Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal utolso vérig...
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
341. hozzászólás - 2011.10.20. 17:04:46 (Válasz Lora #340 hozzászólására.)
Köszönjük.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.73
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
342. hozzászólás - 2011.10.20. 17:06:27
"A medálokat nem lehet eladni. Maximáljuk ki hányszor nyerhet egy kategóriában az adott típusú viadalon."


Na bravo' ! Csuda jó lesz ezentúl a bajnoki. A legerősebb karaktereket kizárják x nyerés után. Éljenek a noobok.

De miért nevezzük még mindig bajnokinak? Jobban passzolna hozzá az "érmeosztogató viadal" megnevezés vagy valami hasonló.
NoFear - V1
Pontszám: 7.12
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
343. hozzászólás - 2011.10.20. 17:10:51 (Válasz Lora #340 hozzászólására.)
Nekem tetszik az elképzelés.

Sikerült elég jól kiválasztani az ötletekből a pozitív dolgokat.

10 pont
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.40
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
344. hozzászólás - 2011.10.20. 17:19:21 (Válasz Lora #340 hozzászólására.)
"A Bajnoki medálok negatív módosító hatásaival kapcsolatban:

Mind a két típusú viadalon a hagyományoson és az utolsó vérig viadalon is azonos szabályok lesznek. Egy kivétellel.
A medálok a fenti bónusz alapján számítanak negatív módosítóként a viadalon.

A meglévő szabályok maradnak:
- A bajnoki viadalon -1-et adnak a bajnoki medálok a tulajdonságokra.
- Ha olyan kategóriában indul a karakter ahol korábban már nyert, akkor medál * -3-mat kap a tulajdonságaira."

A -3 adott viadal típusra érvényes csak?
Vagyis adott kategóriában nyertem már a normál bajnokin,de az utolsó vérigen még nem, akkor az utolsó véren még csak -1-et kapok minden medálra? Illetve ha az utolsó vérben nyertem már az adott kategóriában, de normál bajnokin még nem, akkor ott szintén csak -1-et minden medál után?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.99
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
345. hozzászólás - 2011.10.20. 17:34:31
Tovabbra sem ertem miert lenne a kivegzes szakertelemnek nagy szerepe az uj viadalokon.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
346. hozzászólás - 2011.10.20. 17:36:53 (Válasz NoFear #342 hozzászólására.)
Idézet: NoFear - 2011.10.20. 17:06:27
"A medálokat nem lehet eladni. Maximáljuk ki hányszor nyerhet egy kategóriában az adott típusú viadalon."


Na bravo' ! Csuda jó lesz ezentúl a bajnoki. A legerősebb karaktereket kizárják x nyerés után. Éljenek a noobok.

De miért nevezzük még mindig bajnokinak? Jobban passzolna hozzá az "érmeosztogató viadal" megnevezés vagy valami hasonló.


Olvass tovabb. Van ott egy tagmondat ami meg ide vonatkozik.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
347. hozzászólás - 2011.10.20. 17:38:52 (Válasz Bumburnyak #344 hozzászólására.)
Idézet: Bumburnyak - 2011.10.20. 17:19:21
- Ha olyan kategóriában indul a karakter ahol korábban már nyert, akkor medál * -3-mat kap a tulajdonságaira."

A -3 adott viadal típusra érvényes csak?
Vagyis adott kategóriában nyertem már a normál bajnokin,de az utolsó vérigen még nem, akkor az utolsó véren még csak -1-et kapok minden medálra? Illetve ha az utolsó vérben nyertem már az adott kategóriában, de normál bajnokin még nem, akkor ott szintén csak -1-et minden medál után?


A leirtak alapjan a piros es kek medalos bajnoki kulon kategorianak minosul szintkorlattol fuggetlenul.

Kicsit sajnalom, hogy az eltolt kategoria hatarok nem valosultak meg, gondolom technikailag nehez lett volna megoldani.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
348. hozzászólás - 2011.10.20. 17:40:29
Melyikre gondolsz? Hogy feljebb indulni? 0 megkülönböztetés ha ott nyersz, viszont legalább a "bikábbak" között kell nyerni, aztán ott is esetleg jön a limit, akkor már 2 kategóriát kell ugrani? (már ha lehet olyat)

Azért ha már feljebb nyeri valaki a kategóriát lehetne valami megkülönböztetés... a lila medál pl nekem is tetszett volna...
A hozzászólást NoFear módosította 2011.10.20. 17:43:17-kor
NoFear - V1
Pontszám: 6.60
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
349. hozzászólás - 2011.10.20. 17:41:33 (Válasz Lora #340 hozzászólására.)
Idézet: Lora - 2011.10.20. 16:13:12
2. 1 kategóriával feljebb indul. (Ekkor a meglévő szabályok szerinti módosítót kapja a medálok után)


Javaslom, hogy ha valaki feljebb indul, mint kene neki, az kapjon nem tap jellegu jutalmat. Akar egy tapot nem ado medalt, akar csak annyit, hogy neve kulon kiemelve jelenik meg a gyoztesek kozott, peldaul nem a szokasos sarga csillaggal, hanem vorossel.

A kategoriaugrokat a fa strukturaju tabellan is kiemelnem.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.46
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
350. hozzászólás - 2011.10.20. 17:42:34 (Válasz NoFear #348 hozzászólására.)
Idézet: NoFear - 2011.10.20. 17:40:29
Melyikre gondolsz? Hogy feljebb indulni? 0 megkülönböztetés ha ott nyersz, viszont legalább a "bikábbak" között nyerni, aztán ott is esetleg jön a limit, akkor már 2 kategóriát kell ugrani? (már ha lehet olyat)


Alapavetoen arra, hogy nincs olyan, hogy egy bajnokin nem indulhatsz. Ez szerintem fontos korulmeny.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
351. hozzászólás - 2011.10.20. 17:45:52
Valóban, nem a bajnokiból zárnak ki, csak lehetetlenné teszik, hogy nyerj abban a kategóriában ahova elvileg tartozol. Ez kb a kizárással egyenértékű egy idő után. Sőt magasabb szinteken szerintem már szinte lehetetlen is 1 kategóriával feljebb nyerni, mivel az már lehet akár 15-20 szint különbség is.
NoFear - V1
Pontszám: 6.60
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
352. hozzászólás - 2011.10.20. 17:49:31 (Válasz Morzkod #349 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.10.20. 17:41:33
Javaslom, hogy ha valaki feljebb indul, mint kene neki, az kapjon nem tap jellegu jutalmat.
Igen, ez nagyon jó lenne.
Esetleg az is megfelelő lenne, ha a már emlegetett lila medált lehetne kapni, ami csak a színében térne el a vörös, és kék medáloktól, de ugyanazt tudná. Így meglenne a presztízse, még ha nem is tudna többet, mint a normál medálok.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.99
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
353. hozzászólás - 2011.10.20. 18:03:19 (Válasz NoFear #351 hozzászólására.)
Idézet: NoFear - 2011.10.20. 17:45:52
Ez kb a kizárással egyenértékű egy idő után.

Ez sajnos effektíve tényleg kizárás.

Ha viszont ezentúl tényleg csak háromszor lehet nyerni egy kategóriában, akkor legalább a mostani korlátozásokon kellene enyhíteni, és visszatérni a -1*medál negatív bónuszra.

Eleve már most is gáz, hogy elég magas számú bajnoki győzelem után már 2-300-as TÖ mínusszokkal kell nevezni rögtön a második nevezésnél. Holott már középmagas szinteken is lehetetlen annyi szintet lépni, hogy egy kategóriában csak egyszer induljon valaki. Valójában már az sem reális, hogy csak kétszer nevezzen valaki ugyanott.

Ezen felül a vörös bajnoki medál a jelen tervezet szerint is szinte kizárólag mínuszt ad, mert a negatív hatás összeadódik, a pozitív pedig csak nagyon kis mértékben (a gyakorlatban valószínűleg a nullához fog közelíteni).

Ez tehát így még mindig nagyon igazságtalan, holott ez volt az egyik fő kifogás az előző tervezettel szemben.

Ha viszont a negatív módosítók vissza lennének véve -1-re, akkor a most bevezetendő rengeteg nerf ellenére sem változna át teljesen paralimpiává a bajnoki.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.50
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
354. hozzászólás - 2011.10.20. 18:10:56 (Válasz Lora #340 hozzászólására.)
Idézet: Lora - 2011.10.20. 16:13:12
2. 1 kategóriával feljebb indul. (Ekkor a meglévő szabályok szerinti módosítót kapja a medálok után)

Ez így nem jó. Ha ugyanazok a szabályok, akkor abszolút semmi értelme feljebb indulni, mert előbb-utóbb úgyis feljebb kerül az ember, és felesleges már előre elcsattintani a módosítók nélküli indulást, még mielőtt az ember belenőne. A feljebb indulásnak akkor van bármennyi értelme, ha az nem sújtja a későbbi indulásokat, amikor már a saját kategóriává válik.

Az eredeti javaslat szerint a feljebb indulásért lila medált kellene adni, és csak annak a negatív módosítói élnének feljebb indulásnál (ha már indult ugyanott a karakter). Ez rögtön meg is oldaná a feljebb indulás negatív módosítóinak kérdését, illetve biztosítaná azt is, hogy megérje elindulni. A jelen tervezet szerint ugyanis sajnos tökéletesen értelmetlen feljebb indulni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.50
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
355. hozzászólás - 2011.10.20. 18:31:22
Egy dolog egy kissé elsikkadt, és a topic elment az eredeti ötlettől száz irányba...

Az elején felvetettem, hogy aki kezd az mindenképpen 1 környi előnyben van. Ez a varázslatkörökön csúcsosodik ki a leginkább.

Ennek kompenzálására én két lehetséges megoldást látok.

1.) Két csata van. Az egyikben az első játékos kezd, a másikban a második. A két csata végeredményéből számolható, hogy ki a győztes.

2.) A karakterek úgymond 'egyszerre ütnek'. Ez úgy valósítható meg, hogy mindegyik játékosnak lemegy az adott köre. Akkor is, ha a támadó fél esetleg kivégezte volna a védekezőt. Ha a védekező fél is kivégezné ebben az esetben az ellenfelét, akkor az nyer, aki több ÉP-ben van (bár még ez is finomítható, ha nézzük a kivégzés szakértelmet is).

Kérek Mindenkit, hogy ezt is vitassuk meg, mert bárkinek elmehet a győzelme egy egyszerű sorsoláson, hogy ki kezd.
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.69
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
356. hozzászólás - 2011.10.20. 18:36:35 (Válasz Prisma #353 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.10.20. 18:03:19
Idézet: NoFear - 2011.10.20. 17:45:52
Ez kb a kizárással egyenértékű egy idő után.



Ezen felül a vörös bajnoki medál a jelen tervezet szerint is szinte kizárólag mínuszt ad, mert a negatív hatás összeadódik, a pozitív pedig csak nagyon kis mértékben (a gyakorlatban valószínűleg a nullához fog közelíteni).

Ez tehát így még mindig nagyon igazságtalan, holott ez volt az egyik fő kifogás az előző tervezettel szemben.



Azért nem ártana rendesen elolvasni és értelmezni, amit leírnak, panaszkodás előtt:

"2 számítási mód van és az valósul meg amelyik magasabb bónuszt ad:
1. Összeadódnak a piros és kék medálok
1-10 medál: marad a meglévő +1 bónusz medálonként
11-20 medál között: minden 2. medál bónuszai számítanak
21-30 medál között: minden 3. medál bónuszai számítanak
stb.
2. Vagy a piros vagy a kék medálok száma számít (amelyikből több van) +1-et adnak.

pl: Ha egy karakernek van 22 kék és 3 piros medálja akkor
1. medálok összeadódnak és sávosan számítódnak: 10+5+2=17 bónusz
2. 22 kék medál (mert abból van a karakternek több) =22 bónusz
Ekkor a +22 bónuszt kapja meg a karakter.

A Bajnoki medálok negatív módosító hatásaival kapcsolatban:

Mind a két típusú viadalon a hagyományoson és az utolsó vérig viadalon is azonos szabályok lesznek. Egy kivétellel.
A medálok a fenti bónusz alapján számítanak negatív módosítóként a viadalon."

Vagyis az összese medálod után ahányszoros bónusz jár viadalon kívül ( fenti számítás szerint +22), a viadalon annyi negatív bónusz fog érni -22 (vagy -66). Hol van itt, hogy csak a negatív hatás adódik össze?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 8.00
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
357. hozzászólás - 2011.10.20. 19:24:09 (Válasz Bumburnyak #356 hozzászólására.)
Idézet: Bumburnyak - 2011.10.20. 18:36:35
Azért nem ártana rendesen elolvasni és értelmezni, amit leírnak, panaszkodás előtt:
...
A medálok a fenti bónusz alapján számítanak negatív módosítóként a viadalon.

No igen, valóban nem ártott volna rendesen elolvasni, elnézést.

A többi azért áll.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.49
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
358. hozzászólás - 2011.10.20. 19:52:54 (Válasz Lora #340 hozzászólására.)
Idézet: Lora - 2011.10.20. 16:13:12
Tehát szintek szerint
9-19 (kategóriánként): MAX 1
20-34: (kategóriánként): MAX 2
35-46: (kategóriánként): MAX 2
47-61: (kategóriánként): MAX 3
62-79: (kategóriánként): MAX 3
80-100: (kategóriánként): MAX 3
101-124 : (kategóriánként): MAX 4

És 8-ik szinten, illetve 124-ik szin felett mi van? Megszűnik a szabály, és végtelenszer lehet kategóriát nyerni, esetleg bajnoki sem lesz?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.31
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
359. hozzászólás - 2011.10.20. 19:57:09
Sajnos attól tartok már hiába agyalunk, ez nekem elég véglegesnek tűnik.

Azért a lila medálért még kicsit kampányolnék én is. Ha már lényegében nem adnak semmi bónuszt a medálok, és egy idő után letilt a rendszer a nevezéstől, legalább presztizsben legyen megkülönböztetve a felsőbb kategóriás indulás. Egyszóval: LILA MEDÁLT A NÉPNEK! (kiegészítve Kócos azon javaslatával, hogy a fa-struktúrás megjelenítésénél is legyenek feltüntetve pl egy csillaggal vagy más betűtípussal a kategóriaugrók (sőt én megkülönböztetném azt is ha valaki már nyert az adott kategóriában - kvázi címvédő. Ennyit megérdemel, ráadásul külön dicsőség kiütni egy ilyen mebert és ezt midnenki nyomon követhetné)

A "tabelláért" már önmagában megérte jártatni a pofánkat. De azért ezt a lila medált még igazán bepaszírozhatnátok a bajnoki pakkba, köszi

WillCHi: Nem értem mit kell ezen megbeszélni. OffsBoy elmondta neked, hogy van egy - meggyőződésem szerint bajnokin amúgy sem gyenge- stati, ez a szerencse, ami pontosan azt tudja -többek között- hogy akinek nagyobb az kezdi a harci köröket (beleértve a varikört). Ez nem kis előny a komcsi viadalon, nemis kérdés, éppen ezért törekedj rá hogy Te kezdjél, senki nem tiltja meg hogy fejlessz a szerencséden is.
A hozzászólást Aurri módosította 2011.10.20. 20:03:30-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.41
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
360. hozzászólás - 2011.10.20. 20:04:14 (Válasz Aurri #359 hozzászólására.)
Valóban tudok fejleszteni a szerencsémen bármikor, sőt megteszem ez nélkül is. Úgy gondolom, hogy most sem annyira gyenge, de ennek ellenére még mindig úgy gondolom, hogy túl nagy előny az, ha valakinek +1 köre van.
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.69
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője