Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
241. hozzászólás - 2010.04.03. 21:05:19
Na ezért dilemmázok, mint ahogy meg is írtam.
Ha tényleg annyi időt fogok csak rákölteni amennyit érdemel, aranyos építő karakter lesz belőle.
De semmi több. És lehet, hogy az is lesz a vége.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 4.54
kedvelt tagPhoboszFérfi
Végzetúr tehetség
139 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
242. hozzászólás - 2010.04.03. 21:09:37
Köszi az eventet, tetszetős, és a hölgyek képei is aranyosak (A szőke hölgy valahonnan nagyon ismerős, lehet talán a VU-s találkozóról? )
Egy dolgot sajnálok, hogy nálunk a szövetségben is ahány logika annyi felé mentek ugye az emberek.. tehát össze vissza mentünk a kufároknak dolgozni.. ezzel csak annyi a gond, hogy szerintem elég közösség romboló egymás ellen dolgozni.. De legalább most kicsit jobban menni fog nálunk a versengés
v2 - Elyra
v3 - Phobosz /Vihar Lovagok/

" -Te tudod ki vagy?
- Én IGEN! Egy csávó vagyok, aki egy csávót játszik, aki egy másik csávót játszik!? "
Pontszám: 6.53
kedvelt tagPhoboszFérfi
Végzetúr tehetség
139 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
243. hozzászólás - 2010.04.03. 21:12:20
Upsz, rossz topic
A hozzászólást Phobosz módosította 2010.04.03. 21:12:56-kor
v2 - Elyra
v3 - Phobosz /Vihar Lovagok/

" -Te tudod ki vagy?
- Én IGEN! Egy csávó vagyok, aki egy csávót játszik, aki egy másik csávót játszik!? "
Pontszám: 6.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
244. hozzászólás - 2010.04.04. 03:27:06 (Válasz CaveMaN #232 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2010.04.03. 18:59:25
Cras: nincs "blokkolva", viszont Miklósék megkérték az adatbázis üzemeltetőket, hogy olimpia alatt ne legyen elérhető. Ennek a kérésnek az összes publikus adatbázist működtető személy eleget tesz.


Egy script egy gyors nettel 100 masodperc alatti eredmenyt hozna. En ilyet eddig nem lattam. Szoval nem ketsegbe esni, ez a +10-22% jutalomrol szol a vadaszatnal.
Pontszám: 6.87
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
245. hozzászólás - 2010.04.04. 03:29:51 (Válasz Yaffa #237 hozzászólására.)
Idézet: Yaffa - 2010.04.03. 20:36:25
Birka bácsi!
Jól mondod.
Pont ez a gondom. Van ahol guglizok, értelmezem mit akar kérdezni a kérdés feltevője. Ez ha veszünk ezer kérdést nem kevés idő. Amit a szkriptes töredék idő alatt végez el. Nem a játékban szerez előnyt, hanem az életben. A fennmaradó időt én is tudnám másra fordítani. És ez az ami engem zavar.


Akkor viszont neked is hasznalni kene nem? Vagy azzal te miert jarsz jol, ha a masik napi plusz fel orat ul a gepnel?
Pontszám: 6.87
népszerűBodnaarFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
246. hozzászólás - 2010.04.04. 11:20:41
Kellően elment a topic, hogy offolni merjek. Előre is elnézést kérek érte.

Élt egyszer az üveghegyeken túl két parasztember. Szomszédok voltak, ugyanakkora telekkel, és mindegyiknek a földje ugyanolyan jó minőségű volt. Még a szakállukat is ugyanolyan spektrális minták díszítették. Egyetlen különbség köztük, hogy az egyiknek a napi földmunkához volt egy szép traktora (na jó, ez egy kicsit sántít, mert az egyik indián volt, a másik pedig nem, de történetünk szempontjából ez most jelentéktelen), és a napi munkát traktorral végezte, fél óra alatt, míg a másik egész nap dolgozott puszta kézzel, hogy ugyanazt az eredményt elérje. A traktoros emberünket nem érdekelte a szomszéd, neki teljesen mindegy volt, mennyit kell dolgoznia. Ő mindig kevesebbet dolgozott, mert megtehette, nem bántotta őt ezért senki, hiszen nem is csinált semmi rosszat. A másik szomszédot a büszkeség hajtotta, hogy ő kézzel kapálgat, és ettől valahogy felelősségteljesebbnek érezte magát a kötelező rossz, a napi monoton munka közben. Néha a pokolba kívánta a szomszédját, néha csak irigykedett rá. Történt aztán egy nap, hogy a két szomszéd épp egy időben tartózkodott a kerítésnél (persze csak azért, hogy egymás veteményét megdézsmálják), és elkezdtek beszélgetni.
- Mondja jó uram, nem szégyelli magát, hogy traktora van, nekem meg nincs? - kezdte frappánsan a szegény szomszéd.
- Miért szégyellném barátom? Ingyen kaptam jómagam is. Kövesse a szupersztrádára vezető linket, és megtalálja a boltot, ahol osztogatják.
- Ez akkor is kibabrálás a többiekkel, uram!
- Valóban az lenne? Én sosem kértem, hogy kézzel kapáljon, jóuram. A munkánk eredménye pontosan ugyanaz minden nap végére, annyi különbséggel, hogy én nem fáradok el benne. És tudtommal nem bünteti senki, ha valaki traktort tart a kertjében. Ha így lenne, Isten olyanra teremtette volna a földet, amin nem lehet traktorral dolgozni.
- Ez nem igazság! A traktor készítőjét el kell pusztítani.
- Tudja, ismertem néhány bőrkabátos alakot, még mielőtt az üveghegyre költöztem. Nekik furcsa hobbijuk volt, könyveket égettek. Némi hasonlatosságot vélek felfedezni a hangjában, kedves szomszéd...

A beszélgetés még órákig folytatódott, és végül egyik ember sem lett meggyőzve. A traktoros szomszéd már órák óta nyugodtan alszik. A napi munkát elvégezte, és nem tett olyat, amiért oka lenne kényelmetlenül érezni magát. Nem lopott mástól, nem okozott kárt szomszédjának, egyszerűen csak okosan használta idejét olyan eszközökkel, ami szomszédjának is rendelkezésére állna. A másik szomszéd minden nap hulla fáradtan sírja magát álomba, asszonyát hetek óta nincs ereje boldoggá tenni, és titokban azon imádkozik Istenéhez, hogy sújtson le az összes traktorra, traktorosra, és traktorkészítőre. Néha azon is gondolkozik, hogy eladja a földjét, és nem kapál többé. A másik szomszéd is gondolkozott egy időben ezen, és már épp el is készült adni mindenét, mikor rátalált a traktorra. Ez ismét visszaadta neki életkedvét, és azóta is boldogan él, persze csak míg kézimunkás szomszédai rá nem gyújtják a házat.
V1 - Lorenzo
V2 - Péter
V3 - Segal
V4 - Alekosz
Pontszám: 7.02
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
247. hozzászólás - 2010.04.04. 11:55:24 (Válasz Kocos #245 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.04. 03:29:51

Akkor viszont neked is hasznalni kene nem? Vagy azzal te miert jarsz jol, ha a masik napi plusz fel orat ul a gepnel?


De nincs engedélyezve. Ezért inkább kevesebbet fogok játszani. Az ember maradjon hű az elveihez, akkor is ha kényelmesebb lenne feladni azokat. Ez van. Szentimentális lettem vénségemre.

Bodnaar a sztori nagyon jó. Gratula tényleg. De kimaradt belőle az üveghegy ura. Aki vagy elnézi a traktorozást, vagy nem. Ezt nem tudjuk és a történet szempontjából igen lényeges lenne. Mert ha kinn a tábla: Ingyen traktort mindenkinek, túrjátok azzal a hegyet bátran, akkor minden parasztnak lenne. De ha az úr egyszer morcos lesz és a traktorozás miatt távollétében fő-jószág és traktorvesztésre ítéli a traktorozó parasztot, akkor kinek lesz igaza? Mert a kapálgató nem fogja ettől jobban érezni magát. Mivel nem az irigység beszélt belőle. Csak nem tudja, lesz e tizedelés, vagy mehet a boltba a free traktorért. Így békésen kapálgat tovább, max 2-3 nap alatt végez a kis földdel. És nyugodtan alszik morcosság idején is.
A hozzászólást Yaffa módosította 2010.04.04. 12:04:03-kor
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 7.51
kedvencJanek1Férfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
248. hozzászólás - 2010.04.04. 12:07:57
Ezzel a scriptes témával kapcsolatban, csak az a gond, hogy aki a saját kút fejéből vagy a szerencse miatt találja el a kérdést akkor kap ugye 10% bónust. Aki meg "csal" az is megkapja a 10% bónust, pedig meg sem érdemelné, mert a tudása elenyésző.
Erre mondják, hogy csalni kifizetődő.
Kicsi a bors, főleg ha őrölt.
Pontszám: 9.33
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
249. hozzászólás - 2010.04.04. 12:11:54 (Válasz Bodnaar #246 hozzászólására.)
Idézet: Bodnaar - 2010.04.04. 11:20:41
És tudtommal nem bünteti senki, ha valaki traktort tart a kertjében.


Valójában a helyi hatósági törvények tiltják a traktorhasználatot a túl nagy károsanyagkibocsátás miatt, de akit elkapnak az megússza egy ejnye-bejnyével, így a tiltás nem sokat ér. Ráadásul traktort vezetni sem tud mindenki.

Ettől függetlenül a történet nagyon jó.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.05
népszerűBodnaarFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
250. hozzászólás - 2010.04.04. 12:22:22 (Válasz Yaffa #247 hozzászólására.)
Az üveghegy ura benne van a történetben. Hozzá imádkozik a szentimentális földmunkás, ha ez nem derült ki. Az üveghegy ura nem földi hatalom, nem egy polgármester, aki be tudja szüntetni a traktor használatát. Nem földi hatalom, aki táblákat tesz ki, és korlátok közé szorít minket. Az üveghegy ura nem így működik. Ő vagy a földet fogja alkalmatlanná tenni a traktor számára, vagy pedig lesújt rájuk az égből szörnyű villámával.

Nincs kiírva sem tiltás, sem engedély. Mindenki dönt belátása szerint, a döntéseknek pedig, mint tudjuk, következményei vannak. Néha nem látható előre, hogy milyenek, de ennek ellenére nagyon sokan még mindig mernek dönteni. Erről szól minden nap. Erről szólt a Zarknod is. Döntés, következmény. Nincs aki a kezünket fogja mindig, és megmondja, mi a helyes út. Sőt, szubjektív nézőpontunkból kilépve, talán nincs is helyes út, csak utak vannak. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az első ember rájött, hogy kell tüzet gyújtani. Vagy amikor rájött, hogy vadászatkor hasznára válik a spektrális manipuláció. Vagy esetleg írjuk ki: fejlessz X SM-et, Y sajtolást, Z turbót, és minden rendben lesz?

Csal, aki googlet használ? Csal, aki jerikót, meg a másik adatbázist használja? Csal, aki ezt a 10 kattintást automatizálja?
V1 - Lorenzo
V2 - Péter
V3 - Segal
V4 - Alekosz
Pontszám: 8.24
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
251. hozzászólás - 2010.04.04. 12:28:02
Nálam csak az vágta ki a biztosítékot, hogy az event topikokban már több helyen hirdették, valamint egy kolléga kijelentette, hogy ő leszedte és így 95%ban jól fog válaszolni. És maradok a kapánál.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 6.27
kedvencJanek1Férfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
252. hozzászólás - 2010.04.04. 12:32:26
Nos ebben az esetben igen, hiszen ez tekinthető külső segítségnek. Szerintem.
A helyes választ pedig +10%-al díjazzák.

Erre szerintem egy megoldás van, mégpedig radikálisan lerövidíteni a válaszidőt.
Felesleges lenne a külső segítség, mert nem jutna rá idő.
Talán igazságosabb lenne.
Kicsi a bors, főleg ha őrölt.
Pontszám: 6.11
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
253. hozzászólás - 2010.04.04. 12:33:02
Az üveghegy ura nem lát be a kertedbe, csak azt látja, hogy fel van-e szántva a kerted. Jelen esetünkben SEMMILYEN szabály nem tiltja, hogy böngésző oldalon valamilyen módosítást végezzünk a VU kinézetével. Ilyen alapon az adblock, stylish stbstbstb kiegészítők is illegálisak?
A kvízadatbászis copy-paste script NEM nyújt játékbeli előnyt, ugyan úgy másolhatnád a kérdéseket kézzel bármelyik tudásbázisba, csak IRL időt csökkent. Miklós, mint családos ember nem akarhatja, hogy a vu családokat szakítson szét az időfüggésével, éppen ezért amíg egy böngésző kiegészítő, vagy egyénileg írt böngésző olyan esztrákat nyújt kliens oldalon, mely szerver oldalon SEMMILYEN különbséget nem okoz tuti nem szólhat bele.
Az hogy valaki leszarja a kvízt, lusta keresni stb. nem a szerver vagy a kliens problémája, ugyan úgy lusta feltelepíteni, utánanézni, megíratni stb a saját idejét spóroló effektet!

Janek1, ha jól értelek, aki bármilyen segéd funkciót alkalmaz , wiki/google/értelmező szótár stb. az mind mind csaló?

Psycho, a helyi hatóságok tiltanak MIDNEN eszközt, mely hatására a föld minősége, vagy a piacra kivitt termény manipulálva van, a traktor egyiket se befolyásolja, sőt engedélyezve van, hogy a konzervatív gazda rotációs kapát, fémekét, kapát stb... alkalmazzon, de arról nem tehet a Traktoros gazda, hogy a maradi kézzel szereti túrnia földet...

Yaffa, az elvek jók, de érdemes feláldozni a magánéletet értük, vagy eldobni egy szórakozást értük? Ha egy focimecsre kijuthatsz kocsival, meg futva is, inkább elindulsz 5x hamarabb gyalog, mert elveiddel ellentétes, hogy CO-t kibocsájts?

Még egyszer, vannak scriptek, melyek IRL időt spórolnak, és nincsenek befolyással a játékmenetre, kimutathatatlanok szerver oldalon, azaz legálisak! (életpont%-os kijelzés, kvíz copy-paste, css módosítók, reklám klokkolók, d eide tartozik az egér középső gomb, kedvencek linkek stb. is!)
Vannak, melyek határozottan befolyásolják a játékmenetet, öltözködés scriptek, idomító scriptek, autó leverető scriptek stb... EZEK kimutathatóak szerver oldalon, Miklós meg is írta, hogy amint bekerülnek a kényelmi funkciók, drasztikusan fel fognak lépni ellenük!
Pontszám: 6.85
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
254. hozzászólás - 2010.04.04. 12:35:16 (Válasz Janek1 #252 hozzászólására.)
Azaz ellehetetleníteni a kategorizálást, és kapkodássá tenni a vadászást, sőt negatívan diszkriminálni a játékosokat azok társadalmi pozíciója miatt? (pl a brazil szappanoperás, mozis kérdésekről fogalmam nincs )
Pontszám: 7.09
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
255. hozzászólás - 2010.04.04. 12:36:59 (Válasz Janek1 #252 hozzászólására.)
Ha lerovidited a valaszidot, akkor hozod elonybe igazan a scriptelot... Gondolkodni, meg Googlezni ido.. A sript csak atszaguld az adatbazison, es x-el..
Pontszám: 7.25
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
256. hozzászólás - 2010.04.04. 12:52:29
a traktoros történet tanulsága nekem az(illetve amit az írója is sugall) hogy aki tiszteséggel kétkézzel műveli a földet az náci...elég fura tanulság meghát sántít is hisz nahh...

mindenesetre felőlem mindneki úgycsal kiskapuzik ahogy tud és amit még a lelkismerete elbír...jómagam csak jáccok...nem vok se optimalizátor se fullfanatik így megengedhetem magamnak a tisztesség luxusát...

amugy jó kis törpénet volt...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 8.30
kedvencJanek1Férfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
257. hozzászólás - 2010.04.04. 13:01:38
Nem az értelmező kéziszótárra gondoltam, sőt nem is a 4.-es történelem könyvre.
Volt "szerencsém" nekem is pár kvízes adatbázishoz. Megnéztem őket működés közben is, de ez nem az egyén tudását tükrözi, hanem annak a pár embernek a szorgalmát és hozzáértését akik létrehozták ezeket. Amúgy inkább nekik adnám a bónust mint azoknak akik használják.
Ezek után szerintem feleslegessé válik a helyes válaszért járó bónusz adása.

Abban viszont igazat adok, hogy a gépeknél nincs gyorsabb.
Kicsi a bors, főleg ha őrölt.
Pontszám: 7.83
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
258. hozzászólás - 2010.04.04. 17:19:36 (Válasz Birka #253 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.04. 12:33:02
Miklós, mint családos ember nem akarhatja, hogy a vu családokat szakítson szét az időfüggésével


Ha-ha-ha!

Régebben én is azt hittem, hogy ez így megy. De ha már itt tart az ember, akkor nem árt egy kicsit abbahagyni a játékot. Szerintem egy családot sem szakít szét a VU, maximum az emberi hülyeség.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.49
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
259. hozzászólás - 2010.04.04. 17:24:19 (Válasz Ricardo #258 hozzászólására.)
A VU az nem az igaz, de a MMORPGk elég addiktívak tudnak lenni, mert ott real time mennek a dolgok. A VUban ennyire nem éles a helyzet hála Istennek.
WoWoztam jó pár évet és nem pont családbarát program.
De ez már tényleg nagyon off és nem ide tartozik. 1000 bocs érte.
A hozzászólást Yaffa módosította 2010.04.04. 17:29:27-kor
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 6.32
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
260. hozzászólás - 2010.04.04. 17:31:21
az event végén kaphatnánk egy térképet is hogy kerek legyen a történet.
V1-antilop
Pontszám: 8.83
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!