Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 50. szinten induló világ
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
681. hozzászólás - 2010.05.12. 15:27:58 (Válasz Blazek #680 hozzászólására.)
milyen kiskapu? indoklásnak a multizást kaptam...amit nem tettem.
De én itt befejeztem a külső vitát.
Pontszám: 3.11
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
682. hozzászólás - 2010.05.12. 15:44:46
Most már, hogy így alakult pár dologgal kapcsolatban kifejtem a véleményem.
Indoklásnak multizást kaptam, amit nem követtem el. Kiskapunak nem nevezem, mert mint írtam már többször is, ez a kiskapu létezik már régóta, és a játékvezetés is tud róla, kifejtette a véleményét ezzel kapcsolatban.
Az, hogy őskövet veszek havernak, számomra egyértelmű. Ha ő nem teheti meg, én pedig tudok rajta segíteni, akkor meg is fogom tenni. Nekem is vettek már követ mások, amikor úgy alakult. De most a kristályosítóba kellett.

Én jót nevetek ezen az egészen, ami itt a vezetés részéről folyt, az már túlzás. Pontosabban nagyon nem következetes.

Azt sajnálom, hogy nem sikerült végigcsinálni a tervemet, ami bizonyára tanulságos lett volna (és sokan meghökkentek volna).
Kérem a vezetést, pontosítsa a leírt szabályokat, és a most történtek alapján rostálja a már létező három világot is, legyen szó bármilyen befolyásos játékosokról is. Mert a jelenleg leírtak alapján továbbra sem történt szabályszegés.

További jó játékot kívánok a verseny résztvevőinek!
Pontszám: 6.70
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
683. hozzászólás - 2010.05.12. 15:46:01
Szó sincs arról, hogy új szabályokat találnánk ki. Idézet a felhasználási feltételekből:

# Egy karakter folyamatosan támad egy másikat, amely csak gyűjti a lélekenergiát, nem költi el, és nem támad.
# Egy karakter folyamatosan támad egy nála sokkal erősebb másikat, úgy, hogy közben sok lélekenergiája van, és mindig veszít.


Amióta a játék elindult, 2008. szept. óta ez így szól, és azóta zárolunk játékosokat ez alapján, csak a nem verseny világokon kevésbé voltunk szigorúak. A V4 indulása előtt azonban külön felhívtam a figyelmet, hogy különösen szigorúak leszünk a szabályokat megsértőkkel szemben.
Nem az számít multizásnak, ha azonos IP-ről léptek be, hanem az, ha a karakterek összejátszanak, nagy mennyiségű LE-t játszanak át egymásnak stb. Még akkor is, ha ezt valóban különböző játékosok teszik, "egymásnak szívességet téve". Innen mi nem látjuk, ténylegesen ki irányítja a karaktereket, tehát csakis a viselkedésünk alapján ítélhetünk.
Pontszám: 7.64
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
684. hozzászólás - 2010.05.12. 16:00:39 (Válasz Miklós #683 hozzászólására.)
A bekezdés ezzel kezdődik.

5. A szabályok megsértése
5.1. Multizás

A játék tisztasága érdekében fontos, hogy a játékosok betartsák a szabályokat, és ne próbáljanak jogtalan előnyhöz jutni azáltal, hogy egy világon egynél több karakterrel játszanak (multizás).

utána jön példák felsorolása

. Multizás
A játék tisztasága érdekében fontos, hogy a játékosok betartsák a szabályokat, és ne próbáljanak jogtalan előnyhöz jutni azáltal, hogy egy világon egynél több karakterrel játszanak (multizás). A multizást számos, beépített algoritmusunk próbálja kiszűrni, amelyeket folyamatosan fejlesztünk. Amennyiben egy algoritmus multizás lehetőségét észleli, az adminisztrátorok a log fájlok alapján megvizsgálják, hogy valóban erről lehet-e szó, és szükség esetén büntetést szabhatnak ki. Ez lehet a karakter eltiltása a játéktól egy bizonyos időszakra, vagy, ismétlődő esetben, akár véglegesen is.

Néhány példa olyan esetekre, amelyre az algoritumusok fel fogják hívni az adminisztrátor figyelmét:

Egy karakter folyamatosan támad egy másikat, amely csak gyűjti a lélekenergiát, nem költi el, és nem támad.
Egy karakter folyamatosan támad egy nála sokkal erősebb másikat, úgy, hogy közben sok lélekenergiája van, és mindig veszít.
Több karakter mindig pontosan ugyanabban az időpontban cselekszik, támad stb.
Egy szövetségben a karakterek egy része az összes gyűjtött lélekenergiáját építkezésre fordítja, míg a többi karakter soha nem épít.

--Nem támadtam folyamatosan, Szeszrabszolga, Cheyenne, Damned, A kis puffancs, Cukkancsmackó nevű karaktereket.
--Nem támadtam nálam sokkal erősebb karaktereket és nem hagytam náluk LEt,
--1 karakterem van ,igy nem tudok egyszerre támadni és cselekedni vele mintha többen lennénk.
--Nem forditottam az összes LEt épitésre

Pontosan akkor a multizás melyik pontját sértettem meg ami miatt zárolva lettem?
A hozzászólást Mind1 módosította 2010.05.12. 16:25:47-kor
Pontszám: 3.64
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
685. hozzászólás - 2010.05.12. 16:33:30 (Válasz Mind1 #684 hozzászólására.)
csak próbálkozol... ezek szerint a (Kocos általi megfogalmazást alapul véve) "főkaraktereket" nem kell zárolni, mert ők nem követtek el szabálysértést, ugye?
egyre nevetségesebb dolgokba kapaszkodsz, ha egyszerűen elfogadnád, hogy bebuktad a teljesen egyértelmű csalást, szerintem sokkal jobban járnál.
Pontszám: 7.28
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
686. hozzászólás - 2010.05.12. 16:36:45
Idézet: Ywgarrd - 2010.05.12. 15:44:46
Ami itt a vezetés részéről folyt, az [...] nem következetes.
Kérem a vezetést, pontosítsa a leírt szabályokat [...]
Mert a jelenleg leírtak alapján [...]

Azt hiszem, ebben kimerült a lényeg, és én szeretném megköszönni Ywgarrd-nak, hogy ilyen normálisan kezeli a dolgot.

Nagyon nagy nyomás alá helyezték a játékosok - az utóbbi időben több fronton is - a játékvezetőséget, ugyanakkor gondoljatok bele valamibe:

A szabályok értelmezése teljesen szubjektív, az individuum magának dönti el, mi fér bele a saját (morális) értékrendjébe.
Ez eddig jól ismert, és sokszor említett közhely volt, most jön a lényeg.
A Végzetúr egy adaptív, folyamatos fejlesztésekre alapozott játék, legyenek azok bár olykor ilyenek-olyanok. Induláskor, aki egy növény szintjén túllépett intellektuálisan, az erről tudomást szerez, és amennyiben játékra szánja fejét, vállal bizonyos kockázatokat, nevezzük talán így.
Önmagában az, hogy a játékosok (mindenki!) be vannak vonva az innovációs folyamatba, egy privilégium, és legalább annyira unikum is. Éppen ezért szeretjük ennyire a VU-t, és ezért ennyire addiktív, mert valami teljesen mást, az eddigiektől eltérőt nyújt. De, mint azt nemrég említettem, a játékban fellép a rengeteg másik paradoxon mellett talán a legfőbb, miszerint bonyolultsága okán bármilyen fejlesztés könnyedén több problémát szülhet, mint amennyit megold.
Ezt tetézi az egyértelműnek valóban nem nevezhető szabályzat, melyben sok "ha" vélhető felfedezni, de az egésznek a hiper interaktív jellege miatt ez valamilyen szinten érthető és elfogadható, hiszen két ugyanolyan és/vagy ugyanolyan módszereket használó karakter nem létezik.
El kell fogadni, hogy a játékvezető azért az, aki, mert - bármilyen tévhittel ellentétben - övé az utolsó szó, jogosan. Ugyanis belátható, hogy ha most ilyen kaotikus állapotok vannak itt, akkor tulajdonképpeni anarchia lenne egy (vagy több) vezető nélkül, mint azt tapasztalhatták jó páran mondjuk egy szövetség esetében. Az már más kérdés, hogy a vezetőség lehetne vaskezűbb, de ezzel megint eljutunk oda, hogy mindenki a saját javát akarja, így bizonyos precedensek túlontúl keménynek is tűnhetnek adott egyén(ek)nek, ami a közösség számára nem kifejezetten az.

A hatalom a káosz kordában tartására és az ellenőrzésre való, de a nép csak egy bizonyos pontig ellenőrizheti magát a hatalmat, hiszen azt azok gyakorolják, akik alkalmasnak találtattak a feladatra. Még mindig általánosan, nem csak a játékra értve: a szabályokat lehet akárhány féleképpen értelmezni, de ha a vezetés úgy gondolja, hogy az neki nem tetsző módon történt, akkor jogában áll a(z általa) megfelelőnek ítélt intézkedést bevezetni.


Ha nem is sokat, de a szabályokon valóban egyértelműsíteni kell, Miklósék maguknak tesznek jót vele. Írtam mindezeket úgy, hogy jómagam is sokat kritizáltam anno őket bizonyos döntéseikért, az nem is baj, ha kritizáljuk, csak arról nem szabad elfelejtkezni, hogy bele is kell törődnünk.


A V4-es témáról: én (személyes levelezésekből is) tudom, hogy a tömőbrigádos esetben résztvevők nem akartak rosszat. Ugyanakkor azt is látom, hogy a közösség szempontjából az ún. magatartásuk elfogadhatatlan volt.
Jómagam is hátrányt szenvedtem miattuk, illetve a legnagyobb ellenfeleimről van szó, mégsem voltam rájuk egy percig sem mérges. Megkapták "méltó büntetésüket" - melyet, mint az emberiség története folyamán megszámlálhatatlanul sokszor, a közösség kényszerített ki a hatalomtól a vélt vagy valós nagyobb jó érdekében-, ezen nem értem, mit lehet tovább ragozni.
Pontszám: 9.73
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
687. hozzászólás - 2010.05.12. 16:38:30 (Válasz Blazek #685 hozzászólására.)
Nem kapaszkodok,csak idéztem a szabályzatot amit Miklós is.
Pontszám: 3.67
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
688. hozzászólás - 2010.05.12. 16:44:54 (Válasz Miklós #683 hozzászólására.)
Ámen!
Ilyen határozottságra van szükség egy JV részéről!

Köszönjük Miklós!


ui.: vannak akik kicsiben csinálják, azokat is szűrjétek ki.
Pontszám: 6.02
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
689. hozzászólás - 2010.05.12. 17:09:42 (Válasz Rokamoka #686 hozzászólására.)
Tetszett Rokamoka írása és benne van az egyik kulcs kifejezés: egyértelműbbé kell tenni a szabályokat. Most nem azok.

Másrészt ne legyetek elnézőbbek a többi világon sem, az a vicces része, hogy nem egyenlő a mérce.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 9.39
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
690. hozzászólás - 2010.05.12. 17:17:30 (Válasz Miklós #683 hozzászólására.)
Ezt így elég veszélyes kijelentened Miklós, így minden jó szándéka ellenére zároltatni lehet a karaktert néhány "jóindulatú" játékos által.

Sajnos több mint másfél éve nem tudtatok egy egyértelmű szabályrendszert létrehozni és talán ez itt a legnagyobb gond!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.64
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
691. hozzászólás - 2010.05.12. 17:51:18
Ma, 17:45 Dögkeselyű John Matrix Te nyerted a csatát.
A jutalmad 5017 lélekenergia és 12 TP. Csata leírása

Ma, 17:33 Barnamaci John Matrix Te nyerted a csatát.
A jutalmad 142 lélekenergia és 12 TP. Csata leírása

Ma, 17:22 Dögkeselyű John Matrix Te nyerted a csatát.
A jutalmad 4033 lélekenergia és 12 TP. Csata leírása

Ma, 16:51 Barnamaci John Matrix Te nyerted a csatát.
A jutalmad 383 lélekenergia és 12 TP. Csata leírása

Barnamaci és Dögkeselyű nevű karakterek most lettek regelve valaki(k) által (regszámuk egy eltéréssel egymás után jön) és durva kontinuum-szűkítéssel jönnek rám kenődni. Nem tartom kizártnak, hogy így szeretnének álmultizás miatt zároltatni, ezért gondoltam szólok.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.36
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
692. hozzászólás - 2010.05.12. 17:55:29 (Válasz Ricardo #691 hozzászólására.)
jaj te szegény,zároltasd öket,meg a minuszos toplista első oldalát is akiket farmolsz a fele még szabadlábon van.
Pontszám: 4.16
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
693. hozzászólás - 2010.05.12. 18:08:25 (Válasz Mind1 #692 hozzászólására.)
Hiába piszkálódsz, úgy tűnik igazam van:

Ma, 18:06 Dögkeselyű John Matrix Te nyerted a csatát.
A jutalmad 10580 lélekenergia és 12 TP.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.79
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
694. hozzászólás - 2010.05.12. 18:09:25
Szomszéd tehene-effektus

Pontszám: 7.22
fórumozóKrisztofóróFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
695. hozzászólás - 2010.05.12. 18:11:31 (Válasz Ricardo #693 hozzászólására.)
persze, jó ember módjára
Pontszám: 5.15
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
696. hozzászólás - 2010.05.12. 18:12:33 (Válasz Ricardo #693 hozzászólására.)
tanulmányozd a felhasználási feltételeket,hátha van rá precedens

mielött gyanúsítanál, egyeztess JV-vel közöm nincs hozzá ,de jól mulatok
Pontszám: 2.86
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
697. hozzászólás - 2010.05.12. 18:19:23
További jutalom: kategóriánként az első három helyezett a világ végeztével választhat, hogy a karakterét átviszi az első három világ egyikére, ahol még nincs karaktere ezen az e-mail címen. A díjazottaknak lehetőségük van arra is, hogy a karaktert nem viszik át, csak a dicsőség medált adják át egy másik világon levő, azonos email címen regisztrált karakterüknek.

Nem kötekedés képen, tényleg szeretném tudni, hogy ez így miért jó? Miért nem lehet azt, hogy átadom a medált egy már meglévőnek más világon, és a V4-es karaktert átviszem egy másik világra, ahol még nem vagyok? Mi ezzel a baj? Bár lehet jobb is így, nem költök többet a játékra...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.52
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
698. hozzászólás - 2010.05.12. 18:48:22 (Válasz Ricardo #691 hozzászólására.)
És mily meglepő, Barnamacit azóta már se a portya-, se a toplista nem hozza... Vagy feltámadt a lelkiismerete, vagy a két karit ugyanaz viszi, és nem akarta hogy a szó szerinti multizáson vérezzen el.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.91
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
699. hozzászólás - 2010.05.12. 18:53:02 (Válasz Lanmandragoran #698 hozzászólására.)
Rámutattál még egy súlyos hibára a rendszerben,azt vajon melyik logaritmusuk szűri hogy mindig új karaktert regisztrálnak a segitők amint elfogy a pár napig tartalékolt csp? A LE diff toplista első oldalát ebböl a szempontból is megkéne ám nézni. Ja hogy csak az lehet csalás ami látványos?


És tényleg...ezt se tiltja a szabályzat
A hozzászólást Mind1 módosította 2010.05.12. 18:54:58-kor
Pontszám: 2.55
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
700. hozzászólás - 2010.05.12. 19:27:44 (Válasz Lanmandragoran #698 hozzászólására.)
Írtam a másiknak egy levelet, erre ő is törölt.

Nem lehetne, hogy a rendszer már a regisztrációnál kiszűrje, ha egy IP címről egymás után több karaktert is regisztrálnak?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.73
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!