Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: bajnoki viadal
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
161. hozzászólás - 2008.12.04. 01:12:51 (Válasz bonca #160 hozzászólására.)
Igy van. Minden egyes csataban van mondjuk 20% eselye egy joval gyengebbnek nyerni (es ez erosen tulzott). Ahhoz, hogy megnyerjen 8 csatat, lesz 0.2^8 eselye, ami mar egeszen minimalis. Mivel sok atlagon aluli karakter van, termeszetesen osszeadodnak eselyek, hogy EGY gyengus karakter vegulis megnyeri, de ez akkor is eleg minimalis marad. Szoval minden lehet, de nagy valoszinuseggel a top karakterek egyike nyeri a viadalt. Az, hogy melyik, az mar nehezen megjosolhato.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
162. hozzászólás - 2008.12.04. 18:41:35
Tippjeim a holnapi viadalra. (Világ1) Kíváncsi vagyok mennyit találok el belőle.

8-9. szint: Nephila az esélyes, de a Malfunction Crimson duóból valaki megfoghatja random istenség segítségével (már ha Crimson ebben a kategóriában nevezett).

10-11. szint: Ezt a szintet a Lélekszipolyozók Hagyományőrző Egyháza saját bajnokságának is kikiálthatnánk, ha Random nem szól bele Beneth megkapja az érmet.

12-13. szint: Sameed és Rubinszemű Éjvirág nagy harca. Talán ezt a meccset nézném meg a legszívesebben. Férfiúi elfogultságom miatt természetesen Éjvirágnak drukkolok.

14-15. szint: Itt indul, ha minden igaz TrueBlood. Ha nem, akkor itt Hollaa a legnagyobb esélyes TrueBlood pedig megtréfálja az LE diff élén járó, Sameed vezette csoportot.

16-17. szint: Itt a legkiegyenlítettebb talán a mezőny, rengetegen pályáznak eséllyel a győzelemre. Itt nem mernék tippelni, itt minden meccs jó lesz, kár hogy nem láthatjuk őket.

18-19. szint: Itt indulok én is, ezért ezt a csoportot jobban megvizsgáltam, kémgömböztem. Jerikóra tennék, bár már 20. szintű biztos ide nevezett.

20-21. szint: Itt már vannak tápok rendesen. Jómagam Karpatiára tennék, bár ezeken a magas szinteken már érdekes lehet a szakértelmek különbözősége, amit nem lehet ugye kémgömbözni.

22+ szint: Cyron-Wurgolx meccs dönti el szerintem, de Sharpat mindig esélyesként kell emlegetni. Illetve itt szinte mindenkit.


Szerintem még mindig érdemes lenne szintenként tartani a viadalokat, mert a 22+ kivételével az a +1 szint mindenki számára behozhatatlan (TrueBlood-ot nem számoljuk).

Jó lenne még az is, ha legalább a döntőket mindenki láthatná.

Sajnos smaragdos egyetlen csoportban sem indul esélyesként, ami alátámasztja azt a paranoiámat, hogy ők kapják a leggyengébb klánbónuszt.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
163. hozzászólás - 2008.12.04. 18:49:09 (Válasz Ricardo #162 hozzászólására.)
8-9-et én Crimsonnak adnám az állat neki 25ös Nephiláé csak 12, bár lehet ettől csak nyiltabb a harc.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2008.12.04. 18:49:21-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
164. hozzászólás - 2008.12.04. 20:01:35
21-et magamra tenném vagy Aranyalmára - tulajdonságban jobb vagyok, de nemtudom hogy az állata pontosan mekkora táp. Kárpátiát csomószor elvertem. Persze a random miatt bármilyen meglepetés lehet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
165. hozzászólás - 2008.12.04. 20:25:19
Kárhozat!

Bár már talán késő, de remélem hogy ezen a viadalon rendes egyenes kieséses "fára-bontott" levezetést kapunk kézhez, és nem csak egy egyszerű kis listát néhány harc eredményével.
Emlékszem anno a TF-es Olimpiákat is milyen nagy várakozással vártam, ehhez képest ez msot óriási csalódás volt. Jó lenne visszahozni valamit abból a feelingből!
Ja és igazán kaphatna minden kategórai top3-ja valami ajéndékot, azt hiszem ezt megérdemelnék (érveket már felsorolták: összevont kategóriák, random istenség keze).

( 16-17-en indulok jómagam is, így itt vizsgálódtam. Sztem itt toronymagas esélyes Sanyi, a Jani.)

Aurri
A hozzászólást Aurri módosította 2008.12.04. 20:26:12-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.75
fórumozóTriniganFérfi
Végzetúr tehetség
242 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
166. hozzászólás - 2008.12.04. 20:58:12
22-26-on nyilván Sharpa nyer..
elég jó cucc az a 30-as fegyó
"Trinigan jókedélyű fickó volt, mindig tartogatott valami meglepetést soha ki nem fogyó iszákjában."- az Ozorindumi Krónikákból
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
167. hozzászólás - 2008.12.04. 21:02:02 (Válasz Trinigan #166 hozzászólására.)
Úristen! Na ez formaidőzítés. Elég durván megnőttek az esélyei azzal a karddal meg azzal a spellel.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
168. hozzászólás - 2008.12.04. 21:05:12 (Válasz Trinigan #166 hozzászólására.)
Érdemes lenne kiszámolni, hogy mennyit költött eddig a játékra Eddig minden tárgya ősköves volt, ráadásul minden új cuccba új fókuszkristályokat kell rakni, és ez utóbbiak már elég húzosak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
169. hozzászólás - 2008.12.05. 09:36:43 (Válasz Aurri #165 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2008.12.04. 20:25:19
Kárhozat!

Bár már talán késő, de remélem hogy ezen a viadalon rendes egyenes kieséses "fára-bontott" levezetést kapunk kézhez, és nem csak egy egyszerű kis listát néhány harc eredményével.
Emlékszem anno a TF-es Olimpiákat is milyen nagy várakozással vártam, ehhez képest ez msot óriási csalódás volt. Jó lenne visszahozni valamit abból a feelingből!
Aurri


szerintem késő, de hátha idővel lesz ilyen. (ha valaki rászánna pár órát, fusiban megprogramozná miklósnak mindenki jól járna.)

amúgy meg az egész csak összefogás kérdése, a legjobbak eredményéből hamar visszafejthető lenne az ágasbogas ábra, pár levél és maszek össze lehet állítani.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
170. hozzászólás - 2008.12.05. 09:41:46 (Válasz winnie #169 hozzászólására.)
Én a mi kategóriánkat szívesen megcsinálom, akármi légyen is az eredmény, csak mindenkinek az összes harcát el kell küldje majd. 16-17-ről beszélek.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2008.12.05. 09:42:02-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
171. hozzászólás - 2008.12.05. 10:19:58
Nekem meg a svájci rendszer tetszik TF-ről.

Egyrészt, mindenki azonos számú csatát vívott, nem volt olyan, hogy első körben kiestél (itt a felének az lesz). Aztán a végén legalább egy hozzávetőleges képet kaptál arról, hogy hol is helyezkedsz el a mezőnyben (teteje, alja, közele stb.)
Végül volt sikeréménye mindenkinek, mert előbb-utóbb valakit legyőzött.

A kiesés rendszerben azért nincs top3, mert nem lehet megállapítani. Ha a két legerősebb azonnal összekerül, az egyik kiesik, holott lehet, övé lenne az ezüstérem.

Ricardo: remélem bejön, amit írtál 5 TP-m hiányzott a 20. szinthez nevezéskor. Viszont villámmal megyek.
A hozzászólást Jeriko módosította 2008.12.05. 10:21:05-kor
Pontszám: 8.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
172. hozzászólás - 2008.12.05. 11:09:39 (Válasz Jeriko #171 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.12.05. 10:19:58
Nekem meg a svájci rendszer tetszik TF-ről.

Egyrészt, mindenki azonos számú csatát vívott, nem volt olyan, hogy első körben kiestél (itt a felének az lesz). Aztán a végén legalább egy hozzávetőleges képet kaptál arról, hogy hol is helyezkedsz el a mezőnyben (teteje, alja, közele stb.)
Végül volt sikeréménye mindenkinek, mert előbb-utóbb valakit legyőzött. .


amíg ilyen gyakoriságú a torna, addig nem lenne ajó a svájci rendszer, hiszen az ad nagyon korrekt képet, viszont havi egy korrekt kép sok lenne, nagyon repetitív. (még akkor is, ha itt egy hónap alatt van annyi szintlépés, mint a TF-en fél év alatt)

a kieséses éppen ezért jobb, mert benne van, hogy a legnagyobb is eleshet (ellenben a vézna a random miatt bár arathat egy nem vát győzelmet, de nem fog 2-szer vagy 3-szor nyerni esélytelenül), de mindig arra érdemes fog nyerni - viszont nem mindig ugyanaz. vagyis... nagyobb eséllyel fog nem mindig ugyanaz nyerni,mint a svájciban.

szóval a kieséses mellett vagyok, ellenben amondó lennék, hogy egy ritkább, mondjuk fél éves rendszerességgel valami kiemelt torna (népesebb kategóriákkal, svájci rendszerrel és esetleg valami bónusszal, nem tudom, szakértelem versennyel)
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
173. hozzászólás - 2008.12.05. 12:48:49
Azért vegyük észre, hogy a díjazás csak jelképes, az égvilágon semmi jelentősége nincs. 40-es tulajdonságoknál még számíthatott +1 tulajdonságpont, de most a felső kategoriákban 90 körüli a "normál" érték. És az, hogy 90 vagy 91 egy adott tulajdonságod, szerintem kvázi lényegtelen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
174. hozzászólás - 2008.12.05. 12:54:45
Jogos, inkább csak a feeling kedvéért mérkőzünk meg egymással, mintsem a díjért.
Azt viszont nagyon hiányolom, hogy nincs egy "normális keret" adva a dolognak. Egyszerűen katt egyéb ablak - viadal, ott egyből pirossal kitűnik, hol buktál ki..
Anno 15 évvel ezelőtti emlékeim szerint a tf olimpia baromi izgalmas volt, ahol nem lehetett előre látni, melyik csatában mi történik..
előző viadalon sikerült még ezt a kis játékélményt is elrontanom, az esemény világított, rákattintottam , ahol is meg tudhattam, hogy a viadalon a 7. körben kiestél. Ennyi.
Tudom, hogy ez egy alapvetően egyszerű játék, nem a körítés miatt játszuk, de a viadal valahogy lehetne kidolgozottabb.

maci
Pontszám: 7.82
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
175. hozzászólás - 2008.12.05. 13:35:41 (Válasz Mortimer #173 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.12.05. 12:48:49
Azért vegyük észre, hogy a díjazás csak jelképes, az égvilágon semmi jelentősége nincs. 40-es tulajdonságoknál még számíthatott +1 tulajdonságpont, de most a felső kategoriákban 90 körüli a "normál" érték. És az, hogy 90 vagy 91 egy adott tulajdonságod, szerintem kvázi lényegtelen.


jaja, bónusz fícsör, plusz lehetőség, buli.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
176. hozzászólás - 2008.12.05. 13:37:31 (Válasz Maci #174 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2008.12.05. 12:54:45

előző viadalon sikerült még ezt a kis játékélményt is elrontanom, az esemény világított, rákattintottam , ahol is meg tudhattam, hogy a viadalon a 7. körben kiestél. Ennyi.
Tudom, hogy ez egy alapvetően egyszerű játék, nem a körítés miatt játszuk, de a viadal valahogy lehetne kidolgozottabb.


az minimális erőfeszítésbe kerülne valóban, hogy az ember sorban lássa a csatáit és ne rögtön a végeredményt, aminek ismeretében a nyertes csaták végén nincs meg a levegőbecsapás, talán el sem olvassuk. viszont, ha, akár 5 percenként jelennének meg a körök eredményei, akkor az éppen online játékosok örülhetnének valaminek:)

kis suspense-t a viadalra.
Pontszám: 5
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
177. hozzászólás - 2008.12.05. 14:08:07
Bár már talán késő, de remélem hogy ezen a viadalon rendes egyenes kieséses "fára-bontott" levezetést kapunk kézhez, és nem csak egy egyszerű kis listát néhány harc eredményével.


viszont, ha, akár 5 percenként jelennének meg a körök eredményei, akkor az éppen online játékosok örülhetnének valaminek:)

Igen, ezek jogos észrevételek, és mivel sokaknak tetszene, meg is fogom csinálni, viszont csak a következő utáni viadalra tudom ígérni.
Pontszám: 8.75
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
178. hozzászólás - 2008.12.05. 14:08:46
Ehh. Ha valaki összerakná a 21-es kategóriát, itt az eredmény:

Kör Ellenfél Eredmény
1. kör Asmodeus Mortimer vs Wright Te győztél! Csata megtekintése
2. kör Asmodeus Mortimer vs Mordraneth Te győztél! Csata megtekintése
3. kör Asmodeus Mortimer vs Lord Johnathan Te győztél! Csata megtekintése
4. kör Asmodeus Mortimer vs Seftes Te győztél! Csata megtekintése
5. kör Asmodeus Mortimer vs Horror Horror győzött! Csata megtekintése

A 2008. December 05. napon megrendezett viadal győztese a te kategóriádban: Horror.

Csakazértis megütöttem most Horrort, nyertem. Zavaró a random nagy szerepe :/
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
179. hozzászólás - 2008.12.05. 14:11:49
Sharpa tökegyedül indult a kategóriájában? Van ennek így értelme?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
180. hozzászólás - 2008.12.05. 14:14:13 (Válasz Mortimer #178 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.12.05. 14:08:46

Csakazértis megütöttem most Horrort, nyertem. Zavaró a random nagy szerepe :/


de most komolyan, miért zavaró? főleg, hogy nagy a szerep. bőven elfogadható. a hasonló erősségűek egy ide, egy oda nyernek.

jobb lenne előre tudni, hogy egy csatában ki nyer? jó lenne a portya, az biztos. itt azért nem olyan randomról van szó, hogy valaki csíra elver, hanem amolyan, ki kelt fel jobb lábbal. bejön egy kritikus ütés vagy miegymás. a randomot egy "fegyver sebzése 66-86" játékban ennyire nem kéne számonkérni:)

te is nyertél már tornát, utána én is vertelek meg, attól még megérdemelt volt. hiszen, aki 9-et nyer zsinórban, az tud valamit.
A hozzászólást winnie módosította 2008.12.05. 14:29:55-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!