Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal utolso vérig...
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
381. hozzászólás - 2011.10.21. 14:51:59 (Válasz Aurri #367 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2011.10.20. 20:27:49
Nem kérdőjelezem meg hogy a szerencse szerepe nőni fog az új bajnokin. Ám fentartom hogy pl az IQ szerepéhez képest még mindig másodlagos. És ahogy Te is mondtad ez igazán csak a (közel) azonos erejű karakterek esetében fog számítani (ahogy eddig is).

Ha már igazságtalanság: az senkinek nem szúrt szemet, hogy a szívósság öve nem tiltott az új viadalon. Az átlagosan 3-5 plusz harci kört fog jelenteni, azt hogyan hozod be?


Pont annyit szamit, mint a regin aranyaiban. Sot igazabol egy hajszalnyival kevesebbet is, mert nem biztos, hogy minden 6(7)+1 koros csata vegigmegy. Ha pl. 3 varazslas es 4 harci kor utan van vege, akkor az ov csak 12,5% bonusz harci kort ad, mig normal bajnokin 16,7% a bonusz harci korok aranya. Raadasul itt sokkal konyebben kompenzalhatod egeszseg fejlesztessel.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
382. hozzászólás - 2011.10.21. 15:14:50 (Válasz Morzkod #381 hozzászólására.)
Ott a pont. ;-)
Azzal, hogy sok varázslat- és ütésváltás van gyakorlatilag csökken a Random jelentősége. Például SOKKAL jobban kijön az Erő értéke/ereje átlagban. Viszont felfokozódik a háttérszakik jelentősége. ÉP függvényében, már messze sem biztos, hogy elég valakinél a kritvari / kritütés / kábítás / tüskésbőr / egyéb AF harci képességek / állatszakik / stb. mértéke.
Tényleg... Kábítás...
A Varázslatok tul és szakimódosító hatása 1 körig él. És a Kábítás?
Kieg.: Izgalmas kérdés lehet, ha végig hat és halmozódik, mert hirtelen nem csak holmi küldipörgi jelentősége lenne ennek az érdekes "jelenségnek".
A hozzászólást McMad módosította 2011.10.21. 15:16:05-kor
Pontszám: 7.90
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
383. hozzászólás - 2011.10.21. 15:24:06
El lehet itt játszadozni a számokkal, de azért ez elég átlátszó próbálkozás (Morzkod, Te nem valami statisztikai hivatalban dolgozol véletlenül? ).
Én is matekolnék egy sort. Tegyük fel azonos az átlagsebzésem és találati esélyem az ellenféllel, nekem nincs övem neki igen. X a közelharci átlagsebzésünk (az egyszerűség kedvéért tételezzük fel mindenkinek bejön minden harci köre). Nekem eddig normál bajnokin volt 6X, neki 7X sebzése. Most ha teszem azt 5 körig tart a komcsi viadal, akkor nekem lesz 4x6X (24X), az ellenfélnek 4x7X (28X) közelharci sebzése az első négy körben. Az 5. harci körben ugyanannyi, vagy +-1 harci kör megy le(attól függően ki hal meg), itt igazából nem érdemes az övvel számolni (bár van rá sansz hogy pont az dönt, de tekintsünk el ettől). Így a példában az öves karinak összességben 4X, azaz négy közelharcnyi kör előnye van, az eddigi 1 körrel szemben. Ha nem mind a 6 sebzés jön be(ez a reálisabb forgatókönyv), de a 7. (öves) ütés bejön, akkor az arány még nagyobb. De ha nem is talál be, az állatok megközelítőleg fognak sebezni 0,5X-et minden 7. körben. Azaz az arány ennél a 4X-nyi előnynél (ahol X=átlagos közelharci+állatsebzés összege) csak több lehet. Szóval arányok ide vagy oda, engem csak a sebzésKÜLÖNBSÉG érdekel igazából és ezt a hátrányt nekem sokkal nehezebbnek tűnik ledolgozni, mint az eddigi 1 közelharci kört.
A hozzászólást Aurri módosította 2011.10.21. 16:08:14-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.08
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
384. hozzászólás - 2011.10.21. 15:27:35
Abban viszont maximálisan egyetértek hogy ez a viadal pont nem a randomnak kedvez, a sok kör alatt jobban elő fognak jönni a karakterek közötti különbségek. Aki arra számít, hogy itt majd az eddigi tápos karik szívni fognak, azok csalódni fognak, hiszen ez a viadal pont nem erről szól. Tény hogy az egészség (és kismértékben a szerencse) szerepe nőni fog ezen a típusú viadalon, ami jellemzően nem a legerősebb a pók kariknál, de sokkal kisebb eséllyel fog legyőzni valaki egy esélyesebb karit a random miatt (pl. WillChi által emelgetett 170 IQ-s varibesülés, ami egyszer bejöhet de 5x aligha), mint a normál viadalon.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.62
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
385. hozzászólás - 2011.10.21. 15:58:34 (Válasz Aurri #383 hozzászólására.)
Nem ott dolgozom. A Szívósság öve bizony nem a gyengesége miatt döntögeti az AH-s licitrekordokat. ;-)
Nincs is más ellenszere, mint a Védekezés és/vagy ÉP emelés. :-S

A JV igazán lereagálhatná a Kábítós kérdésem, mert igencsak sokat jelenthet 60. szint alatt (egyéb harcbefolyásoló tényezők kisebb száma, pl. AF képességek hiánya miatt).
Mondjuk november közepéig ráér a válasz... Taktikailag érdekes öltözetvariációkat fantáziálok addig is.
Pontszám: 6.85
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
386. hozzászólás - 2011.10.21. 16:49:12 (Válasz Aurri #383 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2011.10.21. 15:24:06
El lehet itt játszadozni a számokkal, de azért ez elég átlátszó próbálkozás (Morzkod, Te nem valami statisztikai hivatalban dolgozol véletlenül? ).
Én is matekolnék egy sort. Tegyük fel azonos az átlagsebzésem és találati esélyem az ellenféllel, nekem nincs övem neki igen. X a közelharci átlagsebzésünk (az egyszerűség kedvéért tételezzük fel mindenkinek bejön minden harci köre). Nekem eddig normál bajnokin volt 6X, neki 7X sebzése. Most ha teszem azt 5 körig tart a komcsi viadal, akkor nekem lesz 4x6X (24X), az ellenfélnek 4x7X (28X) közelharci sebzése az első négy körben. Az 5. harci körben ugyanannyi, vagy +-1 harci kör megy le(attól függően ki hal meg), itt igazából nem érdemes az övvel számolni (bár van rá sansz hogy pont az dönt, de tekintsünk el ettől). Így a példában az öves karinak összességben 4X, azaz négy közelharcnyi kör előnye van, az eddigi 1 körrel szemben. Ha nem mind a 6 sebzés jön be(ez a reálisabb forgatókönyv), de a 7. (öves) ütés bejön, akkor az arány még nagyobb. De ha nem is talál be, az állatok megközelítőleg fognak sebezni 0,5X-et minden 7. körben. Azaz az arány ennél a 4X-nyi előnynél (ahol X=átlagos közelharci+állatsebzés összege) csak több lehet. Szóval arányok ide vagy oda, engem csak a sebzésKÜLÖNBSÉG érdekel igazából és ezt a hátrányt nekem sokkal nehezebbnek tűnik ledolgozni, mint az eddigi 1 közelharci kört.


Logikai hiba kulonbseggel szamolni, mivel minden mas is (minimum!) ennyivel tobbszor tortenik meg. Ha normal bajnokin le akarod gyurni az ellenfeledet akinek ove van, akkor a 6+1 korod alatt kell nagyobb kulonbseget szerezned, mint amennyit o a 7. korben ut. Igaz?

Namarmost ha te egy csata alatt ki tudod termelni ezt a kulonbseget, akkor 4 vegigjatszott csata alatt 4-szer ennyit fogsz tudni kitermelni.

Ha nem tudod, akkor normal bajnokin is kikapnal az ov miatt.

Tehat nincs olyan szituacio, amikor normal bajnokin nem kapnal ki, de a piros bajnokin az OV MIATT kapsz ki. Termeszetesen, az eltero egeszseg ertekek miatt nyerhet mas (akar pro, akar kontra), de az ov kisebb elony nyujt ezen a bajnokin, mint normal bajnokin.

Felreertes ne essek, ez egy oriasi nagy elony, de kitiltasat nem tartanam korrektnek ennek ellenere sem egyik bajnoki formarol sem. Azok az aukcios tapok ugyanis, amelyek a LE bevetelt novelik, (Aranytaller, Huseg zaloga, Zion Gyuru, Reflexek konyve, Tudas konyve) ugyanugy kifejtik hatasukat kozvetve azaltal, hogy a termelt bonusz LE beepul a karakterbe.

Nem dolgozom statisztikai hivatalban, de gyerekkoromban volt egy korszakom, amikor ugy veltem felnott koromra statisztikus leszek. Nem lettem. Ugyanakkor tudom miert irod, mert szted statisztikaval barmit es annak ellenkezojet is ki lehet mutatni, am esetunkben egyszeruen arrol van szo, hogy a kulonbseg szamitasa logikailag hibas, mig az aranyok szamitasa logikailag helyes megkozelitest jelent.

A szivossag ovenek szerepet felnagyitani pont olyan, mintha azt mondanad, hogy mostantol csak varazslok nyerhetnek, mert a varazslatukbol adodo extra sebzest egy fent leirt csataban 4-szer kapjak meg, vagy mintha azt mondanad, hogy csak a kozelharci nagy ereju karakterek nyerhetnek, hiszen erobonuszukat allataikon keresztul attetelesen 47-szer kapjak meg a fenti csataban.

Kieg.: a nevem Koc, nem Morzkod. Attol mert ezt a karit ilyen loginnel regeltem nem kene igy hivni sztem.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.10.21. 16:50:10-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.21
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
387. hozzászólás - 2011.10.21. 17:31:10 (Válasz McMad #385 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2011.10.21. 15:24:06
(Morzkod, Te nem valami statisztikai hivatalban dolgozol véletlenül? ).



Idézet: McMad - 2011.10.21. 15:58:34
Nem ott dolgozom.



xDD
NoFear - V1
Pontszám: 7.39
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
388. hozzászólás - 2011.10.21. 19:47:48
Lebuktam?
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.10.21. 19:47:57-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
389. hozzászólás - 2011.10.22. 12:13:11
.
A hozzászólást Ricskosz módosította 2011.11.05. 17:12:18-kor
Pontszám: 5.19
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
390. hozzászólás - 2011.10.26. 00:24:54
A szövetségek toplistában a Bajnok számba belefog számítani az Utolsó Vérig bajnokai is, vagy új oszlop lesz?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.36
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
391. hozzászólás - 2011.11.05. 14:27:53
Mikor lesz az első uv viadal? Nov 18? Ez is mindig péntekenként lesz megrendezve? A nevezés pedig 1 héttel korábban szokásosan?
NoFear - V1
Pontszám: 8.68
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
392. hozzászólás - 2011.11.08. 10:43:39
Nagy a csend!
Talán el is felejtették a JV részéről az egészet...
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.47
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
393. hozzászólás - 2011.11.08. 21:54:32 (Válasz Morzkod #386 hozzászólására.)
Kócos: Hát engem speciel nem győztél meg, de majd az új bajnoki igazolja az öveseknek, hogy mekkora előny (vagy sem) az a +1 harci kör.
Már ha lesz új bajnoki. Jövő hétre igérték, de csend és hullaszag. Valami illetékes nyilatkozhatna.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.63
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
394. hozzászólás - 2011.11.09. 07:25:39 (Válasz Aurri #393 hozzászólására.)
Minden tiszteletem ellenere hadd szoljak be egy kicsit: a matematika nem velemeny. 1+1 akkor is ketto, ha teged nem gyoztelek meg rola.
Amugy az igazolas amit varsz, nem tudom hogyan szuletne meg, hiszen nem azt allitom, hogy nem elony, vagy hogy kis elony, hanem azt, hogy pont ugyanakkora elony sima bajnokin is. Ha te ezt oriasinak erzed, akkor ott is oriasi. Ha mutatsz majd csatat, ahol szamszakilag levezeted, hogy sima bajnokin nem nyerhetett volna a tulaj, de ilyenen megis nyert es csak az ov miatt, talan az lehetne cafolat.

Mas: tobben kertuk, hogy barmilyen nem tap jellegu megkulonboztetese legyen annak, ha valaki magasabb kategoriaban nyer, mint azt szintje indokolna. Ebben a kerdesben szivesen hallanek valami allasfoglalast a jatekvezetestol.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.96
népszerűDojca MojcaNő
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
395. hozzászólás - 2011.11.09. 21:02:23 (Válasz NoFear #387 hozzászólására.)
Az öv termeli a legtöbb LE-t! (Bocsi ezt Morzkodnak írtam )
A hozzászólást Dojca Mojca módosította 2011.11.09. 21:04:08-kor
Salto Mortale-IWKM-Akarok-Tudok-Leszek "Piros a vér és zöld a remény,fehér hóban száz szökevény."
Pontszám: 6.19
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
396. hozzászólás - 2011.11.10. 11:45:12
Az új bajnoki fejlesztése jól halad, hamarosan elkészül (egyelőre kicsit rövidített nevezési intervallummal). Előreláthatólag jövőhét hétfőn indul a nevezés, a viadal pedig pénteken lesz.

Ezt követően kicsit megváltozik a viadalok rendszere, a sima bajnoki minden hónap 2-án v. 3-án hajnaltájban lesz, az utolsó végir viadal pedig minden hónap 15-én v 16-án (szintén hajnalban). Nevezni ugyanúgy a viadalok előtti egy hétben lehet.
Pontszám: 9.36
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
397. hozzászólás - 2011.11.10. 11:58:07 (Válasz Baraty #396 hozzászólására.)
Ennyivel erőforrás igényesebb lesz, hogy csak hajnalra meritek rakni a csatagenerálásokat?
Pontszám: 7.53
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
398. hozzászólás - 2011.11.10. 12:24:23 (Válasz Baraty #396 hozzászólására.)
Az nem derült ki, hogy végül mi lett ezzel: ha valaki felsőbb kategóriában indul, az ugye nem számít bele az adott kategóriában a 3 indulási lehetőségbe?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.33
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
399. hozzászólás - 2011.11.10. 17:35:21 (Válasz Prisma #398 hozzászólására.)
Remélem, hogy nem, mert az tényleg igazi nagy kib**ás lenne. Mindenesetre kíváncsian várom a megerősítést egy JV-től, pl Baraty?
NoFear - V1
Pontszám: 7.38
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
400. hozzászólás - 2011.11.10. 18:09:00
Ha indul, nem hiszem, ha nyer, akkor esélyes, hogy igen, viszont mindenképp kellene ilyenkor a megkülönböztető plecsni.
Pontszám: 7.47
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!