Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 50. szinten induló világ
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
801. hozzászólás - 2010.05.13. 09:53:39 (Válasz Prisma #800 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.05.13. 09:48:31
Egyébként akár olyan korlátot is be lehetne vezetni, hogy ne tarthasson akármennyi LE-t magánál egy karakter. Bevallom, ezt nem gondoltam át, de hirtelen nem nagyon tudok olyan okot, amiért mondjuk 1M LE-t kellene valakinek magánál tartani. Természetesen az ilyen limit szintfüggő, 100. szinten talán már nem olyan irreális.


Felteszem nem játszol V3-on. Ott eleg gyakori, hogy ennel tobb LE van egy embernel. Akar sokkal tobb.
Pontszám: 6.78
fórumozódj_rusyFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
802. hozzászólás - 2010.05.13. 09:57:49
Bevallom, ezt nem gondoltam át, de hirtelen nem nagyon tudok olyan okot, amiért mondjuk 1M LE-t kellene valakinek magánál tartani

Pl.V3: térképes event, ha valaki a specializációsba nevezett és közbe összeszedett egy csomó LE-t (főleg vadászatból, és mivel korlátos a vihető LE) ezért amit elvadászott nem költötte el, hanem kivárta az event végét!
A hozzászólást dj_rusy módosította 2010.05.13. 09:58:51-kor
Pontszám: 5.24
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
803. hozzászólás - 2010.05.13. 10:08:33
Rendben, könnyen lehet, hogy igazatok van, és nem nagyon lehetne ilyen korlátot meghatározni. Bár a térképes event nagyon ritkán fordul elő, másrészt pedig csak azért, mert eddig szokás volt irdatlan sok LE-vel mászkálni, nem jelenti azt, hogy problémát okozna, ha ezentúl nem lehetne. Előbb-utóbb úgyis el kell költeni.

De egy ilyen korlát amúgy is már csak nüanszokkal járulna hozzá a rabszolgázás nehezítéséhez. A lényeg az előzőekben emlegetett gyanús támadások kiszűrése lenne.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 2.64
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
804. hozzászólás - 2010.05.13. 10:32:42 (Válasz Prisma #803 hozzászólására.)
A gyanús támadásokat elvileg ki kéne tudják szűrni, hiszen a kreatív affinitásnál is megjegyezték, hogy zárolják aki visszaél vele. Az egyoldalú LE szerzés még feltünőbb kell legyen.
Kérdés, hogy ha a KH segítségével szaporítom a LE-t, és nem más játékos segítségével, az is szabályellenes?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
805. hozzászólás - 2010.05.13. 10:42:39 (Válasz Ariel #804 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.05.13. 10:32:42
A gyanús támadásokat elvileg ki kéne tudják szűrni, hiszen a kreatív affinitásnál is megjegyezték, hogy zárolják aki visszaél vele. Az egyoldalú LE szerzés még feltünőbb kell legyen.
Kérdés, hogy ha a KH segítségével szaporítom a LE-t, és nem más játékos segítségével, az is szabályellenes?

A KH-ból tápolás nyilván nem szabályellenes. Egyébként pont azt próbálom vázolni, hogy az utólagos zárolásnál sokkal hatékonyabb, ha bizonyos cselekedeteket egyszerűen nem enged a program. Sokkal barátságosabb, kevesebb vele a munka, és utólag sincsen felháborodás, és vitatkozás a zárolás indoka körül. Ilyen értelemben nem is nagyon lesz értelme arról beszélni, hogy ezek szabályellenesek. Egyszerűen csak nem lehet megcsinálni, mint ahogyan 15% alatt sem tudok támadni valakit (ha nem vagyok KH-s).
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.86
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
806. hozzászólás - 2010.05.13. 10:52:28 (Válasz Prisma #800 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.05.13. 09:48:31
Egyébként akár olyan korlátot is be lehetne vezetni, hogy ne tarthasson akármennyi LE-t magánál egy karakter. Bevallom, ezt nem gondoltam át, de hirtelen nem nagyon tudok olyan okot, amiért mondjuk 1M LE-t kellene valakinek magánál tartani. Természetesen az ilyen limit szintfüggő, 100. szinten talán már nem olyan irreális.


Ez a v3-on játszókat gondolom tisztességesen kiakasztaná.
Egyébként totál egyértelmű a megoldás, amit már másfél éve, a játék indulása utáni második hónapban felvetettem: Egy játékos egy csatában korlátos mennyiségű LE-t szerezhet csak (pl. áldozat szintje*100, esetleg ezt lehetne szorozni az áldozat győztes/vesztes csatáinak számával).

mod: Ahelyett, hogy született volna ilyen szabály, inkább ki lett herélve a kivégzés, portyagömb, kreatív stb.

[Azt hiszem, ezzel meglengettem a vörös posztót Prisma előtt. ]
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.05.13. 10:58:45-kor
Pontszám: 7.19
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
807. hozzászólás - 2010.05.13. 10:56:50 (Válasz Prisma #803 hozzászólására.)
Nem hiszem, hoyg jó ötlet. Szerintem sokan vannak, pláne alacsonyabb szinteken, ahol még nincs maxolva 10 (5) percre a turbóváltás, hogy a vadászós napjukon összegyűjtik az LE-t (a leveretést epikussal megoldják) és a végén költik el. Magas szinten pláne nem probléma 5-600 k LE-vel vagy akár ennél is többel vadászgatni, csak a KH csap bele. Persze 1-1 alkalommal előfordul, hogy betalálnak, mint nem oly rég Tiamat (hogy a holló vájja kia szemed, hogy essen a fejedre a Hatalom Tornya, hogy átkozzon meg minden piramis magától ), de azért nem gond vigyázni rá és lentebb bonyolultabb az egész művelet a turbóváltásra való várakozás miatt.
Pontszám: 8.50
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
808. hozzászólás - 2010.05.13. 12:12:58 (Válasz Jeriko #806 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.13. 10:52:28

Egy játékos egy csatában korlátos mennyiségű LE-t szerezhet csak
...
[Azt hiszem, ezzel meglengettem a vörös posztót Prisma előtt. ]

Így van, az ilyesmi vörös posztó a szememben.
Az ilyesmire szoktam azt mondani, hogy ne ködösítsünk, vegyük ki a portyát a játékból, és zároljuk a pók karaktereket is.

Komolyra fordítva a szót, a játék legelején lett volna létjogosultsága ilyen korlátnak (sőt, valószínűleg tényleg jobb lett volna úgy), de utólag ilyet bevezetni óriási igazságtalanság lenne. Az eddig megerősödött pókok előnyét ez egyszerűen behozhatatlanná tenné, semmilyen kispóknak sem lenne esélye felnőni hozzájuk. Ez kb. olyan lenne, mintha egy bringaversenyen az n. rajtszámtól kezdve csak egyfokozatú bringákkal lehetne indulni, és úgy kéne versenyezni a többiekkel.

Másrészt a rabszolgázást ez egyáltalán nem oldaná meg, legfeljebb többet kéne dolgozni vele, több támadást kéne összehozni. Egy olyan algoritmus viszont megoldaná (vagy legalábbis sokat segítene), ami a gyanús támadások vég nélküli folytatását egyszerűen nem engedi.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 2.64
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
809. hozzászólás - 2010.05.13. 12:18:07 (Válasz Craslorg #807 hozzászólására.)
OK-OK, meggyőztetek, valóban nem tűnik kivitelezhetőnek a LE tartási korlát.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 2.64
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
810. hozzászólás - 2010.05.13. 14:19:00
Meg lehetne gátolni, hogy LE-t adjon át egyik karakter a másiknak a gyengébb karakter kimenő támadása által: jelentősen gyengébb karakter (TÖ/SZÖ, felszerelés, stb. alapján) a támadott nem kapna LE-t, viszont a támadó elveszítené az adott mennyiséget, mintha őt támadták volna.
Pontszám: 5.01
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
811. hozzászólás - 2010.05.13. 16:07:31 (Válasz Ywgarrd #810 hozzászólására.)
Ezzel nem kicsit szívatnánk a prémium VFeseket.
V1
Pontszám: 7.28
kedvelt tagKriszoFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
812. hozzászólás - 2010.05.13. 16:56:17 (Válasz Archibald Cunningham #811 hozzászólására.)
Archie: olvasd el még egyszer Yw postját, mert szerintem elsőre nem jött át. Egy jó prémiumos, VF-es kari nem minősülne gyengének a fenti összevetésben. Szerintem.
A hozzászólást Kriszo módosította 2010.05.13. 16:58:45-kor
Pontszám: 6.82
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
813. hozzászólás - 2010.05.13. 17:18:33
A támadó a gyengébb, legalábbis én így értelmezem, a támadott (legyen védekező) az erősebb. Na most a támadó nemhogy veszít LEt, hanem még kap is, vagy elszáll a légbe, ez lényegtelen. A lényeg az, hogy a védekező fél veszít. Ez egyfajta fordított tömésre adna lehetőséget. A gyenge karakter kb. 100K LEvel odaballag a VFes, jó TÖ/SZÖ értékű, prémium karakterhez. Természetesen (hacsak mr. Random nem szól bele) veszít, a védekező a nyerhető LEnek megfelelő összeget veszít. Szerintem ez szívatás. Akik eddig a TP tömésben élték ki magukat bizonyára örömködnének ennek az ötletnek.
V1
Pontszám: 6.39
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
814. hozzászólás - 2010.05.13. 19:45:37 (Válasz Archibald Cunningham #813 hozzászólására.)
Rosszul értelmezed. A támadó, ha veszít, elveszti a LE-t, de a támadott nem kapja meg.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 8.73
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
815. hozzászólás - 2010.05.13. 19:54:56 (Válasz Aderrick #814 hozzászólására.)
Így is lehet. Azért ez szimpatikusabb.
V1
Pontszám: 7.27
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
816. hozzászólás - 2010.05.14. 10:29:27
Az új karakterek is 90%-t kapnak a vadászatokért,megkérdeztem párat közülük ök pedig nem kaptak 150%-t mégis öket sújta a vadászatokért kapható LE csökkentés.Ezzel ök hátrányba kerülnek a többiekkel szemben pedig abszolut nem részesültek elönyben mint mi.............
Pontszám: 4
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
817. hozzászólás - 2010.05.14. 15:41:51
Üdv.

Olvastam itt nemrég (asszem Koc írta), hogy a mostani vadászatnerfből származó hátrány idővel megszűnik, és visszaáll a rendes vadászatokból kapott LE. Azt szeretném tudni, hogy ebből mi igaz, és ha tényleg így van, akkor sacperkábé hány csp-t kell elvadászni ehez?
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 6.95
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
818. hozzászólás - 2010.05.14. 18:53:21
üdv!
Lenne egy problémám remélem gyorsan belehet álitani a rendszer mint a vadászatnál
A gondom az hogy a v4 en a világ 3 szoros sebessége+épületeink miatt a VP-m olyan szinten gyorsan töltödik hogy 1 másodperc alat 1 vagy2 vp gyogyulok igy a legyen 0 vp küldinél hiába lépek be 0 vp mert látom hogy 0 nem hiszi el a rendszer hogy anyi van vagy a b változat mire oda katintok 1-2 vp-m van és nem vagyok lassu nem lassu a netem sem nem kell ilyenekre fogni probáltam a f5 ös 2 ablakos meg mindenfélét és nem elöször csinálom a vp-és küldit tudom miröl beszélek

egy megoldás van a dologra ha az ember kilép a szöviböl nekem ugy elsöre sikerült "szövetségben egy egész délután nem sikrült"

mi is a probléma az a marhaság hogy csapást kapunk ha kilépünk én kiléptem mert fehuzott a dolog ,de több 1.5 milkos tagunk van most 20 napot várjanak és mikor megint ez a küldi jönn lépjenek ki megint?

remélem lelehet programozni hogy 1-2 mp ig 0 án álljon a vp mig elkezd ujra töltödni mert ez siralmas már hogy mindefélét beraknak"csapás" és nem lehet haladni
A hozzászólást MESSER módosította 2010.05.14. 18:55:13-kor
Pontszám: 4.02
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
819. hozzászólás - 2010.05.14. 19:11:19 (Válasz MESSER #818 hozzászólására.)
küldetések topic, lejjebb.
Pontszám: 5.48
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
820. hozzászólás - 2010.05.14. 22:03:47
ez v4 es probléma azért irok ide:) 3*sebeségg plusz kilépés miatt a csapás
erre lehetne min olyan gyors programozást mint a le elvétel
Pontszám: 4.02
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!