Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 50. szinten induló világ
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
21. hozzászólás - 2010.03.25. 14:32:01
Hiába mondja Miki, hogy egy közepes értéket számítanak az LE-hez, eddig soha sem sikerült igazán jól belőni a kiegyensúlyozottságot. Na most vagy nagyon brutál karakterek érkeznek meg, ami nyilván csípné az olyan játékosok szemét, akik hosszú hónapokat és nem kevés pénzt öltek a játékba vagy nagyon gyengék, aminek meg semmi értelme.

Az hogy tuti farm karakterekké válnának áthelyezés után nem hiszem. Nézzétek csak meg mekkora eltérések vannak már az szint top 25-ben is mondjuk a V1-en. Van ott olyan kari bőven (pl. én is ) aki nem az optimális vonalon halad.
Új tulajdonos
Pontszám: 6.00
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
22. hozzászólás - 2010.03.25. 14:42:44
Farm v brutál karakter kérdés: a karakterek pontosan ugyanolyan szabályok szerint fognak fejlődni, mint más világokon, ezért a szintjükhöz képest az erősségük is hasonló lesz. Sőt, többet mondok: akár VFelni is lehet nyugodtan, attól még lehet első valaki a legtöbb megoldott kaland v legtöbb megoldott kvizkérdés kategóriában és más kategóriákban is... Ahogy írtam, semmiképp sem cél, hogy a világok jelenlegi top karaktereinek konkurrenciát teremtsünk, tehát a dolgot úgy akarjuk belőni, hogy ne kerüljön valaki a toplista első oldalára.
Illetve, ami még egy lehetőség, és írtam is, hogy a világ nem 3x sebességgel megy (ez úgyis problémát jelentene azoknak, akik nem tudnak eleget lenni a gép előtt), hanem normál, vagy legfeljebb kétszeres sebességgel.
Ez egy régi vita, egyfelől, senki sem akarja, hogy valaki odacsöppenjen mellé, aki kevesebbet tett a karaktere fejlesztéséért - de ez voltaképp nem különbözik attól, amikor valaki készen átvesz egy magas szintű karaktert, ami most is előfordul. Másrészről, folyton panasz van arról, hogy nincs értelme új karit indítani a régi világon, ill. a törlők miatt ritkul a játékosmezőny, ezen segíthetne ez a dolog.
Pontszám: 8
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
23. hozzászólás - 2010.03.25. 15:35:53
Nyilván az itt megszólalók és majdan megszólalók - látható, hogy milyen csoportból vannak, akik ellenzik - nem fognak örülni a véleményemnek, de elképesztően jó ötletnek tartom, átvitelestől.
Próbálom minél rövidebb idő alatt összeírni az ezzel kapcsolatosan felmerülő kérdéseimet, hogy megelőzzünk kismillió bakit.

Ezt tisztára nekem találták ki.

Mod: helyesírás.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.03.25. 20:15:32-kor
Pontszám: 5.66
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
24. hozzászólás - 2010.03.25. 16:40:48
Jónak tartom az induló ötletet, kipróbálom ha normálon megy-gyorsra nincs idő.

A kari átvitelről meg... Ne gondoljuk már, h hirtelen százával rohamoznak meg minket majd az új karik. Ez egy nyeremény, vmiben a legjobbaknak. HA a szövi eredmények is számolnak, akkor lehet csak tényleg akár százas nagyságrendű a győztes tömeg, egyébként 2 tucatnyiról van szó 3 világon elosztva.

Ha nem lesz gyorsított tempó, akkor meddig is lehet eljutni 50. szintről 3-4 hónap alatt? ha vki 4 naponta döngetne feljebb akkor is csak a 80. szint lenne. Ez maximum egy erős második hullámba való bejutást eredményezne, közeben pedig nekünk is telik az idő.
Nem feltétlen lenne olyan vészes, de lehetőséget adna.

Ugyanakkor ami biztos, egy új játékos nem fog topba jutni, esetleg mint szövitag. Mindenki egy újabb karit hozna olyan szerverre ahol már játszik.
Pontszám: 7.14
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
25. hozzászólás - 2010.03.25. 16:45:40
Egyébként történt már a "mikortársadalomba" sokkal durvább beavatkozás is: a KH

Amiből a magasabb szintű lélekeszívó karik nagyságrendekkel jobban jöttek, mint bárki főleg, h hónapok teltek el mire a Lé szívás ellen védelem érkezett.

Messze nem lenne ilyen drasztikus beavatkozás senkinek hha érkezne pá új kari.
Vagy rakjuk őket rögtön a kristály hordába, úgy már nem is olyan rettenetes hír, hanam mérlegelendő célpont?
Pontszám: 8.86
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
26. hozzászólás - 2010.03.25. 17:04:39
Remek ötlet! Irány a kristályhorda!
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 5.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
27. hozzászólás - 2010.03.25. 17:30:30 (Válasz Rokamoka #23 hozzászólására.)
Egyetertek, en is nagyszeru otletnek tartom, es nem gondolom, hogy Marcsa szintu uberbrutalnepirtok szabadulnak majd ra a mar letezo vilagokra. Raadasul az atkerulo karik lesznek vagy evente 30-an, harom vilagra szetosztva.
Pontszám: 9.03
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
28. hozzászólás - 2010.03.25. 17:36:37
Én is az előttem szólókhoz csatlakozom, nem bánnám ha jönne pár emberke a szintem környékére, nem mintha túl kevesen lennénk, de sztem az csak jót tenne a játéknak, ha gyarapodna a társaság.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.61
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
29. hozzászólás - 2010.03.25. 17:40:23
Akkor teszem fel a hülye kérdést!

Megfelelő díj után (értsd őskő) mért nem lehet átvinni másik világról is karikat nem csak 4-es ről lehessen majd, hanem, V3-ról V1-re?
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 6.30
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
30. hozzászólás - 2010.03.25. 17:53:15 (Válasz Kocos #27 hozzászólására.)
Kocos majd akkor is örülni fogsz ha a szélsőséges eset következik be? Hiszen Zarknodnál is az volt a játékvezetőség véleménye hogy az "átlagjátékosokra" terveztek... s én emlékszem mekkora balhé volt amikor vége lett...
Leírok neked egy dolgot, amit szerintem meg fogunk csinálni ha bevezetik ezt a másik világra átvivős dolgot...
7 szövetségi társamat magam köré gyűjtöm, 8-an elindítunk 2 (azaz kettő!!!) karaktert a következő V4-en...( 4-4 ember visz egy karaktert...)
Szabály tiltja? nem, hiszen nem lesz más karakterünk azon a világon....
Mind a két karaktert "feltöltjük" őskővel, aztán megcélzunk 1-1 kategória győzelmet... Optimista emberként azt merem mondani nagy eséllyel el is hozzuk azt a 2 kategóriát... (4 játékos aktivitását nehéz kompenzálni)
Amikor vége a szervernek mind a két karaktert áthozzuk a V3-ra a szövetségünkbe, s két tagunknak "átadjuk", cserébe ő a később indult (esetlegesen gyengébb) karakterét törli....

eredmény:
2 játékos kap 2 olyan (feltehetően erős és magas szintű) karaktert, amiért 1 (azaz egy!!!) percet sem játszott!!! Szövetségünk erősödik, epikus csaták gyorsabbodnak, építések is nagyobb ütemben lesznek...
Meg lehet csinálni? -simán
Etikus? - Saját társam "öröméért" nyugodt szívvel megcsinálom
-Szabályellenes? -Nem
-örülni fog majd a többi szövetség? Nem hinném, de ha már itt tartunk ez engem érdekel? nem....
-Felborul a jelenlegi szövetségi erőviszony a V3-on? -úgy gondolom igen...
V3-Alíz
Pontszám: 7.27
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
31. hozzászólás - 2010.03.25. 18:28:14
Az ötlet zseniális. De kár, hogy csak pár ember jöhet át, játékonként 50 ember nem volna gáz. A beho "csatasorba" állít pár pénzes játékost 50 felett, ezzel növeli a játékosállományt a középmezőnyben, mi pedig kapunk egy rakás farmot.

Itt a lehetőség pár top játékosnak, hogy belekóstoljon a középmezőnybe, kevesebb lenne a hülyeség a fórumon amikor reformokért fuldoklik egy top játékos.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6.88
népszerűTabacNő
Végzetúr
89 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
32. hozzászólás - 2010.03.25. 18:29:15
Lenne egy lényeges kérdésem: a karakterek az elején fejleszthetik az akadémiás szakikat?
Pontszám: 7.09
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
33. hozzászólás - 2010.03.25. 18:38:53
A kérdésem az hogy a 4 világon felfejlesztett karakter a másik világhoz képest milyen erőviszonyokkal rendelkezhet? Az-az ha valaki erre számítva tudhat-e itt olyan karaktert feljeszteni amivel a másik világon topos-tápos karakternek számítana és ha átkerül valamelyik világba vajon nem fogja-e felborítani a jelenlegi erőviszonyokat? Nekem pl. nagyon nem tetszene, hogy egyszercsak felbukkana egy feltápolt karakter, aki eddig semmit sem csinált ezen a világon és verné az egész mezőnyt.

Nem tartom jó ötletnek ezt a világok közti átvitelt.

Akkor inkább a 4. világ a lezajlott verseny után maradjon meg és folytatódjon hagyományos világként.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 5.39
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
34. hozzászólás - 2010.03.25. 18:55:39
Ha már ilyen alternatív megoldások vannak születőben, akkor miért nem lehet szimplán azt csinálni, hogy a 3 hónap letelte után kihirdetésre kerülnek a győztesek, és aztán megy tovább normál sebességgel a szerver. A győztesek pedig kérhetnek dicsőség medált akár a győzelmet elért karaktereinknek.

Néhány javaslat. Ha valakit csaláson/multizáson kapnak, azonnal kapjon végleges kizárást. A tanulást lehessen maximális szintre fejleszteni, egy hónapos türelmi idővel. A türelmi idő alatt az akadémia eléréséhez szükséges összes épület és az akadémia megfelelő szintje építési költségének harmincad részét el kell érnie az ezt az utat választó karakter összes építésének. Portya által szerezhető LE maximálása szint*100-ban támadásonként (+gyémánt bónusz). Ha valaki efelett rabol, akkor az állata minden a limit feletti 50 LE-ért kap egy TP-t, minden 100 LE-ért pedig 1 % moráljavulást. Az állatos táp, csak indított portyakor működik. Ez utóbbi a visszaélések kiszűrése miatt kellene.

Dozer, szeretnélek egy miniversenyre invitálni. Ha komolyan gondolod a 4-4 ember visz egy karaktert stratégiát, akkor lehet kihívlak benneteket. Ti nevezhettitek meg a kategóriát. Ha lesz viszonylag normális időm a játékra, akkor kiállok ellenetek. Ennél nagyobb kihívás nekem nem kell.
Ez egyelőre csak duma részemről, lehet az egészből semmi nem lesz. Csak a véleményedre/véleményetekre vagyok kíváncsi egyelőre, hogy beleegyeznél/beleegyeznétek-e egy ilyen kis játékba.
Pontszám: 8.05
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
35. hozzászólás - 2010.03.25. 18:59:57
Amúgy ha tényleg több 10 M LÉ-vel indulnak a karik ahhoz tényleg kéne egy szakiszámláló, mert több 10 M LÉ-t elég nehéz elpötyörészni csak tulra vagy szakira...

Mekkora építések lesznek vagy épp mekkora kivégzések lesznek, már nagyon várom...

És kb. mennyi LÉ-t kapunk kézhez, mert 50 es szintre azért lehet tárolni rendesen, talán csak 1 bibi lesz, az hogy nem VF-el csinált karik jönnek ki, hanem simák...
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 4.44
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
36. hozzászólás - 2010.03.25. 19:03:34 (Válasz Ywgarrd #34 hozzászólására.)
ha valóban bekövetkezik ez, természetesen
a kategóriát szerintem ráérünk még megbeszélni nemde?

edit: remélem azért megértetted a levél mondanivalóját is
A hozzászólást Dozer módosította 2010.03.25. 19:04:35-kor
V3-Alíz
Pontszám: 6.36
népszerűNathaFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
37. hozzászólás - 2010.03.25. 19:06:42
Mi lenne ha a V2 világ karaktereit egy az egyben átraknánk a V1-re? Szerintem igencsak felpezsdítené az életet + átrendezné az erőviszonyokat.
Pontszám: 8.09
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
38. hozzászólás - 2010.03.25. 19:09:12 (Válasz Dozer #36 hozzászólására.)
Köszönöm. Abban biztos vagyok, hogy izgalmas lenne. Ráérünk még erről beszélni a jövőben, ha lesz belőle valami.

Persze, az is átjött.
Pontszám: 7.07
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
39. hozzászólás - 2010.03.25. 19:09:27 (Válasz Natha #37 hozzászólására.)
Idézet: Natha - 2010.03.25. 19:06:42
Mi lenne ha a V2 világ karaktereit egy az egyben átraknánk a V1-re? Szerintem igencsak felpezsdítené az életet + átrendezné az erőviszonyokat.


Hát sztem nem....v2-n szinte mindenki VF-ezik, V1-en meg sztem sokan nem...tehát a V1-es TOP semmit se venne észre belőle, egy kis réteg talán igen, a kisebb V2-es karik meg kapnának pár 1000 kihalt V1-es karaktert a szintjükön....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.61
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
40. hozzászólás - 2010.03.26. 18:10:40
Egy kis érdekesség: v1 világon 42. szinten ott van Prisma, mint az egyik legjobb pók (LE.diff toplistán 12.) Gyakorlott játékos, régóta játszik, TÖ-je 1300. SZÖ-je 1000.
A póklétet gondolom maximálisan igyekszik kihasználni.
A prisma utáni átlag karaktereknek 700 körüli TÖ-je és 500 körüli SZÖ-je van.

A mostani v4-en pók nem nagyon van, hiszen az egész szerver mentalitásának (minél gyorsabb fejlődés, epikus ütés) ellentmond. Ezzel együtt 42. szint környékén 1000 feletti TÖ-ket és 800 feletti SZÖ-ket találunk szép számmal. Azt hiszem nem túlzás azt mondani, hogy egy verseny szerveren a karakterek SOKKAL erősebbek, mint normál szerveren. Abba is érdemes belegondolni, v4 még nem megy 2 hónapja, és kb. április 1-én véget ér. Két hónap alatt a legerősebb szövik annyi epikust csapnak le, amennyit a másfél éve menő v1-en 20 szövinek sem sikerült összesen, a HT-t pedig olyan magasra építik, amit v1-en 8 szövetség tudott felhúzni (mindegyikben 90. szin környéki tagok is vannak).

Megjegyzés: a v4 sebessége kb. 2,5-szöröse erőforrások tekintetében a normál szerverének.
Pontszám: 7.09
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője