Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
801. hozzászólás - 2010.04.25. 15:06:49
Meg a sportrendezvények csapatait úgy válogatják össze, nem az megy olimpiára aki akar. Nem úgy versenyzik egyik csapat a másik ellen, hogy a fele banda 6 évesekből áll, míg a másiknál mindenki 30 felett van. Ezeket a párhuzamokat még mindig felesleges felhozni.

Az meg, hogy az elején mi lett megmondva... ugye tudjuk, hogy mennyi minden meg lett már mondva, aztán mégis változott a dolog, egy példa mondjuk az irányított vadászat. Csak még mindig ott tartunk, hogy nem mindegy, ki sír...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.19
népszerűDark WolfFérfi
Végzetúr
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
802. hozzászólás - 2010.04.25. 15:08:37
Panna!


Érdekes meglátás. Amit azért helyesbítenék... Nem vagyok EH-s .... Tehát nem az utolsó helyen sír a szám.
Nem vagyok az a kari sem, aki 150 térképdarabot szerzett és azért rinyál hogy ismerjék el a buzgóságát, kitartását, önfeláldozását....

Nekem jelenleg 27 térképem van. Amit írok nemmagam miatt írom, hanem azok miatt, akik szerintem megérdemelnék az elismerést. Akik a hátukra veszik a csapatukat....húzzák azt a bizonyos szekeret... S ha mindez Viadalos módszerrel egységekre bontva történne, senkit nem érne sérelem. Lennének irigyek...lennének akik lázadnának...hogy ha ők ezt tudták volna... De azok az emberek.... Inkább nem minősíteném őket... Akik a csapatért csak akkor tesznek valamit ha azt kellően honorálják, akkor azok nem csapatjátékosok...csak zsoldosok... No de mindegy...Ez annyira nem lényeges.... Sokat olvasok..sokat hallok.. ÉS az a tapasztalatom, hogy vannak akik csak a napi rutint csinálják... és vannak akik többlet áldozatot hoznak azért, hogy ők győzzenek... VAgy elérjenek valamilyen sikert...

Ezért én ajánlom Miklóséknak, hogy a hátralévő szűk 2 hétben programozzanak le gyorsan valami egyedi díjazást... Mert így lenne korrekt...

Ami pedig a végzetmedált illeti... fantasy-ra lebontva... Nos ez a díj a 4. helyezett oklevelét helyettesíti... Az egyedi díjazás pedig ezen felül jár... Ne keverd össze...
Pontszám: 9.45
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
803. hozzászólás - 2010.04.25. 15:17:45
Az én eddigi 127 térképem egy végzetmedálnyit ér ebben a pillanatban, a Ericathos 10 darabos, babéron ülő, CSP, PP tartalékoló taktikázó, mindenből kimaradó, lusta és számitó meg kaphat VB aranyat, mert jól "számitott"

Igazságosan hangzik.....

A VB-n is úgy van, hogy az NB68-ból hivott kevésbé értékes játékosok a kispadon ülnek amig a legjobbak a négy közé nem viszik a csapatot, majd beállnak, és minden mindegy alapon lézengenek a pályán, mivel már a dobogós helynél sokkal rosszabb nem lehet. Viszont ha nyer a banda, akkor meg úgyis ugyanazt kapják, mint aki 6 éves kora óta játszik heti 6 edzéssel feladva a gyermekkorát, a sportért....

Ezért találsz egy jó csapatban közel azonos kvalitású játékosokat, és ezért jutalmazzák külön, akik még a jók közül is ki tudnak válni és meg jobbak tudnak lenni...

Mivel ebben a helyzetben senki nem tudta hogy kikhez csatlakozik, ezért engedtessék meg, hogy némi megvetéssel gondoljak azokra, akik kivárták a két hetet, és a győztes csapatba álltak, amit a jók már a dobogóra vittek.....
A hozzászólást Jevla módosította 2010.04.25. 15:20:48-kor
Pontszám: 7.86
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
804. hozzászólás - 2010.04.25. 15:20:57
Csak hogy álljon itt egy példa egy alacsony szintű karaktertől is:

Nekem 7. szintű a karakterem, napi 15 pp-t kapok, ennyiből gazdálkodom. Ezt a 15 pp-t minden nap ellövöm és meg is nyerem, de nyilván nem vehetem fel a versenyt a napi 50 csp + 25 pp + 100as mászás miatt +3% találati eséllyel rendelkező top játékosokkal.

Nem ülök a babérokon, hanem hajtok a versenyben (pontosabban nem tudok hajtani, mert semmi mást nem kell csinálnom, csak amit alavetően is csinálnék), rimánkodok, hogy az utolsó napra legyen meg a 10 térkép darab (igen, még nincs meg) és kivehessem én is a részem az ünneplésből és megkapjam a jutalmamat.

---

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy amíg egyáltalán nincsenek kiegyensúlyozva a csapatok és a karakterek az ilyen versenyekben, addig ne várjunk izgalmas csatákat.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.68
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
805. hozzászólás - 2010.04.25. 15:53:35
Idézet: PottomPanna - 2010.04.25. 14:55:57
Most nem volt ködös a jutalom, mint Zarknodnál, vagy az, hogy ki mikor mit kap. Az elején ki lett mondva ennyi a jutalom ezért ezt kell tenni.



Való igaz, hogy nem esett szó ködös jutalomról, viszont a Zarknodos eventnél aki nem tett semmit az nem kapott semmit, aki meg tett, az reménykedhetett a ködös jutalomban, ami az event végén elég konkrét formában testet is öltött...
Most ki lett mondva, hogy mi a jutalom, a különbség csak az, hogy most, ha valaki kiteszi a lelkét akkor sem kap semmit, aki meg nem csinál semmit annak is van jó esélye arra, hogy kap....
A hozzászólást Jevla módosította 2010.04.25. 15:54:29-kor
Pontszám: 8.30
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
806. hozzászólás - 2010.04.25. 18:19:36 (Válasz Jevla #805 hozzászólására.)
Nem értem ezt a nem csinál semmit mégis kap-ot. Semmi különöset nem kell csinálni, én sem csinálok mást mint a Térkép előtt. Vadászok, portyázok. Igaz mászást nem húztam, de átváltottam 30ppre. Egyedül az EHsoknál van aki írta, hogy ő csak portyázik, mert vadászatból sok a tp. Így nehéz is felvenni a versenyt napi 50cspvel, 45ppvel és akár jómagas mászással...

Van aki tartalékolt csp-t, pp-t, van aki nem.

Nagy hibának tartom, hogy nem lehetett azonnal oda csatlakozni ahova akart az ember, várni kellett míg a másik kufárhoz is belépnek. Értelmét nem láttam, mert mindeni tudta, vagy nagyjából sejtette hova akart csatlakozni és várt. Bár elég megtévesztő volt.

Akkor is eszedbe jutna az egyéni díjazás, ha most annál a kufárnál lennél amelyik vezet?

Mondtam, felőlem aztán az van díjazva akit csak akarnak, de így az egész elveszti az értelmét, mert akkor nem lesz győztes kufár, max. legtöbb darabkát összeszedő, térképész professzorasszony kufár.

Zarknodnál sem tudtam megállni, mikor jöttek, hogy mennyi erőforrást beleöltek, szétbafták a karijukat, ide nekik a pénzeszsákot, hogy leírjam mit gondolok. Nagyjából meg is kapták, szóval nyugi lesz itt még egyéni díjazás. Kapja meg mindenki aki 10nél több darabot összegyűjtött a kufárja legmagasabb díját.0 rizikó és ott a juss. Még páran jöhetnek azzal, hogy ha nem akkor biza' törlünk és máris ott fog virítani a toplista.

Verseny, nem nyerhet mindenki. De nem lehet igazságos versenyt tartani 2-től 120. szintűig egy mezőnyben.

És nem pontoztalak le inkább leírtam.

Sírtam már én is fórumon az állatkám védelmében és a projekció ellen, mind2 esetben fölöslegesen, ha én írkálom, hogy törlök a kutyát sem fogja érdekelni.

De ti sokan vagytok sok sikert és talán elér a hangotok Miklóshoz.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.14
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
807. hozzászólás - 2010.04.25. 18:37:57 (Válasz PottomPanna #806 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.04.25. 18:19:36
Egyedül az EHsoknál van aki írta, hogy ő csak portyázik, mert vadászatból sok a tp. Így nehéz is felvenni a versenyt napi 50cspvel, 45ppvel és akár jómagas mászással...


Na igen, de alacsony szinten nem szabad vadászni. A JV-nek úgy kellett volna belőnie, hogy ha az alacspony szintűeknek vadászniuk kell, akkor a top a KH elleni pp-ből nem találhat térképet, a középmezőny a láthatatlan vadászatnál nem találhat, a baráti portyában meg senki.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.24
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
808. hozzászólás - 2010.04.25. 18:55:29
én aztveszem észre hogy igazából a csoportok nem nagyon változtatták a poziciójukat szal V1n pl ugyanaz a felállás ami az első pár nap után már kirajzolódott csak a szakadék nőtt...szal ahol az elején még párszáz eltérés volt ott msotmár jópárszáz de a csoportok ugyanott vannak ahol voltak...

ez a többi világon is ígyvan? mer ha igen akkor nyugodtan le is fujhatjuk az egészet és kioszthatjuk a dijjakat hisz érdemi változás már nemnagyon fog történni...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.47
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
809. hozzászólás - 2010.04.25. 19:36:50 (Válasz PottomPanna #806 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.04.25. 18:19:36


Mondtam, felőlem aztán az van díjazva akit csak akarnak, de így az egész elveszti az értelmét, mert akkor nem lesz győztes kufár, max. legtöbb darabkát összeszedő, térképész professzorasszony kufár.

Kapja meg mindenki aki 10nél több darabot összegyűjtött a kufárja legmagasabb díját.0 rizikó és ott a juss.

Verseny, nem nyerhet mindenki. De nem lehet igazságos versenyt tartani 2-től 120. szintűig egy mezőnyben.


Sarkítasz.
Ricardo a saját 10 térképdarabjáért izzad.

Én Agnaesh-nél vagyok V1-en, mégis úgy érzem, hogy nem fair azokkal szemben akik majd megszakadnak az utolsó kufároknál.
Nem akarunk mindenkinek maxos jutalmat, csak a felső pár emberkének. Hogy tényleg legyen valami kunszt is a dologban, mert akkor aktivizálják magukat az emberek, ha van miért....

Ha sokan aktivizálják magukat, akkor is kevés kapna 1-2 szinttel magasabb jutalmat. Nem mindenki. Viszont mindenki hajtana annak reményében, hogy kaphat jobbat is, mint a csapata. Mégsem fog mindenki kapni. De legalább az esély meg lenne rá adva.

Lenne győztes kufár, és abban a csapatban mindenki maxos jutalmat kap. A lusták is, és az aktívak is. A többi kufár csapatából pedig egy-egy szűk réteg kapna jobb jutalmat.

Ha már egyszer versenynek van meghirdetve, akkor legyen is verseny. Ehhez pedig ösztönzés kell(ene).
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 9.12
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
810. hozzászólás - 2010.04.25. 19:47:25
Lássuk csak, mit lehet érteni "csinál valamit" alatt...

Ha valaki az EH választotta, mert portyakarakter, akkor nyilvánvaló, hogy a számára érdektelenebb vadászattal kapcsolatos szakértelmeket nem fejlesztette a csúcsra....
Mit lehet tenni. Tegyük gazdaságossá a CSP vadászatra való hasznositását, amennyire csak lehetséges.

A fejlesztések azért szükségesek, mert a tenni akaró inkább a mászást turbózza, mivel az esélyeit akarja növelni...

spektrális manipuláció 60-ról 100-ra
elementáris fúzió 30-ról 57-re
sajtolás 40-ről 60-ra
mászás 15-ről 30-ra (ez másra is jó lesz)
csapdakészités 20-ról 30-ra

Számold ki, hogy ez 1300 SZÖ esetében mekkora költség!
Számold ki, hogy az ezzel járó rengeteg TP (portyakarakter, visszafogott fejlődés nincs) mekkora pazarlás
Számold ki, hogy a 112 portyaszempontból teljesen érdektelen szakértelempont növelés mekkora veszteség

És miután ezeket fejben összeraktad, ird ide nyugodt szivvel, tudatában annak, hogy mindenképpen kapsz valamit, én viszont semmiképpen, ezek után ird ide, hogy jogtalanul próbálok kiharcolni valamiféle kicsiny elismerést a munkámért....

Ird ide, hogy ez igy rendben van........
Pontszám: 3.65
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
811. hozzászólás - 2010.04.25. 20:14:19 (Válasz Jevla #810 hozzászólására.)
Abba belegondoltál, hogy amit ezeknek a szakiknak a felhúzására költöttél mikor térül meg? Csak ezért az eventért fölösleges volt. Azért mert te elszálltál és kimaxoltad őket, inkább mászást húztam volna a helyedben belőle.Sajtot fölösleges, leáll a vadi és mehet a sajt turbóval. Vagy vadássz láthatatlanban.

Elismerés kell, hát elismerésem, hogy mindezt megtetted, de senki nem szorított fegyvert a fejedhez, hogy ész nélkül *** szét a karidat az event miatt. Lesz még ilyen ott jól jöhet.

De mondtam már, nekem semmi bajom azzal, ha más is kap valamit, de erre muszáj volt írnom, hogy jajj én mennyit beáldoztam adjatok érte valamit... Senki nem kérte, megtetted, nem jött be. Sikerülhetett volna, ha a csapatodban mindenki így gondolkodik.

Lehetek szemét köcsög, de ez akkor is így van. (Ha jössz talira meghívlak egy Bambira. )


Mód: Portyakari, miért pont EH? Miért nem kereskedelem vagy tulcsökkentés? Ha jól megy a portya az a pár száz le nem oszt nem szoroz.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.04.25. 20:18:40-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.22
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
812. hozzászólás - 2010.04.25. 20:23:31
Ezért kell az EH!

Ezt 10 perce csináltam, de ha nem hiszed feltöltök neked valahová egy csinos printscreent....

Idomított állataid, Márk, egy 44. szintű minotaurusz vezér, Máté, egy 43. szintű minotaurusz vezér, Lukács, egy 43. szintű minotaurusz vezér és János, egy 39. szintű minotaurusz vezér is részt vesznek a csatában. Gyűlölködve rántjátok elő fegyvereteket.
Mormolsz, kezedből kirepül egy kataklizma. (-185 VP). 1438 sebzést okoztál.
Regenerálsz 11 életpontot. Ellenfelednek egy gyors mozdulattal megadod a kegyelemdöfést.
Ellenfeled ájultan esik össze.
A csatában összesen 1438 sebzést okoztál, és 0 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.

Te nyerted a csatát, jutalmad 58940 lélekenergia és 32 TP!

Ha az EH-ból lett volna valami, akkor talán 3 szint alatt össze tudtam volna rakni belőle valamit....

A Bambi invitálást köszönöm, de külföldön élek jelen pillanatban, igy ezt most sajnos ki kell hogy hagyjam...

jevla
Pontszám: 6.01
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
813. hozzászólás - 2010.04.25. 20:28:48 (Válasz Jevla #812 hozzászólására.)
Ez pont, hogy arra példa, h nem kell. Ha ennyit rabolsz nem kattan be az EH.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.86
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
814. hozzászólás - 2010.04.25. 20:34:29
A példa arra szolgált, hogy portyakarakter vagyok, és elsősorban ebből jön LE, és erre vagyok kihegyezve.....
Ez kivételesen szerencsés eset volt, de aki portyázik az tudja, hogy 10 esetből 6-7 nulla LE-s ha nincs EH.....
Pontszám: 6.81
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
815. hozzászólás - 2010.04.25. 21:00:11 (Válasz Jevla #814 hozzászólására.)
Ez hülyeség.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 2.43
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
816. hozzászólás - 2010.04.25. 21:33:45
Intelligens, részletekbe menő, szépen levezetett és kifejtett állásfoglalás volt...
Pontszám: 8.61
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
817. hozzászólás - 2010.04.25. 21:40:49 (Válasz Jevla #816 hozzászólására.)
Nem, nem az volt.

De aki jól portyázik, annak 10-ből nincs 6-7 üres üres portyája. Amit írtál az hülyeség. Ezt nem kell ragozni. Főleg, hogy nem ennek a topicnak a témája.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.08
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
818. hozzászólás - 2010.04.25. 21:43:49
Témát lezártam....
Pontszám: 7.68
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
819. hozzászólás - 2010.04.25. 22:32:17 (Válasz Jevla #812 hozzászólására.)
Ja hogy te már kataklizmával rohangálsz? A hozzászólásaidból úgy ítéltem meg hogy valami 20. szint alatti wannabe pók vagy, aki 3 hónapon belül kezdett el játszani...
Pontszám: 6.57
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
820. hozzászólás - 2010.04.26. 01:24:42
Akkor mégiscsak intelligens, részletekbe menő, szépen levezetett és kifejtett állásfoglalás volt, amihez hozzátenném még a figyelmes olvasás rendkivül fontos tulajdonságát is....

Biztosan a 4 hozzászólással ezelőtt emlitett 1300-as tulajdonságösszeget láttad 130-nak, de két hozzászólással ezelőtti kataklizma (71. szint) feldolgozásához is kellett néhány röpke óra...

Sebaj, pontozz negativba, aztán olvass!

A pontos regisztrációm dátumát nem tudom megmondani, de a jelenlegi szövetségemnél 2009 márciusa óta vagyok!
Azt hiszem a fenti információ már elég konkrét a feldolgozáshoz....
Pontszám: 7.01
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője