Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal utolso vérig...
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
81. hozzászólás - 2011.09.27. 23:09:11
Sziasztok!


ötletelnék én is kicsit ezzel az új bajnokival kapcsolatban.

ugye egy bajnokinak az lenne a célja, hogy díjazzuk a jókat/legjobbakat. ezért azt részét nem nagyon támogatnám miszerint a jók kapjanak egy csomó levonást, hogy a közepesebbek nyerni tudjanak (értem itt most a fokozatokat globálisan egy karakterre).

viszont jó és jó között lehetne különbséget tenni aszerint, hogy miben jó valaki.

az lenne tehát az ötletcsírám, hogy mindkét fajta bajnokit vegyük ketté:

-legyen egy TÖ alapú bajnoki
-és legyen egy SZÖ alapú bajnoki

mindenki eldönthetné, hogy melyikben indul (mindkettőben nem lehetne). a lényege az lenne, hogy a progi elvileg számol egy szint-átlagot TÖ és SZÖ szerint. az indulók pedig amennyivel (mondjuk %-ban kifejezve) jobbak ennél az átlagnál (amelyik verzióban ugye indulnak), annyi pluszt kapnának a bajnoki csatáiban a TÖ-re. ezzel egyrészt finomítani lehetne a randomot, másrészt azoknak is lenne esélyük, akik SZÖ-ben erősebbek. harmadrészt pedig a párhuzamosan futó bajnokik miatt az erősebb POK-okat kis szerencsével el is lehetne kerülni. nyilván a már megszerzett bajnoki medálok gyengítenék az indulókat, hogy ne mindig ugyanaz nyerjen.

szóval ez a nagyon-nagyon nyers ötletem, amit ha érdemes tovább is fejlesztenék szívesen képletekkel, pontosabb adatokkal kiegészítve.

várom a nem túl negatív kritikákat!
Pontszám: 5.40
kedvelt tagPocsolyaFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
82. hozzászólás - 2011.09.28. 02:47:49
Szerintem király ötlet a csapat bajnoki. Nyilván ki kéne gondolni és dolgozni egy megvalósítható formát, de szerintem akkor lenne igazán jó, ha az egy csapatban lévő karakterek mindegyikének ugyanannyi része lenne a győzelemben vagy a vereségben, így nem panaszkodhatna senki, hogy gyengék voltak a társai akiket mellé osztott a random, stb. Pl lehetne tudni előre, hogy kik lesznek a csapattársak és a tapasztaltabb végzeturak segíthetnék a kevésbé tapasztaltakat, hogy ezt fejleszd vagy azt fejleszd és akkor nyerhetünk, stb.

Ez segítené a közösségformálást ami a játék élményén is emelne. Persze nem tudom, hogy ez mennyire megvalósítható elgondolás, de szerintem jót tenne a játéknak.
Pontszám: 7.68
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
83. hozzászólás - 2011.09.28. 12:01:05 (Válasz Dozer #79 hozzászólására.)
Szövetségek között nehéz lenne, mert valahol a nagyok vannak többségben valahol meg a kicsik. De ha tovább gondoljuk a csapat bajnokit. Akkor szerintem a horda felé kellene elmenni. Vagyis 5. szintenként lehetne horda bajnokit tartani.

Pocsolya amit te is leírtál az is jó, ha a csapat bajnokinál tudjuk, hogy ki lesz a csapatunkban segíthetünk egymásnak. De ez rosszul is elsülhet. Lehet, hogy valaki azért lép majd szintet mert tudja, hogy a csapattársaival nem győzhet.

De ez már a részletek. Először tudnunk kellene az alaphoz mit szólnak?
A hozzászólást Fubujoci módosította 2011.09.28. 12:02:27-kor
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 8.43
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
84. hozzászólás - 2011.09.28. 12:30:29 (Válasz Fubujoci #83 hozzászólására.)
Idézet: Fubujoci - 2011.09.28. 12:01:05
Először tudnunk kellene az alaphoz mit szólnak?

A leghatározottabban ellenzem. Teljesen jó az eredeti terv a kiegészítésekkel, nem kell csapatbajnoki.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.18
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
85. hozzászólás - 2011.09.28. 13:04:22
Megvannak a szokásos ellenzők meg támogatók, az a kérdés csak kikre hallgat jobban Miki.
Személy szerint leszarom mit írogatnak ide egyesek, mivel ugyse lesz figyelembe véve, így nem is érdekes. Volt már sok jó ötlet, de úgyis csak azon kevesek véleménye van meghallgatva aki közel ül a tűzhöz. Bennem csakis egy kérdés van a fejlesztéssel kapcsolatban, mégpedig hogy MIKORTÓL LEHET NEVEZNI?
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.76
népszerűRed DemonNő
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
86. hozzászólás - 2011.09.28. 13:13:43 (Válasz Prisma #84 hozzászólására.)
Szerintem meg sokkal jobb lenne. Vegyük az én esetemet V2-ön. 26-28. szint kategóriában indulok. 28. szinten vagyok, már nyertem ebben a kategóriában. Így összesen van 6 bajnokim. Tulaj. összegem: 848, a legközelebbinek 420 körül max. Tehát valószínű, hogy én nyerek megint aminek örülök. De a másik bajnokiban se lenne senkinek esélye ellenem. Csak akkor ha az összes tulajdonságból elvesztek 400-at, de akkor is lehet mivel a fegyvereim sokkal nagyobbak. Ha megcsinálják úgy, hogy nem én nyerek, akkor tényleg para olimpia lesz és nem én nyerek. Ha meg én nyerek akkor még jobban fognak utálni, mint eddig. Szerintem sokkal jobb, amit Fubujoci írt szívesen játszok csapatban.

u.i.: nem dicsekvésből írtam le, hanem azért, hogy megindokoljam, hogy miért lenne jobb csapatban
Pontszám: 7.19
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
87. hozzászólás - 2011.09.28. 13:24:08
Simán lehet csapatbajnoki is és aki akar indul rajta, aki nem akar, nem indul. Az ellenzők nem veszítenek semmit, a támogatók pedig kapnak valamit. Az más dolog, hogy a korábbiaknál valamivel - jóval - konkrétabb leírás kellene, mert a "így jó volna..." megoldás nem nagyon működik szerintem Miklóséknál, kész tervet kell nekik mutatni, ami könnyen programozható is, azaz lehet előtte Baratyt is zargatni vele.
Pontszám: 7.44
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
88. hozzászólás - 2011.09.28. 13:37:06 (Válasz Craslorg #87 hozzászólására.)
Cras ne rugaszkodjunk el nagyon.

Ez lebegjen a szemetek előtt:
"A cél valami egyszerűen kódolható sikerélményt adó dolog."
Pontszám: 5.86
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
89. hozzászólás - 2011.09.28. 13:50:41 (Válasz Craslorg #87 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.09.28. 13:24:08
Simán lehet csapatbajnoki is és aki akar indul rajta, aki nem akar, nem indul. Az ellenzők nem veszítenek semmit, a támogatók pedig kapnak valamit.

Ez csak akkor van így, ha a csapatbajnoki a vörös bajnokitól függetlenül egy harmadik lehetőség lenne, és az után valósulna meg. Így természetesen senkinek nem lehet kifogása ellene. A vörös bajnoki helyett viszont nem elfogadható.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.97
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
90. hozzászólás - 2011.09.28. 14:00:07 (Válasz Birka #88 hozzászólására.)
Nem feltétlenül mostadjuramisten megvalósítani gondoltam a csapatok közötti viadalt, a jövőben, ki kell dolgozni nyilván.

Idézet: Prisma - 2011.09.28. 13:50:41
Ez csak akkor van így, ha a csapatbajnoki a vörös bajnokitól függetlenül egy harmadik lehetőség lenne, és az után valósulna meg. Így természetesen senkinek nem lehet kifogása ellene. A vörös bajnoki helyett viszont nem elfogadható.


Természetesen én is alternatívának, nem helyettesítésnek gondoltam.
Pontszám: 7.44
népszerűCheldon ChaosFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
91. hozzászólás - 2011.09.28. 18:24:43
A Csapatbajnokit nagyon jó ötletnek tartom,bár biztos nem lenne egyszerű berakni a játékba.
Pontszám: 7.28
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
92. hozzászólás - 2011.09.28. 18:28:22
Csapatbajnokit nekünk!
Pontszám: 6.14
népszerűCheldon ChaosFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
93. hozzászólás - 2011.09.28. 18:33:55 (Válasz Fericske #80 hozzászólására.)
Idézet: Fericske - 2011.09.27. 21:20:10
Nekem teccik az ötlet. Gladiátoros szitu
Egyéniben sincs mindig ellenfél. Ki lehet gondolni itt is valamit erre. Talán lehetne gondolkodni olyasmiben is, hogy a szövetség kiválasztja bajnokait, akiket benevez a diadalra. Lehetne nevezési díj, meg szövetséget érintő nyeremény is, nem csak egyéni. Ez is csak egy variáció. Ez az egész meg egy játék. Nem értem az állandó sopánkodást.
Elnézést a nem pontosan topikhoz illő hozzászólásért. Ez a vérgőzös bajnoki is tetszik, még ha sosem nyerek rajta, akkor is.


A LÉT pedig ami a nevezési díjakból összejött a győztes csapat vinné el.(Vagy egy részét)
Jó lenne.
Pontszám: 8.15
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
94. hozzászólás - 2011.09.28. 18:45:51
Csapatbajnoki pár hét múlva indul: végzeturak vs. xenók
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.39
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
95. hozzászólás - 2011.09.28. 19:17:45
én jó ötletnek tartom egy másik fajta bajnokit. Az is tetszik, hogy a kék és piros medálok ne adódjanak össze, a nagyobb érvényesüljön.
Az hogy utolsó vérig menjen, akár jó és rossz is lehet, de mindenképp szeretném, ha ez egy kicsit igazságosabb bajnoki lenne, és egy összesorsolt pár ne 1-et, hanem mondjuk 3-at harcoljon. A 3 csata végén az nyer, aki többször nyert, de akár olyat is el tudnék képzelni, hogy összeadjuk a 3 kör alatt a sebzéseket, vagy ha úgy tetszik az ÉP vesztést, és ahol a nagyobb az ÉP vesztés, az az ember vesztett...ezzel az utóbbi megoldással talán még szorosabbá tehető a bajnoki.
Ezt tartom mindenképp fontosnak, hogy egy ellenfél ellen ne csak 1 csata menjen le, hanem több, aztán hogy ezen belül hogy legyen a győztes meghatározása, az már részletkérdés.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.28
kedvelt tagRONNIEFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
96. hozzászólás - 2011.09.28. 20:45:30
Az egész véres bajnoki jó úgy,ahogy van,nem kell nagyon piszkálgatni.
A teamnek már csak el kell kezdenie programozni,és úgy kb. 100 végzetúr társammal élvezhetem,ahogy begyepálok mindenkit a batár ÉP-mmel a a saját szintkörnyékemen megrendezett bajnokin.
Szerintem amin egy kicsit változtatni kéne,az a szívósság szerepe.30. szint alatt túl sok múlna rajta a bajnokikon.
60 szívósság vs. 10 szívósság,3 harcból 6 +kör a szakis javára.Az több,mint egy harcnyi kör.
Pontszám: 7.55
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
97. hozzászólás - 2011.09.28. 21:13:50 (Válasz RONNIE #96 hozzászólására.)
a szívósság fejlesztése senkinek sem tiltott.
Pontszám: 6.39
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
98. hozzászólás - 2011.09.28. 21:53:14
hali!
én még nem vagyok itt olyan régóta, így nem volt még túl sok bajnokim sem, hogy tán értsek is hozzá, tényleg belelássak. de amit eddig láttam, az tényleg arról szólt, hogy az eddig erősek, főként pókok nyernek bajnokit is. hurrá, legyen hát így, végülis tényleg ők a legerősebbek, jutalmazzuk még őket befektetett erőfeszítéseikért . tudom, tudom, csak az irígység beszél belőlem

sebaj. a lényeg, amit most a témához érdemben hozzászólnék:
- a hordabajnoki szerintem is jó ötlet, érdekesebb, és következetesebb, mint a csapatbajnoki.
- bajnokiból szerintem sem kéne kizárni senkit, aki akar, induljon, bár a kétszer egy hónapban bajnokit én is túl sűrűnek tartom, elvégre nem cél, hogy sok medál osztódjon szét.
- bárhogy is legyen, szerintem is úgy lenne jó, ha vagy kéthavonta lennének (havi váltásban), vagy havonta lenne egy, és mindenki szabadon kiválaszthatná, hogy adott hónapban melyiken indul. ezzel visszafognánk az érempotyogtatást is, és ez lenne aztán az igazi random, hisz nem tudhatjuk, melyik pók melyiken indul, kinek mennyire van esélye, és főleg, hogy mikor.
- aki már erős, sokkal könnyebben bepótolhatja az életpontokat, nem mintha szüksége lenne rá a gyengékkel szemben, így egyértelmű, hogy a véres változatot is ők nyernék.
- és aki már erős, annak általában a szakijai is magasak, tisztelet a kivételnek, így ha szaki alapján lennének a bajnokik, azt is ők nyernék.

valahányszor bajnoki medált látok, mindíg a zafír hordára asszociálok. szerintem nagyon hasonlít a két logó, legalábbis engem sokszor összezavar, hogy a hordajelvénnyel egy sorban látom, azonos méretűek és hasonló színárnyalatúak. de ezt sem az én tisztem eldönteni, csak egy megjegyzés. remélem, az újfajta logó nem fog a rubinok jelére hajazni.
üdv!
A hozzászólást Lavender módosította 2011.09.28. 21:54:43-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.38
kedvencBartosgabiFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
99. hozzászólás - 2011.09.28. 22:21:01
Bárhogy alakítják is a szabályokat a gyengék és a közepesek sohasem fognak nyerni.Csapatban sem.
Egy versenynek nem is ez a lényege,hanem hogy ki a legjobb!
Viszont a bajnokik végeredményének kiírását jó ötletnek tartom.

------------------------------
Yar Afzal
V5-Rats
V5-Yar Afzal
V1-Yar Afzal
Pontszám: 10
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
100. hozzászólás - 2011.09.28. 22:48:23
Ne legyenek illúziók, ez az újfajta bajnoki még inkább az erős kariknak kedvez, hiszen a random szerepét is elég jó eséllyel redukálja. Szerintem sem kell persze cél legyen hogy a közepes karakterek is kapjanak esélyt. A bajnoki szóljon a legjobbakról. És nem eredmény úgy megnyerni valamit, hogy a legnagyobb esélyeseket kizárják. Így plusz terhet kapnak így is a medálok miatt. Pont ma beszéltük a szöviben, azért a középmezőnyben egy tizensokszoros bajnoknak a -50 körüli statbüntetés már elég csúnyán redukálja az esélyeket. Ha változtatni akartok ezen, én inkább szintarányos büntit adnék a medálokra ha oylan kategóriában nevez ahol már nyert (pl. 50. szint alatt elég lenne -2/medál, 100. szint felett a -3/medál meg már lehet túl kevés is).
Az biztos hogy akár külön medál, akár sem, 2 hetente bajnokit rendezni szerintem túlzás.
AMúgy a fix LE helyett ez a bajnoki adhatna valami mást. Pl. KP-t. LGY-t, dukátot, gradulátumot/eszenciát helyezéstől függően(!). Azaz pl aki túljut egy körön nő a díjazása. Még egyen megint nő, stb. Nagyobb létszámú kategóriáknál a díjazás tovább nőne, ivel több kör van. Végre máris nem csak a bajnokról szólna az egész, mésnak is megérné tisztesen helyt állni. Mésrészt lenne némi különbség a 10 fős minikategóriák és a 256 fős mamutcsoportok presztizse között.

De a játékélmény növelését még mindig legegyszerűbben és legnagyobb fokban azzal lehet növelni ha megosztjátok a játékosokkal a végeredményt / menetrendet. Tételesen, fa-lista szerűen levezetve, a'la TF-olimpia. Ha kell leírom 103.-szor is, hahó Baraty, ezt megigérted nekünk régebben! :-)

CSapatbajnoki: az ehhez hasonló ötleteket el kell menteni a szövetségi háborúk megreformálásának terveihez. Már ha lesz olyan valaha.
A hozzászólást Aurri módosította 2011.09.28. 22:50:19-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.05
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője