Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: bajnoki viadal
népszerűSwindFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
881. hozzászólás - 2009.12.16. 15:37:21
Sziasztok, reszemrol igy nezne ki a Bajnoki egy tokeletes vilagban:

1. Szukiteni a kategoriakat 2-3 szintre, a varhato letszamtol fuggoen.

2. 10-es lista kategoriankent, ahol az elso 3 helyezett plecsnit is kap. Arany plecsni, ezust plecsni, bronz plecsni. Ennek egy kulon oldal, ahol az osszes eddigi Bajnoki viadal kategoriainak eredmenyeit meglehet nezni.

3. Uj topista lap "Bajnoki", ahol az eredmenyek latszanak karakterenkent.


Mas ne valtozzon.
A hozzászólást Swind módosította 2009.12.16. 15:38:06-kor
Swind - 1. világ
Csak egy turista vagyok!
Pontszám: 9.29
kedvelt tagLord SeriusFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
882. hozzászólás - 2009.12.17. 20:13:15
Hali!

Olvastam pár bajnokival kapcsolatos ötletet, amik jól hangzanak. Az ötletek tárházát megpróbálom én is bővíteni.
Szerintem a lehető legigazságosabb rendszer akkor lenne, ha a kategóriák a regisztráció időpontjától függenének. Teszem azt, mondjuk az adott héten indultak, vagy két hetes intervallumon belül indultak. A bajnoki nevezésen egy gomb áll rendelkezésre, a hét kezdeti napján 24 órán keresztül lehet nevezni. A rendszer nem a nevezés pillanatában levő állapotot menti le, hanem a regeléstől függő állapotot (tehát, ha én hétfőn kezdtem el játszani, akkor a hétfői karakterállapotot, de ha valaki mondjuk csak pénteken regelt, akkor a rendszer a pénteki karakterállapotot menti le).
Szerintem ez a rendszer a legigazságosabb: tényleg azonos erejű karakterek mérik össze tudásukat, hisz a játékban a legfontosabb erőforrás az idő, amit a jelenlegi bajnoki rendszer figyelmen kívül hagy. Így összekerülhet 30-as szintű akár 70-es szintűvel is, mivel mindenki más stratégia alapján játszik.
Talán egy kicsit nagyobb hangsúly van a szinteken, mivel magasabb szinten ugyanannyi idő alatt több erőforrást lehet szerezni (tudom, hogy nem mindig igaz, de az esetek túlnyomó részében igen).
De szerintem akkor is ez lenne a lehető legigazságosabb rendszer.

Üdv
Lord Serius
Pontszám: 3.64
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
883. hozzászólás - 2009.12.17. 20:22:12 (Válasz Lord Serius #882 hozzászólására.)
Te jobban szeretnél egy nálad 40 szinttel magasabb karakterrel harcolni az első körben?
Nem látom a rációt a dologban.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 4.77
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
884. hozzászólás - 2009.12.17. 20:22:25 (Válasz Lord Serius #882 hozzászólására.)
Szerintem ez elég visszás ötlet. Tegyük fel, hogy A és B karakter egyszerre indult. Mindketten jó játékosok, de A folyamatosan prémiumos volt, és szingulárist használt, míg B nem vett őskövet, és "normális" ütemben lépte a szinteket. Irdatlan nagy különbség lesz a két karakter között, és teljesen lényegtelen, hogy melyikőjük fejlesztett jobban, ha A-nak 20 szinttel magasabb felszerelése van, és a magasabb szint miatt több Le-t is kap.

Ezzel gyakorlatilag a nem szingulárisozóknak, és a vf-eseknek semmi esélyük nem lenne néhány hónap múlva.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 4.94
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
885. hozzászólás - 2009.12.18. 08:36:52 (Válasz Lord Serius #882 hozzászólására.)
Szerintem valóban ez lenne a legkorrektebb dolog. Ami miatt nem fog megvalósulni az a sok habzószájú pók. Innentől azonnal törölhetnének, mert értelmetlen lenne a taktikájuk. Egyébként ezzel a vf problémája is meg lenne oldva. Lenne egy felfelé húzó erő. Persze most csak úgy fognak röpködni az egyesek a sok vf-estől, póktól, és (nevezzük csak őket így) "barátaiktól". Én teszek rá.
Megtoldom még egy dologgal, csak hogy mégjobban felbőszítsem őket: a portyázás is ilyennek kellene lennie! Nem 1,2,3 szintet, hanem 1, 2, 3 hetet ütnél le!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 3.14
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
886. hozzászólás - 2009.12.18. 08:44:29 (Válasz Butchman #885 hozzászólására.)
Úúú Butch.. ez öngyilkos HSZ volt
Nekem nem lenne bajom vele, ha nem fejlődnék lassabban mint az átlag a korlátozott szabadidőm miatt.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.60
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
887. hozzászólás - 2009.12.18. 08:47:37 (Válasz Kethios #886 hozzászólására.)
Igen tudom. Kiváncsi vagyok elérem-e a fix 1-es értéket.
Egyébként szerintem ezt csak egy új szervernél lehetne megcsinálni. Túl nagy változtatás lenne, és túl sok ember érintene nagyon nagy mérétékben.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.80
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
888. hozzászólás - 2009.12.18. 08:50:17 (Válasz Butchman #887 hozzászólására.)
Igen, V5-re jó lenne. Ahhoz képest, hogy te várod a fix 1-et, nekem csökkent 0,05-tel a pontom
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 7.73
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
889. hozzászólás - 2009.12.18. 09:00:07 (Válasz Lord Serius #882 hozzászólására.)
Az a rendszer amit javasoltál figyelmen kívül hagyja azt, hogy kinek mennyi ideje van játszani.
Akinek napi "24 óra" az tarolna azokkal szemben akinek napi 1-1,5.
Nem tartom jó ötletnek, mert nem a karakterek fejlettségét, hanem a rááldozható időt (+ a prém miatt a pénzt) díjazná.
Pontszám: 8.93
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
890. hozzászólás - 2009.12.18. 09:04:57 (Válasz Butchman #885 hozzászólására.)
Enyje TLO... kezded Mortimertől átvenni a VFmániát.
Azért az feltűnhetne már, hogy a pókok-VF-ezők nem akarnak titeket hülyére szabályozni, míg ti folyamatosan ezen ügyködtök, akkor viszont nem kell csodálkozni, ha a hangjukat hallatják.

A pontozás meg mindenfelé működik, tehát a habzófülű TOP-perek és barátkáik éppúgy pontozgatnak, mint a pókok és a VF-ezők, és az ő cimboráik.

Ebben a mikorkezdtél dologban van egy jókora rés, mégpedig a kihagyás.
Ki két hetet, ki egy hónapot, ki kettőt.
Ami azért könnyen összeszalad, főleg ahogy egyre idősebb lesz a játék.
És a veled együtt kezdők máris madártávlatból tekintgetnek rád visszafelé.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.58
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
891. hozzászólás - 2009.12.18. 09:09:20 (Válasz Darah #890 hozzászólására.)
A kihagyás teljesen egyszerűen kezelhető, csak jegyezni kell az inaktív napok számát, és levonni az összes időből.
Pontszám: 7.72
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
892. hozzászólás - 2009.12.18. 09:09:31 (Válasz Lord Serius #882 hozzászólására.)
ez igy konkretan csak nagyon egy oldalrol igazsagos (valsz a te oldaladrol ), leven igazsagos akkor lenne, ha mindenki ugyanannyi idot is toltene el a jatekkal naponta. Plul en egyszerre regeltem X-el es en minden nap ranezek a jatekra es eltoltok 5-6 orat vele X pedig csak 2naponta tud fellepni akkor is csak 1 orara.
Szerinted ez igy igazsagos?
persze gondolom te az elso kategoria vagy inkabb
Pontszám: 8.04
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
893. hozzászólás - 2009.12.18. 09:11:34
Egy 10. szinten három bajnoki címmel bíró pók szavait tudom csak idézni:

Idézet: Ywgarrd - 2009.12.16. 11:49:49
A szint egy karakter erejét egyáltalán nem határozza meg.


http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.1280#hsz1295

Ha nem határozza meg, akkor a bajnoki miért ez alapján van felosztva?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
894. hozzászólás - 2009.12.18. 09:11:54 (Válasz Darah #890 hozzászólására.)
Igaz, csak egy dologgal lenne megoldható, valamilyen vakáció móddal. Ez azt vonná maga után, hogy mindenki vakációmódozna amikor nincs gép előtt és ezzel meg is ölné a játékot. Én ha dolgozom, akkor kb 8 órát tudok gép előtt lenni. (ennyit sem mindig)
Ha hazaérek kisebb gondom is nagyobb mint gép előtt görnyedni, esetleg fórumozok, de a hétvége az nálam pl. felejtős. Egy olyan rendszerben az a 2 nap orbitálisan nagy kiesés, 1 hónapban 8nap és így tovább.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 7.70
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
895. hozzászólás - 2009.12.18. 09:14:08 (Válasz Kethios #894 hozzászólására.)
de te legalább munka közben tudsz játszani... sokan meg munkából egyáltalán nem, azaz marad az otthon - már amikor már amennyi belefér...
Pontszám: 8.92
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
896. hozzászólás - 2009.12.18. 09:17:48 (Válasz Mortimer #893 hozzászólására.)
"A szint egy karakter erejét egyáltalán nem határozza meg."

Pont ez az, amiért a pók karakter egyáltalán létre tudott jönni. Nem csak a bajnoki kategóriák alapja a szint, de a portya alapja is a támadhatóságtól kezdve a nyerhető tp mennyiségén át egészen a rabolható LE mennyiségéig.

A tulajdonság- és szakértelemösszeg nagysága sokkal közelebb áll a karakter valós erejéhez ( ami most egyáltalán nincs figyelembevéve sehol), mint a karakter szintje, ami az égvilágon mindent meghatároz, de nem mutatja a karakter erejét.
Pontszám: 7.72
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
897. hozzászólás - 2009.12.18. 09:19:31
Ennyi erővel lehetne csupán online időből meghatározni egy karakter szintjét is, ami megint nem jó, mert én spec pusztán azért is fenn vagyok, ha tehetem, hogy a szöviben szövegeljünk a fórumon, és közben nem piszkálom ezerrel a karaktert, nem portyázok, nem vadászok, csak úgy fenn vagyok.

Az nem jó ösztönzés, hogy gyere fel, végezd el a szükségest, de söpörjél is aztán, mert magad alatt vágod a fát, ha fenn vagy.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.58
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
898. hozzászólás - 2009.12.18. 09:20:21 (Válasz Anababa #895 hozzászólására.)
Én értem Ana, nincs is semmi bajom vele. Természetes, hogy egy ilyen komplex rendszert nem lehet kialakítani játékban eltöltött időt véve alapul. Csak azt nem értem miért csökken a pontom megint, amikor senki ellen nem beszélek. Bár megszokhattam volna már.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.03
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
899. hozzászólás - 2009.12.18. 09:22:12 (Válasz Kethios #898 hozzászólására.)
tudom, hogy nincs bajod vele... csak a Te hsz-ed vezettem tovább le, hogy miért is nem jó a regisztráció időpontja szerinti bajnoki rendszer...
Pontszám: 8.92
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
900. hozzászólás - 2009.12.18. 09:22:52
És mi lenne, ha úgy lenne a kategóriákba rendezés mint a TF-en.
Vannak alap ellenfelek, akiket ha megütsz magasabb kategóriába mész, ha nem akkor nem.
Itt tényleg a karakter ereje alapján lenne a besorolás, nem a szint szerint. (Persze a random beszól, de akkor legalább mindenkinek)
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 6.77
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője