Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal upgrade
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
21. hozzászólás - 2009.04.09. 14:42:56
Ezzel most magam ellen beszélek, de el kéne felejteni ezt a többkörös viadal ötletet. Legyen egy hajszálnyi esélye a gyengébb karaktereknek is. A korábbi viadalon kábé 7 ponttal vertem el Butch111-et, hajszál híján kivert az utolsó előtti körben. Ha 2-3 nyert meccsről szólna a dolog, kábé semmi esélye sem lett volna. Aki nagyon erős, annak így is elég nagy sansza van a győzelemre, nem kell tovább tápolni a legnagyobb henteseket:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.33
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
22. hozzászólás - 2009.04.09. 17:14:15
Mortimerhez hasonlóan én sem igazán értem hogy miért is probléma az ha a bajnokságot a kategória legerősebbje nyeri... De ez ugyanaz a témakör, mint hogy a bajnoki érem a további bajnokságokon -1et ad minden tulajdonságra. Miért? Nem nagyon értem hogy miért kell itt is az "esélyegyenlőségre" hajtani, mert az addig oké hogy a játék kb. minden szegletében fel lehet fedezni az erre való törekvést, a gyengébbek segítését, de pont a bajnoki viadalon talán nem kellene.

Másrészt pont erre hajazva több olyan hszt is olvasni erre-arra, ami alapján arra lehet következtetni hogy sokak fejében téves kép él a bajnokságról, vannak akik háborognak azon hogy milyen kevés az esély a végső győzelemre. Hát még szép Legjobb csak egy lehet, random ide vagy oda, csodát az sem fog tenni.

Úgyhogy szerintem a lebonyolítást nem kellene piszkálni, jó így ahogy van, azt viszont támogatnám hogy minden nevező kapjon valamennyi LÉt a végén a teljesítményének függvényében, és a fastruktúra is jó ötlet.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
23. hozzászólás - 2009.04.09. 17:24:09 (Válasz Bolsevik #22 hozzászólására.)
Rettentő egyszerű, ha mindig a legerősebb nyeri mi a fenének a bajnoki viadal? Havonta oda lehet adni a legerősebb karakternek a medált, oszt csókolom. Ilyen célra minek?
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.09. 17:24:26-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
24. hozzászólás - 2009.04.09. 17:29:05 (Válasz CaveMaN #23 hozzászólására.)
Az egész játék a randomról szól, legyen egy nagyon kicsi, havonkénti egyszeri szelete, ahol tényleg az győz, aki jobban játszik. Azért pedig, hogy ne mindig ugyanaz nyerjen, ott van a negatív módosító, amit szükség esetén lehet erősíteni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
25. hozzászólás - 2009.04.09. 17:32:36 (Válasz Bolsevik #22 hozzászólására.)
Azt egyébként én sem nagyon értem, hogy miért számít negatívba a bajnoki érem a viadalon.
Ez pont olyan, mintha mondjuk az aktuális kézilabda világbajnok tagjainak a következő világbajnokságon rákötnek egy 5 kg-s súlyt a lábukra, annyiszor ahányszor VB-t nyertek,
Így egy idő után már hamarabb elfáradnak és kikapnak




Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
26. hozzászólás - 2009.04.09. 17:33:56
de nincsen mindig olyan hogy nah te vagy a legerősebb...vannak kiugró képességű játékosok az igaz de jó ha 5-6 iylen van összesen egy világban a legtöbb kategóriánál inkább az amolyan élmezőnység a jellemző és ha megfiygeljük legtöbbször mindig egy élmezőnybeli karakter lesz az első...aki túljut a többin...szétcsap másokat...az hogy voltak a kategoriájában hozzáhasonlók az csak annyit jelent hogy most neki volt szerncséje és nemazt hogy ő lett a turbóisten...

merugye olyan még nemfordult elő a bajnokságok történetében hogy egy tényleg nagyon gyönge karakter nyert...van hogy néha a papírforma nem érvényesül háde he ilyen az igazi olimpián is előfordulhat...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 3
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
27. hozzászólás - 2009.04.09. 17:40:56 (Válasz Gyulas84 #25 hozzászólására.)
Hát akkor keress rá gúgliban a hendikep rendszerre, meg fogsz lepődni:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
28. hozzászólás - 2009.04.09. 17:57:03
Többkörös bajnokinál a végzeturak 90%-tól el lenne véve a viadallal járó játékélmény, így mindenki izgulhat egy kicsit szvsz sokkal jobb így.

Szerk: Módosítom, a 99%-tól lenne elvéve a játékélmény, minden kategória TOP 5 karaktere tördelhetné csak a kezét,a többinek nevezni is felesleges lenne.
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2009.04.09. 17:59:11-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.22
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
29. hozzászólás - 2009.04.09. 18:07:07
Az én véleményem nem ennyire sarkalatos.
Megértem azokat is, akik sok időt beleöltek a karakterükbe, és nyerni akarnak.
De a random teljes kivétele is hülyeség: rendezd a toplistát a megfelelő mérőszámra és gyönyörködj benne.
Ha lenne meccsszámra szavazás, azt mondanám, maradjon így.

A fastruktúra tényleg jó ötlet, a nem egyszerre játszott meccsek nem hoznak tűzbe.
Pontszám: 5
kedvelt tagFeketeSFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
30. hozzászólás - 2009.04.09. 18:30:00
Nekem is lenne pár ötletem, ezeket ne úgy vegyétek, ohgy mind megvalósul majd, de ha akár 1 is, az is nagy eredmény

-3 nyert meccsig tartó csaták
-egy kategóriában többféle bajnokság választási lehetőséggel (nagy bajnokság, ahova mindenki nevezhet ; ,kisebb, akik mondjuk 0 és 300k LE rablás között vannnak ; és egy azoknak, akik minuszban)
-csaták között 5 perces szünet úgy, hogy látod kivel fog jönni a küzdelem (mindenki látja mindenkiét fastruktúrában)
-egészség, és mágia előtérbe hozása (szünetben mindenki egészség*x ÉP-t, és mágia*x VP-t regenerál)
-fogadás a kat.-ok nyertesére (mondjuk mindenki aki fogadni akar szint*10 LE-t tehet vkire, és a nyertes(ek) egyenlően elosztják ezt)
-szakértelmek előtérbe hozása (pl. SZÖ*1 plusz sebzés mindenkinek a csata elején)
-nevezők kapjanak LÉ-t a bajnoki végén, kivéve a nyertes

Ezek közül jónéhány kivitelezhetetlen, tudom, de azért hátha 1-2 bekerül:D
A hozzászólást FeketeS módosította 2009.04.09. 18:32:39-kor
Pontszám: 6.50
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
31. hozzászólás - 2009.04.09. 18:38:39 (Válasz Gyulas84 #25 hozzászólására.)
Szerintem semmi gond azzal hogy a bajnoki medál negatívban számít - ugyanis előzőleg egy hónapig a nyakadban mindenre +1-et adott. (Nyilván nem sok, de mihez képest). Lehetne csak jelzésértékű is, de nem az... másrészt meg mint látszik az Aukciósházzal, még fajsúlyosabb értéket kapott, azaz ha nem lenne negatív módosító, egy bajnoki érem egyre inkább önmagából generálódó előnyt adna.

Így viszont sokkal jobban eloszlik. Aki tényleg vérgép, az a negatív ellenére is újra győz, és erre is láttunk/látunk/fogunk látni példát.

Többkörös verseny az előttem szólók érveinek tükrében szintén nem túl jó ötlet.
Fastruktúra szuper.
Pontszám: 6.50
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
32. hozzászólás - 2009.04.09. 18:41:34 (Válasz FeketeS #30 hozzászólására.)
Bár tudom hogy félig off, de FeketeS hsz-éről jutott eszembe - nem volt arról szó hogy lesz "békés párbaj", szakértelmek összemérése? Mert ha igen, gondolom arra is lehetne egy viadalstruktúrát kialakítani.
Ha tudja valaki a megfelelő topikot ahol erről esetleg szó van, örömmel venném ha elirányítana
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
33. hozzászólás - 2009.04.09. 19:40:20
Legalább 4 fős csoportokban körmérkőzés legyen az elején, ahogy TF olimpiákon volt, hogy ne csak 1 ellenfél elleni csata legyen, így a kiírás is változzon, nem 1. körben, hanem a selejtezőben estél ki.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 6.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
34. hozzászólás - 2009.04.09. 19:43:04
Azt en sem ertem, miert szamit negativkent a bajnoki erem. Azt abszolut megertenem, ha nem szamitana bajnokin... se pozitivba, se negativba.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.33
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
35. hozzászólás - 2009.04.09. 19:55:16 (Válasz CaveMaN #23 hozzászólására.)
Ne haragudj, továbbra is az a kérdésem: ez miért baj? Szerintem a bajnoki viadal célja nem az, hogy előbb-utóbb mindenkinek a nyakába kerüljön egy érem.

Tudom hogy sarkítok, de a kérdés attól még áll.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
36. hozzászólás - 2009.04.09. 20:00:18
Ami engem legjobban zavar az egyes csoportokban a szintbeosztás. Mit kezdjek bajnokin egy 4-5 szinttel magasabb karakterrel? Lehet akár 6 körös is az egymás elleni meccs...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
37. hozzászólás - 2009.04.09. 20:21:24
Összefoglalva, ami az eddigiekből tetszett, meg még pár ötlet:

- Igen jó ötletnek tartom, hogy ne két nap legyen a nevezési idő, hanem legalább két hét. Magasabb szinteken már 4-5 szint van egy kategóriában, ami óriási különbség. A hosszú nevezési idővel ezt lényegesen igazságosabbá lehetne tenni. Akár az is jó lenne, hogy a viadal után rögtön lehessen jelentkezni a következőre.
- Meg lehessen nézni a többiek csatáit
- Meg lehessen nézni valahogy a "sorsolási fát".
- A csatákról ne lehessen látni elős pillantásra, hogy nyertél, vagy vesztettél (az első csatára legyen link, ha azt megnyitottad, akkor már lehessen látni a következőt stb.)

Új ötletek:

- Valahogy elejét venném annak, hogy egy ember folyamatosan több érmet szerezhessen (itt Sharpára, Nephilára stb. gondolok, nem tartom jó ötletnek, hogy valószínű elkövetkező bajnokikon is fognak még jópárszor nyerni). Vagy ne indulhasson aki már nyert, vagy az eredménye ne számítson (ne ejthessen ki senkit), vagy kapjanak sokkal több büntetést az éremre (elvileg most a bajnoki medál bajnokin mínusz egyet ad minden tulajdonságra - ez lehetne akár -3 is). A győzetesek kerüljenek be a dicsőség csarnokába, vagy a nevük kerüljön fel az Örök Emlék oszlopára, de ha így marad a rendszer, pár hónap múlva minden kategóriát a szintvisszamaradt ("pók") karakterek fognak nyerni.

- Tudom, hogy már a kezdő hozzászólásban szerepelt, hogy ne változtassuk meg a bajnokság rendszerét, de nekem a svájci rendszer tetszene. Nem lenne első körös kieső, mindenkinek lenne 4-5 csatája, aminek egy részét hasonló erősségű ellenféllel vívja, valamint nagyjából mindenki be tudná határolni, hol áll kategórián belül. Anno a TF-en is ez volt, és szerintem bevált.

- Lehetne több fajta kategória a hagyományoson kívül (de mindenki csak egyben - amit kiválaszt - indulhasson):
- Állat nélküli harc
- Két varázslatkörös harc
- Állatviadal (csak állatok harcolnak, a gazdik másodlagos sebzései esetleg beszámíthatnak)
- Adott TÖ és SZÖ-vel határolt kategóriák szerinti harc (pl max. 500 TÖ, max 700 TÖ, max. 900 TÖ stb.

- Lehetne csinálni szövetségek közötti bajnokságot (tagok össz. szintszáma alapján kategorizálva a szövetségeket): A szövetségek tagjai szint vagy TÖ függvényében párokba állnak, vívnak egy harcot. Akinek elfogy az életpontja, az kiesik, a többiek folytatják a következő körben - körök között nincs gyógyulás, VP-regeneráció, esetleg egy manaregent vagy sebgyógyítástól függő gyógyítást el lehet sütni. Az a szövetség győz, akinek a végén állva marad tagja.
Pontszám: 8.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
38. hozzászólás - 2009.04.09. 20:21:45 (Válasz Bolsevik #35 hozzászólására.)
Miért talán az lenne hogy minden hónapban ugyanarra a nyakra kerüljön
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.38
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
39. hozzászólás - 2009.04.09. 21:28:27
Kárhozat!

Mint jelen topic megnyitásának fő "sürgettetője" ideje nekem is leírnom a véleményemet.


1) A kiestél az X.-edik körben terminológia elhagyása. Egyértelműen ez a e rendszer legkiábrándítóbb része, kategóriánként egyetlenegy embernek okozva örömet (de a meglepetés örömétől őt is megfosztva).
Ezt akár úgy lehetne ahogy Te felírtad (pl 5-10 percenként új forduló jelenik meg), akár úgy hogy egyszerre csak 1 fordulót nézhetsz meg (támadásokban sem látszik addig!) és folyamatosan haladsz előre a viadalban. Bárhogy is legyen, mindig kattintása lehessen megnézni a köv. fordulót (esetleg ilyen formában lehessen látni:
1. forduló
Bikkamakka12 VS KöményJani
kép kép
szint szint
(esetleg cuccok, stato, stb)
EREDMÉNY (katt)

2) Svájci rendszer 4-6 fős csoportokkal, ahonnan első 2-3 jut tovább az egyenes kisesébe. Ala TF olimpia. Miért? AKinek esélye sincs vagy simán pechből kizúg első körben mert első körben besorsolják ellene pl Nephilát (tudom ez már nem történhet meg...) annak is legyen némi játékélménye. Másrészt lehetne úgy hogy csoportelsők csoportmásodikkal kerülnek össze a kiesésben ezért lenne némi súlya csoportoknak is, talán reálisabb eredmények születnének és nem fordulhatna elő hogy a a kategória két fő esélyese első körben kiesik, és az sem hogy van egy sokkal gyengébb ág mint egy másik.

3) A sorsolás mindenki számára kibontható, megtekinthető (saját meccsek megtekintése után) saját kategóriájában

4) 2 nyert meccset esetleg legjobb 8-tól v 4-től be lehetne vezetni addig ne, had legyen esélye azoknak is akiknek a random istenség nélkül esélye sem lenne (random minden versenyen van, kezdve a pókerrel, a profi focin át a forma1-ig. Ez se legyen kivétel csak mert számítógépes játék. Papírforma csak elméletben létezik, mert sokszor beleszól a sors (itt: random). Aki megméretteti magát annak ezt el kell fogadnia.

5) Engem nem sikerült meggyőzni arról, hogy magasabb szinten 4-5-6 szintnyi különbség már sokkal kevésbé szignifikáns mint lentebb (azt elfogadom hogy nagyon kis szinten a kis TÖ miatt a randomnak nagyobb a szerepe, de ez max 15-20 szintig érvényes). Ennél fogva sokkal igazságosabbnak tartanék egy fix 2 szintekre lebontott kategóriát. Több bajnok lenne, ez igaz, de nem kell feltétlenül medált aggatni mindenki nyakába...

6) Nyeremények: ne csak a győzetesek legyenek jutalmazva hanem legalább a dobogósok (bronzmeccs is! ). Hasonlóként tudom ezt elképzelni mint a kvízmedált. A 2. és a 3. is kap vmit csak jelentéktelenebb, inkább jelképes medált (+1-2 akármi).

7) A viadalért kapott Le nekem nem jutott eszembe, de a kvízolimpia után jogosan felmerül. A gond az hogy így az erősek lesznek még erősebbek, úgyhogy ezt át kellene gondolni mennyire jó ötlet (mondjuk a rendszer készít egy TÖ-SZÖ szerinti rangsort és ehhez méri a teljesítményt de ez bonyolítás).

8 ) Később esetleg állat olimpia szerintem zseniális geg lenne, de ehhez gondolom külön harcrendszert kellene írni. Talán majd egyszer ha nagyon sok időtök lesz. Győztes állatok speckó fókuszkristályokat vagy medálokat kaphatnának. Itt is lennének szint szerinti kategóriák, de itt a random nyugodtan lehetne nagyobb úr mivel az egész poén, így kicsit lehetne tápolni a kevésbé erős karikat is.

9) Győzetesek (sőt inkább top3) névsora kategóriónként körüzenetben vagy a bajnoki viadalnál egy kattintással megtekinthető lenne (ügyelve hogy csak saját meccseink megtekintése után legyen erre mód). Nem csak saját kategóriában. Akárcsak a kvízolimpiánál ez is van akkora presztizs.

Tömören kb ennyi, ha még vmi eszembe jut, majd ide kiegészítem. Kösz a figyelmet.

Aurri
A hozzászólást Aurri módosította 2009.04.10. 20:22:20-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal upgrade
40. hozzászólás - 2009.04.09. 21:57:50 (Válasz Almási Viktor #38 hozzászólására.)
Nos ha valaki kimagaslóan a legjobb a kategóriájában, akkor bizony igen. Gondolom ha focimeccset nézel, akkor sem arra vagy kiváncsi hogy a bíró ad-e random tizenegyeseket a lényegesen gyengébbnek.

Valahogy elejét venném annak, hogy egy ember folyamatosan több érmet szerezhessen (itt Sharpára, Nephilára stb. gondolok, nem tartom jó ötletnek, hogy valószínű elkövetkező bajnokikon is fognak még jópárszor nyerni). Vagy ne indulhasson aki már nyert, vagy az eredménye ne számítson (ne ejthessen ki senkit), vagy kapjanak sokkal több büntetést az éremre




Jerikó, miért?
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője