Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: V3 haladóknak
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
461. hozzászólás - 2009.10.28. 19:59:40 (Válasz Rodriguez #459 hozzászólására.)
A számláló májusban került fel Baraty listájára ha jól emlékszem. Ehhez képest a kalandozás még gyorsan is elkészült
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.21
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
462. hozzászólás - 2009.10.28. 20:14:01
Ja, akkor nem szóltam, azthittem ez is egy olyan dolog, ami csak Birkának készült.
Pontszám: 5.64
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
463. hozzászólás - 2009.10.28. 20:25:04 (Válasz Rodriguez #462 hozzászólására.)
Neem, az a kézi juhnyíró...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.77
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
464. hozzászólás - 2009.10.29. 06:50:53 (Válasz Rodriguez #462 hozzászólására.)
Mondj már olyat, egyetlen egy dolgot, ami "csak" nekem készült el.
Közben Miklós kiírta, hogy hol tart a kaland, remélem boldog vagy, én még reménykedem a ma reggelben...
Pontszám: 6.77
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
465. hozzászólás - 2009.10.30. 14:58:38
Ma, 14:36 A zarknod ébredése eseménynek köszönhetően jutalomként jóváírtunk még +1-t a tulajdonságaidhoz.

???
Pontszám: 7.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
466. hozzászólás - 2009.10.30. 15:03:07 (Válasz Birka #465 hozzászólására.)
"Egy régi tartozásunkat róttuk most le. A Zarknod ébredése esemény során a 3-mas világon a másik kettőtől eltérő képletet alkalmaztuk a játékosok jutalmazására, ami bizonyos játékosokat hátrányosan érintett. Ezt a csorbát most kiköszörültük, kiszámítottuk az 1-es világ képlete alapján is a jutalmat, és a különbözetet plusz tulajdonságok formájában jóváírtuk azoknak, akik korábban kevesebb tulajdonságot kaptak."
Pontszám: 7.13
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
467. hozzászólás - 2009.10.30. 15:06:45 (Válasz cirip #466 hozzászólására.)
Aham, Paulnál ez 1052465 "nyers" lének megfelelő volt. Ebből le kell venni az ultrát, nézzük hogy mit szól hozzá most
A hozzászólást Birka módosította 2009.10.30. 15:10:51-kor
Pontszám: 7.09
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
468. hozzászólás - 2009.10.30. 15:42:21 (Válasz Birka #467 hozzászólására.)
nem tom, nekem "nyuszi hozta" érzésem volt
Pontszám: 7.13
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
469. hozzászólás - 2009.10.31. 22:13:09
Kb a felet kaptam meg annak, mint ami tenyleges LE kiesesem volt az eventbol, nem szamolva azt, hogy 2 olimpiara tonkretettek a karakterem, illetve a sok bukott portyat. Nem mondanam hogy erre szamitottam.
Pontszám: 4.02
kedvelt tagMortFérfi
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
470. hozzászólás - 2009.11.01. 00:20:21
Milyen jó hogy egyesek megint ki tudtak valamit sírni maguknak.
Javaslom minden rinyagép kapjon még +10000-et minden tulajdonságra.
Vagy ez is túl kevés lenne????
Megoldás lehetne továbbá, hogy mindenki törölné magát és akkor uralkodhatnátok a kis világotokban...
Pontszám: 6.69
népszerűKraxFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
471. hozzászólás - 2009.11.01. 09:35:57
Én ammondó vagyok,hogy a zarknod ébredése event egy kifejezetten jó dolog volt, színesítette a játékot, új lehetőségeket nyújtott, hasznos relikviá(ka)t adott. A jutalmazása pedig rendkívül korrektre sikeredett,mert a ráfordított LE arányában az életben nem járhatott volna jobban senki (max. ultraspec minden tulajdonságra). Egyszerűen nem vagyok képes felfogni,hogy miért nem elég ez valakinek. Miért nem hagyjuk szerencsétlen Beholdereseket dolgozni. Félreértés ne essék,nem vagyok beépített ügynök és nem is védem őket,mert vannak hiányosságok a játékukban,de még ezzel együtt is az egyik legjobbat alkották a kategóriájukban és nem igazán tudok még egy olyan játékot,ami ennyi fejlesztést nyújtana a játékosok igényeire. Ha viszont minden egyes fejlesztésükre elkezd valaki sírni,hogy nem így gondolta,meg ez így nem jó,akkor: egyrészt egy idő után lehetetlen lesz úgy programozni,hogy minden apró változtatást beletegyenek,amivel egy-két játékos napi 2-300 LE-vel többet szedhet össze,másrészt egy idő után a kedvük is elmegy az egésztől,hogy bármi újdonságot csináljanak.
McPaul. Nekem az égvilágon semmi problémám nincsen veled,de kérdeznék valamit,amin remélem nem sértődsz meg. Ehhez nyújtanék egy kis adalékot:
Én versenyszerűen Kick-Boxoztam több éven keresztül. Az évek folyamán viszonylag sok küzdelmet vívtam versenyeken. A kialakult versenyhelyzetben (Zarknod) pedig döntéseket kellett hoznom. Egy adott versenyszezon (maga a Végzetúr játék) viszont több versenyből és több ilyen versenyhelyzetből állt. Az adott versenyhelyzetben hozott döntéseim pedig befolyásolhatták a további versenyszezont (ahogyan a te Zarknod-os döntéseid is). Ha pl. az egyik verseny (Zarknod) döntőjében hátrányban voltam,de ezt be tudtam hozni és ezt meg is tettem,az dicséretes. Az viszont,hogy a versenyt megnyerő fejrúgásom közben a bokám kifordult, kizárólag az én döntésem következménye volt. Nem hibáztathattam érte senkit,csak saját magamat. Az adott versenyt megnyertem,a következő hónap versenyeiből viszont kivontam magam.
Ezzel a kis történettel csak azt akartam sugallni,hogy nem érdemes számon kérni a játék fejlesztőitől a te egyéni döntéseidnek későbbi esetleges hibáit. Kiesett a portyázásból bejövő LE. Akkor miért nem portyáztál? Esetleg kellett az élet a manók leölésére. Akkor most kényszerítettek arra,hogy manóznod kell,mert az event alatt eltűnt a portyázás gombod? Arra pl. nem is gondolsz,hogy hozzád hasonlóan mindenki más a Zarknod-ba fektette a LE-jának nagy hányadát,ezért mondjuk hiába portyáztál volna,nem hozod a szokott mennyiséget?
Sok LE-t veszítettél,amiért nem a tulajdonságaidat fejlesztetted,hanem a meglevő LE-dat pilon aktiválásra költötted. Nem tudom,hogy ti hogy vagytok vele (Birka és még néhányan biztosan ismerik a pontos képletet) de tőlem még a V3-on nem raboltak komoly mennyiséget...(tudom,a vesztes csaták aránya is beleszámít,de 1.000 LE-nél többet még így sem nagyon veszíthet valaki az élbolyban)
Illetve,amikor volt mondjuk 300.000 LE-d,akkor nem lehetett tulajdonságot fejleszteni vagy csak nem akartál,mert inkább a Pilonba töltötted?
Szóval lényeg a lényeg: a betöltött LE-dért jobb jutalmat fizikai képtelenség lett volna adni a játék keretein belül. Amit meg esetleg elveszítettél,azért nem a Beholder a hibás, így nem is kellene emiatt kompenzáljon,mégis megteszi,mert fontosak nekik a játékosok. Erre te közlöd,hogy még ez sem elég...
Arsamis Krax,a Vándorok Hercege

s3 - Illuminati
Pontszám: 9.27
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
472. hozzászólás - 2009.11.01. 09:42:00 (Válasz Krax #471 hozzászólására.)
A topic nyitó postban is benne van, de akkor ismét:

http://vegzetur.wikidot.com/vilag3

A lehetőségekhez mérten midnen információt amit csak lehet fel szoktam tenni wikire, ezek nem lehetetlen, elérhetetlen információk, max a wiki szerkezetben másnak esetleg nehezebben megtalálhatóak, mert az én logikám alapján lehet eljutni hozzá

Ha én támadok prémesként most olyan 450 lé környékén vesztek, a top rablásom olyan 5-6k közt van mióta Rain törölt
Pontszám: 7.33
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
473. hozzászólás - 2009.11.01. 09:47:09 (Válasz Birka #472 hozzászólására.)
Se exploit se ballansz? Tisztára hiányérzetem van
Pontszám: 5.60
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
474. hozzászólás - 2009.11.01. 09:54:07 (Válasz Rodriguez #473 hozzászólására.)
A manós, trékapus ismételhető exploit megvolt Mcpaulnak Zarknod elején, ne legyen hiányérzeted
Ballance meg nem volt, ez egy fun event volt, melyről kiderült, hogy max 3 relikvia megszerzéséig volt értelme csinálni.

Így megfelel?
Pontszám: 7.27
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
475. hozzászólás - 2009.11.01. 09:57:52 (Válasz Birka #474 hozzászólására.)
Tökéletesen, végre indulhat a napom, iszok is egy kávét akkor, remélem az nem exploit, mert ugye így többet tudok itt lenni, de ha más is iszik, akkor meglesz a ballansz gondolom
Pontszám: 5.58
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
476. hozzászólás - 2009.11.01. 13:49:35
Kedves Krax.

Tobb mint 10 eve jatszom online jatekokkal. Szinte minden jatekot amit jatszottam, legalabb egyszer megnyertem, van olyan is, amelyiknek minden egyes evadjat, amiben indultam. Tapasztalatom az van boven.
A Beholder levelezos jatekait is toltam anno, egeszen egyetemig, amikor elfogyott az idom. Ezert tudtam jol, hogy nem fogom teljes energiabol tolni Zarknodot, mert eddig sem volt olyan, hogy teljesen megteruljon a befektetes barmely behos event eseten. Ez esetben is messzirol leritt a nyers eroforras elvonas szaga.
Egeszan addig igy voltam ezzel, mig maga Miklos es Baraty nem nyilatkoztak arrol, hogy ez esetben mashogy lesz, nem szivatas az egesz, es nullszaldoban lehet vegezni a vegen. Semmi mast, csak ezt az igeretet hanytorgatom fel nekik. Bocsatassek meg nekem, hogyha mar tobbfelekeppen szert lehet tenni ugyanakkora LE bevetelre, akkor a szorakoztatobb utat valasztottam...

Ami pedig az eventet illeti, igenis elvezetes volt, foleg a kulonverseny tetszett, nem a munkajukat becsmerlem, mikor haborgok, hiszen mindenezek ellenere ugyanugy fizetek a jatekert, mint elotte, ezzel is elismerve a munkajukat.
Nem is keveset.
Abban is egyetertek veled, hogy meg nem jatszottam ennyire a felhasznalok igenyeihez igazodo jatekkal, ennyire a jatekosokra fokuszalo fejlesztoi gardaval, pedig szinte nincs is olyan jatek, amit legalabb kiprobalas erejeig ne neztem volna meg.
Pontosan ezek miatt a jo tapasztalatok miatt utasitom vissza azt az allaspontodat, miszerint az en hibam lenne az, hogy igencsak negativban jottem ki az egeszbol, kvazi jutalomkent, amiert teljes erobedobassal reszt vettem az esemenyben, (nem kis energiat, es idot beleolve azert, hogy mielobb teljesuljon egy kituzott cel!!!) foleg a fenti tapasztalatok, es a jatekvezetoi garanciak utan!

Pontosan ez zavar. Utolag mar marha konnyu okoskodni, mar en is tudom, hogy kellett volna csinalnom. Tojni kellett volna az egeszre egeszen a 3. fazisig, akkor pedig kicsapni a kello relikviat, es kesz. Minden extra jutalom meglenne, amit kiosztottak, minimalis LE buktaert... Ha mindenki igy csinalta volna, meg mindig az elso fazist neznenk, pedig ez volt a nyero strategia, az eloskodes. Egyetlen szot sem szolhatnek, ha a jatekvezetok nem nyilatkoznak ugy, ahogy tettek. Most viszont igenis felforr az agyvizem, ha arra gondolok, megint azokat dijaztak, akik masokon eloskodtek, mig minel tobbet tett valaki, annal rosszabbul jart, es ez raadasul hatvanyozodik a szintek fuggvenyeben.

Ami a portyazos eszmefuttatasod illeti... Igazan atolvashattad volna az elozmenyeit, ha nekiallsz kiokositani valakit a temaban. Mivel az elbolybol csak en voltam olyan hulye, hogy elhittem a nyilatkozatokat, illetve szerencsetlen ocsem, aki meg bennem bizott, nem azzal volt a gond, hogy kevesebbet hoztam volna, hiszen ok nem is foglalkoztak az egesszel, hanem az, hogy az event alatt annyira legyengult a karakterem, hogy top kategoria bajnokakaent eselyem sem volt a 2 szinttel alolam erkezo latogatok ellen sem... Top kategoria cimvedojekent... Hiaba mentem en portyazni, iszonyatos seggberugason kivul masra nem tettem szert.

Ami a jutalmazas modjat illeti, tobbszor is leirtam, en sem tudnek ennel jobb rendszert kitalalni, hacsak nem a nyers LE jovairast, de ez meg v1 v2 eseteben nem jarhato ut, igy maradt ez a rendszer, mint alkalmazhato legjobb.

Nagyon szeretem az ilyen "En most aztan beszolok, de nagyon!" irasokat, foleg mikor at sem olvassak az elozmenyeit a dolognak. Bele sem gondolnak, mirol megy a beszelgetes, esetleg vita, de ok csipobol tudjak a tutit. Aki meg utanaszamol, az meg a hulye. Az ilyenektol pls kimeljetek meg.

Birka kerdesere valaszolva:
Konkret szamokban, Miklosek kepletevel szamolva 56. szintre:
elso kor utan 1 CSP-ert kapott LE: 464LE
masodik kor utan kapott CSP/LE: 1295LE
Sajat statisztika alapjan CSP/LE: 2150LE

Sokkal jobb, mint az elejen, mikor -1,5 millio LE volt, most mar csak -778k LE a hiany. Meg mindig nem errol volt szo az egesz elejen, es valoszinuleg az is kozrejatszik abban, hogy nem haborgok fennhangon, hogy idokozben ledolgoztam a hatranyomat, es igy mar csak az elonyomet nyultak le.

Ami pedig a sirasos posztokat illeti, kedves Mort es hasonszoru tarsai. Valoszinu engem tanitottak maskepp, es en vagyok a hulye, de nalam a siras es az igeretek szamonkerese kozt hatalmas a kulonbseg. Foleg szolgaltato es ugyfel kapcsolataban...
Pontszám: 4.87
kedvelt tagMortFérfi
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
477. hozzászólás - 2009.11.01. 14:32:44
"az igeretek számonkérése közt hatalmas a különbség"
Milyen ígéretekről beszélsz??????? Azt se tudtuk mi lesz a jutalom!
Én NEM, nem vagy hülye sőt nagyon is okos vagy. Pontosabban inkább úgy fogalmaznék, hogy túlzottan ügyeskedő vagy.
Ki kell hogy ábrándítsalak nem csak TE fizetsz ezért a játékért.
Összefoglalva: Ész nélkül nekiestél Zarknodnak. Ezért kaptál egy jutalmat ami a résztvevők 99%-a szerint korrekt volt.
Neked természetesen kevés, mert összeomlana a világ ha valamivel egyszer az életben meg lennétek elégedve.
Első fázis: kezdődik a sajnos jól bevált sírás és rinya.
És láss csodát megint bejön a sírás és hozzád vágnak egy rakat LE-t
Második fázis: nem egy KÖSZÖNÖM, vagy valami hasonló NEEEEEEM. Mint tudjuk "összeomlana a világ ha valamivel egyszer az életben meg lennétek elégedve"
Na ez az amit én úgy nevezek, hogy "ultra gusztustalan pofátlanság netovábbja"
És mielőtt az mondod hogy könnyű utólag okoskodni, légy szíves nézd meg hogy ki van a "Betöltött lélekenergia szerint" lista első helyén.
Pontszám: 6.66
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
478. hozzászólás - 2009.11.01. 14:41:53 (Válasz Mort #477 hozzászólására.)
Megnéztem Mik ki nem derülnek, eddig ez nekem fel sem tünt
Pontszám: 5.72
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
479. hozzászólás - 2009.11.01. 17:03:49
Nem hittem volna, hogy valaha ilyen előfordul, de Paul mellé kell állnom egy kérdésben

Nem érdekel az ígéret része a dolognak, nem érdekel, hogy ki mit számol bele a vesztességbe, csak a nyers tények:

Lezajlott v3-on Zarknod ébresztése, és csak lestünk a "megoldáson" ahogy kompenzált Miklós. le a kalappal eszembe se jutott, hogy ennyire semleges megoldást tud majd kitalálni rá! 129 leölt manóval (Folyamatosan öltem, amíg ki nem esett az adott fázis relikviája...) nagyjából reálisnak tartottam a nyereményt. Biztos voltam benne, hogy Paul valamit elszámol, így erősen szembe hugyoztam a "sírásával". (A mai napig nem tartom teljesen amit ő számolt ki végeredménynek, de ez más kérdés...)
Ekkor Miklós némi nyomás hatására elárulta, hogy mi a képlet. (Ígéretével, és a szavazással ellentétben hamarabb semmint a v1 és v2 befejezte volna!)

Na itt aztán csak ültem, és sasoltam én is... A szerencse (ajándék), a többi szaki van csak léből visszafejtve. Újabb morgolódások, V1 és V2 top manóölői is beszálltak a kérdésbe! (Gondolom előre látták hogy gáz van...) És Miklós belátta végre, hogy valami kimaradt a képletből. Némi programozás, és a korrigált képlet megszületett, V1 és V2 mér ezzel lett kiértékelve!

Na itt pukkant el mindenki agya V3-on, hogy miért van V3 hátrányosan megkülönböztetve? Némi győzködés után Miklós beígérte, hogy az elmentett adatok a kapott lé és az újraszámolt lé különbözetét V3 is megkapja.

Több mint laza 1 hónap után meg is történt a korrekció, melyet főleg Paul "sírásának" köszönhet V3. A Jogos elbírálást harcolta ki V3-nak a tesztvilágoknak megfelelően! Inkább köszönöm jár neki érte, semmint mocskolódás és sárdobálás!

Paul KÖSZI!

ui.: Remélem uccsó eset volt, hogy neked lett igazad egy vitánk végén
Pontszám: 7.18
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V3 haladóknak
480. hozzászólás - 2009.11.01. 17:45:08
Ismét elseje van, nézzük a statisztikákat

92 versenyző mutatott stabil teljesítményt, azaz volt folyamatosan a top100 rabló listán adott időszakban

Topista első 20, Lé dif emelkedés alapján (Ezer lé):
1. Wart 1192,0
2. Büyük 819,4
3. Dorina Snowflake 671,5
4. Heparni 511,6
5. McPaul 509,6
6. Hercegnő 497,1
7. Ronon 481,8
8. Yasmina 478,7
9. Eskut D. Grán 403,0
10. Rene 388,5
11. Dzskar El Khebir 315,7
12. Vanek úr 309,4
13. Sy Web 305,4
14. Revan 288,8
15. Billy Pilgrim 284,3
16. Eroot ibn Shienkai 261,5
17. Deaxus 255,4
18. XARDAS THE MAGIER 243,0
19. Mort 236,7
20. Georgee 227,0

0-ás szériák:
90. MaciWorks 0,0
91. Jayyz 0,0
92. Fulgur 0,0

Topista első 20, tulajdonság összeg emelkedés alapján (db):
1. Lycosa 235
2. McPaul 221
3. Vitathatatlan 199
4. Heparni 195
5. Eskut D. Grán 189
6. Wood 186
7. Bükkönyvári Izidor 179
8. Enkala 177
9. Guzzista 175
10. Pumur2 175
11. Naix 173
12. Wart 161
13. Prince 161
14. Safira 155
15. Lucif_R 154
16. Impopo 149
17. Kistoth 146
18. Althar 144
19. Koarc 144
20. Gorahud 140

Topista első 20, szakértelem összeg emelkedés alapján (db):
1. Lilly 236
2. TIREX 232
3. Büyük 227
4. Jevgenyij 224
5. Hercegnő 221
6. Eroot ibn Shienkai 216
7. Mort 213
8. Laz070 209
9. IV_Ulrich 203
10. Leonard 193
11. Thalia 192
12. D.E. 183
13. Bükkönyvári Izidor 180
14. Hollofivér 178
15. Rene 177
16. Dorina Snowflake 176
17. Hopeless 176
18. XARDAS THE MAGIER 175
19. Yasmina 173
20. Lajderk 170

Topista első 3, lépett szintek alapján alapján (db):
1. Laz070 6
2. Thalia 6
3. McPaul 6
Köv 14 ember 5 szintes...

RIP (Emlékük örökké...):
Rain 7. helyről
Gwill 48. helyről
Pontszám: 8
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője