Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
601. hozzászólás - 2010.04.13. 17:50:57
V1 Energiahasznosítós kufárnál vagyok. Elég elkeseredett vagyok. És nem is kimondottan a kompenzáció megfelelő, vagy nem megfelelő mértéke miatt, hanem inkább az alább írtak miatt.

Az egész azért roppant bosszantó, mert az nem zavarna, hogy a mi jutalmunk csak nagyon kevés embert érdekel, és emiatt kevesen vagyunk, és tegyük fel ilyen kevesen nem tudunk haladni.
De MINDENKI SZÁMÁRA EGYÉRTELMŰ VOLT a nevezés első napján, hogy mivel gyorsan betelt a kufároknál a létszám, ezért hozzánk nyomták a kamu karaktereket!

Nem amiatt vagyunk utolsók, mert bénák vagyunk, hanem azért, mert a többi játékos nem tudott az első pillanatban belépni a választott kufárjához, és emiatt "kellett trükközni".

ÉS EZ AZ, AMI SZERINTEM NEM FAIR!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.80
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
602. hozzászólás - 2010.04.13. 17:55:35 (Válasz Tiha #601 hozzászólására.)
A kamu karakterek passzívak, így nem is befolyásolják az eredményt. Kétlem, hogy csak azért lépkednének be több tucatnyian naponta és kockáztatnák a multizást, hogy szivassák azt a kufárt aki egyébként is utolsó.
Némi szervezettséggel nagyon is fel lehet nyomni a térképszerzés esélyeit, de ahoz az kell, hogy legalább minimális infó jusson el a tagokhoz, és nagyrészük komolyan is gondolja.

Mod.: ez persze csak akkor igaz, ha a kompenzáció háromszoros szorzó fölé is mehet.
A hozzászólást Ariel módosította 2010.04.13. 18:07:43-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.80
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
603. hozzászólás - 2010.04.13. 18:07:45 (Válasz Eardog #596 hozzászólására.)
Ericath, az elragadó
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.66
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
604. hozzászólás - 2010.04.13. 18:08:54
Igazán jó megoldás az lett volna, ha a Kufároknak lenne saját fórumuk, úgy mint a szövetségeknek. És látni lehetne ott, hogy melyik tag miként teljesít. Így tudnának külön taktikázni, lehetne noszogatni a kevésbé aktívakat.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
605. hozzászólás - 2010.04.13. 18:25:15
Nah szerény nyomott meglátásaim az első hét után, lehet vitába szállni.
Első és legfontosabb: a v2-ről (bár részt veszek a versenyben) nem nagyon tudok érdemben nyilatkozni, ott vagyok vagy 4. szintű.
Első körben is: az esélykiegyenlítő nem jól működik, ez valószínű. A létjogosultságáról sem vagyok meggyőződve, hogy kell-e egyáltalán, de jó, mondjuk kell.
Második: a Beho örök hibája, hogy kiegyensúlyozott versenyt akar teremteni ezekben az eventekben. Nem lehet! Sosem lesz az! Ehelyett ami lényeges lenne:
1. Legyen érdekes! (Ezt sem Zarki, sem a mostani nem tudta összehozni szerintem)
2. Belefeccölt erőforrások függvényében mindenki kapja meg a maga habcsókját. (Ezt Zarki hozta, ez az event jelen felállás szerint nem fogja)
Az energiahasznosítás rossz ötlet volt. Kevesen használják, leginkább pókok. Végletes hátrányba kerülnek azzal, hogy ha továbbra is játszani szeretnének nem nagyon kezdhetnek vadászni. Nem kéne ennyire nyomatni a szakértelmet, egyszerűen vf-el szemben nincs létjogosultsága, nem lett alternativája annak.
A v1-en eldöntötte a versenyt az, hogy a top karakterek, légionisták ki mögé sorakoznak fel. A topok erőforrás lehetőségeivel, mászás szakijával egy szintkorlát nélküli versenyben nem lehet felvenni a küzdelmet, ennek ellenére a v1-en látszik leginkább "bejönni" az event azon szerencséseknek (mint én is) akik Marietta vagy Agnaesh hívéül szegődtek, lévén köztük komoly verseny kialakulására van kilátás. Katherin ahogy az borítékolható volt minden világon kiesett a versenyből, ez v3-on kissé meglepő, a többin 100% volt event előtt is.
Alapvetően itt is éreztem volna létjogosultságát annak, hogy a vesztess kufárok a 10-20 legjobban teljesítő hívüket arany cuccal jutalmazzák (megnyugtatásul: szerintem egy világon sem vagyok ebbe benne), ahhoz ugyanis aránytalanul meg kell tolni a mászást ami máshonnan nagyon hiányozni fog, aki ezért kap egy végzetmedált joggal érzi majd magát becsapva. De ez egy dolog.
A fő problémám az eventtel, hogy érdektelen. Nem a kiegyensúlyozatlansága, az egy dolog. Hanem végülis sík ugyanazt csináljuk amit máskor. Ez nem a legjobb így. Semmi újdonság.
Az nagy pozitívum volt, hogy Zarkival ellentétben volt info előre. Ennek ellenére szerintem eleddig sikertelen ez a térképvadászat (legalábbis számomra).

Fentiek mindegyike abszolút magánvélemény volt!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.72
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
606. hozzászólás - 2010.04.13. 23:49:31
nos. ma 47 gyoztes portya egy fia térképet sem adott. 87!!! mászással turbó nélkul. Tegnap 140 vadászat eredménye 2!!!!! térkép. 87+87 mászásnál. Amikor még csak fejlesztettem fel a mászást egymás után potyogtak. Hogy is van ez kedves Miklós?
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 4.23
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
607. hozzászólás - 2010.04.14. 00:09:27
Nekem átlag 100 mászás van portya és vadászat közben (vadászat közben nem turbózom, csak portyánál, ezért súlyozottan számoltam be a turbó értékét).

Az alap találási esélyem ezek szerint 2 + 3 = 5%.

Az eddig elköltött erőforráspontból 700 alkalommal volt esélyem kb. a találásra.

Találtam eddig 29 térkép darabot, ami azt jelenti, 4,14% eséllyel találtam térképet. A 700 alkalmat már elég nagy mennyiségnek tekintem ahhoz, reprezentatívnak tekintsem a tendenciát

Ezek szerint a V2-n a spectulosok (Ericath) kapnak egy kb. -20%-os módosítót, vagy pedig állandóan nincs szerencsém.

Nem akarok semmit kihozni belőle, csupán adatokat közöltem.
Pontszám: 6.62
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
608. hozzászólás - 2010.04.14. 04:29:11 (Válasz Bagolyesz #606 hozzászólására.)
RANDOM!

Hogy miért nem tudja ezt a szót elősször 3x elismételni az, aki hasonló hülyeséggel jön elő ...
Pontszám: 4.64
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
609. hozzászólás - 2010.04.14. 08:38:25
amúgy tényleg random...egyeti matekórán is a tanár ránézésre meg tudta mondani egy számsorozatról, hogy random vagy ember csinálta-e? 0-9ig kellett számjegyeket leírni, ahogy akartam, egyet meg csinált a gép randommal. Az ember elkezdi kb így: 3856195728463812..... a random generátor meg: 4755528112222236684744....

tehát abból tudta hogy mi a random, aminél egymás után is akár jöttek többször a számok, valamelyik részen meg egy jó darabig nem jött valamelyik...biztos Miklósék is ezt a randomot használják:)

Amúgy nekem ma 10 portyából 3 térkép esett, csP-ből valamikor 50-60ból se esik ennyi...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.86
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
610. hozzászólás - 2010.04.14. 10:04:30 (Válasz Ariel #602 hozzászólására.)
Mindenhol vannak erős karakterek, 150-200-as mászással és pont ott ahol kevesen vannak ennek sokkal nagyobb jelentősége van. Egy sima 3x-os szorzó nem kompenzálja a nagyobb létszámot, szoros verseny eleve nem alakulhat ki az alap esély össze vissza szorozgatásával, mert az csak és kizárólag a létszámok közötti különbséget befolyásolják.

Én ebben az egészben ott látom a legnagyobb hibát, hogy dupla létszámról triplára lett emelve a kufárok taglétszáma közötti különbség. Már dupla létszám esetén is átlagosan kétszeres mászást kell fejleszteni ahhoz, hogy a két kufár követői egyforma esélyekkel indulhassanak, és ezen lehet aktivitással csp tartalékolással stb. javítani. De 3x-os különbséget nem lehet pusztán mászással és aktivitással kompenzálni.

Ha nagyjából egyforma eloszlás lenne a kufárok között (ami nyílvánvalóan nincs így) akkor is képtelenség lenne ekkora különbségeket kompenzálni. Ha pl. az eloszlás azt mutatja, hogy a top 8-ból 3 kereskedő 2 vadasz 2 tul spec es 1 energiafejlesztő van akkor a 3 kereskedő 100-as átlag mászását az eh-s csak 300-as mászással tudja kompenzálni, a vadász és a tul speces pedig 150-el. A jelenlegi arányok mellett persze a 3 népszerű kufár között nincsenek ekkora különbségek, ezért főleg a kereskedő és vadász kufárok között valóban az aktivitás és a mászás fejlesztése dönt. A másik két kufár meg a két végletet tükrözi.

Biztos vagyok benne, hogy az EH-s tábor átlagos mászás tekintetében (az aktív karaktereket nézve) egyáltalán nem marad el a többi kufártól (sőt), ha így lenne sokkal gyorsabban és sokkal durvábban le lenne maradva. De az is teljesen biztos, hogy a többi kufár átlagos mászásának 3 szorosát meg sem közelítik a visszaesés gyorsaságából ítélve kb. 1,8 szorosa lehet a kereskedő (3x-os) táborhoz képest az EH-s tábor mászás előnye. Dupla létszám esetén az 1,8-at további fejlesztéssel és aktivitással talán lehetne kompenzálni, de ennyire nagy létaszámkülönbséget biztosan nem.

Összegezve a dolgot, az EH jutalom telejsen elhibázott volt, ezt már a kezdet kezdetén az alacsony csatlakozók száma és a rengeteg játékos hozzászólásból le lehetett volna szűrni. A legnagyobb hiba a 3x-os létszámkülönbség engedélyezése volt szerintem, célszerűen nem növelni hanem csökkenteni kellett volna a kufárok követőinek taglétszáma közötti különbségeket akár olyan áron is, hogy EH helyett más bónuszt választ a beho vezetősége a javaslatok alapján és ujraindítja az eseményt.

Jelenleg én korrekt megoldásnak azt tekinteném, ha az EH kufár beszüntetné a működését és akár többlet költséggel az itt csoportosuló embereknek lenne egy 2. esélye a választásra. (a költséget ugyan úgy a 7 napos töblettel súlyozva, és az eddig megszerzett térképrészleteket természetesen törölni kell) A köv hasonló esemény meg vagy eleve csak 3 kufárral induljon, vagy az EH-nál sokkal jobban átgondolt jutalmazással és sokkal kisebb létszámkülönbség lehetőségével (max. 1,5-2 szeres) legyen kiírva.

Tiszta sor, hogy az EH-s szekciónak nagyon jó lenne egy ilyen döntés tekintve, hogy meglehetősen egyértelműnek látszik a verseny kimenetele, ezért akár a két utolsó kufárt minden választás nélkül is össze lehetne voni vagy akár egyenletesen elosztani a 2.-3. helyezett között ami talán adna egy lökést, a versenynek és lenne esély beéri a speckósokat. Szeritnem ebből az állásból még lehetne valóban izgalmas versengést csinálni.
Pontszám: 7.21
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
611. hozzászólás - 2010.04.14. 10:23:47 (Válasz Wuher #610 hozzászólására.)
Hát ja, csak ez értelemszerűen nem tetszene a spectulosoknak.

EH nagyon gyenge skill, valami olyat kellett volna, ami specifikusan használható, mint a kereskedelem. Akár valami epikus elleni sebzés, vagy sebzésfelfogás. Dukáttermelő. +végtelen LEnek elég a másik 2 jutalom.

Kereskedelem jó, jó, de végtelen távon valami + végtelen LEvel több tulajdonságot termelsz mint amit a nagyobb statos tárgy ad. Mondjuk rövidtávon táp.

De hogy a vadászatosba is több ember van mint a spectulosba azt nem értem. A spectul sokkal több LE. az nem 3% hanem 5-6% mert 57,5% helyett 54,5% ért fejlesztesz. Ultraspec fetrőzéssel + 10% os gyűrű. És a tulajdonságfejlesztés messze a legtöbb költség.
Mig a vadászat a LE bevétel monjuk jelentős de nincs akkora % mint a LE költésre a tulajdonságos. és arra is csak 3%-t ad.

Az optimalizátorok mind a spectulosba mentek mert az imba. Emlékezzünk azért lett entitás mert az 5-10% os spectulos tárgyak behozhatatlan elönyt jelentettek. Ez meg 30%-a egy triásznak.

De ki kell várni a 15. napot, amikor jönnek a sötétből a kiváró optimalizátorok. Akkor hogy fognak állni a spectulosok amikor ott lesznek a legtöbben. És akkor még csak félidő lesz.
Pontszám: 8.83
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
612. hozzászólás - 2010.04.14. 10:44:41 (Válasz Wuher #610 hozzászólására.)
Nem is értem a logikáját annak amit mondasz. Miért kellene mászással kompenzálni az EH kufár tagjainak a harmad akkora létszámukat?Ezt aversenyt nem a létszám miatt fogja bárki is elbukni, vagy megnyerni.
Idézet: Wuher - 2010.04.14. 10:04:30
Már dupla létszám esetén is átlagosan kétszeres mászást kell fejleszteni ahhoz, hogy a két kufár követői egyforma esélyekkel indulhassanak, és ezen lehet aktivitással csp tartalékolással stb. javítani.

Miért kellene kétszeres mászás? Egyszerűen kapsz a találat esélyére egy kettes szorzót. Ez a szorzó a mászásodra is hat. Nem kell duplájára növelned. Ha a két táborban az aktív játékosok átlagos mászása egyezik, azonos mennyiségű jó kvízt adtak le fejenként, és azonos mennyiségű portyát nyertek, akkor a létszámbeli különbséget kompenzálja a program, mindegy, hogy kétszeres, vagy háromszoros a létszámkülönbség.

Abban igazad van, hogy nincs normál eloszlás a kufárok között. A top nagyrésze kapásból a specializációra hajtott rá. Valamint nagyon sok kezdő, vagy épp casual játékos választotta a kereskedelmet vagy az EH-t, mert specializációjuk még nincs, azt sem tudják mi fán terem, a 3% LE bónusz vadászatból pedig kevésnek tűnik.

Viszont nagyon sokat lehetett az elején taktikázni, és még most is lehet. Akár kétheti csp mennyiséget is fel lehetett halmozni, ami 50%-al növelheti meg a térképek mennyiségét. De még most is lehet taktikázni. Ha a kufár páros sorszámú karakterei hét elején aktívak, a páratlanok hét végén, és ekkor költik el pontjaikat, máris duplájára nő a találati esély...
A hozzászólást Ariel módosította 2010.04.14. 10:46:05-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.67
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
613. hozzászólás - 2010.04.14. 10:46:57 (Válasz Ariel #612 hozzászólására.)
Ha a kufár páros sorszámú karakterei hét elején aktívak, a páratlanok hét végén, és ekkor költik el pontjaikat, máris duplájára nő a találati esély...


Ennyire nem lehet gagyi az "aktivitás" mérő, vagy tudsz valamit?
Pontszám: 5.43
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
614. hozzászólás - 2010.04.14. 10:48:32 (Válasz Ariel #612 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.04.14. 10:44:41
Ha a kufár páros sorszámú karakterei hét elején aktívak, a páratlanok hét végén, és ekkor költik el pontjaikat, máris duplájára nő a találati esély...


azert kivancsi leszek amikor ezt levezenyled 400 embernel. foleg, h azt sem tudod ki azok
Pontszám: 8.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
615. hozzászólás - 2010.04.14. 10:51:22 (Válasz Birka #613 hozzászólására.)
Annyit tudok, vagy inkább csak gondolok, hogy könnyen kikapcsolódónak kell lennie, különben a kamu karakterekkel túl könnyen bent lehetne ragadni és szivatni a kufárokat.. Ha 3 napig játszol, a 4-ik napon be sem lépsz, akkor valószínüleg az 5-ik napra ki is kapcsol a karaktered, mire a másik fele a csapatnak vadászni megy.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
616. hozzászólás - 2010.04.14. 11:01:11
Ez mind szép és jó ahogy leírtad, de hagyj ki te egy napot a játékból! Sőt, mindjárt minden másnapot! Ez a javaslat azért kicsit erős a magas szintűek számára...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.66
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
617. hozzászólás - 2010.04.14. 11:03:12 (Válasz Endyr #614 hozzászólására.)
400 emberrel nyílván nem menne, de nem is kell annyi. Ha már 40-en követik a 400-ból, az 10%-os növekmény. Persze csak akkor, ha a maradék 360 sem rosszabb átlagban, mint az a 40 aki átáll a rotálásra.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
618. hozzászólás - 2010.04.14. 11:38:42 (Válasz Ariel #612 hozzászólására.)
2 héttel előbb lehetett rá spórolni, de mi volt rá a garancia, hogy megint CSP és PP kell hozzá?? Miért ne lehetett volna LGY, KP, kalandpont vagy akár aranydukát szükséges?

Az egészet azért érzem igazságtalannak, mert nem volt róla tájékoztatás. Egy átlag játékos, aki játszani jön, nem hiszem hogy a fórumon csüng és keresgeti, hogy vajon lesz-e event a közeljövőben, ergo sokan nem is tudták hogy lesz, nem tudtak rá spórolni. Arról nem is beszélve, hogy az event kezdését először kb a bajnoki kezdésére harangozták be, és dönteni kellett hogy bajnokira fejlesztek, vagy tartalékolom a cSP-t, pp-t, ami nem is biztos hogy szükgéses. Én inkább az előbbit választottam, és 50-100CSp-t hagytam csak, a többit levadásztam, az eventre is csak 250-300CSP-m lett....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
619. hozzászólás - 2010.04.14. 12:25:28 (Válasz Eardog #618 hozzászólására.)
A tájékoztatás sokkal jobb volt, mint Zarknodnál. Persze lehetett volna két hetet is adni a jelentkezésre, hogy mindenki több csp-t halmozhasson fel, de akkor az alacsony és magas szintű karik között még nagyobb lett volna a szakadék a mostaninál.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
620. hozzászólás - 2010.04.14. 12:30:13 (Válasz Ariel #612 hozzászólására.)
Végignéztem a teljes fórumot és Miklós sehol nem írta, hogy a mászás kompenzálva lenne. A leírás szerint a mászás pedig 0,03 szintenként.
Pontszám: 6.79
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!