Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 50. szinten induló világ
népszerűKatatoniafanNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
941. hozzászólás - 2010.06.05. 18:55:38 (Válasz Viszok009 #940 hozzászólására.)
Igen, én is erre számítok..csak addig a kp-m sem nő..sem építés, sem epikus veréssel sem..
Csak egy kíváncsiskodó...
Pontszám: 6.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
942. hozzászólás - 2010.06.05. 19:01:57 (Válasz Katatoniafan #941 hozzászólására.)
Idézet: Katatoniafan - 2010.06.05. 18:55:38
Igen, én is erre számítok..csak addig a kp-m sem nő..sem építés, sem epikus veréssel sem..


Nyugi no!
Minuszban vagy, ami nullanak latszik. Ha hozzaadjak a hiabasan levont erteket, akkor meglesz minden egyes KP-d.
Pontszám: 6.80
népszerűKatatoniafanNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
943. hozzászólás - 2010.06.05. 21:54:20 (Válasz Kocos #942 hozzászólására.)
Köszönöm.
Valami ilyesmi "bíztató" válaszra vártam. Így már valamelyest nyugodtabb is lettem.
Csak egy kíváncsiskodó...
Pontszám: 6.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
944. hozzászólás - 2010.06.12. 18:27:48
V4-en miért van most kevesebb AH-s tétel, mint szokott? Illetve miért csak azok a gagyi kövek váltakoznak az utolsó két tételnél?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.88
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
945. hozzászólás - 2010.06.12. 18:37:43 (Válasz Ricardo #944 hozzászólására.)
Az a utcsó 2 gagyi tárgy azért van benn hogy a sanyarú sorsú végzeturak is vigyenek vmit. Az első kérdésedre viszont nem tudok válaszolni, mert nem játszom V4-n.

(helyesírás...)
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.06.12. 18:39:21-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.92
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
946. hozzászólás - 2010.06.23. 11:32:18
Az első 50. szinten induló V4 vége felé közeledve egy-két (három-négy...) gondolat:

Elsősorban szeretném megköszönni a szervezést, meglepően igényes volt az eddigiekhez képest - bár minden relatív. Jómagam többször írtam Baratynak, mint eddig összesen, de ezek inkább aukciós ház illetve különböző tisztázások miatt voltak.

1.: Úgy érzem, még mindig rendkívül gyámoltalanok a gyors világok, soha nem lesz megfelelően szűrve a multizás, bár ez utóbbi a többi világra is áll.

2.: Fenntartom, de nagyon, hogy a hétvégi felügyelet hiánya rendkívül kínos. Találkoztam olyan ellenérvvel, hogy: "hétvégén dolgozni, menjmá'...!", no, én meg úgy gondolom, hogy nagyjából mindenki ismeri a hétvégi munka fogalmát. Ezzel NEM arra célzok, hogy egy adott kollégát ragasszunk kirándulás helyett a képernyőhöz, hanem példának okáért szimpla rotációval megoldható lenne a dolog.
Akár egy kisebb buggal is szörnyű úgy játszani, hogy tudod, ~3(=9!!) napig nem lesz rá megoldás.

3.: Ami számomra kifejezetten pozitív, hogy jócskán szűkülnek a kiskapuk, bár igaz, hogy van még mit dolgozni ezen téren is - lásd többek és az én dukátfarmolásai(ma)t.

4.: A büntetésekről, zárolásokról: Volt balhé, elég. Mégis vannak olyanok, akik 2-3 nap alatt 4-5 millányi rabolt lével ugrottak nem egy helyet, ezek látványa eléggé feltűnő, és könnyedén szűrhető lenne. Nyilván nem nehéz észrevenni, hogy van 25 statikusan haladó ember, erre másik 3 berobban, és ezekből 10-et megelőz úgy, hogy erre két nap kell neki. Ne a játékosoknak kelljen köpni/jönni sírni ezek miatt, és főleg, legyenek a büntetések precedens értékűek!

5.: HT: Ki kell venni. Pont. Értelme ezen a fajta versenyvilágon - nulla. Enélkül TÖ-t nyerni pl. kis híján a lehetetlennel határos.

6.: Aukciós ház: Hááát... nem is tudom, kaotikus volt. Az érthető, hogy az alap motort nem akarjuk megbolygatni, és benn maradnak a totál haszontalan kavicskák, az meg már másik dolog, hogy bárki, akinek az életben köze nem lesz top3 helyhez, szabadon tehet égbekiáltóan magas licitet bármire. Persze, kijelenteni, hogy csak kategória 'x' helyezettjei licitálhatnak meg elég nonszensz-szagú, ezzel nem tudom, mit lehetne kezdeni.

7.: Átvitel: Már most látom, mennyi gond lesz ezzel, minden kis apróságra aligha lehet figyelni. Ez kis tökölődéssel megoldható, a nagyobb baj nem ez. V3-on szépen prediktiválható a sírás-áradat, ami akkor fog bekövetkezni, ha a több millával felpumpált karakterek megérkeznek. A másik dolog az azonos/különböző e-mail címről ott maradó karakter.
Nekem pl. eszembe sem jutott, hogy átvigyek karaktert, de olyan jól sikerült, hogy kár lenne veszni hagyni, és elkövettem azt a butaságot, hogy azonos címről regeltem be, így a pici karakteremnek most függöny, pedig nagyon nem szeretném ezt. Ez ilyen formában, egy-két esetben előadva elhanyagolhatóan hangzik, hosszabb távon nem az. Ugyanakkor azt sem támogatom, hogy két e-mail címről két karaktere legyen egy világon egy játékosnak, úgymond "szabályosan".
Maga az átvitel ötlete - most már bátran, teli torokkal ( ) ki merem a kételkedőkkel szemben jelenteni - zseniális!

8.: Felejtés: A szakértelem tiltásának gyakorlati hasznát mai napig nem tudom, valószínűleg az ún. "lebontott" karaktereket akartátok ezzel megakadályozni. Ebből az lett, hogy mindenki lopja a másikat halomra és gyilkolja a többiek állatait, holott akikkel erről beszéltem, azoknak biztosan több, mint a fele lefelejtené ezeket, mert csak küldi miatt húztuk.
Inkább idő elteltéhez vagy használhatósági darabszámhoz kellene kötni a dolgot.
Illetve vicces volt kalandokban felejtésre költeni a KP-t.

9.: Időközbeni fejlesztések: Kifejezetten ellenjavallom. Ha egy verseny elindul, az egyik legfőbb szempont, amit szem előtt kell tartanunk, hogy lehetőség szerint minél kevesebb változzon a szabályokon. Mindegy, hogy ez milyen jellegű újításra vonatkozik, ha 90%-nak jó, 10%-kal még úgy is kitolsz. Lassú világok - O.K., versenyszerver - NEM O.K..

10.: Kategóriák: Minden további nélkül lehet bővíteni. A győzelem kategória jogosan lett kivéve, láthatóan nagy az átfedés. Igazság szerint a kihívások terén is, de közel sem annyira. Építést egyértelművé tettétek, hogy sztornó, okés. Ezen kívül azonban nem toplista alapú kategória is kreálható, elhangzott rá a múltban nem egy remek ötlet.

11.: Küldetések: A két megadott küldi (kvíz feltevés, felejtés) nagyszerű - ó, mióta téptem a szám miattuk -, én bevennék még egyet a sorba: Szerezz legalább 6 kiégett őskövet szintlépéskor az energiakristályosító segítségével!
(Vagy beraknék valami alternatívát helyette.)

12.: Már majdnem minden leírásban szerepel - az amúgy az esetek tekintélyes részében érdekesen harmadolt/háromszorozott - a helyes időtartam, dicséretes!

Volt ám még vagy 20 ilyen a fejemben, de mindannyian tudjuk, hogy pont ilyenkor párolognak el...
No, várom a véleményeket, és nem fölös off formájában.

*: 13.: Hogy is hagyhattam ki: Tájékoztatás!
Annyira gáz, amikor 3-4 szóbeszéd megy körbe, hogy így van meg úgy lesz... Úgy értem, mennyiből tart ideböffenteni két sort, hogy a pontos működés még ötletelés alatt, két nap múlva pedig megmondani, hogy "így és így lesz"?
Másrészt, ezeken nem utolsó utáni pillanatban kellene agyalni, mert mi van, ha a játékosok szerint balgaság egy része.

**: 14.: Átvitel bővítése: Akár top10-top25-re is, Nektek csak bevétel bővülés, a lassú világokon pedig amúgy is gondot okoz a karakterek folyamatos lemorzsolódása. Dicsőség medál természetesen maradjon top3-hoz kötött.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.06.23. 11:56:44-kor
Pontszám: 8.27
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
947. hozzászólás - 2010.06.23. 14:39:12 (Válasz Rokamoka #946 hozzászólására.)
A győzelem kategória jogosan lett kivéve, láthatóan nagy az átfedés. Igazság szerint a kihívások terén is, de közel sem annyira.



Legtöbb győzelem nálad van most amikor néztem 3589. Második legtöbb kihívás: 3786. Legtöbb kihívás: 5960!!(Illúzia)

Ez mégis hogy lehetséges multi vagy haverok nélkül?! Így áthozhatja a kariját amint látom nincs zárolva, hát ez van.
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 7.56
kedvelt tagFeketeSFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
948. hozzászólás - 2010.06.23. 14:49:15 (Válasz Rokamoka #946 hozzászólására.)
Nagyon jó összefoglaló, majdnem minden pontjával egyetértek!

A 4. ponthoz az a megjegyzésem, hogy nem csak multi lehet (én 3 napig nem voltam, aztán 2 nap alatt elportyáztam az egészet, asszem 1.9M-et sikerült így szerezni két nap alatt...), de nagyrészt persze az.

Az átvihetőségben, és az új kategóriákban is teljesen egyetértek, nagyon jó ötlet lenne

Mindenesetre én biztos jövök a kövire is!

U.i: Lassíts a portyában, szeretnék én is feljutni
A hozzászólást FeketeS módosította 2010.06.23. 14:49:41-kor
Pontszám: 2.84
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
949. hozzászólás - 2010.06.23. 16:25:46 (Válasz Rokamoka #946 hozzászólására.)
Nagyon tetszik az összefoglaló.
Én a felejtést hiányolom legjobban
14
Pontszám: 5.95
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
950. hozzászólás - 2010.06.23. 16:45:35
5960 borzasztó sok. Amióta bejött a kihívás minden PPt rá nyomtam és max 30-at vesztettem.

Vagy ez is sima megbeszéljük támadj már téma? Valakinek lehet valakinek nem? Vagy a kihívás az annyira nem nagy táp, mint a LÉ és így szabad?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.74
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
951. hozzászólás - 2010.06.23. 16:50:10 (Válasz LanMaffia #950 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2010.06.23. 16:45:35
Valakinek lehet valakinek nem?


Tudod, a kettős mérce.
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 7.56
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
952. hozzászólás - 2010.06.23. 16:54:58 (Válasz Rokamoka #946 hozzászólására.)
Remek, szinte mindennel egyetértek. Az AH-s részhez annyit, hogy szerintem nem veheted el az AH-s cuccokat az emberektől csak azért, mert nem átvitelért játszanak, ennyi erővel aki csak szórakozásból, illetve tapasztalatszerzés miatt játszott, az ne is induljon a következő V4en?

Az átvitel bővítés remek ötlet, és ha mondjuk elég lenne top10be lenni, akkor nem kellene egyfelé orientálódni a játékosoknak, mindent egy dolog mögé helyezve, hanem lehetne sokkal színesebb, többlábon álló karaktereket is csinálni.

Világindulás után bevezetett fejlesztések, no comment, nem kérünk belőlük.

Valamint továbbra is fenntartom, hogy a kezdeti 11M LE elég kevéske azoknak akik nem LE diffre mennek, de ez egyéni vélemény.


Mindenesetre, ha sikerül top3ban végeznem, ha nem, én élveztem a játékot itt.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 6.74
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
953. hozzászólás - 2010.06.23. 17:14:25 (Válasz Razz #952 hozzászólására.)
Idézet: Razz - 2010.06.23. 16:54:58
Valamint továbbra is fenntartom, hogy a kezdeti 11M LE elég kevéske azoknak akik nem LE diffre mennek, de ez egyéni vélemény.


egyetértek. továbbra is azt látom, hogy aki nem LE diff eredmény alapján nyer kategóriát, az max pofozógépnek viheti át a karakterét.
Pontszám: 5.40
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
954. hozzászólás - 2010.06.23. 17:15:12
Na jó azért nehogy már top karakter legyen valakiből 2 hónap játék után.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.33
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
955. hozzászólás - 2010.06.23. 17:20:58
11Millát 40. szintre érve már költöttem a karakteremre. (minimum 8 )
Itt pedig már 7000 körüli TP kell egy szinthez és vadászattal elég könnyű tartani a jó arányt. Ha csak 100LE/TPvel számolunk, akkor is 15milla fölé jön ki 50. szintre.
A hozzászólást Hoffer Dávid módosította 2010.06.23. 17:21:18-kor
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 6.78
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
956. hozzászólás - 2010.06.23. 17:25:51 (Válasz Hoffer Dávid #955 hozzászólására.)
max szinguval? Mert gondolom a mostani top vagy anno Sharpa nem szerzett 50.-re 11-et
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.49
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
957. hozzászólás - 2010.06.23. 17:36:01
A 11M az induláskori 50. szint környéki karakterekben lévő átlag léből számolódott. Az újabb generáció már náluk is erősebb lesz, mint ahogy ők meg az első hullámnál (top) azok, így szerintem kár azon agyalni, hogy kevés lett-e az elkölthető erőforrás. Ahova kerülnek az átvitt karakterek, ott, ha V4-en jól csinálták a dolgokat, nem szabad(na) pofozógéppé válniuk - a szinthuszárokra mondjuk ezt nem merem kijelenteni.
Pontszám: 7.58
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
958. hozzászólás - 2010.06.23. 17:42:13 (Válasz Rokamoka #957 hozzászólására.)
nézd meg milyen kategóriákban lehet nyerni, és karaktert átvinni. csak a LE diffesek nem pofozógépek. a szinthuszárok biztosan azok lesznek.
Pontszám: 5.40
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
959. hozzászólás - 2010.06.23. 17:46:25 (Válasz Blazek #958 hozzászólására.)
Attól függ, kit veszünk "LE diff"-esnek. Normál szervereken sem olyan gyakori ám a 4-5 milla feletti rabolt lé, V4-en meg 100-an vannak 1,5M fölött!
(Hogy egy példát mondjak.)
Pontszám: 7.58
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 50. szinten induló világ
960. hozzászólás - 2010.06.23. 18:21:39 (Válasz Rokamoka #959 hozzászólására.)
a Le diff top lista első 3-ról beszélek, akik át tudják vinni a karakterüket. (ha jól látom, JM zárolása miatt te is felférsz a dobogóra ). mivel magas Le diff, és VF van, az alacsony szint miatt valószínűleg erős karakterek. a többi kategória győztes azonban tuti pofozógépek lesznek.
Pontszám: 5.40
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője