Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
781. hozzászólás - 2010.04.23. 21:02:48
V1-en Erikanak 5502 keppontja van meg. (Jo sokaig szamoltam.)
Pontszám: 7.86
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
782. hozzászólás - 2010.04.23. 21:07:22 (Válasz Kocos #781 hozzászólására.)
Hát ezt most elképzeltem, ahogy a monitor előtt görnyedsz és az üres pöttyöket számolgatod. Mint Hamupipőke mikor a borsót válogatta.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.14
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
783. hozzászólás - 2010.04.23. 21:09:51 (Válasz PottomPanna #782 hozzászólására.)
Panna...ez az...öhm...szóval a Házi Cicc tényleg megszámolta

Pontszám: 7.84
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
784. hozzászólás - 2010.04.23. 23:26:02 (Válasz Piciklon #783 hozzászólására.)
Hat igen... Ciklon cicusa mar csak ilyen... Ha fel percig nem szamol valamit, mar lekonyul a bajusza...
Pontszám: 5.92
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
785. hozzászólás - 2010.04.25. 10:24:03
Üdv mindenkinek!
Sajnos nincs idő rá, hogy elolvassam a topicban elhangzott összes hozzászólást, igy fel kell tegyem a kérdést:

Nyilvánosságra lesz hozva a kufáronkénti egyéni ranglista?
Találatok száma szerinti első 10 helyezett, esetleg első 20?

jevla
Pontszám: 7.33
népszerűDark WolfFérfi
Végzetúr
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
786. hozzászólás - 2010.04.25. 10:58:32
Nem tudom ki hogy van vele, de számomra ez a térkép hystoria, mára teljesen érdektelen lett. Az elején még fűtött a vágy hogy térképet találjak. A találati esélyek akkor még ismeretlenek voltak. Volt egy cél... Legyen 10 térkép darab.. (EZ fontos ahhoz hogy a jutalomban részesülhess...)
Aztán meg volt a 10...majd a 20 .... Ment ezerrel a portya, a kihívás, a vadászat ... A csapatunk pedig 1 helyet javítva, végérvényesen beragadt a 3. helyre.
Innentől kezdve, az egész történet leült mint az iszap. Nincs motiváció. Az esélyek akkor sem változnak ha a fejem tetejére állok. HAsznom sem származik belőle...illetve ... ez most úgy hangzott mintha csak ülnék a ...-on .... szó sincs róla... Csak nem érdekel már hogy találok e térképet vagy sem. Az eredmények magukért beszélnek. A versenyt le is lehetne zárni a mai nappal, mert változás már nem lesz...

Ezt elkerülendő, szerintem be kellett volna rakni a játékba egy olyan opciót, ami ösztönözte volna a játékosokat, hogy a legtöbb térképet gyüjtsék.

Pl. Az első 20 legtöbb térképet gyüjtő, függetlenül hogy melyik csapatban van, választhat a 4 nyeremény közül...
- VAgy... Számukra a bezsebelt nyeremény további + x % -ot ad.
- VAgy .... Egyszerűen csak valami új dolgot kaptak volna...

A lényeg, hogy lett volna ösztönző jutalom. S hogy ezzel a top játékosok kerültek volna előnybe... ???.... Lehet hogy igen.... De ... Akik alul vannak, azoknak a top, mindig top marad... Azt viszont ne feledjük el, hogy top játékos nem egy van, hanem több. VAgyis köztük is folyik a versengés... Ahhoz pedig hogy a mászás szakit felfejlessze valaki, nem kell feltétlen top játékosnak lennie.. HA kicsivel alatta van, már nem jelent gondot ... ...
De lehetett volna a külön díjazást kategóriákra bontani mint a bajnoki viadalon. Így, a kicsik is motiválva lettek volna, mert a 2-3-as szintű kariknak nem a 100-as szintűekkel szemben kellett volna helyt állniuk, hanem a hozzájuk hasonló szintűekkel szemben.
S ha a nyeremény valami olyan tárgy lett volna, ami segíti a fejlődésüket... nyilván többet tettek volna a siker érdekében.
Bár az tény, hogy elcseszett dolog volt a mászás szakit választani szorzó növelőnek, mert a kis játékosoknak így nincs lehetősége a találati esély növelésére.


De szerintem az sem lett volna rossz, ha mondjuk nem ad ilyen gyakran térképet. Rossz az idő és a találati esély aránya.
10 térkép kell ahhoz hogy részesüljünk a jutalomból. Ez önmagában még oké.... De ha időközben a csapatunk nagyon lemarad, akkor az emberekben nem a tűz lobban lángra, ... nem képzeli magát senki Superman-nak...és nem akarja majd megváltani a világot... épp ellenkezőleg. Elkeseredik, és nem foglalkozik vele. A biztos 10 meg van.... a többi nem számit.

Ezért... vagy csak 2 hetesre kellett volna tervezni az event-et, hogy a lelkesedés ne hagyjon alább, és mindenki hajtson... VAgy, 10-ed ennyi találati esély. Mert ha most az egyik csapat 7700 térképpel a másik 6300 térképpel rendelkezik, az 1400 különbség már sok. Főleg ha még növekszik is, vagy hosszú ideje állandó..... De ha ezek a számok 770 - 630 .... Akkor az emberben még ott pislákol a remény, hogy ezt még be lehet hozni...

Igaz... ha az esélyek egyformán 10-ed akkorák, akkor ugyanúgy nem lehet behozni ezt a lemaradást, mert valójában a különbség ugyanakkora... De ez pusztán psichologia.... a 140 kevesebb mint az 1400, így behozható. MInt a kereskedelemben.. AZ a termék ami 9.999 Ft-ba kerül könnyebben eladható, mint ami 10.000 Ft-ba kerül... ÉS ez tény. Még ha tudjuk is hogy csak 1 forint a különbség, de mégis csak 9000, és nem 10000

Tény, hogy ez a első futam...remélhetőleg a második érdekesebb,és fordulatokkal telibb lesz. Nem pedig 1 hét után lefutott...
Pontszám: 9.62
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
787. hozzászólás - 2010.04.25. 11:28:00
Én is ezért vagyok elkeseredve!
126 darabnál tartok. Nincs CSP tartalék, nincs PP tartalék!
Mászásfejlesztés és turbó az viszont van....

Ezzel együtt a csapatom az utolsó helyen áll a második világon. Az energiahasznositás szakértelem növelése nagyon csábitó volt....
Most már nem az. Sajnos. Elsősorban portyakarakternek tartom magam, a vadászat csak másodlagos tevékenység....
Már léptem két szintet a vadászatok miatt, ami megengedhetetlen luxus amellett, hogy a tulajdonságösszegem nem tudtam ezzel arányosan növelni....
Ha megkaptuk volna legalább a 3. szintű jutalmat, akkor 1-2 szint alatt megtérülhetett volna a versenybe fektetett energia, de igy erre már nincsen semmi esély. Elkeseritőnek tartom, hogy a csapatom összes szerzett térképének 5%-a az én tulajdonomban van, és ugyanarra az elbirálásra, és jutalomra számithatok, mint a 10 térképet talált passziv játékosok, akik semmilyen pluszt nem fektettek ebbe az eventbe....

A Zarknod ébredése cimű eventtel nem nagyon volt időm foglalkozni, és keserves volt látni az, hogy aki komolyabb teljesitményt mutatott fel, 2 szinten belül nagyon komoly előnyre tudott szert tenni...

Ebből kiindulva vetettem magam bele ebbe az eventbe, teljes gőzzel, mindent alárendelve a térképkeresésnek...
Teljesen hiába...
A karakteremet félig-meddig tönkretettem, és nem kapok semmit, akkor, ha nem lesz semmilyen egyéni elbirálás a kufárok legjobbjai között.

Az event ötlete, és a fejleszteni akarás, folyamatos új célok meghatározása a játék egyik legjobb része, és a fejlesztők folyamatos munkáját, és játék iránti elkötelezettségét jelzi, de ez most egy kicsit talán elhibázott volt....


jevla
Pontszám: 5.75
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
788. hozzászólás - 2010.04.25. 12:20:08
Nem leszek népszerű de,

Ez egy verseny.

Miklós leírta nem lesz egyéni toplista és azok díjazása.

Mondom persze mindezt Ericath követőjeként 31 térképdarabkával, deka mászást nem fejlesztettem ez miatt.

Egyéni díjazás bajos lenne, azért mert nem tudsz igazságos lenni, ezzel csak a magas szintű játékosok lennének jutalmazva. Több erőforrásuk van, ezzel több térképdarabkájuk. Velük nem versenyezhet egy 2.szintű egy 30.szintű sem.

Minden versenyben vannak nyertesek és relatíve vesztesek. Az olimpián sem kap a 16. érmet csak azért mert ő mindent beleadott.

Elhiszem és sajnálom ha valaki odatette magát és mégsem érte el a várt eredményt, csak ez egy csapatverseny, itt nincs egyén, nincs én vagy te, csak mi vagyunk.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.40
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
789. hozzászólás - 2010.04.25. 12:26:08 (Válasz PottomPanna #788 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.04.25. 12:20:08

Minden versenyben vannak nyertesek és relatíve vesztesek. Az olimpián sem kap a 16. érmet csak azért mert ő mindent beleadott.


ezt kicsit kijavitanam, de amugy tokeletesen egyetertek Pannaval:

Az olimpian sem kap a 16. csapat ermet csak azert, mert o mindent beleadott de a csapat tobbi tagja magasrol tett a versenyre.
Pontszám: 7.59
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
790. hozzászólás - 2010.04.25. 12:32:59
Rendben van, fogadjuk el a csapat fogalmát, és felejtsük el az egyént, mint résztvevőt!

A fentiekből kiindulva már csak az nem tiszta számomra, hogy miért lehetett két hét letelte után is csatlakozni?!

Várok két hetet, megnézem ki vezet, és csatlakozom!
Én ebben csak egyéni önzést látok! Adok két hetet néhány karakternek, hogy kialakitson valamilyen helyezést, majd pedig csatlakozom ahhoz a csapathoz, ahol relativan kis erő befektetésével a legnagyobb jutalmat kaphatom.

Én ebben nem látok csapatot, csak és kizárólag, egyéni önzést, és számitást.

A csapatmunka számomra úgy kezdődött volna, hogy a kezdés előtt 1 héttel meg van hirdetve a verseny, és az első nap 0. percétől kezdve nincs változtatás!

Igy mindenki a választott csapatért dolgozott volna, nem pedig ahhoz csatlakozik, ahol 10 darabbal már érvényesül az egyéni, önző taktikázás....

Kézilabdáztam, kosaraztam versenyszerűen. Most paintballozom, ami szintén csapatsport.
Mióta csapatjátékokat játszom, egyszer sem fordult elő, hogy félidőnél a nézőtérről beállt valaki abba a csapatba, amelyiknél volt az előny......
Pontszám: 7.33
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
791. hozzászólás - 2010.04.25. 12:55:46
És akkor mi van, ha a magasszintű játékosok lennének jutalmazva, ha lenne valami egyéni vigaszdíj?
A magsszintű az már lassan másfél éve aktívan játszik, nincs előtte semmi kihívás. Igazán megérdemli a jutalmat. Az alacsonyszintű, mire eléri ugyanazt a szintet, mint most a top, már 3-4 ilyen eventen túl lesz, ha jól taktikázott meglesz minden jutalma. Másszák csak meg a szamárlétrát az újak is!!!!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 2.81
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
792. hozzászólás - 2010.04.25. 13:04:07
3-4 ilyen event után nem tudom, hogy mi lesz.
Valószinűleg semmi.
Azért nem lesz semmi, mert 3-4 event után azok, akik ténylegesen "csapatjátékosok", és az első percben csatlakoznak, és tevékenyen dolgoznak a csapatért, megunják azt, hogy a "taktikusok" learatják az ő munkájuk gyümölcsét is...

Igy majd a 4. event után a "taktikusok" magukra maradnak, mert a "csapatjátékosok" szépen csendben kivonulnak a számukra felesleges, jutalommal nem járó, erőforrás pazarló eventekből......

De reméljük, hogy Miklós és a fejlesztőcsapat a mi oldalunkon áll, és ennek az eventnek a hibáiból okulva a következő egy kicsivel igazságosabbra sikerül....

Másrészt már reszketve vártam az előző hozzászólásom durva lepontozását a kedves "taktikusoktól", függetlenül attól, hogy tényszerű megállapitásokat tartalmaz, és semmiféle megközelitésben nem mondható rá, hogy sértő....

jevla
A hozzászólást Jevla módosította 2010.04.25. 13:06:49-kor
Pontszám: 7.86
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
793. hozzászólás - 2010.04.25. 13:07:42 (Válasz Endyr #789 hozzászólására.)
Nézzük kicsit szerepjátékos szemszögből.

Van 4 kufár, aki fel akarja térképeztetni az adott terepet. Bekészít egy halom csecsebecsét, amivel magához akarja csalogatni a galetkiket, hogy neki dolgozzanak, és az az üzlet, hogy ahányadik lesz az adott kufár, olyan szintű jutalmat ad a csapattagoknak.

A kufárnak az a célja, hogy a területről minél pontosabb térképe legyen. Mindegyik szintű jutalom ott van a raktárában, hiszen lehet, hogy első lesz a csapata.
A kufárnak a térkép részletessége számít, így aztán abszolút elfogadható feltételezés, hogy a legtöbb térképet összegyűjtőknek ad egy-két szinttel jobb jutalmat, mint az egész csapatnak, mivel komoly szolgálatot tettek neki.

Nem soknak, csak a felső néhánynak. (Ezt pár oldallal korábban már fejtegettük.)

És végül kis idézet a Zarknod event elején a dolgok állásáról. Ott sem volt tervezve egyéni lista...

Idézet: Miklós - 2009.08.05. 22:21:14

3. Lehetőség van persze versengére is, most nem szövetségeket vagy egyéneket állitunk szembe, hanem a hordák versenyeznek. Tisztában vagyunk vele, hogy a hordák eloszlása nem egyenletes, ezt is figyelembe veszi az esemény során alkalmazott "szorzó".
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.53
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
794. hozzászólás - 2010.04.25. 13:21:50
Félreértés ne essék, a hozzászólásaim célja a szó legjobb értelmében használt "épitő kritika"

A magyar nyelv szépsége az, hogy a teljesen eltérő, sőt ellenséges véleményt is meg lehet fogalmazni szép szavakkal.
Sok hozzászólással nem értek egyet, de az ellenvéleményem próbálom szépen, és mindenféle sértéstől mentesen megfogalmazni, ha valaki ezzel csak úgy tud versenybe szállni, hogy lepontozza a hozzászólásaimat, ám tegye....

A szabályokról még annyit, hogy nekem a következő elképzelésem lenne az eventtel kapcsolatosan:

- meghirdetés a kezdést megelőző 1 héttel
- kezdés után nincs csatlakozás
- nincsen minimálisan meghatározott térképmennyiség
(igy mindenki törekszik a minél többre, mivel a csapat minél jobb helyezése az elsődleges)
- nincs létszámtól függő, találati esélyt növelő szorzó
minden csapat egyforma eséllyel talál térképdarabot, aztán a csapatban lévő emberek száma alapján jön ki a végső eredmény, vagyis az a csapat nyer, ahol a legkevesebb ember a legtöbb térképet találta....
Pontszám: 7.86
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
795. hozzászólás - 2010.04.25. 13:34:28 (Válasz Jevla #794 hozzászólására.)
Idézet: Jevla - 2010.04.25. 13:21:50

- meghirdetés a kezdést megelőző 1 héttel
- kezdés után nincs csatlakozás
- nincsen minimálisan meghatározott térképmennyiség
(igy mindenki törekszik a minél többre, mivel a csapat minél jobb helyezése az elsődleges)
- nincs létszámtól függő, találati esélyt növelő szorzó
minden csapat egyforma eséllyel talál térképdarabot, aztán a csapatban lévő emberek száma alapján jön ki a végső eredmény, vagyis az a csapat nyer, ahol a legkevesebb ember a legtöbb térképet találta....


az utolso pont kivetelevel ez most is (majdnem igy van). Meghirdetve 5 nappal hamarabb, 20 nap utan nincs csatlakozas. Fogd fel ugy, h 15 napos az event 20nap jelentkezesi hataridovel. Annyi csavar van benne, h ha utolso nap jelentkezel, akkor negyszeres belepesi dijat kell fizetned.

az utolso pontod meg szerintem igen nagy butasag, tulajdonkeppen nulla csapatverseny lenne benne, inkabb egyeni dijazas lenne. torjem magam a jutalomert, hatha "szarok bele" jellegu csapattarsaim lesznek, mert ha nem vesztek. MUHAHA
Pontszám: 7.68
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
796. hozzászólás - 2010.04.25. 13:37:03
Míg nincs kezelve az eltérő erőforrásmennyiség, (több CSP, PP) szerzési lehetőség (barátságos portya) és olyan szakértelemhez, egyébhez van kötve, de legalábbis annak előnyt adva a siker, amit nem ér el mindenki, sőt, az egyik kufártól ki van zárva egy tetemes játékosréteg, addig ez nem lesz egyenlő eséllyel megoldva.

És mivel a TOP sem hülye, legalábbis szöviszinten biztosan megbeszélik, hogy nah, hová is menjünk következőleg?
Én legalábbis ezt tenném.
Innestől kezdve pedig a többiek vagy eltalálják ezt a kufárt, vagy nem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
kedvelt tagJevlaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
797. hozzászólás - 2010.04.25. 13:51:27
Bölcsészek a command promtnál!

Igen találó

"Majdnem" - valami igy van, vagy úgy van, valami vagy van, vagy nincs, nem pedig majdnem van, vagy majdnem nincs....

Ha nincs minimális talált mennyiségnél járó jutalom, tehát nem ülhetek a babérjaimon 10 darab talált térképnél, vagyis lehet hogy 50 darab sem elég semmilyen jutalomra, és csakis az számit, hogy a csapatom nyer-e avagy nem, akkor ebben hol van az egyéni haszon....

A jelenlegi az ami sokkal inkább egyén orientált, mivel 10 darabbal ülhetek és várhatok, másrészt 2 hét után is csatlakozhatok ahhoz a csapathoz ahol még van hely, és 10 darab is elég a jutalomhoz...

Többet kell fizetnem érte?
Nem egyszerűbb a biztos jutalomért fizetni többet, mint a bizonytalan semmire kifizetni a jelentkezés összegét?

Tegyük fel, hogy a "taktikusokhoz" tartozom!
Két hétig figyelek. Nem csinálok semmit, gyűjtöm a PP-t és a CSP-t, ha bejön valami, fejlesztek a mászás szakértelmen, vesziteni nem veszitek vele semmi, úgyis kell a kalandokhoz, majd két hét letelte után beugrok valahová. Minden a maximumon van, és kizárt dolog, hogy két hét alatt valaki ne tudja összeszedni a 10 darab térképet....

Ebben nem tudtam észrevenni a csapatért folytatott munkát....


"hátha szarok bele jellegű csapattársaim lesznek" - szerinted az első három kufárnál hány ember nem csinál most semmit, a 10 térképének és biztos jutalmának tudatában....

Ha a 10 térképpel nem kapna semmit, biztosan nem üldögélne olyan nyugodtan.....
A hozzászólást Jevla módosította 2010.04.25. 13:58:09-kor
Pontszám: 8
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
798. hozzászólás - 2010.04.25. 14:16:08
10. szint alattiaknak nem lett volna szabad kiírni, nem kellett volna létszámkorlát, és feltétel kellett volna a csatlakozáshoz. EH-sokank 10-es EH, stb. De ezt már írtam egyszer...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.66
népszerűDark WolfFérfi
Végzetúr
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
799. hozzászólás - 2010.04.25. 14:46:49 (Válasz PottomPanna #788 hozzászólására.)
Kedves Panna!...No és persze mindenki.


AMikor a versenyeket és az Olimpiákat hozzátok föl , mindig mosolygok. Mennek az érvek, ellenérvek... Oké...
De ha már itt tartunk... Nincs igazad! Valamint azoknak sincs akik azt állítják hogy ez egy csapatverseny, és ha vesztesz a csapat veszít, ..vagy esetleg nyer... és ennyi... NIncs egyéni díjazás , mint a sportban sincs...

Hohó... Kezdjem el sorolni mennyi autó, lakás, sok száz millió lett egy - egy verseny végén szétosztva szerte a nagyvilágban????...
MIért... Azért mert a legjobbakat a csapaton belül is díjazták. A Klub, a Szervezet... Hogy ne menjünk messzire... Foci... Aranylabás focisták... Gólkirályok... De ezek trófeák.... Amiket fentebb soroltam, azok pediog minden sportban jelen vannak... Úszás, futás, Öttusa ... MIndegy hogy egyéniben vagy csapatban indulsz... Aki a legjobbbban teljesít, azt illik elismerni, és megfelelően honorálni.

Szerintem ez így lenne illő.

S hogy ne a top legyen aki ebből hasznot húz... írtam pár hozzászólással fentebb... be lehetett volna vezetni azt a rendszert ami a BAjnoki viadalon van. CSak más elosztásban. MOndjuk 8 szintenként lett volna lebontva vagy 10 szintenként.... Így tehát a 2-es szintű játékos teljesítménye a 11-es szintűével áll szemben. A 12-es szintű játékos a 21-sel....
Így ezekben a kategóriákban az első 10, vagy 20....attól függően hány játékos nevezett... Vagy csak az első 5 egyéni teljesítményére különdíjat kap. Így,... ha a csapat nem is ér el előkelő helyezést, a sok töltelék miatt, azok az emberek akik a lelküket kitették, méltó elismerésben részesülnek a különdíj által. Így nem éreznék azt, hogy hiábavaló és fölösleges volt a munkájuk.

Szerintem....
A hozzászólást Dark Wolf módosította 2010.04.25. 14:49:15-kor
Pontszám: 8.44
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
800. hozzászólás - 2010.04.25. 14:55:57 (Válasz Dark Wolf #799 hozzászólására.)
Most nem volt ködös a jutalom, mint Zarknodnál, vagy az, hogy ki mikor mit kap. Az elején ki lett mondva ennyi a jutalom ezért ezt kell tenni.

A legeslegelején meg lett mondva, h nem lesz egyéni díjazás. Persze értem én, hogy jön a vége és végzet medálnál többet akartok, de akkor Ericathosok meg sírjanak, hogy mert ekkora előnnyel nyerünk ne 3%ot kapjunk hanem 10et. Felőlem kaphat mindenki mindent, de az utólagos változtatások miatt majd amennyi emberke elhallgat, annyi fog jönni, hogy dehát ez nem lett előre megmondva, jobban hajtok ha tudom,hogy egyénileg is díjaznak...


A te példád alapján pedig, ha valakinek a csapata kiesik a foci vb-n, de ő hiperszuper és gólkirály lesz, a gólkirályságért kapott jutalom nem egyenlő és nem ér fel az arannyal, a vb címmel. Végzeturra lefordítva esetleg egy végzetmedálnyit ér.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5.94
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője