Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 50. szinten induló világ
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
561. hozzászólás - 2010.05.11. 18:05:47 (Válasz Pietrus #560 hozzászólására.)
értem én ... csak ezzel az egyszeri játékos játékélményét rontják. nem kicsit ... nagyon ..
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 2.50
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
562. hozzászólás - 2010.05.11. 18:12:35
Kb 2000 játékos van v4en, ha ennek csak a fele aktív, akkor már 1000 van ezzel szívatva vagy legalábbis megkavarva, cserébe a nyertesek karakterei "kompatibilisekké válnak". Nem 10%al kapok kevesebbet és nem 57. szinttől, fogalmam sincs, hogy mi alapján lehetne egyáltalán tervezni, 30 ember hozzászólásaiból meg nincs kedvem összeollózni egy tippet. Aki le diffre ment, annak pl ez most oltári előny (csak gondoljatok bele...) Pedig ez a v4 eddig egész jó volt

Ja, és le/csp alapján terveztem a specváltásokat is. Kari ----->kuka, lehet rekordot építeni
A hozzászólást Rafkós módosította 2010.05.11. 18:15:12-kor
Pontszám: 6.77
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
563. hozzászólás - 2010.05.11. 18:15:25
Idézek a felhasználói feltételekből:

5.1. Multizás

A játék tisztasága érdekében fontos, hogy a játékosok betartsák a szabályokat, és ne próbáljanak jogtalan előnyhöz jutni azáltal, hogy egy világon egynél több karakterrel játszanak (multizás). A multizást számos, beépített algoritmusunk próbálja kiszűrni, amelyeket folyamatosan fejlesztünk. Amennyiben egy algoritmus multizás lehetőségét észleli, az adminisztrátorok a log fájlok alapján megvizsgálják, hogy valóban erről lehet-e szó, és szükség esetén büntetést szabhatnak ki. Ez lehet a karakter eltiltása a játéktól egy bizonyos időszakra, vagy, ismétlődő esetben, akár véglegesen is.

Néhány példa olyan esetekre, amelyre az algoritumusok fel fogják hívni az adminisztrátor figyelmét:

* Egy karakter folyamatosan támad egy másikat, amely csak gyűjti a lélekenergiát, nem költi el, és nem támad.
* Egy karakter folyamatosan támad egy nála sokkal erősebb másikat, úgy, hogy közben sok lélekenergiája van, és mindig veszít.
* Több karakter mindig pontosan ugyanabban az időpontban cselekszik, támad stb.
* Egy szövetségben a karakterek egy része az összes gyűjtött lélekenergiáját építkezésre fordítja, míg a többi karakter soha nem épít.


Az elején van a hangsúly: multizás... A multizás azt jelenti egy ember irányít több karaktert.
Attól még, hogy ebből kiragad valaki egy gondolatot, továbbra is a multizáshoz tartozik, és arra érvényes.

Hype, én kussoltam is volna. Nem azért jöttem ide a fórumra, hogy döngessem a mellem, milyen f*sz* gyerek vagyok, hanem azért, mert csalást emlegettek. Nem csaltam egy karakterem van továbbra is. A másik oka a megszólalásomnak, hogy helyre rakjam a képet, mennyit is profitáltam a segítőkből. Bármikor vállalom, hogy nyilvánosságra hozzon a játékvezetés erről egy statisztikát, mert amit említettem, inkább bővebben fedi a valóságot, mint kevésbé..
Illetve én legalább felvállalom a valóságot, azt amit elkövettem, a nyilvánosság előtt is. Az hogy etikailag milyen ez a tett, nem tartozik a felhasználási feltételekhez. Egyébként teljesen tökéletesen leírtad és elemezted a szituációt.

Ha az etikát vennénk alapul, akkor a V4-es állomány felét lehetne zárolni, elég ha a haveri építkezésre, vagy a több ember egy karaktert irányít példákra gondolunk. Ezek sem sértik a felhasználási feltételeket addig, amíg nincs arról szó, hogy több karaktert irányít egy ember. Etikailag ettől függetlenül ugyanúgy megkérdőjelezhetők. De az etika nem egyenlő a szabályokkal..

Részemről lezártam az ezzel kapcsolatos megnyilvánulást. Nyugodtan lehet tovább vagdalózni, köpködni, etika órát tartani kifordítani a szavakat, hiányosan idézni a szabályokból. A tény tény marad, a magam *és segítőim* nevében kijelentem, nem sértettem meg a szabályokat.

* mód.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2010.05.11. 18:20:23-kor
Pontszám: 5.92
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
564. hozzászólás - 2010.05.11. 18:23:38 (Válasz Rafkós #559 hozzászólására.)
Idézet: Rafkós - 2010.05.11. 17:45:04
2000 le/csp volt eddig az átlagom a vadászatokból, több, mint 1000 vadászatból csináltam a statisztikát, feltűnően több volt, mint a rendes világon, most viszont a 10% sokkal kevesebbnek tűnik. Nem -50%? Olyan, mintha láthatatlan lennék

mod: 53. szinten


Egyszer elvettek a bonuszt, az ugye 67%, es annak jon le a 10%-a, tehat 60% a vege az eddigihez kepest. Praktikus lenne, ha mindenki elolvasna mi is tortent, utana venne egy nagy levegot (azalatt megerti), es akkor allna neki kommentelni. Illetve eddigra nyilvan okafogyotta valna a kommenteles zome, mert megerti, hogy mi tortent.
Pontszám: 6.79
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
565. hozzászólás - 2010.05.11. 18:28:27 (Válasz Ywgarrd #563 hozzászólására.)
Lehet kiforgatni a szabályokat, meg másokra mutogatni, hogy "bezzeg a fél V4...", de olvasd el figyelmesen ezt:

Idézet: Miklós - 2010.05.11. 11:48:20
A tiltásokról:
Az elején megígértük, hogy a V4-en különösen szigorúak leszünk a csalásokkal kapcsolatban, és ez így is történt. Az eddigi 3 csalófigyelő program mellé készítettünk még egy negyediket is, ezek az algoritmusok számtalan log alapján gyűjtik az információt, értékelik ki, és adják át a játékvezetőnek döntésre. Az, hogy a korábbi, normál világokon elnézőbbek voltunk, és bizonyos esetekben a "fő" karaktert megkíméltük, vagy csak korlátozott időre adtunk tiltást, nem jelenti azt, hogy a versenyvilágon is ennyire elnézőek leszünk. Alapvetően nem az számít csalásnak, ha valaki azonos gépről vagy azonos IP-ről játszik (ettől ezek még lehetnek különböző személyek), hanem az, hogyha ezek a karakterek a szabályokban leírt módon kooperálnak. Hiába okos valaki és egy másik gépről, más internettel kapcsolattal v proxyval lépteti a farm karaktert, ugyanúgy ki fogják dobni az algoritmusaink, ezért ezzel tényleg felesleges trükközni. Sokan pórul jártak, rengeteg időt fektettek abba, hogy számos karaktert indítsanak és azzal ügyesen kooperáljanak, és most tiltásra kerültek.


Nem tudom, hogy te mit veszel ki belőle, de szerintem azt jelenti hogy koppanni fogsz... Aztán beállhatsz te is a durcizós, "nem veszek több őskövet és durvának szánt dolgokat rakok az aláírásomba"-csapatba.
Pontszám: 5.26
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
566. hozzászólás - 2010.05.11. 18:35:28 (Válasz Kocos #564 hozzászólására.)
Kössz a számokat, így már érthető, mindent mindenki végigolvasni meg úgysem fog, ezt nem is lenne dolgunk figyelni, számolgatni meg főleg. Egyszerűen a kevesebb le/csp miatt másként fog működni a karakter, fix időre lett a fejlesztése megtervezve, közvetlenül v4en mért adatok alapján, amiket viszont így ki lehet dobni, és vele az egész stratégiát is. Sokaknak nem oszt, nem szoroz a dolog persze, de a játék stratégiai részének majdhogynem gatya V4 restratot!
Pontszám: 7.85
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
567. hozzászólás - 2010.05.11. 18:36:55 (Válasz Cavalorn #565 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2010.05.11. 18:28:27
Lehet kiforgatni a szabályokat, meg másokra mutogatni, hogy "bezzeg a fél V4...", de olvasd el figyelmesen ezt:

Idézet: Miklós - 2010.05.11. 11:48:20
A tiltásokról:
Alapvetően nem az számít csalásnak, ha valaki azonos gépről vagy azonos IP-ről játszik (ettől ezek még lehetnek különböző személyek), hanem az, hogyha ezek a karakterek a szabályokban leírt módon kooperálnak. .


Szerintem meg te nem...még mindig arról van szó ha figyelmesen elolvasod hogy 1 ember több karaktert irányít vagy különböző személyek azonos gépről szabályellenesen játszanak.
A hozzászólást Mind1 módosította 2010.05.11. 18:37:27-kor
Pontszám: 3.15
irritálóWeekaNő
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
568. hozzászólás - 2010.05.11. 18:41:54
Ez a játék itt veszett.Aki most első az az is marad,megszedte magát.Ugy ahogy a többi szerveren igy itt sem fogja senki utol érni.Igy szinte fölösleges is tovább játszani,le is lehetne zárni a határidőt.De azért zavar hogy már 55-ös szinten bejött a szigorítás
Pontszám: 1.71
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
569. hozzászólás - 2010.05.11. 18:44:59 (Válasz Rafkós #566 hozzászólására.)
Idézet: Rafkós - 2010.05.11. 18:35:28
V4 restratot!


Be is b.na!
Pontszám: 6.45
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
570. hozzászólás - 2010.05.11. 18:45:56
"Re: Végzetúr friss hírek
189. hozzászólás - Ma, 15:02:25
A 4-es világon szükség volt egy kis korrekcióra: a karakterek egy hiba miatt a vadászatokért 50%-kal több LE-t kaptak. Ezt a LE mennyiséget kiszámítottuk, és a további vadászatokból fokozatosan letudjuk (minden vadászatért 10%-kal kevesebb LE jár, amíg a karakter a kapott töbletet le nem törlesztette)."

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az eddigi, kilépések miatti, még nem törlesztett, +50%-al történt építés elvonásából adódó csapásokat most -10%-al kell továbbiakban törleszteni?
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.24
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
571. hozzászólás - 2010.05.11. 18:50:09 (Válasz Seligen #570 hozzászólására.)
Esetleg még attól is függővé tenni, hogy az építőnek mekkora volt a szerencséje a vadászat közben, mennyi a semlegesítőé és mennyi kvízválaszuk volt. Nem számít, sőt semmi más sem, lényeg az átvihető karakter, mármint ahányat kérnek is belőle majd végül
Pontszám: 6.78
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
572. hozzászólás - 2010.05.11. 18:52:34 (Válasz Mind1 #567 hozzászólására.)
Sikerült elolvasni az első mondatot, látom. De a lényeg, amire én is céloztam, a vége felé van. Nézzük csak:

Idézet: Miklós - 2010.05.11. 11:48:20
Alapvetően nem az számít csalásnak, ha valaki azonos gépről vagy azonos IP-ről játszik (ettől ezek még lehetnek különböző személyek), hanem az, hogyha ezek a karakterek a szabályokban leírt módon kooperálnak. Hiába okos valaki és egy másik gépről, más internettel kapcsolattal v proxyval lépteti a farm karaktert, ugyanúgy ki fogják dobni az algoritmusaink, ezért ezzel tényleg felesleges trükközni. Sokan pórul jártak, rengeteg időt fektettek abba, hogy számos karaktert indítsanak és azzal ügyesen kooperáljanak, és most tiltásra kerültek.


És, ez szerintem azt jelenti, hogy: Hiába más irányítja a karaktert, és hiába másik gépről, sehogy nem tudod bizonyítani hogy nem te vagy az, hiszen miért viselkedne az a karakter úgy, ahogy a te karidnak jó? Ergo, multizol. Az a kutyát nem fogja érdekelni, hogy más irányítja a karaktert, hiszen a multizás tiltásának alapvető indoka, a karakter teljes és hátrányos alárendelése egy másiknak (jelen esetben: a tiédnek) teljesül. Innentől kezdve pedig jogosan feltételezi a JV, hogy a haver karaktere valójában a tiéd, csak más gépről irányítod. Arra, hogy a rabszolgát (nevezzük már nevén...) a haverod irányítja, a szavadon kívül semmi garancia nincs.

Hejj, de jó lesz majd látni ahogy agyonüt titeket a Banhammer...
A hozzászólást Cavalorn módosította 2010.05.11. 18:54:03-kor
Pontszám: 7.76
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
573. hozzászólás - 2010.05.11. 18:57:23 (Válasz Cavalorn #572 hozzászólására.)
Értelmezd úgy ahogy szeretnéd,de még szerencse hogy ezt nem te fogod eldönteni.
JV nyugodtan nyilvánosságra hozhatja nálam is hány % nyereségem származott baráti segítségből,nem multizásból.

Részemről befejeztem ezt a felesleges vitát. Ilyen alapon a fele V4 es szervert simán bannolni lehetne.
Pontszám: 3.15
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
574. hozzászólás - 2010.05.11. 19:02:08 (Válasz Ywgarrd #563 hozzászólására.)
mind1
A hozzászólást Faust0ne módosította 2010.05.11. 22:23:19-kor
Time in a bottle
Pontszám: 6.79
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
575. hozzászólás - 2010.05.11. 19:05:05 (Válasz Cavalorn #565 hozzászólására.)
"hogy a V4-en különösen szigorúak leszünk a csalásokkal kapcsolatban"

Te fogsz koppanni. A "csalásokkal kapcsolatban". Nem csaltam...

Az azt követő hsz-edhez:
A proxy-t nem igazán tudom micsoda. A lényeg: 1 ember, 1 karakter. De egyébként valószínű, hogy még e V4 előtt már hónapokkal, több mint egy éve létrehoztam fiókokat, hogy majd tápolni fogom magam, ráadásul több száz kilométerrel arrébb lévő városokból, településekből. Ugyan már...
Pontszám: 4.77
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
576. hozzászólás - 2010.05.11. 19:10:32
Na hát ez remek, már eddigis jóval gyengébb karaktert lehetett volna átvinni a többi világra, mint az ott lévő átlagkarakterek, a kezdeti 11M LE miatt, most, hogy bejött ez a remek dolog, még annál is gyengébbet. Kérdemén, mi értelme így a díjazásnak? Adjatok egy rohadt dicsőségmedált oszt jóvan, kinek van szüksége egy olyan karakterre, amit max a barátod boxzsákjának lehet használni, ugyanis olyan ellen nem fogsz portyát nyerni aki aktívan játszik, max olyan ellen akit már úgy szétraboltak, hogy elment a kedve a játéktól is. Várható volt, hogy nem lesz egyetlen tisztességes V4 sem, indulás utáni újítások bevezetése nélkül, node ez már túlzás. Többet nem költök erre a játékra az biztos, inkább elpókerezem azt a pénzt.
A hozzászólást Razz módosította 2010.05.11. 19:11:41-kor
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 6.57
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
577. hozzászólás - 2010.05.11. 19:11:15 (Válasz Ywgarrd #575 hozzászólására.)
viszont tömnek ami jogosulatlan előnyszerzés a többiekkel szemben amit szerintem büntetni kéne.
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 7.38
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
578. hozzászólás - 2010.05.11. 19:12:41 (Válasz Faust0ne #574 hozzászólására.)
Nézd, tiszteletet emlegetnek itt sokan. Az volt a tiszteletnek a jele, hogy rendszeresen csalással lettem meggyanúsítva pm-ekben, külső üzenetekben, vagy nyíltan a fórumon hetente átlag 10x.
Igen, tisztességtelenül játszok, most már...
Nem vártam el tiszteletet senkitől soha. Ha gondolod és érdekel, szívesen kifejtem számodra pm-ben az álláspontomat.

Annyit fűzök még a témához, hogy ez a lehetőség is jelezve lett jó előre már...
Majd a szerver végét követően leírom a még általam műveltnél is sokkal-sokkal gusztustalanabb és eredményesebb verzióját ennek a lehetőségnek.
Pontszám: 4.77
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
579. hozzászólás - 2010.05.11. 19:13:26 (Válasz Binike #577 hozzászólására.)
És ha valakit azért tömnek pl,mert olyan kedvük van vagy csak szeretik a TPt adagolni? Ezt hogy fogod kiszűrni?
Pontszám: 3.86
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
580. hozzászólás - 2010.05.11. 19:17:17 (Válasz Mind1 #579 hozzászólására.)
folyamatosan? egy emberre? Zárolás.
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 4.46
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!