Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
141. hozzászólás - 2010.04.02. 15:49:07 (Válasz Maximuss #139 hozzászólására.)
Köszönöm, magam sem fogalmazhattam volna pontosabban
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.57
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
142. hozzászólás - 2010.04.02. 15:52:14
Akinek megvan a gyorsítás és egy válasz kettőnek számít annak feleannyi esélye lesz teljesíteni az eventet, vagy ez bele van kalkulálva valahogy?
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 7.70
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
143. hozzászólás - 2010.04.02. 15:52:34 (Válasz DeDoom #122 hozzászólására.)
Akkor talán ha feketepiaci tagságod van, akkor nem a +30 kereskedelmet kéne választani... Egyébként nem tudom miért vagy olyan biztos benne, hogy az az opció fog nyerni. Lehet hogy 2. lesz, és akkor a feketepiaci tagságosoknak ugyanolyan zsir lesz a jutalom.

Szerintem meg inkább úgy kellene megcsinálni, hogy a kereskedelem jutalom esetén ne csorbuljon egy másik jutalom. Annak idején, amikor ugyanezt a problémát felvetettem Miklósnak, azzal érvel vissza, hogy úgysincs más, ami még adna kereskedelem bónuszt, így nem számít technikailag a dolog.
Most viszont már számít, ezért kértem, hogy a feketepiacit dolgozzák meg úgy, hogy érvényesüljön is annak, aki megvette. Végül is 14000 LéGY-ot elköltött rá, ami nem kevés.

Pl. van egy 100. szintű játékos, aki rendelkezik feketepiacival, meg van egy másik 100-as kari, aki nem. Mindketten megnyerik tegyük fel a maxos +30 kereskedelmet, mindegyiknek maxos volt eddig is.
Egyiknek volt 180, lett 210
Másiknak volt 170, lett 200

Mivel a 100-as tárgyak felett 20 kereskedelem kell egy +1 szintnyi tárgy vásárlásához, az egyik a 210-es kereskedelemmel tud 110-es tárgyat venni, a másik a 200-assal szintén tud 110-es tárgyat venni. Magyarul, aki kiadott 14K LéGY-ot, semmilyen előnyhöz nem jut a tárgyáért (feketepiaci tagság) cserébe, csak épp költött egy csomót. Szerinted ez így rendben van? Szerintem nagyon nem.

Ezért kértem Miklóst, hogy csinálják meg a feketepiacit úgy, hogy minden esetben biztosítsa a +1 szint tárgyat, ha már az illető jelentőset fektetett bele. Ezt vagy úgy lehet, hogy 100 felett 20-at ad, vagy nem kereskedelmet ad, hanem +1 szintnyi tárgyhoz hozzáférést (ez már az ő technikai részletkérdésük).

Mondom ezt úgy, hogy 75. szintű a kari, és egyébként a specializáció költség csökkentést választottam.
Nem tudom, honnan vetted, hogy megnyerem a maxos kereskedelmet, mert nem írtam ilyesmit.
Pontszám: 9.22
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
144. hozzászólás - 2010.04.02. 15:53:25
Ja egy fontos kérdés:

MIKLÓS, azt ha jól értettem megoldottátok, hogy a sok inaktív jelentkező ne rontsa az esélyeket?
Mert most sokan előveszik a régi abbahagyott karaktereket, vagy haver karakterét, bejelentkeznek mondjuk az EH-s csapatba, és a rendes karakterrel meg oda, ahova akarnak, így nyitva új helyeket a másik 3 kufárnál.
Mi lesz, ha az EH-s csapatban 100 játékosból lesz 5, aki tényleg komolyan gondolta a jelentkezést, a többi meg csak azért van itt, hogy legyen hely a másik kufárnál?
Nyugtass meg, hogy nem lesz hátrányban az ilyen csapat.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.35
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
145. hozzászólás - 2010.04.02. 16:08:16 (Válasz DeDoom #118 hozzászólására.)
Idézet: DeDoom - 2010.04.02. 14:33:38
Idézet: Vaczakka - 2010.04.02. 14:20:02
2. Igazságtalannak tartom, hogy az EH egyenesen kizárja a VF-eseket. Akkor már a VF-es is kaphassa meg a jutalmat (attól még ne fejleszthesse a szakit!), érvényesüljön rá is a jutalom. Így lenne az EH választási alternatíva a többihez képest. Vagy a VF-esek számára a következő esemény alkalmával legyen alternatív jutalom, ha ez előbbit nem akarjátok megvalósítani.


Sőt! Én azt is igazságtalannak tartom, hogy a specializációs bónusz engem effektive kizár, mivel nem váltogatom folyton őskőért a specializációmat, ezért javarészt nem specializált tulajdonságot fejlesztek.
A haveromat meg a vadászatra adott +LE-vel kapcsolatos megkülönböztetés érinti érzékenyen, ő ugyanis pók, sohasem vadászik!

Izé... nem lehet, hogy azért van többféle jutalom, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt? Ha VFezel, akkor miért nem a másik 3 jutalomból választasz!?


VF és EH esetén viszont két, egymást kizáró szakérteelemről beszélünk, ez esetben, ha az egyiknek kedvezel, azonnal kizárod a másik csoportot, Ez össze sem hasonlítható azzal , hogy 30-25 naponta, egy kattintásra válthatsz specializációt. Vagy azzal, hogy bármikor vadászhatsz.

Ha EH-t választasz, nem fejleszthetsz VF-et, és fordítva, kölcsönösen kizárják egymást. Ezért nem szerencsés olyan jutalmat betenni, ami a kettő közül csak az egyik csoportnak kedvez. A másik 3 jutalom esetén nincs olyan, hogy valaki azonnal kizáródik a lehetőségből, csak itt van. Ezért kértem, hogy a javaslataimat vegyék fontolóra, és mindkét csoport (VF, EH) számára vonzó lehetőséget teremtsenek legközelebb (nem most, legközelebb). Így már ok?
Pontszám: 8.65
kedvelt tagPhoboszFérfi
Végzetúr tehetség
139 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
146. hozzászólás - 2010.04.02. 16:11:21
Marietta, az elbűvölő
Jelenleg nincs szüksége több követőre.

köszönjük az eventet. Nagyon tetszett, ennél az olvasott mondatnál elegem is lett belőle.
v2 - Elyra
v3 - Phobosz /Vihar Lovagok/

" -Te tudod ki vagy?
- Én IGEN! Egy csávó vagyok, aki egy csávót játszik, aki egy másik csávót játszik!? "
Pontszám: 3.59
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
147. hozzászólás - 2010.04.02. 16:11:38 (Válasz LanMaffia #133 hozzászólására.)
Üdv!

Idézet: LanMaffia - 2010.04.02. 15:13:54
30PP, maxos valóságformázás, 50-es mászás, és a baráti portyákban 99.9% hogy én nyerek. Ez azért elég jó kiinduló pont. De hogy tudok ezzel segíteni a csapattársakon, vagy ők rajtam, vagy bármi.


Mindenki erősíti a győzelmeivel a csapatát.
Ergo azzal segítheti valaki elő a győzelmét, hogy csinálja a dolgát, minél több térképdarabot próbál összegyűjteni. Aki tíz térképrészletet akar összegyűjteni, annak is bele kell húznia 2%-os esély mellett. De ez még nem lesz elég az első helyhez, tehát az érdek az, hogy minél tovább mindent csináljon amit lehet, hogy győzelemre segítse a csapatát. Véleményem szerint az erőfeszítés mértéke dönti majd el az eseményt. Van aki máris maximálisan kihasználja az erőforrásait. Akik nem, azokat erre bátorítja. Remélhetőleg...


Let

Ui:
Jut eszembe, nagyon érdekes, hogy kiszámoltátok, hogy a tulajdonság fejlesztés mennyi bónuszt ad. De az nem számít a szakértelmeknél, tárgyvásárlásnál, építésnél, ami ugyancsak rengeteg LE. Illetve sokan vannak, akik nem a HT-val számolnak.
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.02. 16:17:06-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.95
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
148. hozzászólás - 2010.04.02. 16:30:43 (Válasz Phobosz #146 hozzászólására.)
Majd mindjárt lesz.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.33
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
149. hozzászólás - 2010.04.02. 16:38:40 (Válasz Yaffa #142 hozzászólására.)
Idézet: Yaffa - 2010.04.02. 15:52:14
Akinek megvan a gyorsítás és egy válasz kettőnek számít annak feleannyi esélye lesz teljesíteni az eventet, vagy ez bele van kalkulálva valahogy?

Eltűnt a kis kérdésem a többi között. Valaki tudja a választ?
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 7.70
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
150. hozzászólás - 2010.04.02. 16:53:58
Most nics időm elolvasni a hszeket, a kérdésem, hogy az elméletbeli +30 kereskedelem, az a MAX értékhez ad majd, vagy az aktuálishoz?

Tehát ha nekem van 100-as kereskedelmem, akkor ha van 200-as tudbóm, akkor lesz belőle 100+100???(mert ugye most 100+70-nel van meg a maxos kereskedelem) vagy a 100hoz hozzáad 130-at, és továbbra is 170 lesz nekem a max?
Továbbá ehhez még hozzá fog jönni a feketepiaci tagság? Tehát az elméleti max 210 lesz? annak elvileg nincs értelme akkor, mert 100-as szint velett hiába van 210-es kereskedelem, akkor is csak 10 szinttel tudok előbbi tárgyat venni, mert tudtommal 100-as szint felett kereskedelem szint/2-nyit lehet vásárolni. Tehát vagy 200 vagy 220, 210-nek nincs értelme, tehát nem kell megvenni a feketepiacit.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.87
fórumozóVorianFérfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
151. hozzászólás - 2010.04.02. 16:59:02 (Válasz Eardog #150 hozzászólására.)
210 a max.
V2 Mephistopheles
Pontszám: 4.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
152. hozzászólás - 2010.04.02. 16:59:29
Miklos meg lehet tudni, hogyan hat a terkeptalalasi eselyekre a csoportok letszama?
Szerintem eleg lenyeges taktikai kerdes ez.
Pontszám: 7.78
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
153. hozzászólás - 2010.04.02. 17:01:49
Remélem a fekete piactagságot megemelik +20-ra, mert így semmi értelme nem lesz, hogy megvegyem. Így felesleges gyűjtenem rá a LGY-t, pedig nagyon megszerettem volna venni de így már használhatatlanná válik a megvétele.
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 4.69
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
154. hozzászólás - 2010.04.02. 17:03:47
Idézet: Tiha - 2010.04.02. 14:57:49
AZT MEG LEHET TUDNI, HOGY KIK A HÖLGYEK akik a kufároknak kölcsönzik az arcukat?
BEHOLDERES munkatársak, családtagok?

Pontosan, munkatársak és családtagok. A grafikákat Ruzsinszki Zsolt készítette, köszönjük az elismerést az ő nevében is.

Külön belső fórum minden csapatnak, taktikai megbeszélésre, miegyébre:
Ez már bennünk is felmerült, de a csapatok túl nagyok, képtelenség lenne a "kémeket" kizárni. Ha akarjátok, nyitok mindegyik csapatnak nyitok egy fórumot itt, de az bizony nyitott lesz, tehát a többi csapat is olvasni fogja.

Idézet: Yaffa - 2010.04.02. 15:52:14
Akinek megvan a gyorsítás és egy válasz kettőnek számít annak feleannyi esélye lesz teljesíteni az eventet, vagy ez bele van kalkulálva valahogy?

Nem. Akinek gyorsitása van, az is ugyanannyit vadászik, mint a többiek, nem feleannyit. Ha egy kviz kérdésre helyesen válaszolsz, akkor az rögtön 2 vadászatra számit, tehát effektive feleannyit kell "dolgoznod", ez inkább előny, mint hátrány.

Idézet: Tiha - 2010.04.02. 15:53:25

MIKLÓS, azt ha jól értettem megoldottátok, hogy a sok inaktív jelentkező ne rontsa az esélyeket?
Mert most sokan előveszik a régi abbahagyott karaktereket, vagy haver karakterét, bejelentkeznek mondjuk az EH-s csapatba, és a rendes karakterrel meg oda, ahova akarnak, így nyitva új helyeket a másik 3 kufárnál.

Így van, ezt írtam is, amikor a csapatok arányát vesszük, és ez alapján adunk szorzót az esélyre, akkor csak az aktív karaktereket vesszük figyelembe, a "kamu" bejelentkezőket nem.

Vaczakka: van olyan jutalom, ami kevésbé táp az egyik karakternek, és van olyan is, ami teljesen haszontalan. Épp azért van 4 féle jutalom, hogy mindenki találjon közte olyat, amit ő maximálisan ki tud használni. A gond csak akkor van, ha akad olyan karakter, akinek egyik jutalom sem jó: mondjuk egy feketepiaci tagsággal rendelkező, VFes, soha nem vadászó, tulajdonságait nem fejlesztő karakter? Ha van ilyen, attól elnézést kérek...
Pontszám: 7.50
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
155. hozzászólás - 2010.04.02. 17:04:06 (Válasz Eardog #150 hozzászólására.)
Az aktuálishoz adódik. Tehát ha turbóval megvan a 170, akkor 200.

A feketepiacit már írtam én is, hogy felül kell vizsgálni a hatását, ha használható relikviát akarunk továbbra is. Én már megvettem, elég sokba került összeszedni az árát, ezért nem nézném jó szemmel, ha egy másik relik/jutalom, amiről nem is tudtam, haszontalanná tenné a kiadásomat (és másokét).

Azt javasoltam, hogy minden esetben tegye lehetővé + 1 szintnyi tárgy vásárlását, vagy 100-as tárgyak felett 20-at adjon.
Pontszám: 6.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
156. hozzászólás - 2010.04.02. 17:17:22 (Válasz Miklós #154 hozzászólására.)
Miklos meg lehet tudni, hogyan hat a terkeptalalasi eselyekre a csoportok letszama?
Szerintem eleg lenyeges taktikai kerdes ez.
Pontszám: 7.78
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
157. hozzászólás - 2010.04.02. 17:22:27
Köszönöm a választ.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 6.54
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
158. hozzászólás - 2010.04.02. 17:28:47
Nagyon jó, hogy második szinttől lehet nevezni az eseményre, de az alacsony szintűeket elég csúnyán kizárja mégis a verseny. Egyfelől a nevezési díjat drágának látom (6. szinten 3k LE-t sokkal nehezebb összekaparni, mint 60. szinten 30k-t), másfelől a 4 jutalom közül hármta nem is tudok használni (vadászni nem vadászik az alacsony szintű karakter, specializált tulajdonsága nincs, energiahasznosítás szakértelme nincs) a negyedik lehetőség pedig már betelt. Mondjuk a kereskedelemmel se megy sokra az a karakter aki 10. szint alatt van és még nincs is neki ilyen szakértelme. (Hiszen csak annyi bónuszt lehet szerezni, amennyi már alapból a szakértelmed.)

Ezek után úgy érzem, hogy 10. szint alatt teljesen felesleges benevezni az eventre. Ami nem lenne baj, hiszen az alacsony szintű karaktereknek van még más új dolog a játékban, csak akkor ne így legyen reklámozva.

A másik, hogy a kereskedelmet tápoló drasztikusan erősebb, mint a többi bónusz, nem véletlen, hogy az telt be először. (Megnéznék egy olyan kimutatást, hogy a kereskedelmes kufár beteléséig az eventre jelentkezők hány %-a választotta azt a csapatot.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.48
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
159. hozzászólás - 2010.04.02. 17:31:03 (Válasz Miklós #154 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.02. 17:03:47
A gond csak akkor van, ha akad olyan karakter, akinek egyik jutalom sem jó: mondjuk egy feketepiaci tagsággal rendelkező, VFes, soha nem vadászó, tulajdonságait nem fejlesztő karakter? Ha van ilyen, attól elnézést kérek...


A fekete piaci tagság melyiknél hátrány????

Itt 100-as szintnél van kis bibi, mert 170es alap mellé, ha +10-et kapok, akkor az 100-as szint felett 18/2=9 szintet jelent, tehát ez mellé felesleges a fekete piaci tagság. Ez az eset plusz 30nál is, ott is meg lehet spórolni a fekete piaci tagságot. Viszont ha +20at kapnánk, akkor még jó a fekete piaci....tehát rizikós...


Sztem is az lenne a jó, ha a fekete piaci tagság mindenképp adjon plusz egy szintet, és ne +10 kereskedelmet...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.35
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
160. hozzászólás - 2010.04.02. 17:47:08 (Válasz Ricardo #158 hozzászólására.)
EH nem is kell, h legyen
Pontszám: 7.63
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője