fórumposztjának linkjét. Ennél több hivatalos információ soha, semmiről nem jelenik meg. (Nagy hiba, rengetegen nem olvasnak fórumot.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.66
fórumozóAvics2Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
440. hozzászólás - 2009.10.02. 08:21:54
Sziasztok,

a szövetségi plusz épületek valóban igazságtalanok egy picit, de ezért kell erős szövetséghez tartozni. A másik amit észrevettem nevezésekkor, hogy a magasabb szintű tagok segítő kezet nyújtanak, ez is beleszámít a viadalba?
Pontszám: 5.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!