Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Bajnoki viadal utolso vérig...
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
21. hozzászólás - 2011.09.24. 10:17:51
Nos;először is ez egy brilliáns gondolat, ami itt körvonalazódik. Nagyon tetszik a fa-ág módszer, így legalább tényleg nyomon követhető lenne, hogy ki - hol - miben volt a jobb, vagy éppen hol esett ki.
Viszont azt, hogy 2 hetente legyen, kicsit sűrűnek találom.
Nem azért, mert engem annyiban érintene, hogy jelenleg kevesebb az egészségem,és nem bírnám. Ahogyan mondani szokás, ez csak pillanatnyi állapot, ezen könnyen lehet változtatni.
Nem.
Azért nem értek egyet azzal, hogy 2 hetente legyen, mert ezzel - véleményem szerint, de lehet már így is - "leértékelné" a "sima" bajnoki viadalt.
Értem én, hogy ott egy karika van, és ha szerencséd van, akkor behúztad a medált.
Hogy jól van-e így vagy sem, az most nem kérdés.

Ez a módszer, hogy kivégzésig mennének a csaták, már valóban élményt ad, mert szerepet kap az egészség és a kivégzés is, nem is keveset.És komolyabb diadal lesz egy ilyen csatát megnyerni.
Mert hiába vagy erős statban, de kicsi az egészség, akkor egy kicsivel gyengébb - de a helyesség kedvéért azonos erősségű - összecsapásból nem az jönne ki minden esetben győztesen, akinek magasabb az IQ+támadás,védekezése, hanem kicsaphatja az, akinek magasabb az egészsége.
Hiszen itt sokszor a szerencse és a random szokott dönteni.
Így én ezt nem 2 hetente, de nem is háromhavonta rendeztetném meg, hanem 2 havonta, vagy ha középutat keresek, akkor másfél havonta.
Így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.

Lehet gyúrni így a rendes bajnokira is, de biztosan lesznek olyanok, akiket ez hoz majd jobban tűzbe.
Így 3 havonta lenne 3 bajnoki, és 2 upgrade verzió.
Ez már komoly előrelépés lenne.
És még a végére annyit, hogy talán esztétikailag is csinosabb lesz majd a piros bajnoki medál, valahogy az én szememben "erősebb" érvényű, elvégre több mindent megmozgat a győzelem érdekében, és nehezebb is lesz megszerezni, nemhogy - az én verziómban nézve pl - másfél havonta megtartani.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.49
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
22. hozzászólás - 2011.09.24. 10:39:21
Offs igvazad van, javítok: nem 2. körben, hanem X-edikben. De aki kezdeméynez az óriási előnyben van, mert egy varázslatnyi előnyben van, amivel -ha bejön- simán kivégezheti a másikat. Ettől függetlenül támogatom. Kérdés: új kivégzéses AF szaki él? Mert akkor az kötelező lesz ehhez a fajta viadalhoz.

OK, kompromisszumként: legyen felváltva a két bajnoki. Szeritnem már így is túl sűrű a bajnoki. Van midedn világon havonta kb 20 bajnok, ez egy év alatt 240 bajnoki cím. Ha ezt ezek után 3x-ozzuk az kb 720 bajnoki cím/év. Jó ezek nagy része ugyanazokhoz vándorol de akkor is. Nem tudom van-e kétezernél több -valóban- aktív játékos a szerveren. Azért valami súlya legyen már a dolognak.

Fa-struktúra: leírnám akkor 101.-szer is. Mindenek előtt ezt kellene megcsinálni (amúgy a megnevezés rossz: most is fa-struktúra van, csak ezt NEM LÁTJUK!(. Miért lenne jó? 1) Ez kb. midenkinek tetszik 2) nem igényel túl sok machniálást és nagyban növeli a játékélményt 3) Baraty már kb 2 éve megigérte
A hozzászólást Aurri módosította 2011.09.24. 10:44:37-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.06
kedvelt tagRONNIEFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
23. hozzászólás - 2011.09.24. 10:47:30
Támogatom az ötletet,minnél hamarabb be kell kerülnie ennek a fejlesztésnek.Szeretnék egy jó kihívást a pókok szintjére erősödött karakteremmel.
Az,hogy milyen időközönként legyen,az egy kisebb dilemma.
De ha sűrűn lennének bajnokik:
Előny:
-Nagyobb esély,hogy valaki nyerjen egy medált
Hátrány:
-Pókok ígyis-úgyis besöprik az összes bajnokit úgy 40-es szintig,mert nagyon magas a kivégzésük és Tö-jük,ebből kifolyólag a szerencséjük,egészségük és IQ-juk is,valamint tele vannak ősköves cuccokkal(na jó,mintha a nem pókok között se lenne olyan,de ezt hagyjuk)
Még mindig megéri sűrűn tartani a kétféle bajnokit?
Nem.
Váltogatni kéne a 2 bajnoki között hónaponta.
Pontszám: 6.71
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
24. hozzászólás - 2011.09.24. 11:10:10 (Válasz RONNIE #23 hozzászólására.)
a pókoknak jellemzően pont a szerencséjük nagyon alacsony, ott lehet megfogni őket. nekem nagyon tetszene a 2hetente lévő viadal
Pontszám: 7.63
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
25. hozzászólás - 2011.09.24. 11:11:10 (Válasz Aurri #22 hozzászólására.)
Talán még az is megoldható lenne, hogy az ellenfelek varázslatai "egyszerre" süljenek el. Tehát hiába ájulna el az egyik fél a varázslattól, még el tuja lőni a saját varázslatát. Ha pedig végül mindketten elájulnának a vari körben, akkor az veszít, amelyiknek negatívabb lett az ép-je. Közelharcban pedig megmaradhatna az eddigi rendszer.

Arra is ki lehetne találni pár dolgot, hogy ne mindig ugyan azok a karakterek nyerjék a bajnokit, mint akik a hagyományosat. Pl ha a normál bajnoki medálok mennyisége komoly hatással van ebben a viadalban az egészségre.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.05
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
26. hozzászólás - 2011.09.24. 11:45:52
Nagyon tetszik az ötlet, nagyban támogatná az egészségfejlesztést, és megint fel kavarná egy kicsit az állóvizet.

(Időköz: a rendes bajnokik között félidőben lenne szerintem az ideális, így az eddigi rendszert nem bolygatnánk, és egyenlő időközönként lennének a viadalok)
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.26
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
27. hozzászólás - 2011.09.24. 12:08:56
Így van szuper ötlet és a 2 hét is remek sokkal élénkebbé teszi a játékot
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.95
kedvelt tagRONNIEFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
28. hozzászólás - 2011.09.24. 12:56:59
Szerintem úgy kéne nerfelni az erős karakterek előnyét a gyengébbekkel szemben ezen az új viadalon,hogy minden egyes rendes bajnokin nyert medál -1,nem pedig +1 minden tulajdonságnak számítana az utlosó vérig viadalokon.
Pontszám: 6.28
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
29. hozzászólás - 2011.09.24. 13:18:19 (Válasz RONNIE #28 hozzászólására.)
Idézet: RONNIE - 2011.09.24. 12:56:59
Szerintem úgy kéne nerfelni az erős karakterek előnyét a gyengébbekkel szemben ezen az új viadalon,hogy minden egyes rendes bajnokin nyert medál -1,nem pedig +1 minden tulajdonságnak számítana az utlosó vérig viadalokon.


Ezt ugye csak viccnek szántad? Szerinted eddig, hogy volt? Sőt -3*-os szorzó van ha többször indulsz ugyanott.
NoFear - V1
Pontszám: 7.18
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
30. hozzászólás - 2011.09.24. 13:50:57
Az ütemezés terve úgy látszik nem volt egyértelmű.

Az eredeti bajnoki természetesen maradna, semmiképpen nem ahelyett szeretnénk.

Így egy hónapban lenne egy régi bajnoki viadal és rá két hétre egy Bajnoki viadal utolsó vérig.

Így váltakoznának kéthetente: régi bajnoki, utolsó vérig bajnoki, egy hónapban tehát két bajnoki viadal lenne.
S mindegyik fajtából havonta egy.
Pontszám: 9.75
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
31. hozzászólás - 2011.09.24. 14:02:42
Szerintem a túl sok bajnoki elveszi az egésznek az izgalmát. Én még a havonta egyszerit is kicsit soknak tartom ahhoz, hogy az ember tervezgessen, célokat tűzzön ki (pl. új vari vagy új fegyver addigra, X szintű IQ stb.). Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel, de nekem sokkal jobbnak tűnik a nem túl sűrűn de fix időpontban lévő esemény. Ha túl sűrűn van, akkor csak nevezek aztán lesz ami lesz. Nem is érdekel, mert nyerni úgysem fogok, de LE-t kapok a részvételért.

Maximálisan egyet értek azzal a véleménnyel, hogy az összes részeredményt meg kéne jeleníteni bajnokinál.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 5.63
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
32. hozzászólás - 2011.09.24. 14:05:43
Bár az első gondolatom az volt, hogy kapva az alkalmon felvetem annak a lehetőségét, hogy az állatok is szerephez jussanak legyenek állatviadalok is. Ám rövid megfontolás után(pedig lenne rá ötletem) inkább elvetettem mondván úgyse kapna teret a karakter központúság miatt. Ám eredeti gondolatomból annyit szívesen látnék ez a típusú bajnoki alatt, hogy a harcba vitt állatkák is kapjanak a nyertesnél vagy akár első 3 helyezetnél egy plecsnit, mondjuk valami + tullal. Miért lenne baj ha nem egyformák lennének végre az állatok is? Teszem azt +5 kritik ütés avagy +5 valamilyen szakijára. Vélemények?
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.98
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
33. hozzászólás - 2011.09.24. 17:22:37 (Válasz SuperEgo23 #32 hozzászólására.)
Bonyolítja a programot.
Pontszám: 7.99
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
34. hozzászólás - 2011.09.24. 17:39:34 (Válasz Kvnoemi #31 hozzászólására.)
Idézet: Kvnoemi - 2011.09.24. 14:02:42
Én még a havonta egyszerit is kicsit soknak tartom ahhoz, hogy az ember tervezgessen, célokat tűzzön ki (pl. új vari vagy új fegyver addigra, X szintű IQ stb.).

Célokat attól függetlenül ki lehet jelölni, hogy mikor van a következő bajnoki. Nem a következő hónapra tervezel, hanem pl az év végére tűzöl ki célokat. A havonta történő jobbra-balra csapongásnak egyébként sem lesz eredménye.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.59
kedvencMarocchiFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
35. hozzászólás - 2011.09.24. 20:37:59
Gondolom az eddig megszerzett bajnoki medálok által jelentett hátrány (-medálx3 az összes TU-ra) az új viadalokon (utolsó vérig) nem számítana?!
V1: Vallud, a druida. (Békeidők Hírmondói)
V2: Makh il Malenaas az élő halott. (Halhatatlan Homokszemek)
V3: Garbash, a nekromanciát űző halálon túli kreatúra. (Sindro Árnyéka)
V6: Tűzfénytáncos, az erdei tündér (Sárkánylovasok)
Pontszám: 8.28
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
36. hozzászólás - 2011.09.24. 23:01:04
Ezt már Én is kérdeztem..

Külön lesz kezelve a két bajnoki?

- tehát,ha nyerek egy kategóriában normál bajnokin akkor ugyanabban a kategóriában indulva utolsó vériges bajnokin nem lesz hátrányom?
Pontszám: 8.69
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
37. hozzászólás - 2011.09.25. 06:12:46 (Válasz Fecsu123 #36 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy különbontanák a kettőnek a hendicap rendszerét. Persze külön lehet, de akkor legyen külön plecsni a győzteseknek és itt akár lehetne 2.-3. helyezett is.
Pontszám: 7.44
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
38. hozzászólás - 2011.09.25. 07:28:36 (Válasz Craslorg #37 hozzászólására.)
Eddig is úgy van tervezve, hogy külön medál jár, ha itt győzöl, és nem a rendesen.
Hasonló lesz a medál a mostani bajnokihoz, csak vérszínű lesz.
Így ez alapján jogosnak vélné az ember, hogy külön rendszerként lesz kezelve.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.48
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
39. hozzászólás - 2011.09.25. 09:01:24 (Válasz Paco #38 hozzászólására.)
Igaz, azt nem figyeltem, akkor viszont ésszerű, ha külön van bontva, csak a hendicapnél a piros medált számolná.
Pontszám: 7.44
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bajnoki viadal utolso vérig...
40. hozzászólás - 2011.09.26. 11:58:52
Talán jó lenne, ha itt nem feltétlenül ugyanazok nyernének, mint a normál bajnokin, és/vagy nem ugyanazokat az embereket erősítené tovább. Ezzel kapcsolatban volt is itt 1-2 jó javaslat. Ezeket kifejtve, valahogy így nézhetne ki a dolog:

1.) Bajnokin kívül nem a kék és piros medálok összege számítana, hanem amelyikből több van. Tehát ha van 7 kék és 3 piros medálom akkor nem +10 bónuszt kapok, hanem csak +7-et.
2.) A bajnoki medálok mindkét bajnokin handicappet jelentenének, nemcsak a saját versenyükön.

Persze az is jó megoldás lenne, ha a rendszert sikerülne úgy kitalálni, hogy az esélyesek között ne legyen átfedés, de ezt nem nagyon lehet megoldani. A pókoknak akik a normál bajnokin nyernek, a kivégzésük is magas, tehát ahhoz, hogy ezen a bajnokin is helyt álljanak, csak az egészségükön kéne növelni valamennyit, annyi elég is, amennyi egy átlag játékosnak van.
Pontszám: 7.01
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője