Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslat szint - sikerességi esély
641. hozzászólás - 2009.03.04. 23:04:55 (Válasz CaveMaN #639 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.03.04. 18:51:33
Thrax ellen azonos iq-val a fényrobbanás sikerült, az nem.


Ezt meg 100-szor kerjuk kiprobalni es ha a thrax legalabb 5 ponttal nyer, akkor igen.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslat szint - sikerességi esély
642. hozzászólás - 2009.03.05. 07:17:09 (Válasz Kocos #641 hozzászólására.)
Szólj a magas szintűeknek, hogy támadjanak sűrűbben...
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.05. 07:18:59-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
643. hozzászólás - 2009.03.09. 16:22:52
Helló
Lehet butaságot kérdezek...A spektrális manipuláció szakértelem max 100.
Ha jól válaszolok akkor 110?Tehát elég 90-re felnyomni?
Köszi.
A kvizmedálokrol nem is beszélek
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
644. hozzászólás - 2009.03.09. 16:59:39 (Válasz Viharsarok #643 hozzászólására.)
Ha kapott +LE-re gondolsz százalékosan, akkor megnyugtatlak, a +10% és a kvízolimpiért járó jelvények + %-a is hozzáadódik, de ezek %-a ki is íródik(V 1-en ez nálam +19%-ként, pedig turbóval nekem is már megvan a 100-as spektrális).
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
645. hozzászólás - 2009.03.09. 17:09:47
Köszi a gyors választ,megnyugodtam
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
646. hozzászólás - 2009.03.11. 18:22:15
Lélekenergia sajtolás. Egyre furább nekem ez a szakértelem.

A vadászatból származó LE-ből könnyedén kiszámolható, hogy egy állatnak mennyi volt az alapértéke, csak le kell vonni a helyes kvízválaszt, és a spektrálisból adódó növekedést. Azonban sajtolásnál mintha lenne egy maximumérték.

Gondom azzal van, hogy míg vadászatnál az ezer LE feletti alapértékű lények ritkák, de rendszeresek, addig sajtolásnál nem léteznek. Nálunk a szövetségemben 35 emberből még soha, senki nem sajtolt lényt 8ezer LE felett. Hogy lehet az, hogy folyamatosan szűkűl a vadászott és a sajtolt közötti lényekből jövő LE különbsége?

De hogy konkrét példát mondjak: már tucatnyi óriási lényért kaptam 3e felett, ami visszaszámolva 1300-1500 LE-s alapértékű lényt jelent. Egy ilyen sajtolva 1500 * 12-t, azaz 18ezret kellene adnia! Valakinek van ötlete, hogy miért nem volt eddig senkinek még a fele sem? Ha ez így folytatódik, akkor 20-30 szint múlva egyszerűen nem fogja megérni sajtolni, mert ugyanannyit, vagy többet ad a vadászat!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.83
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
647. hozzászólás - 2009.03.11. 19:46:20 (Válasz Mortimer #646 hozzászólására.)
Nem lehet, hogy az "óriási" nem csak 2X szorzó?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
648. hozzászólás - 2009.03.11. 20:01:25
Én személy szerint Óriásira úgy 3x-ost tippelnék minimum... nagyobb 1,5x, hatalmas 2x, de persze csak szerintem.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
649. hozzászólás - 2009.03.11. 21:59:19 (Válasz Butchman #647 hozzászólására.)
A kétszeres arra vonatkozott, hogy 100-as spektrálissal lett 3e felett, azaz anélkül 1500 lett volna.

És mielőtt valaki megjegyzi, hogy elfogott lénynél nem számít a méretmódosító, figyelmébe ajánlom, hogy akkor befogott lénynél nem teljesülhetne a kisebb/apró/óriási lényekre vonatkozó küldetés.

De ha nem is számít, a tény tény marad: folyamatosan szűkűl a vadászat és a sajtolás közötti olló.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
650. hozzászólás - 2009.03.12. 02:08:47
Ugye mindenki tisztában van vele, hogy az ultraspecializáció nem jótétemény, hanem ultranagy lehúzás? (50. szakértelem, hatása, hogy a specializált szakértelem fejleszése maximális szinten 20 százalékkal olcsóbb, azaz összesen 30 százalékkal.) Kiváncsi voltam, hogy egy alacsony tulajdonságom, az egészség fejlesztésénél mennyire számít a hatása, és döbbenetes. Most 65, 90-re emelni 155e LE, specializációval viszont 70%-a, azaz alig 108e. 47e megtakarítás borzasztó sok, és ez még aprócska. Egy 100-as tulajdonság 125-re növelésénél már 98e a megtakarítás!

A baj ott van, hogy specializációt elvileg havonta lehet váltani - de anélkül, mint a fenti példában láthatjuk, egyáltalán nem is éri meg tulajdonságot fejleszteni! De még inkább kiütközik, ha a prémium egyik legnagyobb tápjához, a lélekkút kisütéshez mérjük. Ez 44. szinten 44 * 500 * 1,5 azaz 33e Le. Mivel ezen a szinten egy karakter kb. 300e LE-t termel egy szintlépés alatt, és kb. négy szintlépésenként lehet kisütni a kutat, 1,2 millióhoz képest elenyésző a tápja, kvázi alig számít, hogy valaki nagyon sokat költ a játékra.

Az ultraspecializáció ezt változtatja meg: 1 hónapig természetesen nem lehet csak és kizárólag egy tulajdonságot fejleszteni és ezzel élvezni az előnyeit, hiszen ez alatt 4-5 szintet lép az ember, ami mindenki tudja, hogy borzasztó sok. Ezentúl váltani kell hónap közben, legalább egyszer, de inkább kétszer. Ami havonta +20 extra őskő az eddigiek mellé.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.80
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
651. hozzászólás - 2009.03.12. 14:41:28 (Válasz Mortimer #650 hozzászólására.)
Bah, a hozzászólások számából ítélve csak engem zavar, hogy bevezetésre került a "Kapjak 10 000 LE-t" gomb a játékba, melynek költsége 10 őskő.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
652. hozzászólás - 2009.03.12. 15:14:05 (Válasz Mortimer #651 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.03.12. 14:41:28
Bah, a hozzászólások számából ítélve csak engem zavar, hogy bevezetésre került a "Kapjak 10 000 LE-t" gomb a játékba, melynek költsége 10 őskő.


ne mondd, hogy ezen csodálkozol:) sokaknak tökéletesen megéri...
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
653. hozzászólás - 2009.03.12. 15:25:34
Igazad van Mortimer, de szerintem a TOP játékosok eddig sem vártak egy hónapot, hogy végre egy másik tulajdonságot fejleszthessenek. Azaz eddig is bőven áldoztak rá, hogy mindig azt a tulajdonságukat nyomják amelyiket éppen akarják. Ezen az ultraspec nem sokat változtatott.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
654. hozzászólás - 2009.03.12. 15:46:07 (Válasz bonca #653 hozzászólására.)
"Ezen az ultraspec nem sokat változtatott."

De. Megháromszorozta, azaz sokkal durvábbá tette az őskőhasználatból származó előnyt.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
655. hozzászólás - 2009.03.12. 16:07:02
Legegyszerűbb mondjuk az lenne ha hetente lehetne váltani spec-et; vagy esetleg minden szintlépésnél? Mindenesetre ez a havi megoldás, meg hogy őskőért lehet gyorsítani nagyon gázos, erősen lehúzás szagú...
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
656. hozzászólás - 2009.03.12. 16:15:45
komolyan játszva van egy 5000-7500 Ft körüli havi díja a játéknak, ennyivel kell kalkulálni...
anno a tf-ért is fizettünk
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 7.50
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
657. hozzászólás - 2009.03.12. 16:24:35
Azért a TF-ben kicsit több kontent volt mint a VÚ-ban....
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
658. hozzászólás - 2009.03.12. 18:08:17 (Válasz Mortimer #654 hozzászólására.)
Aki akarta az az ultraspec előtt is váltogatta a specialzációt x őskőért, y forintért. Ezután sem lesz nála másképp, tehát ő mitől jut előnyhöz? Inkább te jutsz hátrányhoz, ha nem használod ezt az opciót. De ez már a te döntésed...
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
659. hozzászólás - 2009.03.12. 18:42:45 (Válasz bonca #658 hozzászólására.)
Oké, akkor leírom konkrétan

Eddig csak 10 % előnyt nyújtott a specializáció, ezért mindenki csak a legfontosabb tulajdonságaira rakosgatta, nem nyújtott akkora előnyt, hogy 10 őskőért minden nagyobb fejlesztés előtt megérje váltani. Azonban 30% már akkora megtakarítás, hogy - mint fentebb levezettem - már az egyik legkevésbé fontos tulajdonság, az egészség növelésénél is megéri rárakni a specializációt, mert több tizezer LE spórolást jelent, többet, mint amit akár a lélekkút kisütése hoz. De nyilván nem fogja senki egy hónapig azon hagyni, mert ahhoz túlságosan pörög a játék, váltani muszáj.

Mivel ez a funkció havonta több százezer LE különbséget jelent a játékra NAGYON SOKAT költők javára az egyébként prémium tagságú, a játékra szintén sokat költőkhöz képest is, messze elválik egymástól a két tábor, és míg eddig alapos szabályismerettel, megfontolt szakértelemfejlesztéssel és prémium tagsággal egyáltalán nem maradtál le, mostantól ez nem lesz így. A jövőben olyannyira befolyásolja majd a játékbeli karaktert a játékra költött pénz, amit én már nem tartok normálisnak, ez már átlépte a kereteket.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.80
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
660. hozzászólás - 2009.03.12. 19:36:19 (Válasz Mortimer #659 hozzászólására.)
Jó, akkor én is leírom konkrétan.

Én eddig is áttettem a specializációt akkor is, amikor az egészséget toltam. Igen, kocka vagyok, de nem szeretek 1 árva LE-t sem elherdálni.
Ez nem azt jelenti persze, hogy naponta többször tettem ezt, hanem blokkokban fejlesztettem a tulajdonságaimat, tíz-tizenkettesével, így egy hónap alatt mondjuk használtam ezt az opciót 10-12-szer, ez 1300-1500 Ft-ot jelent havi szinten. Ennél jóval töb pénzem megy el havonta turbó, sajtolás és térkapu idejének "rövidítésére", úgyhogy szerintem ha már ezt a "nyíló olló" dolgot feszegetjük, akkor azt inkább ez utóbbi okozta, nem az ultraspec. megjelenése.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 6
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője