Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
701. hozzászólás - 2010.04.19. 18:19:37 (Válasz Nagy02 #700 hozzászólására.)
És az mennyire nevetséges, hogy valaki jelentkezik egy kufárhoz, és az ottani inaktívak miatt hiába gyűjt sokat pár másikkal együtt, meg hiába tolja fel a mászást, mégis a végén kap egy végzet medált?
A szorzó csak a valószínűséget növeli, nem ad fix térképtalálatot. Ha az inaktívak is játszanának, akkor több térképrészlet jönne, mert hajtanának a fix 10-re legalább.

Aki komolyan veszi a dolgot, és vért izzad, meg csomó LE-t költ a mászásra, az megérdemel 1-2 szinttel magasabb jutalmat.

A mászást eddig senki nem erőltette túlzottan. Akik most felvitték azok áldozatot hoztak a cél érdekében.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.86
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
702. hozzászólás - 2010.04.19. 18:42:12 (Válasz Nagy02 #700 hozzászólására.)
Nekem több mint 2 millió LE-be került felvinni 131-re a mászás szakit.
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 7.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
703. hozzászólás - 2010.04.19. 19:45:58 (Válasz Ezüstszél #701 hozzászólására.)
Nem kellett rögtön az elején csatlakozni. A 15. napig nyílt a csatlakozás. Nyilván drágább, de sokan inkább ráfizetnek, de a biztosabb helyre mennek. Erre mindenkinek megvolt a lehetősége.
Pontszám: 8.54
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
704. hozzászólás - 2010.04.19. 19:54:06 (Válasz Craslorg #703 hozzászólására.)
Csakhogy ezt nem mondták meg előre.

Annyi volt kiírva, hogy az első 5 nap a jelentkezéssel telik el, hogy mindenkinek legyen ideje rá. Eléggé úgy tűnt, hogy első szakasz a jelentkezésé, aztán lezárul a dolog, és indul a térképvadászat.

Az csak utána lett nyilvánvaló, hogy lehet még jelentkezni, és arról is szólt a vita itt a fórumon, hogy meddig lehessen. Korántsem volt ez egyértelmű.

Edit: Ettől függetlenül továbbra is fenntartom, hogy aki sokat áldoz rá, az megérdemel jobb jutalmat is, mint a csapata...
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2010.04.19. 19:55:17-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.87
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
705. hozzászólás - 2010.04.19. 19:58:15 (Válasz Ezüstszél #704 hozzászólására.)
Csapatverseny van. Ha így működne ahogy szeretnéd, nem kellett volna kufárokra oszlani, hanem nekiállni gyűjteni és a végén a legtöbbet gyűjtők választhatnak jutalmat.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.33
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
706. hozzászólás - 2010.04.19. 20:02:50 (Válasz PottomPanna #705 hozzászólására.)
Tulajdonképpen sajnálom a Katherin-eseket. Ezért írok ilyesmiket.

Ott izzadnak páran, nyomják a mászást felfelé, aztán jut majd nekik egy-egy végzet medál. Ezért lenne értelme, hogy bronz ill. ezüst jutalmat kaphasson a felső pár darab emberke, aki tényleg odatette magát az eventben.

Ennyi.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
707. hozzászólás - 2010.04.19. 20:17:56 (Válasz Ezüstszél #701 hozzászólására.)
Pontosan annyira nevetséges, mint amikor Zarknoddal kínlódtak a gyémántok negyedes szorzóval.
Már aki kínlódott.

Edit:
Vagyis nem.
Az még viccesebb volt, mert erőforrást nyúlt le, és azt se tudtuk mi lesz a jutalom.
Ja, és jelentkezni sem kellett rá.
A hozzászólást Darah módosította 2010.04.19. 20:26:54-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.60
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
708. hozzászólás - 2010.04.19. 20:27:37 (Válasz Darah #707 hozzászólására.)
Hát, egyéni kiugrási lehetőség ott is volt, igaz ott vegyesen a hordák között volt az egyéni toplista felállítva.
Sőt, mindenki! kapott jutalmat a befektetett LE arányában is (igaz a TOP szívott, mert a tárgybónuszokat nem vette figyelembe Zarknod).

Ott is eléggé elkeseredett volt a hangulat, ha jól emlékszem...

No, de majd meglátjuk, én egyelőre elégedett vagyok az eddigiekkel, csak sajnálom a hátul kullogókat. Az létszám-szorzó nem old meg mindent.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
709. hozzászólás - 2010.04.19. 20:45:33 (Válasz Ezüstszél #708 hozzászólására.)
Hogyne lett volna egyéni kiugrási lehetőség, ahogyan most is van, rengeteg magas szintű gyémánt volt már akkoriban is, akik húzóerők lehettek a magas CSP-PP összegükkel.
Vagy nem?

A jutalmat meg nem tudtad addig, míg tehettél is az ügy érdekében valamit.
A karit viszont amortizáltad, a tökéletes tudatlanságban.

Jutalom itt is van mindenkinek, olyan, amilyen.

Node tényleg, majd meglátjuk.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.60
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
710. hozzászólás - 2010.04.19. 21:17:48
Ezüstszéllel egyetértek. Nekem sem rémlik, hogy egyértelmű lett volna hogy a verseny elindulása (és az állás leközlése) után is lehet még csatlakozni. Sőt az elején egymást ijesztgettük, hogy jaj már nincs hely, nem lehet joinolni, gyorsan-gyorsan regeljünk be az egyik kufárhoz (oké ez lehet egyéni balfaxság de az eleje elég kaotiknak tűnt számomra).

Sokkal logikusabb és izgalmasabb lett volna ha a jelentkezés idejéig az eredményeket homály fedi. Így simán megérte kihúzni pár napot és minimális kockázat mellett több LE-vel bejelentkezni a -szinte- biztos maxos bónuszért.
A hozzászólást Aurri módosította 2010.04.19. 21:18:26-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
711. hozzászólás - 2010.04.19. 21:26:57 (Válasz Aurri #710 hozzászólására.)
Emlékeim szerint azzal volt meghirdetve, hogy az első 5 napban alapvetően lehet jelentkezni, majd az event kezdete után is lehet csatlakozni, de akkor már drágább lesz, szóval már az elején lehetett tudni, hogy menet közben is lehet csatlakozni. Az tény, hogy menet közben merült fel, hogy ne lehessen az utolsó napon beesni a győztes csapatba, ezért idő előtt le lesz zárva.
Pontszám: 5.54
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
712. hozzászólás - 2010.04.19. 22:02:04
Ez most szerintem egyértelműen ki volt írva. Legalábbis számomra egyértelmű volt.

Ez a győztes csapat dolog relatív szerintem. V3-on, 34-es karakterrel 50 + 50-es mászást csináltam (ami nem igazán optimális), vért izzadok minden egyes térkép darabért Ericathnál, és a létszámkülönbség ellenére kb. 200 a különbség a második csapat és az első közt, Pedig a lehetőségeimhez mérten azért hozom a darabszámot én is a kis karakterrel.
Pontszám: 6.63
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
713. hozzászólás - 2010.04.19. 22:14:56
lehet hulye vagyok, de nekem nem volt egyértelmu. Pánikszeruen jelentkeztem. Amugy azt hittem, hogy ha megvan a 10 térkép, akkor megkapom a maxos bónuszt. Hát beszoptam rendesen, ha így marad. Max abbahagyom ezt a szarságot.
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 4.65
fórumozóEnergiserFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
714. hozzászólás - 2010.04.19. 23:00:22
Bagoly!
Azt is lehetett olvasni,hogy időnként ismétlődik a térképvadászat.Legközelebb jobb kufárt is választhatsz.
Helyedben én is abbahagynám mert büszke vagyok és szégyellem ha sírni látnak.
Pontszám: 6.59
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
715. hozzászólás - 2010.04.19. 23:10:44
szégyellened nem kell. Rendkívul bosszant, hogy rengeteget oltem bele a mászásba és rádobbentem, hogy nagyon mellényúltam ezzel. ha ezt tudom, akkor kivárok és kényelmesen jelentkezek a gyoztesekhez toredékért, amit beleoltem.
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 3.66
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
716. hozzászólás - 2010.04.19. 23:39:56
De akkor meg ha a jól álló csapathoz jelentkezel alacsony mászással, akkor nem csak a létszámot növeled, hanem lehet, hogy lerontod az átlag teljesítményt, és (50-ed magaddal) megnyitod a győzelmi esélyt a 2. helyezettnek.

A győztes csapat nem attól győz, hogy később oda jelentkezik valaki, hanem attól, hogy a az aktív tagjai ügyesebbek a többi csapatnál, szerintem. Lehet érvelni szorzókkal, de szerintem nem a szorzó tehet arról, ha valamelyik csapatban az aktív tagok átlag teljesítménye gyengébb. A verseny ilyen: 1 első van 1 második, stb.

Jómagam az alapján jelentkeztem, hogy mi adja a legnagyobb tápot nekem (számításaim szerint). Onnantól kezdve meg csak arra figyelek, hogy jóval többet hozzak a csapatom átlagánál. És ehhez nem fejlesztettem extrém mászást a V2-n (85 + turbó), mert egyszerűen nem láttam értelmét fél millió egy szakértelembe nyomásának.
Pontszám: 7.09
fórumozóEnergiserFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
717. hozzászólás - 2010.04.20. 08:47:29
Jól mondod,nem szabad túlzásokba esni.Fejlesztettem a mászást mert kell majd a kalandokhoz és mellékesen nem lenne baj ha valami bónuszt is nyernék de nem a nyereménytől várom hogy azonnal a legerősebb karakter legyek a szintemen.
Pontszám: 4.89
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
718. hozzászólás - 2010.04.20. 12:18:09
Továbbra is azt mondom, nincs kisúlyozva a rendszer. Úgy lett meghírdetve, hogy végig izgalmas lesz, ezért volt kitalálva a létszámfüggő jelentkezés. (vagyis, hogy néha beteltek a kufárok helyei)

Az elfogadhatatlan, hogy a V1-V2 -es kufárnál már a második naptól kezdve tetemes előnyben volt az első helyezett már a másodikhoz képest is. És ez egyre csak növekszik. Ugyanígy az utolsó helyezett az utolosó előttihez képest.

A két középsőnél van igazi és komoly verseny, ott még talán bármikor fordulhat az eredmény.

Gyarorlatilag az utolsók fel is fordulhatnak az erőlködéstől, akkor sem jutnak közelebb (azaz az arányukon sem tudnak javítani nem, hogy a külömbséget behozni).
Az elsők meg ha akármit is csinálnak, akkor is ők fogják megnyerni.


A kezdeti kiírásról meg annyit, hogy az sem volt egyértelmű, hogy már a jelentkezési napokban is növekszik-e a nevezési díj. Mindenki azonnal akart első nap csatlakozni, mert úgy tudtuk másnap már jóval drágább lesz....
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.36
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
719. hozzászólás - 2010.04.20. 12:56:31 (Válasz Tiha #718 hozzászólására.)
Jó, de hogy nézne ki az, ha Carl Lewis-al vívnál futóversenyt, majd ő a féltávtól csak fél lábon ugrálva mehetne, mert tetemes előnyre tett szert már az első kanyarban

A fórum már a kezdet kezdetén is rendelkezésre állt, mindent meg lehetett (és lehet most is) kérdezni, és válaszolnak is rá. Én is megkérdeztem, ami számomra nem volt tiszta, kaptam is rá választ. Szóval arra hivatkozni utólag, hogy nem volt egyértelmű, az csak azt bizonyítja, hogy nem vetted a fáradságot egy kérdés erejéig, most meg másokat okolsz ezért. Nem szép dolog.
Pontszám: 6.63
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
720. hozzászólás - 2010.04.20. 13:28:57 (Válasz Vaczakka #719 hozzászólására.)
Azért ez sem teljesen igaz.
Én is kérdeztem, sőt privátban is, de a válasz csak az idulás után jött meg. Addigra meg már tudtuk, hogy csak a tényleges indulás után emelkedik a nevezési költség.
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.19
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője