Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
fórumozóAribethNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
181. hozzászólás - 2010.04.02. 19:09:17
Talán ha a kereskedelmet nézem, 50 és 60as szint között a max 140. Az a +30 ezen a szinten elég táp.

Nem csak lent illetve fennt van élet. Középen is. Itt akár +20 ker is sokat dob a támadásnál védekezésnél

ha a többieknél magasabb szintű cuccod van, bár gondolom ezt nem kell ecsetelni. Tény, hogy nem tudni

milyen távra tervez adott játékos, de mint bebizonyosodott már párszor, célszerű, mégha ködfoltosan

fogalmazott isa beho, hogy hosszabb távra érdemes kalkulálni mindennel ebben a játékban.

Remélem a megfelelő módon, a megfelelő célt érik el a tervezők, az állóvíz pezsdül kicsit!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
182. hozzászólás - 2010.04.02. 19:22:31 (Válasz Finarfin #173 hozzászólására.)
Itt az a gond, hogy a két bónusz nerfeli egymást. Illett volna úgy kialakítani az egészet, hogy bővíthető legyen normálisan, és a különböző helyeken szerezhető kereskedelem bónuszok ne fedjék át egymást.

Főleg, hogy Miklós szájából elhangzott: nem csináljuk meg (nincs értelme) a feketepiacit, mert úgysem jön már olyan tárgy / stb., ami ezt módosítaná.

Erre mégiscsak jött.

Mondjuk az egész ott kezdődik, hogy miért 170 lett a kereskedelem maximuma, ha az 20-al nem osztható. Itt van az első hiba, ami aztán csak göngyölíti magával a többit, talán első lépésként olyan alap kereskedelem maxot kellene meghúzni, ami 20-al osztható szám, ha már egyszer 100 felett 20-anként ad egy szintet.

Ez lehetne 160 vagy 180. Inkább 160, szerintem.

Ez után már lehetne mondani, hogy a feketepiaci 20-al növeli a lehetséges maximumot.

Majd a mostani esemény bónuszokra azt mondani, hogy 20, 40, 60 kereskedelmet ad.

Ekkor már merném azt mondani, hogy ez egy igazán jó bónusz, ami értékben felveszi a versenyt a vadászat bónusszal vagy a spec bónusszal.

De az a lényeg, hogy 20-al osztható számokkal kel dolgozni, ha 20-al osztunk.

Persze, amit most írtam, az most meredeknek hangzik, mert a 60 kereskedelem az mégiscsak hmm... durva.

Épp ezért javasoltam, hogy ne feltétlen kereskedelem szinteket adjanak ezek a tárgyak, bónuszok, hanem növeljék a tárgy vásárolhatósági szintet.

Hibrid megoldásként tudnám javasolni:
Az alap kereskedelem korlát legyen 160
A feketepiaci adjon +20 maxot erre
A mostani esemény nyereményei nyeremény szintenként adjanak szinttől függetlenül nyereményszint*1 plusz szintnyi tárgyvásárlási lehetőséget


Ennél jobb már tényleg nem jut eszembe

Szerk:
A lepontozásból csak azt látom, hogy érzelmi/értelmi alapon nem tetszik, amit írtam. Ha értelmi alapon, akkor légyszi fejtsd/fejtsétek ki. Ha érzelmi alapon, akkor hagyjuk, azt nem is akarom megérteni
A hozzászólást Vaczakka módosította 2010.04.02. 19:55:17-kor
Pontszám: 3.81
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
183. hozzászólás - 2010.04.02. 19:23:50
Vegigszaladtam gyorsan a hozzaszolasokon, de nemtalatam olyat ahol az 1. oldalon levo kerdesre, hogy a tulajdonsagfejleszteses jutalom osszeadodik mondjuk Bufa gyurujevel avagy Triasszal?
Pontszám: 6.29
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
184. hozzászólás - 2010.04.02. 19:30:27 (Válasz Kaboka #183 hozzászólására.)
Nincs odaírva, hogy nem. Ahogy a HT-nél ott van.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.33
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
185. hozzászólás - 2010.04.02. 19:34:48 (Válasz Endyr #179 hozzászólására.)
Szia,

nem is pontoztam a hozzászólásod .

(Psych-ét igen )

Egyébként van igazság abban, amit mondasz, sok minden változhat.

Viszont törekszem arra, hogy ne érjen igazságtalanság, illetve ne egy jaj bocs-al legyenek ilyen dolgok elintézve. Véleményem szerint egy rendszert, ha hosszú távon üzemeltetjük, akkor úgy kell kialakítani, hogy a későbbiekben méretezhető legyen, és a bővítések ne sértsék meg létező dolgok működését. Mint ahogy jelen esetben ez megtörténhet.

Persze, még csak 75-ös vagyok, szóval akármi történhet, mire elérem a 90-100-at, ebben igazad van.

Különben is, miért pontoználak le, ha egyszer kb, a Tied az első pozitív irányba terelő reakció

Szerk:
Látod, Endyr, dúl az IQ az emberekben, csak úgy nyomatja az érzelem az egyeseket erre a hsz-ra is, pedig épphogy nincs benne semmi lehúzó

Ez van...
A hozzászólást Vaczakka módosította 2010.04.02. 19:38:54-kor
Pontszám: 6.06
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
186. hozzászólás - 2010.04.02. 19:38:40
Miklós mondta, hogy ez az esemény bekerülhet többször is:

Néhány ötlet: a 2., 3., 4., stb. alkalommal mindig jöhetne egy-egy új tétel az előzőleg győzedelmeskedő relikvia helyére, hogy hosszútávon se legyen unalmas és elértéktelenedő az event. Esetleg a Zarknodról lemaradtak részére relikviák is bekerülhetnének, ez még a legendát se sértené, hisz egy lélekkufár mért ne juthatott volna hozzá.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5.39
fórumozóBrox1Férfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
187. hozzászólás - 2010.04.02. 19:40:31
Véleményem szerint nem kell nyavajogni!
Nagyon-nagyon örülni kell a fejlesztésen, ahogyan énis teszem

A VF esek jogos, hogy ne kapjanak EH-s jutalmat!! Előnyük van a vadászatnál, de a portyából is extra hasznot akarnak? Hát nem véletlenül lett vagylagos a két szaki!
JA! És a vadészatos extra kérdésbesorolós LE... szintén a VF eseké....
Az EH-ok nem vadásznak, ők (énis) a megfelelő kufárhoz állnak és nem kérnek a VF szakiból még ingyen sem...
Pontszám: 5.84
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
188. hozzászólás - 2010.04.02. 20:05:37 (Válasz Kaboka #183 hozzászólására.)
Rákérdeztem, Baraty azt írta, hogy a gyűrű hatásával összeadódik.
Pontszám: 6.60
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
189. hozzászólás - 2010.04.02. 20:12:47
Lenne egy építő jellegű javaslatom. Akárhogy nézzük, ez az esemény mindenkire egyformán hat, senki nincs előnyben vagy hátrányban. Aki úgy érzi, neki nem jó a +X kereskedelem, hát ne azt válassza. Akinek nem jó a +X energiahasznosítás, hát ne azt válassza.

Az se baj, ha nem egyforma erősek a jutalmak, akkor az erősebbhez menjenek többen.

Igen, szerintem is meg lehetett volna jobban csinálni, meg nekem is lennének ötleteim, de próbáljuk ki így. Nem ezen fog múlni egyik karakter sorsa sem.
Pontszám: 8.96
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
190. hozzászólás - 2010.04.02. 20:13:25 (Válasz Vaczakka #182 hozzászólására.)
és ha +60 kereskedelmet kap valaki, akkor nem durva kicsit 100-as szint alatt?? erre is kéne gondolni....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.69
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
191. hozzászólás - 2010.04.02. 20:16:22 (Válasz Eardog #190 hozzászólására.)
Elég ha csak én kapok annyit a Többieknek nem kell...de komolyan most mondták...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.99
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
192. hozzászólás - 2010.04.02. 20:17:04
sztem ha változtatnának a 170-es kereskedelmi határon, akkor ne lefelé, mert akkor semmi újat nem hozna nekem a játékba, oké, másokhoz képest akkor is jobb lennék, de nem ér sikerélmény, hogy jé, messzebb látok...tehát akkor inkább 180 legyen a max.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 4.25
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
193. hozzászólás - 2010.04.02. 20:20:08 (Válasz Vaczakka #182 hozzászólására.)
Lepontoztalak, de megmondom miért:

Kimaxoltam a kereskedelmet, jelenleg 170. Ha a maxot 160-ra húzzák meg, én bukok 10 szakértelemszintet, és ezt nem akarom, ezért a hozzászólásod nem tetszik nekem, vagyis 50%-ban értelmi, 50%-ban érzelmi okok miatt kaptál egy kettest.
трамвай-инженер
Pontszám: 0.06
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
194. hozzászólás - 2010.04.02. 20:36:44
Nem tudom, hogy valaki írta már ezt, de: aki EH-t választott, az elvileg hátrányban van. Nem tudom, mennyire számít negatívnak a magas taglétszám egy kufárnál, de nyilván pl. a 113 jobb lesz a 38-nál, és mondjuk az EH az utolsó.
A szívás ott kezdődik, hogy egy portyakaraktert a végzet medál nem tud meghatni, mert mit is csináljon a -1mp vadászattal, ha egyszer nem vadászik? Be lehetne tenni valami más alternatívát a medál mellé?
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.69
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
195. hozzászólás - 2010.04.02. 20:42:38 (Válasz Shutruk Nahhunte #193 hozzászólására.)
Na, ezt már szeretem, ez legalább valamilyen reakció. Egyelőre csak ötletelgettem, hangosan járt az agyam a fórumon.

A legjobb szerintem az volna (ez járna a legjobb megoldással, és a legkevesebb munkával), ha a feketepiaci be lenne lőve, ahogy fentebb írtam (+1 szintet adjon vásárlásra mindig).

Csak mivel erre semmilyen értelmes reakció nem érkezett a VU irányából, tovább agyaltam. Ezek csak kitalált számok, a 160-at azért írtam be, mert rögtön több lehetőség is akad már fölé menni.

Igazából én annak örülnék, ha a kereskedelemnek nem lenne, vagy nem lenne fix korlátja (pl. lehetne szint*2 hasra ütve), de ezt sajnos nem tudtam elérni anno.

Nem kell készpénznek venni, csak ötletet írtam, úgy látszik nem volt olyan jó ötlet, mint amilyennek gondoltam
Pontszám: 6.63
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
196. hozzászólás - 2010.04.02. 21:05:46 (Válasz Sesshomaru #194 hozzászólására.)
Idézet: Sesshomaru - 2010.04.02. 20:36:44
Nem tudom, hogy valaki írta már ezt, de: aki EH-t választott, az elvileg hátrányban van. Nem tudom, mennyire számít negatívnak a magas taglétszám egy kufárnál, de nyilván pl. a 113 jobb lesz a 38-nál, és mondjuk az EH az utolsó.


Ezt írtam többször is, de inkább ismétlem magam, hogy az információ mindenkihez eljusson.
A csoportok a találati esélyre szorzót kapnak. A szorzó a csoportok AKTIVAN gyüjtőgető tagjainak arányától függ. Tehát ha egy csoportban van 50 aktív ember, a másikban pedig 100 aktív és 50 passziv (azaz összesen 150en vannak), akkor az első csoportnak átlagosan 2x nagyobb esélye lesz, hogy térképdarabot találjon. A győzelmi esély tehát nem annyira a létszámon fog múlni, hanem hogy egy-egy csoport tagjai mennyire aktívak - aki nem szokott portyázni, most elmegy-e, vagy legalábbis kihívásokat nyom, felturbózza-e éjszakára a valóságformázását, amikor vadászik valaki válaszol-e a kvízkérdésekre stb.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
197. hozzászólás - 2010.04.02. 21:10:19
Sántít picit a dolog, mert a 30pp és a 15pp drasztikusan módosítja a térképtalálási esélyt, és a prém státusz/aukciós ház is drasztikusan módosítja megválaszolható kvízkérdések számát...
A hozzászólást Birka módosította 2010.04.02. 21:11:25-kor
Pontszám: 5.45
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
198. hozzászólás - 2010.04.02. 21:13:04 (Válasz Miklós #196 hozzászólására.)
És mi alapján lesz valaki aktív, vagy inaktív? Minimum 3 talált térképdarab? Legalább 2naponta belép? Legalább napi 15CSP-t, PP-t elhasznál? Bár talán jobb ha nem kerül nyilvánosságra az elbírálás kritériuma, de szerintem elég nehéz lehet kiszűrni a "töltelék" játékosokat.
Csak jó lenne megnyugodni, hogy akikkel tolom a "csapatjátékot", azok nem húzzák le a "csapatomat"
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 4.57
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
199. hozzászólás - 2010.04.02. 21:18:07
jól van, sztem ne menjünk ennyire bele, örüljünk hogy van event. Aztán onnantól, hogy elindul a verseny, mindenki tegyen meg a lehető legtöbbet, hogy az ő csapata nyerjen. Az is lehet hogy egy noprém játékos több kvízre válaszol helyesen, mint egy 2x annyi CSP-t kapó prémes. Lehet hogy egy 15PP-s kari több portyát nyer, mint egy 30PP-s. Úgyh sztem kár ennyire belemenni, úgyse fogjuk tudni, hogy éppen miért lettünk mi az utolsók, ha azok leszünk
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.87
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
200. hozzászólás - 2010.04.02. 21:38:57
az a baj, h ha valaki csalni akar akkor sajnos tud is
beregel 10 kulonbozo cimrol es belep masik kufarhoz, mint ahol a fokaraktere van. Innentol mar csak fel kell lepnie 2. szintre, jelentkezni es 2naponta belepni hozzajuk. es maris visszaesett a tobbiek eselye. sztem lehetetlen kiszurni az ilyet (bejelentes nelkul)
Pontszám: 8.82
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!