Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A térkép
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
281. hozzászólás - 2010.04.05. 15:55:46 (Válasz Let. #279 hozzászólására.)
Persze, arra van... De pl. arra, hogy tobbet vadasszanak, portyazzanak, vagy akarmi, lehet olyan eventet is csinalni, mint az aprilis elsejei pluss allatok.. Sokan ossze-vissza tortek magukat, hogy egy-egy nekik tetszo allatot elfogjanak.. Ezt meg lehetne csinalni tobbszor is, sepcko allatokkal, esetleg bevezetni kulon ruha setet, ami megmasitja a karakter pancelzatanak kinezetet, vagy kopenyt, vagy meg sok ilyen dolog van, ami idoszakonkent valtoztatva es vadaszathoz, portyazashoz kotve bejohetne, es a jatek ezen reszet dobna fel.. Nagy eventkent olyat varnek, mint a Zarknod moka volt, persze a szamitasi stb. hibakat kikuszobolve, jol kiegyensulyozva.. Alap, hogy aki reszt vesz benne, ne jarjon rosszabul, mint aki nem, foleg, ha csp-hez kotom a reszvetelet..
Pontszám: 7.94
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
282. hozzászólás - 2010.04.05. 16:06:43 (Válasz Solina #281 hozzászólására.)
Szia Solina!

Nem lenne rossz. Igazad van.
Remélem lesz még ilyen esemény. Most egy játékkedvet növelő, ismétlődő dolog került be a játékba. Én azért örülök neki.
Egy-két grafikus elemnek örültem volna...


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.05. 16:09:26-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.95
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
283. hozzászólás - 2010.04.05. 16:26:33
En teljesen Solinaval ertek egyet. Ez az esemeny, bar biztos erdekes lesz, SEMMI osszefogast, taktikazast es egyutt veghezvitt cselekvest nem tartalmaz. Vagyis az osszes taktikazas az, h az elso par napban dontsem el, h kihez allok es kezdesig ne vadasszak/portyazzak. Utana nuku, ugyanazt kell csinalni, mint eddig aztan bizni a szerencseben, h talalok terkepeket.

Persze maszast meg lehet novelni, de ezt nem igazan neveznem taktikazasnak. En nagyon hianyolom az osszefogast akar egy kozos nagy gonosz akar jatekosok masik csoportja ellen.
Pontszám: 7.26
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
284. hozzászólás - 2010.04.05. 17:29:22
A scripteléssel kapcsolatos hozzászólásokat kérem mellőzzétek ebből a topicból! Igy is épp elég hosszú lesz.

Solina: mi is gondolkodunk már rajta, hogy rakjunk be olyan lehetőséget, hogy egyedi, képességgel bíró állatot lehessen valahogy befogni, de jelenleg nagyon hosszú a teendők listája, szóval max. később.

Let: a többi csapat állása folyamatosan nyomon követhető lesz, és a saját eredményedet is látni fogod a térkép oldalon. Egyébként ha grafikus elemeknél tartunk, maga a térkép is szép fokozatosan ki fog majd rajzolódni.

Ezt talán már írtam, de külön egyéni toplista nem lesz. Mivel az alacsonyabb szintűeknek kevesebb csp-jük és pp-jük van naponta, ráadásul mászás szakértelmük sincs, így egy egyéni lista a magas szintűeket favorizálná. Ráadásul, úgy járnánk, mint a Zarknodnál, ha beraknánk egy egyéni toplistát, akkor mindenki rögtön kérné, hogy akkor egyéni toplista alapján is legyen díjazás, és lenne még 3000 hozzászólás arról, hogy az egyéni díjak mennyire nem igazságosak és nincsenek kiegyensúlyozva...

Idézet: Endyr - 2010.04.05. 16:26:33
SEMMI osszefogast, taktikazast es egyutt veghezvitt cselekvest nem tartalmaz.

Ez nagyon nem így van, de erről is írtam korábban. Több száz játékost nem lehet igazán összefogni, ha ilyen eventet akarnánk, akkor az olyan lenne, ahol sok kisebb csoport indulhatna - vagyis, a nagy többségnek esélye sem lenne, hogy nyerjen valamit, egy hardcore mag vinné a pálmát. Ez kb. olyan lenne, mint egy szövetségek közötti vetélkedésre alapuló esemény, a többség már induláskor tudná, hogy semmi esélye. A jelenlegi eseményben mindenkinek ugyanakkora esélye van nyerni, a csatlakozás - kihez, mikor - mellett az sem mind1, hogy ki mennyi csp-t, pp-t tartalékol, azokat mikor költi el, aki 100-120-ra turbózott mászással megy portyázni, vadászni, akár 3x hatékonyabb is lehet egy átlag karihoz képest. Az összefogásra, egymás buzdítására, akár az egyénenkénti eredmények gyűjtésére is megvan a lehetőség az erre a célra létrehozott fórumokon.
A hozzászólást Miklós módosította 2010.04.05. 17:29:40-kor
Pontszám: 9.17
irritálóDmatyasFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
285. hozzászólás - 2010.04.05. 17:44:28
Van ebben a dologban összefogás, mégpedig szövi szinten. A nagy PÓK anya nevében

már fonjuk azt a hálót, amivel a térképdarabkákat gyüjtögető kicsiny halacskákat fogjuk

ki. Ami a visszájára fordulhat, mivel 25%os eséllyel a saját esélyeinket rongáljuk, ha olyan

karit vámolunk aki szintén a mi kufárunkhoz regelt be, tanul dologból esetleg jobban figyel

a 15%ra stb.

Bár az is tény, még nem fedeztem fel, hogy adott kufárhoz tartozók milyen összefogással

bírnak, fognak bírni majd... Nem fogják időbeosztásukat elmondani, hiszen a fentebb említett

LE szerzés akár ugyanattól a csapat tagtól történik majd.
Pontszám: 3.94
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
286. hozzászólás - 2010.04.05. 17:54:54 (Válasz Miklós #284 hozzászólására.)
nem erre gondoltam osszefogas cimen.

Ez a story teljesen megfelelo, csak izesiteni kellene egy kicsit. Lehessen neheziteni a masik csoport tevekenyseget (plul portyanal lopas) vagy lehessen szabotalni (plul x csp aran elegetsz par terkepet a masiktol). Ha meg lenne fuszerezve 3-4 ilyen tevekenyseggel sokkal nagyobb osszefogas lenne a csapatok reszerol. Ezzel szemben mindenki egyenileg gyujtoget es var most.
Pontszám: 5.43
irritálóDmatyasFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
287. hozzászólás - 2010.04.05. 17:56:49
Mármint térképdarab lopására gondoltál?

Egy külön szaki erre vicces lenne
Pontszám: 3.94
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
288. hozzászólás - 2010.04.05. 18:13:23 (Válasz Dmatyas #287 hozzászólására.)
Konyorgom ne adj ilyen otleteket Miklosnak...
Pontszám: 5.88
irritálóDmatyasFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
289. hozzászólás - 2010.04.05. 18:39:29
Lehet még a portyát is kicsit arrébb tenném.

Na, de az eltöltött idő alapján helyre is rakom a gondolatot..
Pontszám: 3.94
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
290. hozzászólás - 2010.04.05. 20:52:28 (Válasz Miklós #284 hozzászólására.)
Tiszteletem!

Köszönöm a választ. Saját és szövetségem nevében szeretném megköszönni az eseményt és a térképet is.
Egy hónapig futunk teljes gőzzel, jó móka lesz.

Azt hiszem az is taktikai elem lesz, hogy a nem bevont játékosokat meggyőzzük arról, csatlakozzanak a mi csapatunkhoz.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.95
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
291. hozzászólás - 2010.04.05. 21:21:33
Én evet kezdéskor 67+67-es mászással kezdek végére már 100+100-as mászás is meg lesz vagy még több is összejön, mivel többször lesz ilyen esemény így későbbiekben is hasznát fogom venni, minden LE-t a győzelemért fel áldozok
A hozzászólást Bugatty módosította 2010.04.05. 21:21:55-kor
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 6.95
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
292. hozzászólás - 2010.04.05. 21:36:13 (Válasz Let. #279 hozzászólására.)
Mint írtam csak NEM LÁTOD, véletlen dupláztam! Törölni nem lehet a HSZ-t, csak módosítani. Ha belassul a net, akkor ez megtörténhet.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.54
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
293. hozzászólás - 2010.04.05. 22:50:30 (Válasz Tiha #292 hozzászólására.)
Szervusz!

Igen, VAN SZEMEM, köszönöm. <lol>
Én pedig csak jeleztem, hogy nincs értelme szájba rágni, népet nevelni. Egyszerűen lehet egy pontra módosítani a hozzászólást.
De még bejöhet az élet, és lehetsz próféta a saját hazádban.



Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.05. 22:54:22-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.02
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
294. hozzászólás - 2010.04.06. 08:23:00
Sziasztok!
Lehetne jó, és összefogásra buzdító eseményeket betenni a játékba, csak nem kellene tápos díjazást mellé rendelni.
Aki játszani szeret, vagy toplistára szeret felkerülni, esetleg lenne egy szép plecsnie az akkor is részt venne benne, ha a díjazás nem gyúrja halálra a karakterét.Persze ehhez az is kell, hogy ne rabolja az erőforrást nagyon, mert akkor senki nem venne benne részt.
Ott van Miklós gondja, hogy mindig megfelelő díjazásban gondolkodik, pedig nem kellene, szerintem.
Dorn
Pontszám: 6.05
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
295. hozzászólás - 2010.04.06. 09:26:17
Hali!

Érdeklődnék: ha a scriptelés ennyire kiveri a biztosítékot, akkor miért kell térképgyűjtésnél csak a jól megválaszolt kérdések vadászatait figyelembe venni? Miért nem az összes lement vadászatot nézik?

Azt még megértem, hogy portyázásnál/kihívásnál a nyertest számolják és díjazzák, bár ott is van példa a vigaszdíjra is...
Pontszám: 8.02
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
296. hozzászólás - 2010.04.06. 13:38:02
Néhány válasz:
Ez, hogy a többi csapatot lehessen akadályozni, érdekes ötlet, a következő esemény tervezésekor erre is gondolni fogunk.
Kvízkérdések, scriptelés: erre a problémára is rövidesen megoldást fogunk találni. Már írtunk egy programot, amivel a kvíz scriptelőket kattintásaik alapján elég jól be lehet azonosítani, és vannak ötletek is, amivel folyamatosan tudnánk "szivatni" a scriptet, de ehelyett valószínűleg egy végleges megoldást keresünk, ami ezt a problémát egyszer s mindenkorra megoldja.
Az, hogy sima, kvíz nélküli vadászattal is lehessen térképet találni - ez nem lett volna jó ötlet, akkor tényleg semmit nem kell tenni a részvételért (és könnyebb a másik csoportot is "szivatni" egy gyenge aktivitású karakterrel).
Az "aktivitás" nem annyin múlik, hogy valaki belép-e a karakterével, vagy sem. A pontos matematikáját nem írom le, mert akkor ezt fel lehetne arra használni, hogy egy "épphogy" aktív karakterrel a másik csoportot szivassák.
Pontszám: 7.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
297. hozzászólás - 2010.04.06. 13:49:06 (Válasz Miklós #296 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.06. 13:38:02
Néhány válasz:
Ez, hogy a többi csapatot lehessen akadályozni, érdekes ötlet, a következő esemény tervezésekor erre is gondolni fogunk.

Jajj, muszáj ezt? Ne a másikat akadályozza, szerezzen több térképdarabot, azzal tud nyerni. Felesleges és főleg lelkesedésromboló, ha bármilyen módon semmissé lehet tenni, vagy el lehet venni (pl portyával) más térképdarabjait. Tipikusan az egyébként is erősebbet erősítené tovább, az esetek több mint 90%-ban.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.10
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
298. hozzászólás - 2010.04.06. 13:57:24
Inkább olyan lehetőség legyen majd benne, hogy a csapattagok segíthessék egymást. Így azok akik eddig sohasem játszottak együtt (nagy szint különbség más horda) azok is tudnának interakcióba lépni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.21
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
299. hozzászólás - 2010.04.06. 14:01:32 (Válasz CaveMaN #297 hozzászólására.)
jajj, ha ramportyazol fogy az EP meg a LEm, ne lehessen portyazni!

Sanyi, ez a siras nem megszokott toled
Pontszám: 5.42
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A térkép
300. hozzászólás - 2010.04.06. 14:14:38 (Válasz Endyr #299 hozzászólására.)
De lehessen portyázni, de egy térképgyűjtögetés ne szóljon már a portyáról (azért választottam példának ezt, mert ebben érzem a legnagyobb veszélyt, így is a portyások lesznek előnyben). Ugyanis, ha lesz ilyen, akkor én V2-n amúgy is ismerem meg legtöbb top portyást, akit nem ismerek, azt a többiek biztos, jól összeállunk egy kufár alá, aztán egyből csókolom a többi csapatnak. Arról nem beszélve, hogy akit most is agyonver a mezőny hatalmas %-a, az értelmesen nem tudna úgy részt venni az eseményben.

Persze, ha ettől eltérő "értelmes" akadályozást kitalál valaki, arra lehet vevő lennék, de a tulajdonságokhoz és/vagy szakértelmekhez kötött (eddig ki hogyan fejlesztette a karakterét típusú) "versengést" igencsak el kellene kerülni.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2010.04.06. 14:19:39-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!