Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: bajnoki viadal
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
481. hozzászólás - 2009.03.06. 19:53:50
Ha már a hisztinél tartunk, ami felett nem kívánok ítélkezni még annyit megjegyeznék, hogy a legtöbb ember hajlamos csak azt észrevenni amikor kikap. Ha megy a szekér és győz(nem feltétlen viadalon), meg se nézi az Eddigi csaták oldalon a részleteket, csak röhög egyet a markába hogy nyert 4 embertől aznap 2xx LE-t, de ha kikap és veszít 1 alkalommal 1xxLE-t akkor bizony felmegy a pumpa és elkezdi kiszámolni az oddsokat. No de, ez a gyarló emberi tulajdonság, szerintem a legtöbb ember ilyen, én is.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 7.50
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
482. hozzászólás - 2009.03.06. 20:20:05
Hiszti?
Nem annak szantam.

Egesz egyszeruen magyarazatot varok, esszerut, amit el is birok fogadni.

Crimson, ha az vagy aki TF-et jatszott anno, talan emlexel meg ezekre a nevekre:
Clumbston Yal
Planned Flamedix
John Jack
Sosem sirtunk ha nem nyertuk meg az olimpiat veluk, de kikerestuk a lehetseges okot/okokat, es a kovetkezon nyert valamelyikuk, mert ki tudtuk kuszobolni a lehetseges gyenge pontokat.

Osok Varosan szinten olimpiai bajnokot neveltem, nem sikerult elsore, de ott is megtalaltam a javitani valot.

Itt is csak ezt szeretnem elerni, tudni akarom mivel volt jobb nalam az ellenfelem. Ezek alapjan nem tudom elkepzelni hogy verhetett meg olyan megalazoan, ahogy tette:

Erő: 39 vs 29 -> 34,5%
Támadás: 66 vs 47 -> 40,4% !!!!!
Védekezés: 75 vs 64 -> 17,2%
Egészség: 30 vs 28 -> 7,1%
IQ: 52 vs 47 -> 10,6%
Mágia: 30 vs 30
Taumaturgia: 37 vs 30 -> 23,3%
Szerencse: 23 vs 20 -> 15%

Az eredmeny: A csatában összesen 83 sebzést okoztál, és 149 sebzést kaptál.
Nem tudom megmagyarazni. A kapott magyarazatokat mind meg tudtam cafolni tisztan logikai uton, egyszeru szamitasokkal.

Ezert varok magyarazatot, amihez ugy erzem jogom van.
Pontszám: 4.33
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
483. hozzászólás - 2009.03.06. 20:22:11
-.-.-.-.-.-
Pontszám: 2
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
484. hozzászólás - 2009.03.06. 20:34:43 (Válasz McPaul #482 hozzászólására.)
A TO nem jelent gyozelmet, a jo karakterfejlesztes szamit, abban benne vannak a szakik a jol megvalasztott targyak esatobbi.
Engem a bajnokin most 150!!!! TO-vel kisebb karakter utott ki es a csatat elemezve azt mondom megerdemelte, nem semmi karit gyurt.
Ha szamodra mindenkepp kell egy elfogadhato magyarazat szerintem csak az lehet hogy bena kis porbaszellento karit fejlesztettel, legalabbis hozzaszolasaidbol az szurodik le hogy fogalmad sincs mibol lesz a Vegzetur bajnok...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.55
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
485. hozzászólás - 2009.03.06. 20:35:33
McPaul:

Kérdéseim: pontosan hogy nyert? Bejöttek esetleg neki kritikus ütések? Milyen varija volt neki és neked? Ha neki volt mentálisa hasonló ami támadást és védekezést csökkent és ha bejött neki, neked meg nem, akkor már megvan a megoldás....tárgyai jobbak neki, vagy rosszabbak? Hány harci köre volt? annyi mint neked, vagy több?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
486. hozzászólás - 2009.03.06. 20:39:14 (Válasz McPaul #482 hozzászólására.)
Nem vagyok még túl képzett, de a támadás/védekezésnél nem úgy kéne nézni, hogy a Te támadásodat az Ő védekezésével viszonyítani és viszont? Csak mert a Te támadásod nem igazán nagyobb az ő védekezésénél... Talán ez is számíthat, ha tényleg így van (én pl. így kalkulálok mindig)
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
487. hozzászólás - 2009.03.06. 20:39:18 (Válasz McPaul #482 hozzászólására.)
Sosem játszottam TF-et.

További magyarázat meg úgy látom felesleges, szemlátomást képtelen vagy felfogni, hogy egy kicsivel (igen, kicsivel) jobb karakter nem biztosítja a száz százalékos győzelmet. Sőt, egy sokkal jobb karakter sem.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
488. hozzászólás - 2009.03.06. 20:42:12
A random illusztrálására az egyik mai csatám a viadalon:

Az illető jó portyázó, de azért van köztünk úgy kétmillió szerzett LE különbség. Én rubin, ő smaragd. Én kőkarddal, ő trollagyarral. Tulajdonságban úgy százzal, szakértelmekben kétszázzal verem. Azóta megnéztem kémgömbbel, a védekezése mindenféle módosítóval együtt úgy hússzal nagyobb az én támadásomnál, az én védekezésem kábé negyvennel múlja felül az ő támadását.
Utólag lefuttattam egy szimulációt, a gyengébbik (15. szintű), felszerelés nélküli állatommal 17:3 ide, a viadalra természetesen az erősebbet vittem, felszerszámozva.

A viadalon ezt sikerült összehoznunk:

Idomított állatod, Henrik, egy 147. szintű zertax is részt vesz a csatában. xxxxx idomított állata, yyyyy, egy 62. szintű sunyi manó is részt vesz a csatában. Az ég is elsötétedik, ahogy egymásnak rontotok.
Mormolsz, kezedből kirepül egy fényrobbanás. (-100 VP). 184 sebzést okoztál. A varázslat hatással van az ellenfeledre: -12 Támadás.
xxxxx egy plazmacsapás igéjét mormolja, ahogy feléd fut. 131 pontnyit sebzett. A varázslat hatással van rád: -7 Védekezés.

Oldalt szökkenve, a Kőkarddal xxxxx feje irányába ütsz. Nem találtál! Henrik az oldaladon harcol. 18 életpontot sebzett
xxxxx a Trollagyarral a felsőtestedet célozza! Ütése célt téveszt! yyyyy is támad. 4 életpontot sebzett

Egy gyors támadást indítasz a Kőkarddal xxxxx lába felé. Fegyvered ártalmatlanul pattan le xxxxx páncéljáról. Henrik acsarogva támad. 16 sebzést okozott.
xxxxx lesújt rád a Trollagyarral. 24 életpontot vesztettél. Az állatod 1 életpontot sebződött. yyyyy is rád veti magát. 6 sebzést okozott.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Kőkarddal. Fegyvered ártalmatlanul pattan le xxxxx páncéljáról. Henrik is ellenfeledre veti magát. 20 életpontot sebzett
Egy gyors csel után xxxxx a hasadat támadja. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. yyyyy acsarogva támad. 12 sebzés!

Egy gyors csel után a Kőkarddal xxxxx védtelen felsőtestére támadsz. Fegyvered ártalmatlanul pattan le xxxxx páncéljáról. Henrik az oldaladon harcol. 31 sebzést okozott.
xxxxx egy gyors támadást indít a Trollagyarral a lábad felé. 64 életpontot vesztettél. Fegyvere bénít! (-10 támadás) Az állatod 3 életpontot sebződött. yyyyy acsarogva támad. 16 sebzés!

Egy gyors csel után a Kőkarddal xxxxx védtelen felsőtestére támadsz. xxxxx az utolsó pillanatban félreugrik. Henrik az oldaladon harcol. 24 sebzést okozott.
xxxxx vicsorogva sújt rád a Trollagyarral. Talált, 21 ép-t sebződsz. Az állatod 1 életpontot sebződött. yyyyy is rádtámad. Mellé!

A csatában összesen 293 sebzést okoztál, és 278 sebzést kaptál.


Egyszer sem találtam el az ellent. És a tulajdonság- szakértelem- meg sebzéskülönbségek, he? A rubin bónusz? Az hun van?
15 pontnyi sebzésen múlt, hogy most ne én hisztizzek itt;)
Miközben én hatalmas homályokat ütöttem, Henrik hozta nekem a meccset. Állítok a dögnek egy szobrot.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
489. hozzászólás - 2009.03.06. 20:46:32 (Válasz Eardog #485 hozzászólására.)
Mindenunk egyforma volt, minden felszerelesi targy es a varazslat is. Minden.

En tamadasom - O vedekezese: 66 vs 64 -> +2 pont, azaz ALAPBOL nagyobb!!! --> EGYETLEN talalat 4-bol
O tamadasa - En vedekezesem: 47 vs 75 -> -28 pont, kozel 60%-kal kisebb!!! --> 2 utes talal ...
Pontszám: 1.80
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
490. hozzászólás - 2009.03.06. 20:47:21
Megígértem, hogy többet nem szólok bele, de most még egy észrevételt még muszáj eleresztenem. Azt mondod, játszottál TF-en és ŐV-n is. Én egyikkel sem játszottam, de azon itteni ismerőseim, akitől nem idegen az említett két játék, az itteni randomot az első pillanattól kezdve TM-faktorként emlegették, tehát elvileg jelen volt mindkét helyen, valamint annyira emlékszem a Kaland, Játék, Kockázat regényekből is, hogy ezek a típusú játékok a valós életben dobókockával mennek, itt nyilván egy véletlenszám-generátorral van lemodellezve.

Ezt hogy akarod számításokkal levezetni?
Nincs két ugyanolyan csata; egy háborúban, ahol óránként lehet ütni az ellenfelet, vagyis nincs fejlődés két meccs között, simán előfordul olyan, hogy a 80-100-zal kisebb tö-jűt megverem 6x egymás után, majd egyszer kikapok. Miklós is mondta már fórumon, hogy ha lehetőség lenne csatára az első és a 40. szintű között, lehet hogy csak minden 90. meccset, de nyerne az első szintű is néha.
Te most éppen áldozatául estél ennek a randomnak, és e mellé ott jön be az állat, amiről még mindig hallani sem akarsz mint hibaforrás, hogy ha be lett volna kapcsolva, akkor ha elnyeli körönként azt a pár sebzést, az lett volna úgy 35-40, mellé sebzett volna 25-30-at, és az állás máris 120-110 a te javadra, és megvonod a vállad, hogy nocsak, egész szoros volt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
491. hozzászólás - 2009.03.06. 20:49:20
McPaul azt értsd már meg végre, hogy amire akár 0,1% esély is van, az bármikor bejöhet.
Neki a viadalon jött be...
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
492. hozzászólás - 2009.03.06. 20:51:12 (Válasz McPaul #489 hozzászólására.)
Idézet: McPaul - 2009.03.06. 20:46:32
Mindenunk egyforma volt, minden felszerelesi targy es a varazslat is. Minden.

En tamadasom - O vedekezese: 66 vs 64 -> +2 pont, azaz ALAPBOL nagyobb!!! --> EGYETLEN talalat 4-bol
O tamadasa - En vedekezesem: 47 vs 75 -> -28 pont, kozel 60%-kal kisebb!!! --> 2 utes talal ...


mi volt a vari, és kinek jött be?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
493. hozzászólás - 2009.03.06. 20:59:25 (Válasz Lanmandragoran #490 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.06. 20:47:21
...
Te most éppen áldozatául estél ennek a randomnak, és e mellé ott jön be az állat, amiről még mindig hallani sem akarsz mint hibaforrás, hogy ha be lett volna kapcsolva, akkor ha elnyeli körönként azt a pár sebzést, az lett volna úgy 35-40, mellé sebzett volna 25-30-at, és az állás máris 120-110 a te javadra, és megvonod a vállad, hogy nocsak, egész szoros volt.


Ott a pötty Lanman-nál, a TÖ-m Mancika nélkül nagyjából semmit nem érne (egyszerűen látni, hogy amióta van + fejlődik rengeteg sebzést felfog).

Wikidot az állatartásról:
Harc
Ha egy szörnyed be van idomítva, akkor kiválaszthatod, hogy veled tartson a portyáid (és persze a védekezéseid) során. Ilyenkor minden közelharci körödben támadni (ha talál sebezni) fog, illetve a fizikai sebződés egy jelentős hányadát felfogja. A szolga alapvetőn 4 tulajdonsággal rendelkezik, elnyelés, támadás, védekezés és sebzés. Az elnyelés rád hat, azaz a téged ért fizikai sebzést csökkenti. A sebzés és a támadás a szörny találati esélyét, illetve az általa okozott sérülés mértékét befolyásolja. A védekezés annak az esélyét növeli, hogy az állatodat az ellenséges végzeturak nem fogják tudni másodlagos támadással eltalálni. A tulajdonságokat a szörny alap és tapasztalati szintjének összege, illetve a felszerelése befolyásolja. Ez alól egyedül az elnyelés képez kivételt, amiben az alapszint nem játszik szerepet.

Egy szó mint száz, ha nem vittél állatot, az nagyban rontotta esélyeidet a nyerésre
Pontszám: 5
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
494. hozzászólás - 2009.03.06. 21:23:28
Igaz nem bajnoki, de kicsit meglepődtem mire vagyok képes buzogánnyal és vakítófénnyel egy teljesen beöltözött ellen: (TÖ nagyjából egyenlő)

Idomított állatod, Kis Gömböc, egy 10. szintű robbanó hüllő is részt vesz a csatában. x idomított állata, , egy 7. szintű borzalombogár is részt vesz a csatában. Csatakiáltással támadtok egymásra.
vakító fény varázslat repül ki kezedből. (-30 VP). A varázslat hatással van az ellenfeledre: -31 Támadás.
Mielőtt összecsapnátok, x feléd hajít egy ősvillám varázslatot. Félrevetődsz. Csak 41 pontnyit sérültél.
Lesújtasz ellenfeledre. Talált, 15 sebzést okoztál. Ellenfeled állata 1 életpontot sebződött. Kis Gömböc is ellenfeledre veti magát. Célt téveszt.
Egy gyors csel után x a hasadat támadja. Melléütött! Borzalombogár is rádtámad. 8 sebzést okozott.
Oldalt szökkenve, a buzogánnyal x feje irányába ütsz. x 65 pontnyit sérült. Ellenfeled állata 6 életpontot sebződött. Kis Gömböc az oldaladon harcol. Mellé!
Egy gyors csel után x a hasadat támadja. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. Borzalombogár is rád veti magát. Nem talált.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét a buzogánnyal. x 50 pontnyit sérült. Ellenfeled állata 5 életpontot sebződött. Kis Gömböc is támad. 5 sebzést okozott.
x egy gyors támadást indít a Legendás tőrrel a lábad felé. Könnyedén félrehajolsz. Borzalombogár is támad. 10 sebzés!
Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Eltaláltad, 48 sebzés! Ellenfeled állata 4 életpontot sebződött. Kis Gömböc acsarogva támad. 6 sebzés!
Oldalt gurulva majd gyorsan felpattanva x megpróbál oldalról támadni. Eltalált, sérültél 115 pontnyit. Az állatod 13 életpontot sebződött. Borzalombogár acsarogva támad. 12 életpontot sebzett
Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a buzogánnyal. Fegyvered ártalmatlanul pattan le x páncéljáról. Kis Gömböc is ellenfeledre veti magát. 6 sebzést okozott.
Ellenfeled már láthatóan fáradt, csak arra maradt ereje, hogy valahogyan megpróbálja kivédeni a csapásaidat.
A csatában összesen 195 sebzést okoztál, és 186 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad x lélekenergia és 18 TP!
A hozzászólást Wocsok módosította 2009.03.06. 21:25:12-kor
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
495. hozzászólás - 2009.03.07. 08:06:32
Grat!
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
496. hozzászólás - 2009.03.07. 12:34:21 (Válasz McPaul #482 hozzászólására.)
Ha nem vittél állatot, akkor nincs miről beszélni. Bizonyára észrevetted már, hogy állattal együtt a sima portyázáskor a legtöbbször el sem találnak. Ugyan nem tudhatom biztosan, de szerintem ez nem azért van mert annyira nagy a különbség a védés és a támadás között, inkább azért mert ha ugyan eltalál az ellenfél, de kevesebbet sebezne mint amekkora elnyelésed van, akkor a csatajelentésben ez úgy szerepel hogy a csapás lepattan a péncélodról, melléütött, anyámkínja. Én legalábbis még soha nem láttam olyat hogy XY talált, 0 pontot sebzett.

A harc algoritmusát meg nem ismerjük, de ha ismered a MAGUS szerepjátékot, ott is úgy van megoldva hogy a k100as támadó dobás alacsonyabb szinteken brutkó randomot generál, mert ha mondjuk van egy 50es támadóértéked első szinten, akkor az ehhez adott 1-100as random hatalmas szerepet játszik.

De ha ez nem elég, ott van a rabolt LÉ lista második helyezettje, Crimson, aki most először lett bajnok. Szerintem ez jó példa arra hogy egy bajnoki címhez nem elég a brutkó portyakarakter, kell hozzá szerencse is. Pont ezért, én spec ha netán soha többé nem nyerek, már akkor is elégedett leszek, hogy legalább egyszer sikerült. Szerintem nyeld ezt be, aztán a legközelebbi viadalkor 3x is ellenőrizz mindent, mielőtt klikkelsz
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 7.50
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
497. hozzászólás - 2009.03.08. 17:11:08
Random szerepéhez egy kis adalék:

Amíg a fegyverek min. és max. sebzése között ~100 pont különbség van (pl legendás tőr: 33-133) és ez a sebzés egy csata alatt (30-as szívóságnál) oda vissza 5-5x "randomizálódik" (összesen 10x), addig tényleg nincs miről beszélni. Ez szélsőséges esetben 1000 pont különbséget tud generálni teljesen azonos TÖ-ű játékosok között. És ezt a random hatást SEMMIvel nem tudod kiküszöbölni (az elnyelés, erő, kristályok csak finomhangolás egy ekkora randomhatás mellett + most feltétlezzük hogy ezen adatok is telejsen megegyeznek a két fél között az illusztris példa kedvéért). Nekem be is jött ezen a bajnokin (2x annyi sebet kaptam kb ugyannyi ütésből egy gyengébb ellenféltől, azért mert én midnig min. közelit sebzés generálást kaptam, az ellen meg max.közelit).
Ezek mellett a fenti heroikus számolgatások már tényleg csak finomságok, amellett hogy simán bele lehet szaladni akár 5x egymás után mondjuk a 10-15 %-ba, amire az esélye függetlenül statoktól mindenkinek megvan. Akinél egy-egy ilyen eset kiveri a biztosítékot az sztem ne ilyen játékokkal játszon.
A random szükségszerű minden ilyen játékban, pontosan azért hogy ne vegye el a kedvét gyengébbeknek és ne lehessen 100% biztonsággal játszani (akkor mi lenne a kihívás?), amire törekedni kell a jó játékosoknak, az ezen random hatások minimalizálása. Megszüntetni soha nem lehet őket.

u.i.: McPaul: miféle magyarázatot vársz? Számoljuk ki mennyi esélyed volt a buktára? Ha fél% (jelzem erre neked ránézésre is jóval több volt), akkor is bele lehet szaladni 1/200-ból statisztikailag. A válasz egyszerűen hogy MOST peched volt. Az állatra meg figyelj oda legközelebb, mert ha nem itt akkor a kövkörben ekkora hátránnyal szinte biztos kivernek, ahogy Igor elvtárs fentebb bölcsen megjegyezte.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.03.08. 17:46:53-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.50
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
498. hozzászólás - 2009.03.13. 21:39:08
nekem is van példám a randomra:
ellenfél támadása pontosan feleakkora, mint a védekezésem (131 védekezés, és 65 támadás)
támadásom magasabb alapból mint az ő védekezése (92 támadás, és 86 védekezés)
IQ-m magasabb volt 6tal, mint az övé, mégis neki jött be a varázslat (180/80 arányban kb), smaragdos volt, mit csináljak... az zavar, h ilyen értékeknél ő is 2szer ütött meg, és én is kétszer ütöttem meg őt. nem az első alkalom, h így járok, de már nem idegesít... mondjuk azóta kevesebbet költök a játékra, amióta csak röhögök ezen!
Pontszám: 3
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
499. hozzászólás - 2009.03.14. 00:14:23 (Válasz Blazek #498 hozzászólására.)
Idézet: Blazek - 2009.03.13. 21:39:08
nekem is van példám a randomra:
ellenfél támadása pontosan feleakkora, mint a védekezésem (131 védekezés, és 65 támadás)
támadásom magasabb alapból mint az ő védekezése (92 támadás, és 86 védekezés)
IQ-m magasabb volt 6tal, mint az övé, mégis neki jött be a varázslat (180/80 arányban kb), smaragdos volt, mit csináljak... az zavar, h ilyen értékeknél ő is 2szer ütött meg, és én is kétszer ütöttem meg őt. nem az első alkalom, h így járok, de már nem idegesít... mondjuk azóta kevesebbet költök a játékra, amióta csak röhögök ezen!


ezt nem is értem. ez nem randomra példa. ilyen alapon minden csata példa a randomra.

6-tal magasabb az iq? nagyjából mindkettőtöknek volt 50% esélye. az egyiknek bejött. 65-ös támadással többször nem talált el, mint eltalált. ebben sincs sok meglepetés, inkább papírforma. te eltalálhattad volna többször is, ez igaz, de, ha volt 75% esélyed a találatra, akkor szerinted mennyi százalék esélyed volt arra, hogy 5-ből kétszer találd el?

ennyire nem kéne félreérteni a randomot. ha valamire 20% esély van, az is bejön 100-ból 20-szor.
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
500. hozzászólás - 2009.03.14. 00:20:33 (Válasz winnie #499 hozzászólására.)
3 körös volt a csata... azaz 3 ütésből 2szer talált el úgy, h a gépnek MINIMUM kellett dobnia olyan 60at, azt h %-osan mennyi volt az esélye, h egy olyan 60nyi különbséggel megüssön, azt nem tudom, nem ismerem a képleteket, de h én is 2szer találom el 3 ütésből úgy, h nekem viszont az alap támadásom is magasabb, mint neki a mindenféle módosított védekező értéke, nah ezt nevezem randomnak. ez az egyik, a másik meg a randomra pont a varázslat. most neki jött be, legközelebb meg nekem fog, írtam is, h ezzel nem tudok mit csinálni. és nem kéne nekem esni, pont írtam, h én csak vonom a vállam már erre, mert érdekes módon jó sokszor bejön ellenem ez a fajta "pont bejött neki az a 10-20%". ez nem magyarázat mindenre, h volt 20%om mellé ütni... neki meg volt 90% mellém ütni, mégis eltalált. röhögök rajta, régen idegesített, mára már nem zavar. csak írtam, h nekem nagyobb különbséggel okozott csalódást a karakterfejlesztés, mint McPaul-nak az 5-10 pontnyi. ennyi.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője