Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal utolso vérig...
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
141. hozzászólás - 2011.10.12. 14:00:52
November közepére készül majd el az új fejlesztés remélhetőleg

Az utolsó vérig viadal szabályai:


Egy csata addig tart amíg el nem fogy valamelyik fél ép-je. Az a karakter győz, aki tovább marad talpon.
A csata lefolyása: varázslat majd 6 közelharci kör megint varázslat és megint 6 közelharci kör majd megint amíg van ép
A varázslatok negatív módosítói a következő varázslat körig tartanak, hatásuk nem adódik össze.
Kivégzés is számít és a szívósság öve is.
A csata kezdetét a szerencse döntené el, tehát az a karakter kezd, akinek magasabb a szerencséje.
Az Újabb ellenfélnél max épről indulnak a karakterek és az állatok is.


A győztes jutalma piros színű bajnoki medál.

Minden hónap közepén kerül majd megrendezésre ez a típusú viadal. (A régi viadal pedig hó elején)


A Bajnoki medálok negatív módosító hatásaival kapcsoltban:


Mind a két típusú viadalon a hagyományoson és az utolsó vérig viadalon is azonos szabályok lesznek.

A bajnoki medálok negatív módosító hatással lennének a viadalon. És a számuk összeadódna a sima bajnoki medálokkal.
A meglévő szabályok maradnak:
- A bajnoki viadalon -1-et adnak a bajnoki medálok a tulajdonságokra.
- Ha olyan kategóriában indulsz ahol korábban már nyertél, akkor medál * -3-mat kapsz a tulajdonságaidra.
Új szabályok:
- A bajnoki medálok ezentúl számlálódnak, hiába adod el az aukciós házban a negatív hatásuk megmarad.
- A bajnoki medálok bajnoki viadalon -1%-ot adnak a harci szakértelmekre (kritikus ütés, varászlat, kivégzés, negatív aura, tüskésbőr) - oka: a kivégzés szakértelmek jobban szerepet kapnak az új viadalon
- Ha valaki már 3x nyert egy kategóriában, és ha 4-szer is abban a kategóriában indul, akkor -3%* medál-t kap a tulajdonságaira és a szakértelmeire. (Ez azért kell hogy ne nyerjen egy ember ugyanabban a kategóriában szintlépés nélkül.)

Bajnoki viadal eredményhirdetése

A viadalok helyezései is megtekinthetőek lesznek valamilyen lista formájában.

A bajnoki viadalon kívül a medálok szerepe:

Bajnokin kívül nem a kék és piros medálok összege számítana, hanem amelyikből több van. Tehát ha van 7 kék és 3 piros medálom akkor nem +10 bónuszt kapok, hanem csak +7-et.

Dióhéjban ennyi
A hozzászólást Lora módosította 2011.10.12. 14:01:38-kor
Pontszám: 7.32
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
142. hozzászólás - 2011.10.12. 14:06:52 (Válasz Lora #141 hozzászólására.)
A bajnoki medálok bajnoki viadalon -1%-ot adnak a harci szakértelmekre (kritikus ütés, varászlat, kivégzés, negatív aura, tüskésbőr) - oka: a kivégzés szakértelmek jobban szerepet kapnak az új viadalon
a normál viadalon is?
Pontszám: 6.39
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
143. hozzászólás - 2011.10.12. 14:10:07 (Válasz Lora #141 hozzászólására.)
Nekem, mint akinek sosem volt és lenne esélyem, tetszik. Jöhet minél hamarabb.
Pontszám: 7.50
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
144. hozzászólás - 2011.10.12. 14:12:19 (Válasz Ricskosz #142 hozzászólására.)
Idézet: Lora - 2011.10.12. 14:00:52

Mind a két típusú viadalon a hagyományoson és az utolsó vérig viadalon is azonos szabályok lesznek.


Ebből az derül ki, hogy igen
Pontszám: 7.00
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
145. hozzászólás - 2011.10.12. 14:20:59
Itt is lenne kérdés.

Azta mennyi nerf

A kérdés,ha valaki nyer normál bajnokit egy kategóriában akkor ugyanabban a kategóriában hat e rá negatív hatás az utolsó vérigesen is,holott ott még nem is indult??

,ha igen miért? ,mert ezzel iszonyat hátrányba kerül egy jobb kari. Kb ki kell hagynia a normál bajnokit,hogy legyen esélye vérigesen. :s

Sztem erre az lenne a megoldás,ha nyert normál bajnokin egy kategóriában akkor az utolsó vérigesen az első nevezésre még hátrány nélkül nevezhet (csak a vériges medálok hatnak) utána kapja a nyakába a mínuszt. ,hogy ne kelljen kimaradni egy versenyből sem.
Pontszám: 7.35
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
146. hozzászólás - 2011.10.12. 14:24:47 (Válasz Legacy #144 hozzászólására.)
Idézet: Legacy - 2011.10.12. 14:12:19
Idézet: Lora - 2011.10.12. 14:00:52

Mind a két típusú viadalon a hagyományoson és az utolsó vérig viadalon is azonos szabályok lesznek.


Ebből az derül ki, hogy igen


ahh na ne már. meg a lónak a ..

Azért ez már elég níman. Beszéltek itt hátrányokról,de soha nem gondoltam volna,hogy ennyire eldobják. .. és ezt megint úgy,hogy meg lett nyitva a topic vélemény kérés címén aztán telibe nerf mindenre és csak úgy,hogy ez lesz nesztek. Még mindig meg tudok döbbenni.
Pontszám: 6.79
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
147. hozzászólás - 2011.10.12. 15:44:03 (Válasz Fecsu123 #146 hozzászólására.)
Fogd fel úgy, hogy "szelíden" noszogatnak azzal a háttérérzettel, hogy "mennyé mán a köv korosztályba, me' ciki vagy a tinik között", meg "öregróka, te mán bizonyítottál, oszt aggyá esélyt másnak es".

Egyébként az aki a maximumot akarja kihozni a Bajnoki övből (max mennyiségű öv - max övből adódó TULplusz) az csak az egyiken indul mindig (különben rohamosan rontja az esélyét az övre, ha mind a kettőn indul és nyer).
No én nem fogom magam kizárni egy ekkora buliból csak ezért, mert SOKKAL izgalmasabb meccsekre számítok mint a sima bajnokin. Mit nekem a tizenakárhány öv, ha az élménytől ütöm el magam a Bajnokik optimalizálása miatt. Csak nehogy sokat nyerjek, mert akkor hamar kiesnék és akkor hol marad a játék egyik (most már két) színe?
Pontszám: 7.90
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
148. hozzászólás - 2011.10.12. 15:52:11
normál bajnokin indulok november 5-én , 5.kategóriában.
UV - n indulok november 15-én. 6 kategóriában
normál bajnokin indulok december 5-én 6. kategóriában.

Ebben az esetben, ha december ötödikén normál bajnokin indulok, mivel már indultam a kategóriában UV-n, már jön is a -3 módosító? Tehát simán lehet, hogy normál bajnokin nem fogok tudni -3 medálmódosító nélkül indulni, mivel UV-n már indultam benne?

Ez így érdekes. Nekem az jött le, hogy nagyjából fenti forgatókönyv működik.

Az még plusz, hogy csak az egyik medáltípus bónuszai működnek bajnokin kívül.

No mindegy, majd meglássuk, végül is nevezni nem kerül semmibe, LE-t kapunk érte..
Pontszám: 7.51
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
149. hozzászólás - 2011.10.12. 16:11:40 (Válasz Maci #148 hozzászólására.)
valószínűleg az lesz a forgatókönyv hogy el kell dönteni ki melyik bajnokin fog indulni... egyszerre ugyanis a kettő nem megy...
V3-Alíz
Pontszám: 5.60
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
150. hozzászólás - 2011.10.12. 16:14:04
- Ha valaki már 3x nyert egy kategóriában, és ha 4-szer is abban a kategóriában indul, akkor -3%* medál-t kap a tulajdonságaira és a szakértelmeire. (Ez azért kell hogy ne nyerjen egy ember ugyanabban a kategóriában szintlépés nélkül.)


Itt a kategória és viadaltípusnak is meg kell egyeznie. Tehát akkor kapsz negatív módosítót a negyedikre ha pl 3 sima bajnokit nyertél ugyanabban a kategóriába.

Ebben az esetben, ha december ötödikén normál bajnokin indulok, mivel már indultam a kategóriában UV-n, már jön is a -3 módosító? Tehát simán lehet, hogy normál bajnokin nem fogok tudni -3 medálmódosító nélkül indulni, mivel UV-n már indultam benne?


Nem, itt is az számít hogy adott kategória és adott viadaltípus is megegyezzen. (De ha "jogosulttá válsz" a negatív módosítóra akkor minden medál számít)

Tehát 3 sima és 3 utolsó vérig bajnokit nyerhetsz a -3%-os büntetés nélkül.
De a 2.-nál a -3 tulajdonságpont már szerepel, az nem változik.
A hozzászólást Lora módosította 2011.10.12. 16:17:58-kor
Pontszám: 7.71
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
151. hozzászólás - 2011.10.12. 16:17:11 (Válasz Lora #150 hozzászólására.)
oké, köszi! Így azért más.

Tehát, ha nyerek egy UV-t 6. kategóriában, akkor a következő normál bajnokin 6. kategóriában még csak -1-em lesz a medálokra. Ha nyerek még egy UV-t a 6. kategóriában, akkor már -3, ha megint 6. kategóriában indulok normálon, akkor arra is -3, ha jól értem..

Bocs, ha értetlenkedek, de jó az elején tudni
A hozzászólást Maci módosította 2011.10.12. 16:19:10-kor
Pontszám: 7.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
152. hozzászólás - 2011.10.12. 16:23:31 (Válasz Lora #141 hozzászólására.)
Kettő kérdés:
- Azonos szerencsénél mi dönt? A véletlen ad fix 1 kör előnyt végig vagy valami mást néztek? Esetleg valamilyen másik tulajdonság, vagy szakértelem is képbe kerül?
- Az eredményhirdetés ugye mindkét kategóriában megvalósul, nem csak az új típusú, utolsó vérig verzióban? A valamilyen formára egyértelműen a táblázatos, ágas módszer a legjobb és - talán - legkönnyebben megvalósítható. Ekkor látható az is, ki kiket gyűrt le. (lásd: tenisztornák ágrajza)
Pontszám: 7.46
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
153. hozzászólás - 2011.10.12. 16:25:52
uv - 6. kategória
normal - 6. kategória - 1
normal - 6. kategória - 3 (ez maradt a régi, ez eddig is volt)
normal - 6. kategóra - 3 (ez maradt a régi, ez eddig is volt)
normal - 6. kategória (ha megnyerted az előző hármat) akkor már -3% ez a büntetés része a dolognak mert már 3-at nyertél ugyanabban a kategóriában és lusta voltál magasabb kategóriába lépni!
Pontszám: 9.07
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
154. hozzászólás - 2011.10.12. 16:30:23 (Válasz Craslorg #152 hozzászólására.)
Igen az eredményhirdetés megvalósul mindkét kategóriába. Ez elég logikus. A megjelenítése még nincs eldöntve, de Baraty biztos megtalálja legátláthatóbb megoldást.
Azonos szerencse esetén Random dönt.
Pontszám: 9.07
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
155. hozzászólás - 2011.10.12. 16:43:32
Jól értem, ha valakinek van már pár normál bajnoki érme, akkor nem éri meg indulnia az UV-n, hiszen csak gyűjti magának a mínusz módosítókat a viadalokhoz (ha nyer pár piros érmet is), anélkül hogy bármi pozitívumot is kapna belőle...

Mondjuk van 10 kék bajnoki medálom, és mondjuk nyerek 1 pirosat. akkor az egy piros semmi pluszt nem ad, csak a viadalokon -1 v -3-at minden tulajdonságra. Még durvább ha mondjuk valahogy nyerek a meglévő 10 kék medálhoz 5 pirosat is, akkor a viadalokon -5 v -15 minden tulajdonságra, de a viadalon kívül semmi...

a -% krittek hogy működnek majd? Ha van 10 medálom meg 500-as krit ütésem, és nem indultam abban a kategóriában még, akkor 490-esnek vagy 450-esnek számít majd a krit ütés? A % módosító csak az alap kritre hat vagy a turbózottra (az af képesség is csak az alapra hat...) mindkét bajnoki viadal típuson érvényesülni fog?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.94
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
156. hozzászólás - 2011.10.12. 17:00:35 (Válasz Bumburnyak #155 hozzászólására.)
Idézet: Bumburnyak - 2011.10.12. 16:43:32
Jól értem, ha valakinek van már pár normál bajnoki érme, akkor nem éri meg indulnia az UV-n, hiszen csak gyűjti magának a mínusz módosítókat a viadalokhoz (ha nyer pár piros érmet is), anélkül hogy bármi pozitívumot is kapna belőle...

Mondjuk van 10 kék bajnoki medálom, és mondjuk nyerek 1 pirosat. akkor az egy piros semmi pluszt nem ad, csak a viadalokon -1 v -3-at minden tulajdonságra. Még durvább ha mondjuk valahogy nyerek a meglévő 10 kék medálhoz 5 pirosat is, akkor a viadalokon -5 v -15 minden tulajdonságra, de a viadalon kívül semmi...



Nekem is ez a meglátásom. Ezzel aztán tényleg azt érik csak el, hogy a bajnok esélyesek inkább nem is indulnak, mivel semmi bónuszt nem fognak kapni csak negatív módosítót ha itt is nyernek...

A "bajnok" szót a VÚ vezetőség eléggé érdekesen értelmezi. Ha azt akarják elérni, hogy mindenkinél legyen ilyen vagy olyan bajnoki, akkor kár az egészet bajnokinak nevezni. Legyen a neve "érmet mindenkinek" vagy valami hasonló.
NoFear - V1
Pontszám: 8.45
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
157. hozzászólás - 2011.10.12. 17:09:00
Ez annyira értelmetlen, hogy, ha nyer valaki pirosat a kékek mellé akkor az nem ad neki semmi bónuszt csak növeli a negatív hatást hát ez ez mi?!?

Értem Én, hogy adjunk a lurkóknak egy kis játékélményt és nyerjen mindenki bajnoki övet. Aztán hátha megjön a kedve egy újabb hónapra. ,de maga a tény, hogy a topic ellenére is csak az arcunkba lett vágva a dolog az megint emelkedett hangulatba hoz, de úgy látszik csak Engem.
Kb ezzel le is lett értékelve a bajnoki övek eddigi miliője.

Az is milyen már, ha eladom az övet akkor is megkapom a nyakamba a negatívot

,tehát akinek van +5 öve az ne nagyon induljon, mert kb értelmetlen. Legalábbis addig amíg nem lesz 6 UV-s öve. Akkor ad majd valami pluszt.

Lehetne az indulást ahhoz is köti akinek 10 öve van az nem indulhat, hogy még véletlenül se akarjon indulni.
Meg olyat is lehetne, hogy VU talin szerencsesütiben bajnoki medálokat osztogatnátok.

ohh megyek, mert csak maga az ötlet tetszik, de a többi már már szánalom.
Pontszám: 9.10
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
158. hozzászólás - 2011.10.12. 17:10:18 (Válasz NoFear #156 hozzászólására.)
Na Én is épp így gondolom.

Végre valaki. Respect.
Pontszám: 9.21
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
159. hozzászólás - 2011.10.12. 17:16:00
Van egy olyan érzésem, hogy ezekkel a módosításokkal is a jelenlegi sokszoros bajnokok fogják 95%-ban a bajnoki győzelmeket behúzni, szóval várjuk meg a következő 2-3 hónapot, hogy látszódjon a hatása annak, amikor valaki már negyedszer indul ugyanabban a kategóriában akármelyik típusú tornán.
Pontszám: 8.31
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
160. hozzászólás - 2011.10.12. 17:16:49 (Válasz Fecsu123 #157 hozzászólására.)
Sokkal jobb:

Havonta x őskőért lehetne lottót venni és kisorsolnának y nyertest, akik kapnának zöld színű bajnoki medált
csak dőlne a sűrű lé...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.37
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője