Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
201. hozzászólás - 2009.05.17. 22:18:36
nahazé ezmár igen durva lenne...az első 6 meg ilyne egyedi medálfélék...elég az ha az első kap medált...ami esetleg móka lehetne az az volna ha az első kapna a medálja mellé 15 követ a második 10et a 3dik pedig 5t...ez nem nagy cucc de fokuszkristályhoz ideális...ha már így fantáziálunk...

ám nefelejtsük kedves felebarátaim a legfontosabb most a viadalok kategoriáinak összébb kategorizálása...márha értitek hogyértem...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
202. hozzászólás - 2009.05.17. 22:30:53
Meszynek, Shaktornak és Ziminek is igaza van. A közös pont az, hogy jelen kategóriafelosztás nem jó. Nem akartam ebből a kissé önző aspektusból megközelíteni, hogy azért nem jó, mert 1-1 extrém módon kiemelkedő játékos a 4-5-6 szintes kategóriákkal sokkalta több embert foszt meg az esélytől, mint ha 2-3 szintes kategóriák lennének, de örülök hogy maga egy ilyen játékos és egyben többszörö bajnok hozta fel ezt a dolgot. Sztem ha eltekintünk ettől a pár kiemelkedő emberkétől (Meszy, Nephila, Crimson és tsa., akik szinttől függetlenül 99%-al nyerik a kategóriájukat) akkor alapvetően az is gond, hogy, mint Zimi is mondta, nem feltétlenül helytálló az a megállapítás miszerint nagyobb szinteken szűkülnek a karakterek közötti különbségek. Több milla LE difi az sztem azért ad némi opciót -szinte behozhatatlan- előny szerzésre, vagy tévedek?

Na de egyetértve Meszyvel, bár nem voltam megemlítve a legnagyobb esélyesek között, de a futottak még kategóriába talán beleférek (az említetett nevekkel legalábbis partiban vagyok azért néha-néha), kiváncsiságból az előző bajnoki előtt szimuláltam egyet (a játék óta előszőr) Meszy ellen. 20-0 oda. Ez tényleg elkeserítő (nem hiszem hogy a többi felsorolt név sokkal erősebb arányt tudott volna felmutatni). Gyakorlatilag lefutott volt a kategória. Maulnak meg grat a szoros küzdelemért (a döntő előtt engem sikerült kiütnie kb 40 ÉP-vel ). Nekem nem is kell több egy bajnokin mint minél több mindenkin átverekedve magamat, végül szoros küzdelmen méltó ellenféltől elvérezni (az utóbbi pár bajnokin ez mindig így történt és ezzel elégedett is vagyok többé kevésbé). Tisztában vagyok a határaimmal, de sztem valahol mindenki reménykedik titkon egy győzelemben, aki törekszik a karakterét az erősebbek között tudni. EGy Meszy vagy egy Nephila mellett (akik nagyon is megdolgoztak azért hogy bármiylen körülmények között bajnokok lehessenek) ez közel lehetetlen és amíg a kategóriák folyamatosan tágulnak, úgy tűnik el ez a reménysugár időről időre egyre több ember előtt foszlik semmivé.

Summa summarum: sztem a jelen kategóriák túlhaladottak, meggyőződésem hogy anno a szűk létszámú topra lett szabva. Kb felére csökkenteném a szinthatárokat kategóriánként, alacsony létszámú kategóriáknál (top) pedig kategória-összevonást javasolok.

u.i.: A portyahatósugárral is ugyanez kb a problémám és javaslatom, de mivel ez OFF ezt most nem ecsetelném
A hozzászólást Aurri módosította 2009.05.17. 22:48:22-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
203. hozzászólás - 2009.05.17. 23:17:38 (Válasz Gyulas84 #199 hozzászólására.)
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.17. 21:37:25
Idézet: Ariel - 2009.05.17. 19:27:04
Sharpára nem, de a panaszáradat sem miatta tört ki. Mindenki más esetében viszont megoldaná a problémát.


Ez azért aranyos és tündibündi hozzáállás
Sharpa nyerje tovább nyugodtan a bajnokikat (ugye mert neki van a legtöbb) a többieket viszont szivassuk meg. Ennyire azért ne húzzon haza kicsi szíved! (Azért mondom, hogy haza mert gondolom az AL-EH testvéri szeretet beszélt belőled )


Bajnokin nincs testvéri szeretet, ott mindenki nyerni akar. A legfelső kategóriára is lehet módosítókat kitalálni, ami megfogja Sharpát. Én aban bízom, hogy enélkül is legyőzőre talál a következő bajnokin, ezért nem is foglalkoztam nagyon azzal, hogy a felső kategóriára nem működik a +1 szintes büntetés. Viszont az összes többi kategóriára jó megoldás lehetne.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
204. hozzászólás - 2009.05.17. 23:37:32 (Válasz Mortimer #177 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.05.17. 15:32:03
"Harmadrészt a szokásos kérdés, hogy ha egy bajnoki definíció szerint a legjobbak küzdelme, akkor miért baj, ha tényleg a legjobb nyer annyiszor ahányszor bír."

Mert unalmas.


En azt mondom, hogy most van egy jo alapgondolat a hendikep rendszer. Aki sokszor nyert hatrannyal indul. Ha ez nem tolti be a funkciot, akkor novelni kell a hendikep merteket. Lehet -2 tul/medal, agy akar -3, bar ez mar eros tulzas sztem.
Egyet ne feledjunk el, ha egy karit vakito feny buzogany kombinacioval lever egy pok, akkor az a kari soha nm lesz bajnok akarmit is csinalunk a rendszerrel.

Update:
Latom te is pont ezt irtad.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.17. 23:44:03-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
205. hozzászólás - 2009.05.17. 23:45:10 (Válasz Meszy86 #182 hozzászólására.)
Idézet: Meszy86 - 2009.05.17. 15:58:33
Tehát maradjunk meg ott legyen szociális alapon ki érdemli meg akinek meg már van az meg kussoljon.


TF-en kivaloan mukodott a rednszer, hogy aki csucskategoriaban olimpiat nyert az a kesobbi kuzdelmekbol gakorlatilag ki volt zarva.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
206. hozzászólás - 2009.05.17. 23:55:34 (Válasz Gyulas84 #189 hozzászólására.)
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.17. 17:21:18
A -1 TÖ/bajnoki medál még rendben, de Mortimer -3-as "javaslata" kissé tényleg abszurd...


Egyébként miért gondoljátok abszurdnak?
Azok közül, akiknek van legalabb 5 medálja, hány olyan van, akit sokan megszorongatnanak (mondjuk legalabb 3-an), ha mindenre -15-ot kapnanak? Szerintem nem sokan.

Ez a rendszer azt hordozna magaban, hogy az X-edik medal erteke egyre nagyobb. Nem automatikusan jonne az ujabb medal, hanem kemenyen - nagyon kemenyen meg kene kuzdeni erte. De megszerezheto. Es nyilvn igy ertekesebb. Idealis helyzet.

Amugy is visszas valahol, hogy a bajnoki a legerosebb karkat tapolja tovabb nem? Nyilik a zollo, ahogy mondani szoktuk.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
207. hozzászólás - 2009.05.18. 00:01:55 (Válasz Mortimer #196 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.05.17. 19:31:29
(Nála a "baj" az, hogy a játék eleje óta gyakorlatilag nem volt olyan időpillanat, hogy ne szerzett volna mindenkinél több LE-t vadászatból.)


Nem ertek egyet. Inakbb az a lenyege, hogy veszettul jol van elosztva az a LE mennyiseg amit szerez. Ha megnezed sem TÖ-ben, sem SZÖ-ben nincs elöl. Mégis ma is meccseltünk egyet és 1600-800 aranyban lemos.
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
208. hozzászólás - 2009.05.18. 12:31:35 (Válasz Kocos #206 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.17. 23:55:34

Egyébként miért gondoljátok abszurdnak?
Azok közül, akiknek van legalabb 5 medálja, hány olyan van, akit sokan megszorongatnanak (mondjuk legalabb 3-an), ha mindenre -15-ot kapnanak? Szerintem nem sokan.


Nos akikkel igencsak szoros csatákat fognak egymással vívni az elkövetkezendő bajnokikon:
Endoria, Binki, Sheldon Dhrekmar, Drakoon, Coro, Nabilius, Mordred, Palacsinta, James Andrew, jómagam (elnézést kérek, ha kihagytam valakit a szintem környékéről)
Azt hiszem megvan legalább 3 fő
A hozzászólást Gyulas84 módosította 2009.05.18. 12:34:10-kor




Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
209. hozzászólás - 2009.05.18. 15:52:06
Jelenleg én azt veszem észre több verzió van amit akarnak a játékosok.

1. Aki azt akarja a csoportokat osszuk szét jobban.

2. Aki a bajnokokat akarja még nagyobb hátrányba tenni.

Nem valami nagy az összhang és amíg csak így vitatkozunk addig nem is lesz változás az ügy érdekében.

Az 1 ponttal értek egyet az javaslom én is több bajnok lesz tehát több embernek lesz esélye is.
A 2 pontal az a bajom, hogy akik nyertek szinte teljesen kiesnek ez a jó kis móka alól.

Személy szerint nekem a bajnoki címek a legfontosabbak szeretnék minél többet megszerezni. A játék többi része elég monoton és ez ad nekem egy kis izgalmat.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 7
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
210. hozzászólás - 2009.05.18. 16:49:19 (Válasz Meszy86 #209 hozzászólására.)
Egyetértek, valahogy én is így vagyok vele




Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
211. hozzászólás - 2009.05.18. 16:55:42 (Válasz Meszy86 #209 hozzászólására.)
1. Ha még jobban szétosztod a csoportokat, akkor csak még jobban bebetonozod a saját győzelmeidet. Nyilvánvaló, hogy ez az érdeked

2. Nem akarsz nagyobb hátrányt, ez is logikus.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
212. hozzászólás - 2009.05.18. 17:11:12
1. Nem én találtam ki ezt a dolgot, de ha nem változik rajta semmi nekem az sem baj.

2. Csak azért sírtok érte, mert nem tudtok bajnokok lenni és csak így lenne esélyetek tehát mehet a sírás hátha megszánnak titeket.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
213. hozzászólás - 2009.05.18. 17:15:31 (Válasz Meszy86 #212 hozzászólására.)
Nem megszánásról van szó, hanem hogy a fél évvel ezelőtt kitalált negatív módosító nem teljesíti be a feladatát. Ha megtenné, nem lehetnének 5-6 bajnoki címes emberek. A rendszer rossz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
214. hozzászólás - 2009.05.18. 17:26:57
Akinek több bajnoki címe van kiugró karakter a szintje körül. Azért nyert többször is. De lassan eljutunk odáig, hogy annyi mínuszt kapunk a tulajdonságainkra, hogy nem lesz meg az előnyünk, főleg mivel egyre drágább a fejlesztési költség jobban megközelítenek. Megfog fordulni a kocka és lesz viadal amit nem mi fogunk nyerni.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.33
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
215. hozzászólás - 2009.05.18. 17:33:56 (Válasz Meszy86 #214 hozzászólására.)
Idézet: Meszy86 - 2009.05.18. 17:26:57
Megfog fordulni a kocka és lesz viadal amit nem mi fogunk nyerni.

Mert csak ti nyerhettek...
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
216. hozzászólás - 2009.05.18. 17:37:13 (Válasz D4vid #215 hozzászólására.)
Ez már le van programozva, hogy ki nyerhet és ki nem?
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.33
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
217. hozzászólás - 2009.05.18. 17:57:33
Ha gyenegitik a medált egyszerűen beficcen aukciós házba.

Vagy kell karlaphoz rendelni egy számlálót az összépítés alá, hogy bajnoki viadal győzelem. Nem hiszem hogy beteszik, mintha erről lett volna szó hogy karakterhez rendelt adatokat nem raknak be még többet.

Most ne menjen el személyeskedésbe a topik.

Egy olyan intézkedés, ami 5 esélyesből csinál 10 esélyest kevésbé érinti a játékosok ezreit. Pl kategoriák szétbontása, medál viadalon hátrányának növelése. Persze annak a + 5 embernek nem mindegy, de akkor is. (lehet hogy nem ezek az igazi számok, de talán érthető mire gondolok)

Míg pl ha meg lehetne nézni a döntő csatát és az elődöntőket mindenkinek, az tuti több embert érdekelne az átlagjátékosok közül, akiknek semmiylen változtatással se lesz esélye nyerni. Az ilyen jellegű javaslatok miatt jött létre a topik.

Persze ez csak az én véleményem.
Pontszám: 6
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
218. hozzászólás - 2009.05.18. 19:31:53
Ha már ennyiszer emlegetve lettem, hozzászólnék, konstruktívan, jól, hátha odafent figyelembe veszik az én véleményemet is.
Tehát. Rettenetesen magasról leszarom, hogy módosítanak-é vagy sem, és ha igen, akkor mi módon. Majd alkalmazkodom, a játék eleje óta ez a legjobb a stratégia, a többit hetente kell cserélni:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9
irritálóSnittFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
219. hozzászólás - 2009.05.18. 20:07:30
Nerfet a medálra:D A pókok elég ember játékát elba... és még jutalmat is kaptak érte,tessék odaengedni az új pókokat:D V3on meg sorban töröltök,vagy el sem mertetek indulni.
Szeretném megkérni az összes idióta barátomat, hogy pontozzon le, ezáltal elérhetek végre valami negatív rekordot is
Pontszám: 2.63
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
220. hozzászólás - 2009.05.18. 20:17:09 (Válasz Snitt #219 hozzászólására.)
Ez nem igaz nekem van mind a 3 világban karakterem. Csak nem Meszy a nevem ott.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője