Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
621. hozzászólás - 2010.04.14. 12:51:53 (Válasz Wuher #620 hozzászólására.)
Az esemény leírásából:
"Az esély, hogy térképdarabot találsz, alkalmanként 2%, plusz 0,03% minden mászás szakértelem után. Az esélyt az is befolyásolja, az adott kufárnak hány híve van."

Idézet: Miklós - 2010.04.02. 21:05:46
A csoportok a találati esélyre szorzót kapnak. A szorzó a csoportok AKTIVAN gyüjtőgető tagjainak arányától függ. Tehát ha egy csoportban van 50 aktív ember, a másikban pedig 100 aktív és 50 passziv (azaz összesen 150en vannak), akkor az első csoportnak átlagosan 2x nagyobb esélye lesz, hogy térképdarabot találjon.


Miklós azt írja, hogy a találati esélyre adja a szorzót, tehát a 2% plusz mászás*0,03%-ra. Nem pedig a 2%-ra. Ha ez nem elég, akkor kérdezd meg őt, vagy Baratyot.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
622. hozzászólás - 2010.04.14. 13:11:28 (Válasz Wuher #620 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.04.14. 12:30:13
Végignéztem a teljes fórumot és Miklós sehol nem írta, hogy a mászás kompenzálva lenne. A leírás szerint a mászás pedig 0,03 szintenként.


"Az esély, hogy térképdarabot találsz, alkalmanként 2%, plusz 0,03% minden mászás szakértelem után. Az esélyt az is befolyásolja, az adott kufárnak hány híve van. Minél kevesebb híve van a többihez képest, az esély annál jobban nő!"

Tehat
esely = (2+0,03*m)*komp
ahol komp a kufarok hiveinek szamabol adodo kompenzacio (feltehetoleg osszes_kufas/sajat_kufar/4).
Pontszám: 6.76
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
623. hozzászólás - 2010.04.14. 13:16:50 (Válasz Kocos #622 hozzászólására.)
Itt a kutya abban van elásva, hogy a kompenzáció az "aktív" játékosok létszámának függvénye!

Azaz amíg hadititok az "aktivitás" meghatározása, addig fölösleges törpölni a kérdésen! (Én nagyon szeretném, ha az is maradna örökre...)
Pontszám: 5.43
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
624. hozzászólás - 2010.04.14. 13:26:10
A vasárnap óta gyűlő adatokból gyártottam egy randa grafikont V1-hez. A görbékből annyi látszik, hogy Ericath-hoz képest a többi kufár arányaiban véve mennyi térképet gyűjtött össze.

http://kepfeltoltes.hu/100414/terkep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
625. hozzászólás - 2010.04.14. 13:27:20 (Válasz Ariel #621 hozzászólására.)
Nincs értelme tovább ragozni megkérdezem és kész.

Mindenesetre ha létezik 3 szorosnál nagyobb szorzó akkor én kb. már semmivel nem tudom megmagyarázni, hogyan lehetséges, hogy minden erőfeszítés ellenére ennyire lemaradtunk. Az első 1-2 nap messze nem mutatott aktivitásban ekkora különbséget nem véletlen voltunk ideig óráig másodikak, elég hirtelen és gyakorlatileg 1-2 nap alatt buktuk be a teljes előnyünket nem igazán látom az összefüggést a dologban így. Az én találati esélyem is teljesen felborult a 2.-3. nap ezért is kezdtem telejsen előlről vezetni az egészet mert értelmezhetletlen volt a találati esély drasztikus csökkenése és utánna a részleges normalizálódás.

Amit még el tudok képzelni az az, hogy pont a "tulzott" aktivitás szivatott meg minket, a kezdeti jó helyezés meghozta a kedvét a gyenge alapvetően esélytelen karaktereknek és kb. 30-40 -en aktívvá váltak egy pár napra most meg, hogy szarul állunk fokozatosan kikopnak és javul a szorzónk? Ez még így is kb. a mi létszámfüggő elméletünket támogatja tekintve, hogy más kufárral nem lehet hasonlót megjátszani, hogy relatíve kevés ember akár 30-40%-al is befolyásolja a találati esélyt.
Pontszám: 6.79
utáltTrhsFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
626. hozzászólás - 2010.04.14. 13:30:20
Nem nagyon tudom saját esetemben megérteni a 2% jelentését, ugyanis 145 portyából eddig 1 térképdarabot találtam. Nem vadásztam mellette, csak a térkaput használtam. Ha jól gondolom, akkor így mászás nélkül is már 3db (de legalább 2) kellene, hogy legyen.
Pontszám: 3
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
627. hozzászólás - 2010.04.14. 13:33:20 (Válasz Trhs #626 hozzászólására.)
lehet hogy a kövi 2 portyádból 2 térképes lesz...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.86
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
628. hozzászólás - 2010.04.14. 13:36:53
Szerintem felesleges erre differenciál egyenletet gyártani. Egy versenyben nem lehet egyszerre négy első helyezett, valakinek másodiknak is kell lennie, stb.

Ahogy tegnap írtam, nekem is alulmarad a talált darabszám az elvárttól, de ez van.

Viszont soha nem látott mennyiségű kiégett őskövet találok az esemény kezdete óta. Mindenben lehet a jót is látni
Pontszám: 6.62
népszerűLordKoboldFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
629. hozzászólás - 2010.04.14. 13:51:55
Sokan emlegetitek a mászást, hogy kinek mennyi, stb. de ne feledjétek, hogy az event 2. szinttől elérhető, ahol még se mászás, se hasonló sincs. Én magam 19es szinten vagyok, de a mászás még nekem is távoli, mert a szövinkben híre-hamva sincs az akadémiának... Urambocsá mi is jelentkeztünk és esetleg aktívak is vagyunk, szal tessék ezt is belekalkulálni a csoportok teljesítményébe, ne csak azt, hogy a nagyok hová mentek és mekkora a mászásuk. Ez most azoknak a kommentelőknek szólt, akik csak a saját szintjükről nézve írtak véleményt
Pontszám: 5.50
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
630. hozzászólás - 2010.04.14. 14:13:54
Ezért kellett volna olyan peremfeltétel, ami a kisebb szintűeknek is teljesíthető, nem pedig egy olyan szakértelem, ami jóformán 40. szinttől jelentkezik, de 50-60 szintnél kezd jelentősége lenni.
V1
Pontszám: 8.13
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
631. hozzászólás - 2010.04.14. 14:17:22 (Válasz Archibald Cunningham #630 hozzászólására.)
igen, ezért kellett volna venni egy átlag mászási szintet, és azt a bónuszt odaadni a mászással nem rendelkező kariknak. De már mindegy gondolom, már csak a szánkat tépjük. Persze azért Miklósékat se hibáztatom mindenben, mert azért ők se gondolhatnak mindenre, ha meg itt megbeszélik velünk, hogy mi hogy legyen, akkor nincs meglepi...bár lehet így járt volna jobban mindenki
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
632. hozzászólás - 2010.04.14. 15:03:37 (Válasz Eardog #631 hozzászólására.)
A mászás is csak egy faktor. Ha ezt kompenzálni akarod, amiért a kis kariknak nincs, akkor kompenzálni kell azt is, hogy a nagyoknak több a csp-jük, vagy épp van aki 40 pp-vel szaladgál.
Haa játékosállomány összetétele normál eloszlást mutatna a 4 kufárnál, akkor nem lenne semmi probléma, és valóban az aktivitás és a játékosok által hozott áldozat (mászás fejlesztés) döntene. De jelen esetben ez nem igaz.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
633. hozzászólás - 2010.04.14. 15:13:33 (Válasz Ariel #632 hozzászólására.)
ez igaz, de mindent kompenzálni nem lehet:( És lehet nincs is értelme. No, ezt nem akarom ragozni tovább, most már ugyse változik semmi, max a kövi event jobban lesz optimalizálva. v2-n az én kufárom(kereskedős) most veszi talán vissza a 2.helyet, nagyon szorosan lesz ott a küzdelem a 2.helyért, remélem visszük a prímet, 110+90-es mászást csináltam, csak hogy támogassam a csapatom, most 56 feletti térképnél tartok, ez az egész megszerzett majdnem 3%-a, úgyh rajtam remélem nem fog múlni.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.87
népszerűDark WolfFérfi
Végzetúr
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
634. hozzászólás - 2010.04.14. 16:20:54
Én úg y látom ezt az arány dolgot, hogy ... Az első nap kicsit kaotikus volt. Én is, és még rajtam kívül elég sokan érdeklődtek és írtak abban az ügyben, hogy hogy lehetséges, hogy még csak most indult az event, de már nincs szüksége a kufárnak több követőre. Elég meglepő volt, ... hisz az ember fia-lánya nem szivesen szaladgál ebben a vad és kegyetlen világban 20-30-40 ezer LE-val.... és mikor a befizetésre került volna a sor, ez a meglepő üzenet fogadott sokunkat.... Nekem valahol mázlim volt, mert kb. 10 mp. után már nevezhettem...
De a lényeg, hogy csak ezután tudtam meg, ... mert nyilvánosságra hozták Miklósék....hogy van egy arány a kufárok között. Ez kezdetben kétszeres volt, de Miklósék növelték háromszorosra, mert az EH tagok nem akartak szaporodni, az összes többi viszont top-on volt, és "izzottak" a vonalak. Szerintem ekkor igenis elkezdődött egyfajta taktikázás. Kis karik az EH-ba, (tölteléknek) ...pusztán a létszám miatt, hogy a többi kufárhoz ismét megnyíljon az út.
Jelenleg 212 követője van a Káprázatos Katikának... és nem lennék meglepve, ha ebből a létszámból, mindössze 40-50 ember játszana csak... Azon pedig pláne nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy ezek az emberek nem a top-ból kerültek ki, és nincs 100+100-as mászásuk.
Akik a specben, és a keriben vannak, amellett hogy többen vannak, és magasabb szintűek, több aktív tag is van.
Na már most .. kompenzáció ide, kompenzáció oda.... 50 aktív ember, 500 aktív emberrel szemben eleve esélytelen, akármekkora bónuszt is kap. Főleg úgy hogy az 500 ember között rengetegen vannak a top karik közül, akiknek a magas mászás szakija kompenzálja bőven azt a különbséget, amit az EH -sok kaptak előnyként az alacsony létszámuk miatt.

Szerintem
Pontszám: 9.05
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
635. hozzászólás - 2010.04.14. 16:29:29 (Válasz Dark Wolf #634 hozzászólására.)
Nincs igazad az 500 vs 50 emberben, ha az az 50 ember 10x akkora esélyt kap, mint a másik 500, akkor egyenlőek az esélyek, és itt ez is volt a cél, csak nem jött össze, ennyi. Meg nagy a random, hosszútávon (30nap) fog majd látszani, hogy mi is a valóság, bár azért most már tényleg jelentős előny van 1-2 kufárnál, de én is inkább abba látom a nagy előnyt, hogy nagy tagok vannak ott, prémesek, és 400-800CSp-ket spóroltak meg, ennyi
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.87
népszerűDark WolfFérfi
Végzetúr
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
636. hozzászólás - 2010.04.14. 16:47:33 (Válasz Eardog #635 hozzászólására.)
Valahol igazad van, valahol nincs... Elvileg Miklósék ki tudják szűrni, ki aktív az adott kufárnál, és ki nem.... Igen...Na de milyen hamar tudják ezt kiszúrni?... Ha csak 2-3 nap után, akkor már eleve elcseszett az egész. Mert 2-3 nap alatt az aktív 500 ember olyan előnyre tesz szert, amit utána nem lehet behozni. Ugyanis jelenleg 212-en vannak. Így max 2,5 szeres szorzót kaptak 2-3 napig... a valós 10 szeres helyett... Márpedig azt hogy egy kari mennyire aktív, vagy aktív e, nem lehet megállapítani 5-6 óra alatt...
Ami pedig külön érdekes... Kata csapata az elején még a 3. volt...és elég jól haladtak...Most az utolsók és egyre jobban távolodnak.
Ebből én arra következtetek, hogy a töltelék karik is vadászgattak 1-2-3 napig.... Most viszont már nem. Akik pedig nyomták ezerrrel, az a kb 50 ember, .. ők pedig kifogytak a munícióból... Ezért a lemaradás. Ezt pedig nem is fogják tudni behozni már. 10 szeres bónusz ide vagy oda.... A mászás szakik a csillagos eget súrolják a top kariknál... az pedig simán kompenzálja a létszám bónuszt. Ha nem is az egészet, de legalább a felét. Mert ahogy olvasgatom és hallom..Már nagyon sokan 100 fölötti mászással nyomulnak, amire még +100 turbó is ugrik, vagy turbóval van 100 mászás.... A lényeg hogy összességében a legnagyobb elcseszés az, hogy a mászás szaki lett a Joker, aminek a fejlesztése teljesen érdektelen a játék menete szempontjából. Ha egy olyan szaki lett volna kiválasztva, ami esetlegesen tényleg jól jöhet...a kis karik is elérhetik.... nyilván jobban lelkesedtek volna a fejlesztésen... de a mászást minek fejleszteni?....Azért hogy a kalandnál kevesebb kristálypont menjen el?.... Nekem 40 . Jelenleg van 22 térképem...mondjuk a munkámból kifolyólag csak esténként tudok a gép elé ülni... De amit tudok megteszek. Viszont 59 szinten sem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy több százezer LE-át költsek a mászás agyonfejlesztésére...Persze ha lenne értelme..Tolnám én is...
A hozzászólást Dark Wolf módosította 2010.04.14. 16:51:47-kor
Pontszám: 8.10
fórumozóBazzi10Nő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
637. hozzászólás - 2010.04.14. 17:04:39
Sziasztok!

Talán az lehet a kis létszám oka Katherin mellett, hogy kevesen vannak EH -s stratégián a prémiumosok és magas szintűek közül
(mert hát ugye később jött a játékba), ezért nem bírják a lépést. De azt nem tartanám etikusnak, ha kiderülne, hogy fel lett töltve a Katherin csapat futottak még karakterekkel a másik kufárokhoz nevezés érdekében. Szerintem a EH -s nyeremény a legtáposabb, de a felső szinteken bizonyára kevésbé lehet használni a szellősebb mezőny miatt. Mindenesetre nem gondoltam volna, hogy ilyen lesz a kufárok közötti eloszlás, azt hittem a +30 kereskedelem lesz a legnépszerűtlenebb.
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
638. hozzászólás - 2010.04.14. 17:15:55 (Válasz Bazzi10 #637 hozzászólására.)
Ööö...... na mindegy...
Pontszám: 4.73
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
639. hozzászólás - 2010.04.14. 17:21:13
A verseny lefolyása nem egyenlő.
VISZONT!
Az elején mindenki oda jelentkezik, ahova szeretne - és itt esélyegyenlőség van.
Tessék oda jelentkezni, ahol a legnagyobb a nyerésre az esély, és nem kell semmit turbózni, szenvedni, 10 térkép után ott a maximális jutalom.
(Én is elszúrtam, mert nem gondoltam át eléggé.)
Pontszám: 6.36
népszerűDark WolfFérfi
Végzetúr
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
640. hozzászólás - 2010.04.14. 17:27:52
Feltételezem te is a Kereskedelmet választottad
Pontszám: 8.19
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!