Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
41. hozzászólás - 2009.04.09. 22:53:13 (Válasz Jeriko #37 hozzászólására.)
"Vagy ne indulhasson aki már nyert, vagy az eredménye ne számítson (ne ejthessen ki senkit), vagy kapjanak sokkal több büntetést az éremre"

És akkor így egy idő után az összes TOP karakternek lesz egy érmecskéje




Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
42. hozzászólás - 2009.04.10. 00:15:12
Ez egy játék,könyörgöm.A célja az,hogy szórakozzon az ember.Nem csak az,aki napi sok órát játszik,az is ,aki esetleg két-három naponta tud foglalkozni a karakterével,de akkor lelkiismeretesen.Nem arról kéne szólnia,hogy én vagyok a májer,mert agyontápoltam magam,mindenki más meg le van XXXva és csak nyugodtan törölje magát,mert soha nem érhet utol! Márpedig sok helyen,sok hozzászólásban ezt látom derengeni: ÉN-ÉN-ÉN-ÉN!!!!Ez nem normális gondolkodás. Hagyni kéne érvényesülni a nemisannyira-top karaktereket, a "pórnépet" is szvsz.
"Benevezek az olimpiára,hogy lássam mit bír a karakterem de semmi értelme,mert minden szinten van 5-6-7-X karakter aki mérföldekkel táposabb mint én.Akkor minek is nevezzek? Minek legyen egyáltalán olimpia,ha mindet csak ugyanaz a pár ember nyeri?" Ez a pár gondolat sokak fejében megfordul,és már el is tántorodtak az olimpiától,vagy enerváltan egy "minden mindegy" sóhajjal nyomnak a nevezésre. Ez is megölheti a játékkedvet,azt ne feledjük...
Tökéletesen logikus elgondolásnak tartom Jeriko ötletét. Aki már nyert(esetleg nem egyet hanem már 2-t vagy többet)annak csakúgy,mint a kvízolimpián a 25 érmeseknek: az eredménye ne számítson a díjosztásnál. Ezzel legalább több boldog győztest tudhatunk magunk között,méghozzá úgy,hogy senki nem ragad meg az élmezőnyben mint későbbi 1749-szeres bajnok. Az már erős túlzás.Márpedig jelen körülmények között,ha így folytatódik,ez lesz többekkel is.Mert nem úgy,mint minden más sportban,itt nem tényező a kiöregedés,sportsérülések,fáradtság stb... Valaminek meg kell állítani a folytatólagos tarolást.
A kategóriák újraértelmezése sem ártana,valóban,mert 3-4-5 szintes kategóriában nincs az az isten,hogy egy alsóbb szintű továbbjusson egy 5 szinttel erősebb ellen.
A szakértelmek tényleg érdemelhetnének saját rendszert olimpiai szinten és az állatok viadala sem hangzik rosszul.

És így a végére egy saját ötlet: Miért nem tartjuk az olimpiákat TÖ-SZÖ alapon? Súlycsoport-rendszer. Hasonló TÖ-SZÖ nem jelent hasonló képességeket,lehet tökéletesen más elosztás ugyebár,és senki nem kerül olyan gondba,hogy 5 szinttel erősebbek ellen kell küzdenie,akik esetleg 1-200 TÖ plusszal vannak.Természetesen a felszerelést lehet ennek érdekében változtatni:nem hozott cucc,hanem választható X fegyver(más-más képességekkel),X varázslat(dettó) X páncél és pajzs.Mint anno a gladiátorviadalokon. Ha ez nem szinesítené a játékot,akkor micsoda? Így mindenki egy saját erősségeihez mért szerkóval indulhatna kb egyenlő erejű ellenféllel szemben.(OK,tudom,nem egyszerű,de többünk szerint kellemes élménnyé tenné a száraz viadalt...)
És most jöhet a tojásdobálás...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 9.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
43. hozzászólás - 2009.04.10. 00:32:03
Jómagam igazából mindkét tábor érveivel tudok azonosulni, lévén nyertem már bajnokit, de nem is számítok top pléjernek. Azt semmikép nem tartom jó ötletnek, hogy annyira lebutítsuk a viadalt, hogy csak a pénzfeldobás döntsön, viszont az sem túl jó, hogy egy év múlva már lesz olyan karakter, aki minden tulajdonságára +15-öt fog kapni medálokból.

Emiatt mindenképpen több taktikázásnak kell teret engedni. A csoport beosztások maradhatnak, hogy ne menjen tönkre a medál értéke (havi 48-50 győztesnél vicc kategóriába esne az egész), viszont ha már a viadal másnapján (szombaton) lehetne nevezni a következőre, akkor ahogy Mortimer is mondta sokkal többet számolgatna az ember fia. Emellé szerintem jó lenne egy lista, hogy mindenki lássa ki nevezett már és hanyadik szinten. (A box meccsek előtt is van mérlegelés. Illetve jó tudni kik is az ellenfeleim, kik ellen kell készülnöm. A horda gyűlölet esetleg új értelmet nyerne, hiszen taktikázni kellene vele, hogy éppen ki ellen maxoljam, kitől félek a legjobban.)
Bevezetnék még a taktikázás kedvéért egy felszerelés szabályt is. A 4 alapfelszerelés (fegyver, varázslat, vért, pajzs) össz-szintje a karakter szintjének max négyszerese lehetne. Így alapesetben ugye mindenkinél minden az éppen aktuális szint felszerelése lenne, viszont a kereskedelem és a taktikázás miatt, lehet valaki 10 szinttel nagyobb fegyverrel indul, viszont bőrvértben. (Végre különbség jelenhetne meg a harcosok és a varázslók között, hiszen még az egyiknek kötelező a varázslatnál sok szintet elpazarolnia, addig a másik lehet pont azon fog spórolni a fegyver, vért, pajzs javára.)

Azt az ötletet, hogy meg lehessen nézni minden meccset, illetve, hogy ne derüljön ki egyből a végeredmény természetesen én is támogatom. Viszont bőven elég ellenfelenként 1 meccs, ettől lesz igazán izgalmas az egész.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
44. hozzászólás - 2009.04.10. 00:56:03
nahazé a Bajnoki Viadal mint ahogy a neve is sugallja Bajnoki...nincs azzal semmi baj hogy a random miatt a hasonló kaliberű játékosok izgulhatnak és a gyengébbek is kicsit reménykedhetnek nahde azé hello nebutitsukmárle annyira hogy mindenki nyerhessen...há azdelol volna...a bajnoki érem privilégium ami csak azoknak jár akik megértették és ráéreztek a játék abbéli részére ahol igenis a karakter ereje és fejlesztettsége a mérvadó...és nemaz hogy dejól épít vagyhogy profin vadászik

itt nem a viadal szabályrendszerét kell átmahinálni és új infrastrukturát kidolgozni neki hanem csak kis finomhangolást végezni...bááár én csak örülök ha kicsit komplexebbé tennék a viadlat de nemvagyok nagyigényű...

-Legyen Több Kategoria(így kicst mérséklődne a random is)
-Legyen egy kis léébéli juttatás akár egységes alapon akár eredményfüggően
-A Győztesek kapjanak őskövet(nemsokat mondjuk 10et) =) ( akár a 2. 3. is kaphatna(de érmet csak az első)
-Nelássuk a csata végereményét kapásból
-Kezdőoldalon fel lehtne tüntetni az aktuális Bajnokokat
-A Viadalok idején 50% al olcsobb életöltő és manatöl akciót =)
-Hosszabbított nevezési időt...

jóvan tudom tudom bilibe lóg a kezem...én személyszerint már a több kategoriának is örülnék és annak is hogy van ez a topik mer legalább lehet ábrándozni...

de azé azt semmiképp nemszeretném pl ha túlságosan is leszablyoznák a dóógokat itt nem az a lényeg hogy egy leszabáylozott rendszerben mennyire vagy életképes...az egész viadal nekem oylan kaotikus(nemtudod kik neveztek mikor neveztek kinél mivan ki mivel készül) és pont ez a móka benne...asszem
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
45. hozzászólás - 2009.04.10. 01:03:22 (Válasz masterv #42 hozzászólására.)
"Miért nem tartjuk az olimpiákat TÖ-SZÖ alapon? Súlycsoport-rendszer. Hasonló TÖ-SZÖ nem jelent hasonló képességeket,lehet tökéletesen más elosztás ugyebár,és senki nem kerül olyan gondba,hogy 5 szinttel erősebbek ellen kell küzdenie,akik esetleg 1-200 TÖ plusszal vannak."

Magasabb szinten (40- ) nem jó TÖ összeg szerint csoportosítani, mert pont ez az a határ, ahol az egészség, illetve a szakértelmek miatt a mágia az eddigieknél drasztikusan fontosabbá válik. Aki itt nem növeli meg ezeket, az nagyot szív, ezt nem kéne a játék másik részén jutalmazni. Pont, hogy inkább számítson bele valamilyen szinten a harcokba is (pl. nincs csaták után visszagyógyulás.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
46. hozzászólás - 2009.04.10. 02:01:26 (Válasz FeketeS #30 hozzászólására.)
Idézet: FeketeS - 2009.04.09. 18:30:00
-3 nyert meccsig tartó csaták

Ha a random megsegíti, a gyengébb is nyerhet az esélyesebb ellen, egyszer. De 3-ból 2x, aligha.

-csaták között 5 perces szünet úgy, hogy látod kivel fog jönni a küzdelem (mindenki látja mindenkiét fastruktúrában)

A fa struktúra és a többi csata megnézése OK, és logikus is, elvégre ott voltál a viadalon, megnézted a többiek küzdelmeit.
Az 5 percesnél viszont jobban tetszik az, hogy a bajnokság oldalon csak annak a csatának az ereménye látszon, amit már elolvastam.

-egészség, és mágia előtérbe hozása (szünetben mindenki egészség*x ÉP-t, és mágia*x VP-t regenerál)

Ennek nem sok értelmét látom. Puszta kíváncsiságból összeadogattam mit sebződtem, sebeztem legutóbb.
Volt 7 csatám, ezek alatt összesen nem veszítettem el a max ÉP-m felét. Tehát ha semmit nem regenerálok, akkor se lett volna semmi problémám. Ellenben kiosztottam ennek közel az ötszörösét. Hiába van nagy egészséged és regenerálsz sokat, ha harcban gyenge vagy, csak a kispadon nyalogathatod a sebeidet.

-fogadás a kat.-ok nyertesére (mondjuk mindenki aki fogadni akar szint*10 LE-t tehet vkire, és a nyertes(ek) egyenlően elosztják ezt)



-szakértelmek előtérbe hozása (pl. SZÖ*1 plusz sebzés mindenkinek a csata elején)

Ha be akarod betonozni a mostani bajnokokat, hajrá. Egyébként el nem tudom képzelni mi értelme.
Akkor inkáb 'játékos vetélkedő' ahol a nem harci szakértelemeket mérik össze.

-nevezők kapjanak LÉ-t a bajnoki végén, kivéve a nyertes

Mire fel? A dobogósok még OK, esetleg akik az utolsó 2 körig talpon maradnak, de mindenki?

Idézet: Jeriko - 2009.04.09. 20:21:24
- Igen jó ötletnek tartom, hogy ne két nap legyen a nevezési idő, hanem legalább két hét.

Minek? Úgyis utolsó nap nevez szinte mindenki.

Magasabb szinteken már 4-5 szint van egy kategóriában, ami óriási különbség. A hosszú nevezési idővel ezt lényegesen igazságosabbá lehetne tenni. Akár az is jó lenne, hogy a viadal után rögtön lehessen jelentkezni a következőre.

Remek, hátha sikerül 2x megnyerni ugyanazt a kategoriát.
Elég jól meg lehet tippelni, mikor lesz a következő viadal.
Egy bajnokságra fel kell készülni. A felkészülésbe az is beletartozik, hogy akkor hozod a legjobb formádat.
Nem két héttel elötte vagy utána, hanem akkor.

- Tudom, hogy már a kezdő hozzászólásban szerepelt, hogy ne változtassuk meg a bajnokság rendszerét, de nekem a svájci rendszer tetszene. Nem lenne első körös kieső, mindenkinek lenne 4-5 csatája, aminek egy részét hasonló erősségű ellenféllel vívja, valamint nagyjából mindenki be tudná határolni, hol áll kategórián belül. Anno a TF-en is ez volt, és szerintem bevált.

A TF olimpián a svájci rendszer sokmindenről szól, csak arról nem, hogy a karkater hol áll a kategoriáján bellül.
(pl mikor olyan nyeri a 2. vagy 3. kategoriát, aki ha rendesen felöltözik, az 5.-be is csak neccesen férne be)

- Adott TÖ és SZÖ-vel határolt kategóriák szerinti harc (pl max. 500 TÖ, max 700 TÖ, max. 900 TÖ stb.

Miért ne huzzunk akkor már rögtön kalapból nevet, hogy ki nyert?
A TP, a szintlépés elég jól behatárolja a karakter mozgásterét. Akit érdekel, szeretne eredményesen játszani, az igyekszik a szint adta kereteken bellül a legttöbbet kihozni a karakteréből. A bajnokság azt hivatott megmutatni, hogy ki az akinek ez a legjobban sikerült.

- Lehetne csinálni szövetségek közötti bajnokságot (tagok össz. szintszáma alapján kategorizálva a szövetségeket): A szövetségek tagjai szint vagy TÖ függvényében párokba állnak, vívnak egy harcot. Akinek elfogy az életpontja, az kiesik, a többiek folytatják a következő körben - körök között nincs gyógyulás, VP-regeneráció, esetleg egy manaregent vagy sebgyógyítástól függő gyógyítást el lehet sütni. Az a szövetség győz, akinek a végén állva marad tagja.

Ez jó!



Mielőtt tovább ontanátok a remek ötleteket a viadal megreformálásáról, egy kis szituációs gyakorlat:
Sportolsz. Elég jól futsz. Elmész a versenyre amire keményen edzettél. Az esélyesek között tartanak számon. Felállsz a többi versenyzővel a startvonalhoz. Megjelenik valaki és odaballag a bíróhoz, és elkezdi ecsetelni, hogy ő most nagyon szomorú, mert még soha nem nyert futóversenyt. Igaz nem is valami jó futó, és edzésen sem volt még soha. Da ha megengednék, hogy ő most féltávról induljon, kicsivel a startpisztoly elsütése előtt, talán megnyerné a versenyt, és akkor nagyon boldog lenne.
Korrektnek tartanád ha megtehetné?
A hozzászólást MIvan módosította 2009.04.10. 02:05:06-kor
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 8.80
irritálóUWELFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
47. hozzászólás - 2009.04.10. 07:33:57
Egyetértek 1-2 ötlettel:
- legyen oda-visszavágós 1-1 kör
- a nevezők a kiesés szerint kapjanak le-t(kategoriánként egyre többet)
pl aki első körben kiesik 1000 le
második körben kiesik 1500 le
stb.
legalább valami örömélménye azoknak is legyen aki nem nyer bajnokit.........
Pontszám: 7.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
48. hozzászólás - 2009.04.10. 07:52:49
Nekem így hirtelen az a gondolatom támadt, hogy ha már mindenáron a szakértelmeket is bele óhajtjuk vonni valahogy, akkor mi lenne, ha a kivégzésnek is jutna szerep? Gondolom ezt azért, mert igen sokan fejlesztettek abba az irányba (is).

Első körben talán annyit, hogy ezt valahogy úgy lehetne megvalósítani, hogy az adott ellenfelek sebzéskülönbségét nézzük. Tehát X sebzett 500-at, y mondjuk 450-et. HA y-nak nagyobb a kivégzés szakértelme 50-el mint x-nek, azaz minimum 51 a differencia a két karakter kivégzése között, akkor Y nyert; vagy ha nem is nyert, mert nem akarunk ekkora hangsúlyt fektetni erre a szakira (habár véleményem szerint ez nem borítana fel így sokmindent), akkor mittudomén döntetlen, stb...

Lehet, hogy butaság az egész, akkor kérlek javítsatok ki
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
49. hozzászólás - 2009.04.10. 07:58:51
Szervusztok!

Nem szamárság ez a LE-nyereség... Nem kéne sok, csak a nevezéskori szinted tízszerese körönként. Ez jelenleg nagyjából 100-500 LE lenne körönként. Nem sok, de valamicske, ahogy a kvízolimpián sem a medál miatt indulnak sokan, mert az esélytelen, és a véletlen kérdések miatt totál lutri, de valamennyi LE becsorog minden alkalommal. Aki meg sűrű kategóriában tud nyerni, az megérdemli a LE-mennyiség tízszeresét is a tíz forduló miatt. Az átvétel pedig az eredmények megtekintésekor lenne, tehát lenne lehetőség elkölteni is akár, még a kicsiknek is.

Oda-visszavágó, vagy többszörös nyerés pont azért nem jó, mert a randomisten egyszer nyújthat segítő kezet, de már kétszer sem fog egymás után. Másodpercek alatt kőbevésődne a győztes, és a pókok közimádatnak örvendő karaktertípusa még tovább erősödne.

Igazából két lehetőséget látnék: az egyik a kötött, ám viadal idejére kölcsönzött felszerelés, ekkor ugye ki lehetne lőni az ősköves bónuszokat, ami miatt nem őskövező játékosnak sehol, semmi esélye nincs a kvízolimpián kívül, avagy a tulajdonságösszeg szerinti csoportosítás, ekkor a póktaktika lenne kikapcsolva részben (a felszerelés kompenzál elég csúful, az ősköves cuccok ereje miatt).

Az első esetben azért mondtam a kölcsönzött felszerelést, mert akkor a nem ősköves is megkaphatja például a Kőkardot, esetleg fókuszkristállyal... és ha látja, hogy azzal mennyivel többre képes, esetleg valóban is megveszi, mert a viadalon kívül úgysem marad meg neki (a viadal a szimulációval rokon egyelőre, mert semmilyen kár nem éri a karaktert miatta). Így akár teljesen ősköves cuccban is kipróbálhatják magukat a karakterek.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.04.10. 08:00:18-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
50. hozzászólás - 2009.04.10. 08:02:50
Én egyszerűbbet javaslok:
Viadal prémiumosoknak,és nem prémiumosoknak.
Egyszerűen lehetne szerintem megoldani.
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
51. hozzászólás - 2009.04.10. 08:06:36 (Válasz Awenhai #49 hozzászólására.)
Awenhai ötlete remek... gazdasági szempontból is
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
52. hozzászólás - 2009.04.10. 09:25:37 (Válasz Awenhai #49 hozzászólására.)
Bár az ötlet tagadhatatlanul tetszik, én ezt inkább elszeparálnám. Aki prémes cuccokat vesz, egyértelműen csak az általuk szerezhető előny miatt teszi, nem mert szép. Ha egy bajnokin mások ugyanilyen "áldozatok" nélkül szintén megkapják mások is ugyanezt az előnyt, az bizony fájhat annak aki energiát és pénzt fektetett bele.
u.i: Természetesen ismerek nem prémes bajnokot is, azaz tudom hogy nem csak ezen múlik.

Egyfajta "örömviadal" formájában azonban el tudom képzelni, aminek túl nagy tétje nem lenne. ez megintcsak ahhoz kapcsolódik, amit "Párbaj" címen már egyszer ötleteltem másik topikban. Egy virtuális gladiátortér, ahol adottak a szettek, és a játékosok kihívhatják egymást egy plezsör-menetre. Esetleg kis LE-nyereménnyel. Itt simán meg lehetne tapasztalni a köves tárgyak vonzó erejét
A hozzászólást Meridiath módosította 2009.04.10. 09:28:36-kor
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
53. hozzászólás - 2009.04.10. 09:51:28 (Válasz Meridiath #52 hozzászólására.)
Szervusztok!

Meridiath: A bajmoki viadal jelenleg a szimulációval egyenértékű. Az adott módosítással a viadalon ki lehet kapcsolni a prémium szerepét. Hangsúlyozom: a viadalon, és nem az éles játékban. A játékbeli előnyök megmaradnak, és akik nem prémiumosok, vagy őskövezők, azok is megtapasztalhatják az ősköves holmik előnyeit. Igen, a prémiumosok "szívnak", de ha marad az egykörös csata, akkor ugyanúgy játszik Randomisten, de egy hajszállal több esélye lesz a szegényebb játékosoknak a bajnoki medálra... de ugye a prémium tagság bónuszait nem vettük el, tehát magasabban lehet TÖ-ben és SZÖ-ben a prémiumos, ennek a hatása nem veszik el, és a Lélekkútkisütés hatása sem.

A Beholdernek hasznos, mert nyálcsorgató. Igaz, az élmezőny így a viadalon még kevésbé számolhat fix győzelemmel, de nyerni úgyis csak egyvalaki nyer. Az előny abban állna, hogy szélesedik az esélyesek köre.

Örömviadal már most is a bajnoki, mindenki fütyül rá, mert semmit nem nyernek rajta, csak egyvalaki. Ez eddig is így volt, de ezzel az ötlettel, és a kevéske LE-vel együtt érdekesebbé tehető, nem úgy megy oda a játékos, hogy "elértem-e a második körig?", hanem a fegyver után kíváncsiskodva, hogy az milyen hasznos lehet majd. És ha összehasonlítja a saját sebzéseit azzal, amit a viadalon tudott sebezni, lehet, hogy vásárolni fog Őskövet, hogy ő is megvehesse a tárgyakat.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.00
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
54. hozzászólás - 2009.04.10. 10:08:05 (Válasz Awenhai #53 hozzászólására.)
Nagyon sok az olyan hozzászólás, ami azt fájlalja, hogy kevesen nyernek. Hogy több játékosnak kellene esélyt adni, stb.
Pont az a lényege a bajnokinak, hogy az nyerje meg, aki megérdemli, és valóban erős a karaktere. Ez az a verseny, ahol a legjobbaknak kell nyerniük, nem pedig egy esélykiegyenlítő verseny.
A kvízolimpia pont az a vetélkedő ahol mindenki azonos eséllyel indul, és teljesen független a karaktertől, csak a játékos tudásán múlik.
Az ősköves tárgyak ingyen osztogatása a bajnokin szintén nem fair azokkal akik fizettek érte. Ha Miklós kampányolni akar az őskövek mellett, akkor majd meghirdet egy napot/hetet amikor mindenki számára ingyenes az őskő
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
55. hozzászólás - 2009.04.10. 10:15:50 (Válasz Awenhai #53 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.04.10. 09:51:28


Az adott módosítással a viadalon ki lehet kapcsolni a prémium szerepét. Hangsúlyozom: a viadalon, és nem az éles játékban.


Miért, a viadal nem a játék része? A viadal megnyerése az egyik cél a játékban, amit ki tudsz tűzni magad elé. Ha valakinek ez a célja, és a célja elérésében nem segítik a prémium cuccok, akkor NEM fogja megvenni őket.

Lehet itt akármilyen módosítás, egy dolgon nem változtat: kategóriánként egy győztes van.
Tehát a játékosok 99%-a MINDÍG elégedetlen marad, már ha az elégedettséghez a viadal megnyerése szükséges.

Más. "pók"-taktika. Bár én jobban szeretem szintvisszamaradottnak hívni.
Nem értem, miért fáj az az embereknek, ha valaki így játszik. Ennyire elviselhetetlen lenne, hogy valaki jobb karaktert csinált nálatok? Nem is beszélve a rengeteg időről, amit egy ilyen kari felemészt. Kezdem nagyon unni, hogy olyan emberek, akik semmit nem tudnak az egészről, csak a több milliós szerzett LE-t látják a toplistán, és még csak nem is találkoztak ilyen karival hogy árthasson nekik, és nem veszik észre hogy az ő hőn szeretett vadászós taktikájukkal több LE-t lehet gyűjteni ugyanannyi idő alatt, na ezek az emberek itt folyamatosan, minden egyes topicba beírják, hogy "fujj pókk, tennikűnevalamit lol". Sehol nincs leírva a szabályokban, hogy ilyet nem lehet. A játék által adott egyik lehetőséget használjuk ki.
Lehet mondani, hogy "elveszed a lehetőséget a bajnokin a normálisan játszók elől !!! ". Mi is a normális? Pl akkor Sharpa normálisan játszik tegyük fel. Ő hányszor "vette el a lehetőséget" a kategóriájától? 3? 4? nem tudom, nem játszok V1en.

Mindezzel csak az szeretném mondani, hogy ne tessék már fikázni egy taktikát csak azért, mert nagyon magas LE-diffel jár. Kiványcsi lennék mekkora anyázás lenne abból, ha bekerülne egy új adat a karakterlapra: "Összes vadászott LE". Na?
Pontszám: 6.40
irritálóUWELFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
56. hozzászólás - 2009.04.10. 10:38:19
Sztem nincs baj a "visszamaradott" karikkal
Előbb-utóbb megunják...
Lásd saamed, nephilia( nephilia nem biztos )
Nem tudnak majd célt kitűzni maguk elé, mivel verhetetleneklesznek egy idő után.
Megunják a gamet, abbahagyják.

Én azt nem értem, hogy bajnoki viadalokon hogy nem kapnak le-t már a kezdetek kezdetétől a játékosok akik jelentkeznek rá.
Kvízolimpián ami kisebb volumenű a játékban ott meg kapunk.......?
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
57. hozzászólás - 2009.04.10. 10:58:12
Ez az "oskoves targyakat a viadalra" otlet szerintem nagyon jo. Vasarlasra motivalo ereje akkor lenne csak igazan, ha parhuzamosan lenne egy hagyomanyos, es egy effele viadal is.
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
58. hozzászólás - 2009.04.10. 11:03:44 (Válasz masterv #42 hozzászólására.)
Ne haragudj, ezt meg is lehet fordítani: gyenge a karakterem, semmi esélyem nincs a szintem legerősebbjei ellen, ezért őket büntessük meg, de iziben! ÉN is akarok bajnokságot nyerni (akkor is ha nem érdemlem meg), ÉN-ÉN-ÉN Persze felmerül a kérdés, hogy ha már az esélytelenek nevében beszélek, akkor miért pont ÉN, és miért nem a szintén esélytelen 99%-ból valaki más.

Én azt írtam hogy jó ez így, a random miatt hangyányi esélye mégis van a gyengébbnek, de mint említettem volt, csodát az sem fog művelni, tehát nem lesz hirtelen több ezer potenciális bajnok. Aztán azért gondoljatok bele abba, hogy okés hogy adjunk brutál mínuszokat a bajnokoknak, és így a következőt egy másodvonalbéli karakter fogja nyerni. Ő nagyon boldog lesz, és biztosan úgy is fogja gondolni hogy megérdemelte, de akkor is ezen a véleményen lesz, amikor a következő bajnokságon már őt sújtják a mínuszok, és most már egy harmadvonalbéli végzetúr nyer? És így tovább...

Viszont hogy ha netán bvezetik Jerikó valamelyik javaslatát, akkor szvsz a bajnoki viadalt nyugodtan át lehet nevezni egy havi rendszerességgel megrendezett fair-play tornának, ami egy nagyon szép gesztus, csak ez nem bajnokság.

edit: ejj, néha kimarad egy-egy szó...
A hozzászólást Bolsevik módosította 2009.04.10. 13:04:03-kor
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 3
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
59. hozzászólás - 2009.04.10. 11:07:48
szerintemmeg ha lenne is iylen ősköves tárgyat próbaidőre...akkorse a viadalon kéne...már így is sokan felvannak háborodva a randomok miatt és ennek a bevezetésével ugrászerűen megnőne ezen random esetek száma...mertugyebár...tökig pks cuccban a gyengébbek esélyei is jobban kiegyenlítődnek...

és a Viadal nem arrol szól hogy miylen erős lennél ha hanem arrol hogy milyen erős vagy...

azmeg hogy prémium nem prémium kategoria hát az lol ahogy észrevttem a prémiumelőfizetésnek kényelmi dolgokon kívül igazán nagy taktikai és hadászati szerepe nincs márha a prémium alatt csak az előfizetést értitek és nemveszitek bele a ősköves cuccokat...

ha viszont igen akkor úgykéne hogy ezen kétfajta viadal 2 időpontban legyen...és akkor az egyiken lehet ősköves cuccokban nevezni a másikban nem...de mindekettőhöz lehetőséget kell adni az embernek...ne legyen az hogy csak az eggyikbe lehet...van ősköves cuccom de egy viadal kedvéért összevásárolnék egy nemősköves garniturát is
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.04.10. 11:12:26-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.17
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
60. hozzászólás - 2009.04.10. 11:15:06
Azért a prémium is sok hasznot hoz nem csak kényelmi funkciókat ad.+25% csp naponta azért nem mindegy.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője