Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: bajnoki viadal
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
21. hozzászólás - 2008.10.30. 10:48:54
Szerintem valami jelképes ajándék lenne korrekt, amivel mondjuk megváltozna a győztes kari nevének a színe a toplistán. Vagy egy megjegyzés a karlapon, amiből mindenki megtudhatja, hogy mikor és melyik viadalon nyert.
Pontszám: 8.75
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
22. hozzászólás - 2008.10.30. 11:07:05 (Válasz Necronis #16 hozzászólására.)
Idézet: Necronis - 2008.10.30. 03:05:02
A lebonyolításból adódóan előfordulhat, hogy azonos hordába tartozó végzeturak kerülnek összesorsolásra, és így harcolnak egymás ellen. Igaz ez?


Szerintem nem csak egy hordába tartozók, hanem akár egy szövetségen belüliek is összekerülhetnek egymással szemben! És ezek a csaták végképp izgalmasak lennének...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 8.33
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
23. hozzászólás - 2008.10.30. 11:31:38
de maga a viadal hogy fog lezajlani?

elkezdődik és mint egy vadászatnak vége és kész? vagy valami érdekesség is lesz benne?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.67
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
24. hozzászólás - 2008.10.30. 14:10:00
Ha a gyakorlótér és a védőfal beleszámít a csatába, akkor a segítő kéz is?
Pontszám: 6
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
25. hozzászólás - 2008.10.30. 14:33:02
Hmmm. Az amcsik is aznap valasztanak "bajnokot".
A hozzászólást Kocos módosította 2008.10.30. 14:33:15-kor
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
26. hozzászólás - 2008.10.30. 14:54:36 (Válasz Devil #19 hozzászólására.)
Idézet: Devil - 2008.10.30. 08:15:09
Szerintem az egyenes kiesés a randomot nagyon erősíti tehát, sajnos mindig más bajnok lenne.


mi az, hogy sajnos? szerencsére. nagyon érdekes lenne, ha mindig ugyanaz nyerné és csak tápolódna. így lesz benne valami izgalmas is, hiszen mindenki összekerülhet olyannal, akit nem tud leverni, mint ahogy egy első körös vesztes megverné a későbbi győztest.

ez egy játék, az optimalizálásra ott van a toplista, lehet nap mint nap nézni a statokat, de itt legalább némi random is szerepet játszik - a való életben is hiába optimalizál valaki, akár a sportban. a kiemelés hiánya is a játék jelleget erősíti.

a lényeg, hogy sokaknak nem fog összejönni, de egy valakinek igen, ez benne a szép.
A hozzászólást winnie módosította 2008.10.30. 15:51:58-kor
Pontszám: 7.67
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
27. hozzászólás - 2008.10.30. 14:56:56 (Válasz winnie #26 hozzászólására.)
"...ahogy egy első körös vesztes megverheti a későbbi győztest."

Ezt kifejtenéd hogyan lehetséges egyenes kieséses rendszerben.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagNormandiai RolandFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
28. hozzászólás - 2008.10.30. 15:13:21
Gondolom a verseny után tudja/akarja leverni a győztest...
Szép Napot!
Normandiai Roland
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
29. hozzászólás - 2008.10.30. 15:51:33 (Válasz Balor #27 hozzászólására.)
Idézet: Balor - 2008.10.30. 14:56:56
"...ahogy egy első körös vesztes megverheti a későbbi győztest."

Ezt kifejtenéd hogyan lehetséges egyenes kieséses rendszerben.


mármint megverNÉ. elméletben, ha az első körben találkoztak volna.

amíg gyakori egy viadal, így van értelme. ha félévenként, évenként lenne, akkor más a leányzó fekvése, jöhetne svájci rendszer, mert akkor igazi rabja lenne, így viszont inkább színesít és érdekességet hoz.
A hozzászólást winnie módosította 2008.10.30. 15:53:03-kor
Pontszám: 5
utáltDevilFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
30. hozzászólás - 2008.10.31. 00:10:03 (Válasz winnie #26 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2008.10.30. 14:54:36
Idézet: Devil - 2008.10.30. 08:15:09
Szerintem az egyenes kiesés a randomot nagyon erősíti tehát, sajnos mindig más bajnok lenne.


mi az, hogy sajnos? szerencsére. nagyon érdekes lenne, ha mindig ugyanaz nyerné és csak tápolódna. így lesz benne valami izgalmas is, hiszen mindenki összekerülhet olyannal, akit nem tud leverni, mint ahogy egy első körös vesztes megverné a későbbi győztest.

ez egy játék, az optimalizálásra ott van a toplista, lehet nap mint nap nézni a statokat, de itt legalább némi random is szerepet játszik - a való életben is hiába optimalizál valaki, akár a sportban. a kiemelés hiánya is a játék jelleget erősíti.

a lényeg, hogy sokaknak nem fog összejönni, de egy valakinek igen, ez benne a szép.



Azt akartam vele sugalni okostojás hogy ugyanazt a bajnokságot ugyanazokkal a harcosokkal lejátszanák 20x akkor lehet 20bajnok lenne de mindig más.
De ha szereted a szerencsejátékot akkor nem értem miért ezzel tolod, itt azért a tulajdonságoknak + felszerelésnek is kellene szerepének lenni, egyenes kiesésben nincs meg a teljesítmény, ami pontozásos rendszerben sokkal reálisabban jelen van.
Remélem érthető voltam.
A hozzászólást Devil módosította 2008.10.31. 00:17:08-kor
Pontszám: 3.80
kedvencOptimusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
31. hozzászólás - 2008.10.31. 08:34:29
Nagyon, jó ötletek születtek, én is csak támogatni tudok néhányat.
A karakterlapon föltüntetni a Viadalon szerzett dobogós helyezéseket az nagyon jó lenne, mintahogy az első 3 helyezett díjazása is.
Lehetne 3 kissebb díj ami maradandó,és az elsőnek egy vándortárgy ami a következő viadalig lesz az illetőnél.

A randomról: Szerintem se túl jó az egyenes kiesés, de az egyszerű lebonyolítás is fontos. A pontozásos rendszernél ugye mindenki játszana mindenkivel, ez ugye töménytelen meccs. Talán egy középutat jelentene ha egyenes kiesés lenne ,egy olyan rendszerrel amikor minden harc 3 fordulós lenne , aki 2-t nyer az megy tovább ,ha döntetlen lenne akkor az össz okozott sebzés döntene. Arra pedig ,hogy így is teljesen X legyen a vége nagyon kicsi az esély. Ebben az esetben még mindig megismétlődhetne a 3 csatás forduló.
Persze fogalmam sincs,lehet ezt is nagyon bonyolult lenne leprogramozni, de bíráljátok el, mint ötletet!
Orkánpofájú Trakaxarr kinek torka vihart és szitkokat áraszt ():[D=
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
32. hozzászólás - 2008.10.31. 08:49:53 (Válasz Optimus #31 hozzászólására.)
"A pontozásos rendszernél ugye mindenki játszana mindenkivel, ez ugye töménytelen meccs."

Szerintem mivel most is több ezren játszanak, percenként rengeteg meccs megy le. Mivel a viadalon csak 8. szint felettiek vesznek részt, és időzíteni lehet a szerver terhelését pl. éjfél utánra, kétlem hogy probléma lenne nem egy, hanem páronként három csata és/vagy a svájci rendszer behozása.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
közkedveltJaanaFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
33. hozzászólás - 2008.10.31. 09:21:41
A svájci rendszer nekem is tetszene. Mindenki 8 fordulót játszik függetlenül a győzelmeitől, az első párosítás random, utána a nyertesek a nyertesekkel játszanak, a vesztesek a vesztesekkel... a harmadik körben a dupla nyertesek a dupla nyertesekkel, a dupla vesztesek a dupla vesztesekkel és az egy győzelmesek szintén az egy győzelmesekkel. Kicsit kiszűrődik az egyszeri pech így.

Jaana

p.s. Az igazi jutalom az lenne, ha a bajnoki viadal TP-it meg lehetne tartani.
Jaana
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
kedvencOptimusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
34. hozzászólás - 2008.10.31. 10:48:23
Szerintem az egyensúlybontó jutalom lenne.
Orkánpofájú Trakaxarr kinek torka vihart és szitkokat áraszt ():[D=
Pontszám: 5
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
35. hozzászólás - 2008.10.31. 10:58:57 (Válasz Jaana #33 hozzászólására.)
Akkor biztosan nem is neveznék
(mmint ha megkapnánk a tp-t)
A hozzászólást Ravenwood módosította 2008.10.31. 10:59:15-kor
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
36. hozzászólás - 2008.10.31. 11:09:05 (Válasz Ravenwood #35 hozzászólására.)
Mindenkinek más a taktikája - írnám, ha nem csak összesen két stratégia létezne. De előbb utóbb a LE szerző is kénytelen TP-re váltani, mert a sok csata sok TP-t jelent, amivel kénytelen kelletlen szintet lép, és a felgyűlt CSP-ket is el kell valamikor kezdeni költeni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
37. hozzászólás - 2008.10.31. 11:29:02 (Válasz Devil #30 hozzászólására.)
Idézet: Devil - 2008.10.31. 00:10:03

Azt akartam vele sugalni okostojás hogy ugyanazt a bajnokságot ugyanazokkal a harcosokkal lejátszanák 20x akkor lehet 20bajnok lenne de mindig más.


érdekes is lenne, ha 20 bajnok lenne, de nem mindig más. értem, hogy te azt akarod, hogy a legerősebb nyerjen minden hónapban, de lehet, hogy nem mindenkinek jó az, ha mindig ugyanaz a pár ember nyer.

Idézet: Devil - 2008.10.31. 00:10:03
De ha szereted a szerencsejátékot akkor nem értem miért ezzel tolod, itt azért a tulajdonságoknak + felszerelésnek is kellene szerepének lenni, egyenes kiesésben nincs meg a teljesítmény, ami pontozásos rendszerben sokkal reálisabban jelen van.


akkor tisztázom neked. a szerencsejáték az, ha kieséses rendszer lenne és mindig a számítógép döntené el, hogy ki nyer anélkül, hogy figyelembe venne valamit.

ebben a rendszerben a tulajdonságoknak és a felszerelésnek is rengeteg szerepe van - hidd el, ha levetkőzöl, gyengén állsz oda, akkor nem fogsz nyerni, bármilyen szerencsés is vagy. ha nekigyürkűzöl, akkor nagyobb esélyed lesz a győzelemre. Na, ja, nem 100%. katasztrófa.

nem véletlen, hogy a sportban is van, ahol bajnokságot rendeznek és van, ahol kieséses a verseny. ez utóbbiban, ahogy írod, nincs meg a teljesítmény? szólni kéne a nyári olimpiák rendezőinek.

aki nyer, amögött mindig lesz teljesítmény. 8 győztes meccs (hasamra csaptam), s a legvégsőt egy olyan ellenfél ellen nyeri, aki előtte ugyancsak 7-et nyert zsinórban. egyedül az az öröme nem lesz meg pár embernek, hogy előre tudhatja, hogy nyerni fog - maximum 60-70%-ban lehget biztos. valakinek ez nagy baj - valakinek nem.
Pontszám: 6.88
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
38. hozzászólás - 2008.10.31. 13:08:09
Elnézést hogy belevauvau,de tényleg, a gyakorlótér és a védőfal miért tétel egy ilyen versenyen? A két harcos a saját gyakorlóterén árnyékboxol a védőfalak tövében? Akkor hogy verik képen egymást? Remélem értitek a példát! Ez egy viadal,ahol egyforma esélyeket kell biztosítani a harctér által! Nekem van bőven mindkét bónuszból,mégsem tartom fairnek a dolgot. Gondolom erre majd jön a válasz hogy mennyire nem jó ez,mert van aki csak épített és abból van bónusza,erre előre is válaszolok: egy kőműves ne akarjon már gladiátorviadalt nyerni! (remélem ismét érthető a hasonlat)
Elvégre ezt a fajta versenyt egyének vívják a képességeikkel,nem pedig klánok az épületeikkel! Esetleges megoldás lehet még,hogy mindenki kapjon egyenlő bónuszt,amit a lebonyolításra alkalmas aréna ad! (+3/+3) mindenkinek,és ezzel kilőve a sok épületes túlerő és a kevéssel járó hátrány is.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5.33
kedvencAnubysFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
39. hozzászólás - 2008.10.31. 13:38:31
Ez mondjuk igaz!
Mi köze az arénához ahol a bajnoki viadal lesz,a szövetségen belül felépített épületeknek?
Megjegyzem,nekem is +9/+9 a bónuszom,de nem értek egyet azzal,hogy ezek a bónuszok beleszámítsanak a viadalon belüli csaták kimenetelére....
A kérdés, ami néha elbizonytalanít, én vagyok őrült, vagy mindenki más? -Einstein-
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
40. hozzászólás - 2008.10.31. 13:51:29
A sportot nem szerencsés belekeverni, ott azért fele akkora szerepe sincs a randomnak. Különösen igaz ez az egyéni sportokra...
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!