Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Dühöngő
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
441. hozzászólás - 2015.02.19. 21:43:27 (Válasz Shadowrun #439 hozzászólására.)
Ámen.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 8.36
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
442. hozzászólás - 2015.02.20. 00:48:47 (Válasz Shadowrun #439 hozzászólására.)
.
A hozzászólást LanMaffia módosította 2015.02.20. 01:17:07-kor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.56
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
443. hozzászólás - 2015.02.20. 07:57:13 (Válasz Shadowrun #439 hozzászólására.)
Részben egyetértek veled. Szerintem is respektálható az igény, hogy az emailcímes baki egyéni elbírálás alapján orvosolható legyen, és engem is zavar időnként István hozzáállása, bár személy szerint az utóbbi hónapokban inkább pozitívak a tapasztalataim vele. Az mondjuk fájóan egyértelmű, hogy a játékot nem ismeri mélységeiben.

Másrészt viszont nagyon nem értek egyet a túl sok eseménnyel kapcsolatos kesergéseddel. Szerintem ez színesíti a játékot, és egyértelműen megszüntette azt a szitut, hogy néhány hardcore játékos vigyen el minden pálmát. Kapcsolat romboló? Pénztárca kimerítő? Rajtad áll, mennyit tolsz bele. Nyilván van olyan, hogy számítógép függőség, de az aligha Miklósék sara.
Pontszám: 6.25
fórumozóRostenFérfi
Végzetúr poronty
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
444. hozzászólás - 2015.02.20. 08:43:39
Részben én is egyet értek a levéllel.

Egyetlen dolgot látok másként.
A játék nem felgyorsult,hanem pokolian be van lassulva.Ha valaki eredményesen akar játszani,az évekig szarakodjon egy szinten vagy tűrheti a verést.
Pl a mini események,ahol alacsony szinten egy közepes jutalmat ki lehet venni 0 Tpéből.Ha valaki többet akar jutalomból,mint a PÓKok (Gondolok itt a hűségszilánk és platina váltás") Ész nélkül vadászhat és Térkapuzhat,azaz rengeteg Tp a semmiért.Tehát a mini eseményeknél alacsony szinten az ember jobban jár,ha nem csinál semmit.PÓKoknak akkora szocpolja van a játékban,mint a kisebbségnek a rendszerváltás után.
Tehát a játék arra van kihegyezve,hogy vagy nem csinálsz semmit vagy told bele a pénzt,hisz a PÓKok szocpolját valahol be kell hozni,mert a kincstár pang.

Mivel a PÓKokkal nem lehet fel venni a versenyt becsületes játékban,illetve a játékosok álltalában azért regisztrálnak,hogy játszanak,így sorra törölnek vagy fel se lépnek,ezzel válik kihalttá a portya ablak,azaz még unalmasabbá válik.
Csoda hát,hogy mindenki be unja?
Pontszám: 6.45
népszerűSayonFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
445. hozzászólás - 2015.02.20. 08:50:16 (Válasz Rosten #444 hozzászólására.)
Nem gondolnám, hogy a PÓK-okat kellene elővenni minden dologért, ha picit gondolkodsz akkor is csinálhatsz erős karit nem kell feltétlen őskő ezreket befektetned.

Nem mellesleg a levél nagy részével én is egyetértek.
Pontszám: 10
fórumozóRostenFérfi
Végzetúr poronty
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
446. hozzászólás - 2015.02.20. 08:54:40 (Válasz Sayon #445 hozzászólására.)
Idézet: Sayon - 2015.02.20. 08:50:16
Nem gondolnám, hogy a PÓK-okat kellene elővenni minden dologért, ha picit gondolkodsz akkor is csinálhatsz erős karit nem kell feltétlen őskő ezreket befektetned.

Nem mellesleg a levél nagy részével én is egyetértek.



Abba gondolj bele,hogy alacsony szinten 100.szintű csatlósa van némelyik PÓKnak + hatalmas szintű állata.Arról az irtózatos őskő"hűségszilánk",templomkristály"platina",LÉ *ról"kennelezés" nem beszélve,amit a semmitevéssel keresnek.
Kennelezésről és a jutalomfelvételről szól a játék.Sajnos ebbe senki nem gondol bele.
Pontszám: 5.20
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
447. hozzászólás - 2015.02.20. 08:55:45
Mindenki a pókokat szidja!
Az nem merült fel senkiben, hogy a pók azért lett pók, hogy ne rontsa el a karit?
Nem akar előre rohanni és mások céltáblája lenni, akit csak fosztogatnak.
Így pihizik egy kicsit míg az erősek előrébb mennek és kikaparhatja ő is a gesztenyét.
Vagy esetleg nincs annyi pénze, így csak lassan szedi össze a rávalót.
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 7.06
népszerűArtur08Férfi
Végzetúr poronty
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
448. hozzászólás - 2015.02.20. 08:59:11 (Válasz Noodlee #447 hozzászólására.)
Ez a levél nem erről szól, nem ezért lett megírva, és betéve erre a topikra. Ha ezt nem tudjátok felfogni, és tovább akarjátok folytatni ezt az idióta pókozást, akkor vigyétek ki az eszmecserét privátra. Ezt a topikot most jó lenne egy időre meghagyni a levélre érkező ÉRDEMI hozzászólásoknak, hátha eredménye lesz a jv felé. Köszönjük!
Pontszám: 9.73
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
449. hozzászólás - 2015.02.20. 09:42:28
Az emilcímes probléma kapcsán egyetértek, ezen a téren elég durva káosz van, ez már csak a fétis miatt is méltányolható kérés. Rendet kellene tenni a témában, mondjuk minden játékos válasszon egyet a meglévő emilcímei közül, és az összes karaktere mellé ez a cím kerüljön.
Az ideális az lenne, ha létezne egy, a TF.-es számlaszámhoz hasonló, egyedi azonosító, és ez venné át, az emilcím szerepét ilyen esetekben.

Ami a játék tempóját, idő és forint igényét illeti, ez valóban egyedi döntés függvénye.Csak mert valamit lehet, még nem feltétlenül muszáj is...
Ugyan ez igaz az eventekre is. Való igaz, hogy aki a topban akar lenni, annak kvázi kötelező maxon tolni, de ez eddig is így volt.
Az lehetett a legjobb, aki a legtöbb időt, és pénzt áldozta rá, ez még mindig így van, nem változott.Hogy többet kell?? Voltak sokan, akiknek már az eddigi is sok volt, és csak "simán játszottak", nem versenyként élték meg.Most többen vannak. Megértem, hogy nagyon rossz dolog, lecsúszni a csúcsról, azért mert mások többet tudnak "beletenni", forintban, gép előtt töltött időben...de eddig te voltál ez a "mások", ezért voltál a csúcson.

Ettől függetlenül nekem sem szimpatikus ez a forintért király vagyok irányvonal, aminek egyik durva formája a most őskőért marékszám vehető csatlóskristály például...Lassan tényleg ott tartunk, hogy egyszerűbb lenne kiírni, mennyi forint plusz száz szabadon elosztható tulajdonságpont, vagy szakértelempont, és kész, minek túlbonyolítani....Sajnos ez már a játék legelején nyilvánvaló, és valóban sokakat elriaszt, ha most kezdeném, szerintem be is fejezném igen hamar.
Báró Samedi
Pontszám: 8.84
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
450. hozzászólás - 2015.02.20. 12:38:29 (Válasz Shadowrun #439 hozzászólására.)
Köszi kedves Játékostársaim, hogy pro és kontra vettétek a fáradtságot és írtatok!

Talán nem így kellett volna fogalmaznom, de nagyon bosszús voltam és már régóta csak a panaszokat hallom a szövetségemben is.
Bocs a hibákért is, nem néztem át a levelet rendesen!

Persze, hogy az én személyes problémám, hogy mennyit költök a játékra és mennyit játszom, de hadd jegyezzem meg, hogy régen is játszottam és költöttem is,
ugyanezzel a játékkal
de nem emésztette fele ennyi energiám, semmilyen téren.
A játékélmény javult egy darabig, de nekem már sok ez a havonta 2 event+ az összes újítás, templom, SZB, napi rutin..
És mindenképp érvényesül a pay to win módszer, egyre inkább, hiszen nagyon nagy előnybe kerülnek azok, akiknek nem kell számolgatni, hogy mennyit költenek erre a célra.

Játszani lehet őskő nélkül is, vannak szép eredményes karakterek,
akik még egy forintot sem költöttek (mellesleg megemelem a kalapom előttük!:), de sosem lesz egyik sem olyan, mint egy ősköves, jól fejlesztő karakter.



A mostani ügyet pedig feladom, csak azt nem értem,
hogy van akik megkapták a relikviát, hasonló helyzetben, vannak olyanok akik nem.

Hivatkoznak, hogy le volt írva, miért nem olvastam el rendesen?

Igyekszem majd "rendesebben" olvasni!

Addig is, egy példa, hogy mennyire figyelmesen olvasok, idézek a főoldalról:

"Ez az online szerepjáték Neked készült: könnyen megtanulható, rengeteg célt és
sikerélményt ad, mégsem vesz el túl sok szabadidőt!"
"A játék nem igényel sok időt, és ha 1-2 napig nem tudsz részt venni a játékban, a lemaradást behozhatod."

/vihogok /

Sikeres játékot kívánok mindenkinek!

NecroManci
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 9.33
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
451. hozzászólás - 2015.02.20. 16:51:58 (Válasz NecroManci #450 hozzászólására.)
Szia/sztok!

Teljesen jogos a felvetésed. Én is ugyanebben a cipőben járok. Egy korábbi hozzászólásomban benne van a levelezés.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,894.720#hsz738

Tehát lényegében elutasították a kérésem,hogy átírják az e-mail címem. Alatta volt olyan hozzászólás idézem:

Idézet: Artur08 - 2015.02.10. 16:13:28
Érdekes. Egy hónappal ezelőtt írtam neki, v3-ról akartam v6-ra átvinni a relikeket. Két levélváltás után az általam felsorolt összes relik megjelent v6-on. Tök más email cím mellett.


Tehát átvitték a relikeket más e-mail címre. Van egy olyan szabály,hogy csak olyan relik vihető át másik karakterednek, ami akkor lett megvéve, amikor létezett az a karakter is amelyiknek át akarod adni. Lényegében friss karakternek nem adhatsz oda olyan reliket ami már megvolt a réginél. Ráadásul van kikötés, hogy melyek adhatóak át. Ez világos számomra is.

Az már kevésbé, hogy mail címet nem lehet átírni kérésre, hanem az a megoldás, hogy írasd magadra a karaktert 50 ŐSKŐÉRT! Igen!!! Ez még elfogadható is lenne, de az átírás mint tudjuk azzal jár, hogy a nála lévő összes őskő megsemmisül. Az az költsd el mind valamire amire nem akarod és még fizess 50 követ. Ez nonszensz!
Töröltem is V6 ról.

A levelezés után írt MIKLÓS egy korrekt levelet nekem (nem a Dikó féle stílusban), de a megoldás persze nem született meg.

Egy játékos társam oldotta meg a dolgot. Át fogja rám írni a karakterét 50. szinten ŐSKŐÉRT! Ohh yee...

A játék drágulása pedig már egyenesen felháborító. A csatlósok voltak az eddigi leg lehúzóbb tevékenység ami bekerült ebbe a játékba. Az ehhez kapcsolódó vásárlási és költési kényszer valami horribilis árat szabott azon játékosoknak akik "igényesek" a karakterükre. Mert ezek nélkül egy nulla lesz a még erős karaktered is. Már ott tartunk, hogy több száz TÖ-t adnak és ezért mindenki hajtani akar, ami rengeteg energia és pénz.

Én nem költöttem soha sokat erre a játékra. Évi egy befizetés,de ez már az utóbbi egy évben nem elég, így még lassabban játszom. Nálam ezt érték el. Más meg többet költ. Szívük joga, de ahogy érezni fogom annak a hátrányát, hogy nem költök eleget én biztosan törölni fogok. Nem lesz az évek alatt istápolt karakteremből szemét.

F.
Pontszám: 9.43
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
452. hozzászólás - 2015.02.20. 17:00:34 (Válasz Fecsu123 #451 hozzászólására.)
Fecsu, mi már mindent megbeszéltünk, értjük egymást,

érvem sincs több melletted, mint amit írtál, Puszi!:)
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 10
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
453. hozzászólás - 2015.02.20. 17:30:28
Na várjatok egy halovány pillanatra. A Beállítások menüben, ott az emilcím megváltoztatása lehetőség. Ingyen. Az 50 kavics az átadás ára.
Rémlett valami ilyesmi, ezért most ránéztem.
Báró Samedi
Pontszám: 8.18
kedvencIceColdFérfi
Végzetúr tehetség
147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
454. hozzászólás - 2015.02.20. 18:16:46 (Válasz Azazel #453 hozzászólására.)
Igen, van olyan opció, csak egy probléma van vele:

Nem engedi olyan email cím megadását amin már van karakter regisztrálva. Tehát ha a V6-ra más email címmel regisztrált valaki valamiért mint mondjuk a V2-re, pl. a régi email cím már nem él, vagy V6 regisztráláskor nem fogadta el a rendszer (erre is volt példa), akkor hiába szeretné megváltoztatni akár a V2-est a V6-osnál lévő email címre, mert a rendszer azt válaszolja, hogy ezen az email címen már regisztrált valaki. Így csak az átadás marad.

V1 Csavar - Zugivó Italbarátok
V2 Csavar - Halál Angyalai
V3 IceCold - Kings of Dawn
V4 Csavar/Fülig Jimmy - Rejtőzünk
V5 Csavar - ADAMOS
V6 Csavar - Próbacseresznye
Pontszám: 9.16
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
455. hozzászólás - 2015.02.20. 18:23:08 (Válasz IceCold #454 hozzászólására.)
Ahha...értem.
Báró Samedi
Pontszám: 8.18
népszerűArtur08Férfi
Végzetúr poronty
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
456. hozzászólás - 2015.02.20. 18:40:03
Magyarul hoztak egy szabályt, amit ők tettek lehetetlenné, hogy aszerint cselekedjünk, majd az emiatti hátrányból fakadó reklamációkat elutasítják, arra való hivatkozással, hogy ellentétes a szabályban megfogalmazottal.
Egyszerűen nem találom a szavakat, hogy ki tudjam fejezni, mit érzek.
Pontszám: 9.74
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
457. hozzászólás - 2015.02.20. 18:43:37 (Válasz IceCold #454 hozzászólására.)
Csak 2 karim van,
az 5 éve regizett Necro és a 4 éve Kaszás barbi, v3-on


Majd regiztem, a fétisért, v6-nem tudom mikor

már teljesen meg vagyok kavarva!!!!!!!!!!

Én nem vagyok csaló, csak azt kértem, amire azt írták, hogy jár,
nem is értem talán, bocsi.. DE

semmilyen karakter átadatás, nem akarom senkinek átadni a karim!

Mire fel adnám át????

Hát

már tényleg nincs több érvem, ha nem látják,hogy kb 8-16 órát be vagyok lépve, de nem is értem, milyen karakter átadás ?:?:

Bocs, ezt a játékot nem szőke nőknek találták ki!
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 10
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
458. hozzászólás - 2015.02.20. 18:52:51
A 453, 454-es hozzászólást bemásoltam egy ügyfélszolgálatos levélbe, hogy ugyan nyilatkozzanak már....majd kiteszem ide a választ, ha lesz.
Báró Samedi
Pontszám: 8.79
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
459. hozzászólás - 2015.02.20. 21:56:24 (Válasz Azazel #458 hozzászólására.)
Én is újra írtam nekik. Remélem ide jönnek reagálni.

Artur08 hozzászólása teljesen kifejezi azt amit érzek.
Pontszám: 8.29
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Dühöngő
460. hozzászólás - 2015.02.20. 22:07:40
Néhány sort írnék én is. NecroManci szövetségi társam levelét másoltam be nem rég, amivel tökéletesen egyetértek! Kértem, hogy ha lehetséges a lényegre odafigyelve reagáljatok. Sajnos a játék egyre drágább és időigényesebben, amennyiben erős és eredményes karaktert szeretnénk. Ez kinek nem érdeke? Kezdetekben is lehetett eredményes, erős karaktereket kreálni, viszont nem ilyen áron! (Manapság sok idő, még több pénz!) Kreativitás kicsit háttérbe szorult ezáltal.

Bpetya75: először az te írásodra válaszolnék.

Másrészt viszont nagyon nem értek egyet a túl sok eseménnyel kapcsolatos kesergéseddel. Nyilván van olyan, hogy számítógép függőség, de az aligha Miklósék sara.


Azt hiszem nem a lényegre figyeltél oda! Túl sok esemény=túl sok őskő, idő. Ha nem csinálod lemaradsz... Top karakterek nem véletlenül olyan erősek, mint amilyenek. Ehhez lássuk be szükség van őskőre is, viszont korántsem annyira, mint az utóbbi időkben, ha a megszerzett szintet, színvonalat tartani szeretnéd. Az sem teljesen normális, hogy egyre több időt emészt fel a játék, ha továbbra is eredményes szeretnél maradni. Események között alig marad egy kis pihenő, mivel rögtön jönnek a mini események... Az olyan kijelentéseket, hogy számítógép függőség stb.. kérlek mellőzd! Szerintem te sem örülnél hasonló kijelentéseknek, főleg úgy, hogy alapja, igazságtartalma sincs az egésznek!

Az elmúlt befizetési akciók ideje alatt eddig mindig volt kedvezmény az ősköves cuccokra, pl. minden ilyen tárgyat 20%-al olcsóbban megvehettél. Az elköltött őskövek függvényében pedig szintén jutalom járt. Most ez sincs!

Az email címes problémára kitérve: hatalmas igazságtalanságot érzek! v6-s fétis megszerzésének feltétele az 50. szint elérése. Regisztráció során nincs sehol feltüntetve, hogy ha különböző email címről regisztrálsz nem kapod meg az egyéb világon regisztrált karaktered számára a fétist! Csak annyi olvasható, amennyiben már van valamelyik világon karaktered használd a gyors regisztrációt. De hogy miért, arra nincs magyarázat! Persze utólag rájöttem, ahogy sokan mások is, hogy enélkül esélyem sincs megszerezni a fétist. (Nem azonos email cím esetén). A tisztelt Játékvezetőség arra már nem is gondolt, hogy mi van, ha olyan x évvel ezelőtti email címről regisztráltam, ami már rég nem aktív! Ilyen esetben persze van lehetőség orvosolni a problémát karakter átadással, ami annyit jelent, hogy pl. a v6-s karaktered átadod az egyéb világon lévő karaktered email címére, azaz azonos email címre hozod. Ja és természetesen nem ingyen! 50 őskő árán, továbbá az átadni kívánt karakter összes egyéb ősköve is megsemmisül. Mibe kerülne simán csak átírni az email címeket??? Az egyéb relikviákat már meg sem kapod, amennyiben nem azonos a karakterek közötti email cím! Pl. személy szerint írtam ÜSZ-ra ezzel kapcsolatban. Érdekes módon megkaptam a regenerációs kristályt a v6-s karakterem számára, pedig NEM AZONOS email címen van a kettő karakterem! NecroManci-nál teljesen ugyanez a helyzet, ő viszont nem kapta meg!!! Hol itt az igazság??? Nem érdekel, ha ezek után törlésre kerül a relikviám, viszont a jogtalan kivételezést ki nem állhatom!

"Ez az online szerepjáték Neked készült: könnyen megtanulható, rengeteg célt és
sikerélményt ad, mégsem vesz el túl sok szabadidőt!"
"A játék nem igényel sok időt, és ha 1-2 napig nem tudsz részt venni a játékban, a lemaradást behozhatod."


Valóban helytállóak a fenti kijelentések? Könnyen megtanulható... Még mindig tanulom, 6. év elteltével is. Mégsem vesz el túl sok szabadidőt... Kezdetekben valóban nem! Manapság az ellenkezője érvényes. Sőt ha a BU címet szeretnéd megszerezni jó ha 1-2 napon keresztül nem is alszol. És ha 1-2 napig nem tudsz részt venni a játékban, a lemaradást behozhatod.... Arról nem beszélve, hogy elveszíted a napi bónuszt. Persze egy héttel rá már meg is kapod a max. jutalmat.

NecroManci nagy fórumot nem is olvas, de szükségesnek érezte, hogy kicsit rávilágítson a tényekre! (Személy szerint nagyon örülök, hogy írt ide mindannyiunk érdekében). A szövetségünkben annál inkább aktívabb, mi több a legaktívabb játékos... Rengeteg eredményt elért már. (Elég csak a szövetségi bajnokságot említenem). Sokszoros bajnok karakter, nem keveset fizető játékos! Érdemes odafigyelni rá, nem feltétlenül a hibát, kifogásokat keresni! Mindannyiunk érdeke, hogy játszhatóbbá váljon és ne teljesen a pénz irányába menjen el a játék! Továbbá a Vezetőség hozzáállást tekintve is nagyobb megbecsülésben lehetne részünk! (Ne legyenek kivételezések, hozzáértő válaszokat kapjunk, nagyobb rugalmasságot várhassunk el). Illetve időben kapjunk értesítést az esetleges változtatásokról, fontos eseményekről.

Fecsu: köszönöm, hogy kifejetetted a véleményed! Nem csalódtam benned!
Illetve külön köszönöm az egyéb hozzászólásokat!
Pontszám: 9.52
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!