Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
népszerűINf3rNo2Férfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
301. hozzászólás - 2008.12.30. 14:16:13 (Válasz Viszok009 #300 hozzászólására.)
Hát szerintem 10. szinten eléggé felesleges a vezetést nyomni, de te tudod..
Thordin (Végzeturak mesterei)
Pontszám: 5
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
302. hozzászólás - 2008.12.31. 22:10:51
meggyőzőkészség szakértelemről tudnátok bővebbet mondani? meddig érdemes növelni, ha alapvetően nem portyázó karakterről van szó. csak ugye jó lenne ha nem kéne LEből viditanom az állatokat...
Pontszám: 5
utáltLernunFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
303. hozzászólás - 2009.01.01. 13:38:31
hanyas tanulás kell ahhoz hogy lényből Le-t sajtolhassak??
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
304. hozzászólás - 2009.01.01. 14:14:07 (Válasz Lernun #303 hozzászólására.)
26-os.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
305. hozzászólás - 2009.01.01. 14:16:20 (Válasz Mat_ #302 hozzászólására.)
Magas. Állat szintje + 10 kb.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
306. hozzászólás - 2009.01.01. 14:59:05 (Válasz Mat_ #302 hozzászólására.)
Az állatok moráljának csökkentése annak szintjével arányos. A napi morálcsökkenés kb. 20 + állat aktuális szintje - meggyőzőkészség. Tehát napi 30 győztes portyánál, 10-es szintű állatnál, 0-s meggyőzőkészséggel nincs morál csökkenés. Egy 30-as szintű állat már 20-as meggyőzőkészséget igényel, vagy néha tolni kell neki egy kis "tejbepapit.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
utáltkannibaliFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
307. hozzászólás - 2009.01.01. 17:05:21
Hali!
Nem biztos, hogy épp idevaló a panaszom, de nem egészen értem a vadászatokért kapott LE mennyiséget. Azt értem, hogy kell különbség két egyforma vadászatnál / kb 10%-ra gondolok/. De azért ekkora már nem lehetne:
Hatalmas ugrásokkal, futva indulsz zsákmányod után. Egy kiszáradt folyómederben mozgást észlelsz - valami épp víz után kutat. Egy hatalmas goblin védőmágus. Nem tudod meglepni az óvatos lényt, de amúgy is jobban kedveled a szemtől szembe csatát. A harcban végül te győzedelmeskedsz, zsákmányod 718 lélekenergia. +18 TP A szerzett lélekenergiából 66 a helyes válaszért kapott LE.
Ma, 16:51:52
Ezúttal nem kell messze menned a táborodtól: a legközelebbi domb tetejéről egy hatalmas goblin védőmágus rohamoz meg. Eddig is a táborodat figyelte, épp lecsapni készült rád! Nos, így lesz a vadászból vad... végül persze te győzöl (+453 lélekenergia). +18 TP A szerzett lélekenergiából 40 a helyes válaszért kapott LE.

Szeretném tudni a fejlesztők véleményét, hogyan is történhet ilyen nagy különbség!!!
Köszönöm
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
308. hozzászólás - 2009.01.01. 17:29:14 (Válasz kannibali #307 hozzászólására.)
Ha jól emlékszem alapból 50% és 150% között van az LE random, a hatalmas ezt növeli nemtudom mennyivel. Könnyen lehet, hogy épp két szélsőértéket fogtál ki (~400 és ~660 a kvíz nélküli eredmény). Persze, lehet hogy hülyeségeket beszélek, de akkor valaki majd kijavít.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.40
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
309. hozzászólás - 2009.01.01. 21:29:11
jaja, bőven magas a szélső értékek közti eltérés. nekem volt, hogy a sima lény többet hozott, mint a hatalmas, vagyis a kettővel nagyobb. ha jól rémlik hatalmas volt.
Pontszám: 5
fórumozóEvokFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
310. hozzászólás - 2009.01.02. 16:10:38
Az akadémia az holvan avgy holtok azzal tovább tanulni szakértelmet mert olvastam ,h 30-as szint fölé akadémia kell de ez hogyan működik avgy hogy van?



Lehet hogy ezt már irtátok vhol akkor bocsi
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
311. hozzászólás - 2009.01.02. 16:18:28 (Válasz Evok #310 hozzászólására.)
Még nincs, nem rakták be a játékba.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
közellenségDraculaFérfi
Végzetúr tanonc
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
312. hozzászólás - 2009.01.04. 11:40:34 (Válasz kannibali #307 hozzászólására.)
Ezzel nekem is bajom van. Ugyanazon a szinten vadásztam ezt a kettőt: 384 lélekenergia és 9 tp majd egy nappal később 54 LE és 9 tp.
Pontszám: 5
közellenségDraculaFérfi
Végzetúr tanonc
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
313. hozzászólás - 2009.01.04. 11:43:33
A tudatturbóval lehet növelni a kereskedelmet. Mondjuk van 8-as kereskedelmem ,ezt turbózom 10-esre. Megveszem a szintemnél eggyel magasabb tárgyat, megszűnik a tudatturbó és újra 8-as lesz a kereskedelmem.Ekkor elvesztem a tárgyam vagy mi történik?
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
314. hozzászólás - 2009.01.04. 11:49:54 (Válasz Dracula #313 hozzászólására.)
Semmi a kereskedelem szakértelem a lélekkufárra "hat", nem arra, hogy milyen tárgyat birtokolsz. -> Megmarad a tárgy.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBartasanyiFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
315. hozzászólás - 2009.01.04. 12:02:12
Szoasztok! A kontinuumszűkítés szakértelemnél ugye szintenként öt perccel csökken a 8 óra. Akkor 19-es szinten és afölött háborúban 5 percenként támadhatom ugyanazt az embert? (mert ugye az, akit megtámadnak, 5 percig védelmet élvez.)
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
316. hozzászólás - 2009.01.04. 13:43:56 (Válasz Bartasanyi #315 hozzászólására.)
Háborúra szvsz nem érvényes
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
317. hozzászólás - 2009.01.08. 20:01:06
Azt azért megjegyezném, h. a kivégzés szakértelem nagyon idétlenre sikeredett és át kellene gondolni!!!!
Nem tartom korrektnek, ha valaki bőven megnyeri a csatát (minimum 20-30-al több sebzéssel), marad egy csomó Ép-je (120-130), mégis az ellenfél nyer, mert magas a kivégzés szakértelme... Ezen változatni kellene, mert pl. ezt hogyan mesélnétek le egy szerepjáték modulban?! pl.: "sz*rrá verted az ellenfeled, mozdulni sem bír, mégis ő nyer, Hogy miért? Mert kivégez. Igaz mozdulni sem tud, és te maradtál az erősebb." EZ EGY HÜLYESÉG!!! (és nem először fordul elő).

Kérem, valami illetékes reagáljon a felvetésemre! Előre is köszönöm!
Pontszám: 4.14
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
318. hozzászólás - 2009.01.08. 20:05:40 (Válasz Joshi #317 hozzászólására.)
Idézet: Joshi - 2009.01.08. 20:01:06
Azt azért megjegyezném, h. a kivégzés szakértelem nagyon idétlenre sikeredett és át kellene gondolni!!!!
Nem tartom korrektnek, ha valaki bőven megnyeri a csatát (minimum 20-30-al több sebzéssel), marad egy csomó Ép-je (120-130), mégis az ellenfél nyer, mert magas a kivégzés szakértelme... Ezen változatni kellene, mert pl. ezt hogyan mesélnétek le egy szerepjáték modulban?! pl.: "sz*rrá verted az ellenfeled, mozdulni sem bír, mégis ő nyer, Hogy miért? Mert kivégez. Igaz mozdulni sem tud, és te maradtál az erősebb." EZ EGY HÜLYESÉG!!! (és nem először fordul elő).

Kérem, valami illetékes reagáljon a felvetésemre! Előre is köszönöm!



Jo otlet!! Felvinni 20-ra nem nagy mar. Megturbozni. Igy mar mindenki bukik 200EP alatt, harmadat,felet kivegzed az ellenfeleknek.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
319. hozzászólás - 2009.01.08. 20:39:05 (Válasz AranyAlma #318 hozzászólására.)
A kivégzés szakértelem alacsony szintű karaktereknél még jó lehet, de késöbb nem sokat ér, leginkább semmit. A max ép sokkal gyorsabban növekszik a szintlépéssel előrehaladva, mint ahogy a kivégzés szakértelem növelhető. Elég sokat portyázom, de az ép-m 1000 alá nagyon ritkán megy. 60-as kivégzéssel is 700-at belém kell ütnie, hogy kivégezhessen, de ekkora sebzés mellett valószínüleg kivégzés nélkül is legyőz

Tipikusan olyan szaki amit csak küldetés miatt érdemes kifejleszteni, akkor is csak első szinten.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.67
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
320. hozzászólás - 2009.01.08. 20:44:13 (Válasz Joshi #317 hozzászólására.)
A kivégzésnek pont ez a lényege, hogy aki áldoz rá LE-t, hogy felnyomja, azt ne győzzék már le olyanok, akiknek alacsony az ÉP-je a harc előtt is.
Ha ragaszkodsz hozzá, akkor úgy mesélném le szerepjátékosan, hogy már nagyon fáradt vagy a csatában (mivel kevés az ÉP-d), ezért egy kisebb sérüléstől is elfekszel, ha az ellenfél tudja, hova kell ütnie (ez a kivégzés szakértelem mértéke).

20-30 sebzés a "bőven megnyeri" kategória szerinted? Ahol 5-600 sebzések vannak a csatában, ott már az 50 is azt jelenti, hogy nagyon közel volt, nem hogy a 20!
A kivégzés így jó; ha zavar, hogy kivégeznek, akkor támadj több ÉP-vel, vagy nyomd fel te is a szakértelmet.

Egyébként háborúban különösen hasznos a magas kivégzés, ahol sokszor, folyamatosan ütik az embert. Ha tudod, hogy egy ellenfél alacsony ÉP-n van, akkor magas kivégzéssel simán le lehet győzni sokkal erősebbeket is (pl. velem is előfordult, hogy 170-et sebeztem, 470-et kaptam, de a 20-as kivégzés miatt nyertem).
A hozzászólást Konky módosította 2009.01.08. 20:47:46-kor
Pontszám: 7.20
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!