Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
201. hozzászólás - 2008.11.19. 15:36:18 (Válasz Mortimer #200 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.11.19. 14:23:10
"Igazából nem értem ezt a smaragdos sírást. "

A smaragdos sírás oka, hogy 16. szinten már 5 közelharci kör van, de továbbra is csak egy varázslatkör. Ez alapján a rubin 5 támadásra kap +5%-ot, míg a smaragd horda bónusza továbbra is csak egyszer +10%. Mit nem lehet ezen érteni?


Nem tudtam mit idézzek, úgyh azt idéztem, aki egyet ért velem:)

Figy, ha már varázsló vagyok, és én tényleg az is akarok lenni, akkor én csak a a varázslattal szeretnék boldogulni....nem hiszem hogy egy 200éves, furkósbottal mászkáló öreg varázsló, agyonver egy harcost egy hatalmas pallossal Mindenki maradjon a kaptafánál, a vari az varázsoljon....és hogy akkor fejlesszem a közelharcot? Hát akkor miért hívják a karimat varázslónak???
Ha vegyes embert akarok csinálni, akkor ott a zafír, vagy a gyémánt...sztem a rubintosoknak sincs magasabbon az IQ mint a támadás.....
Eleve egy varázsló sokkal képzettebb a mágiában mint egy harcos, tehát a harcosnak eleve nem is lenne szabad varázsolni, vagy ha igen, akkor sokkal gyengébbeket mint egy vari. Lehetett volna az is, hogy a avrik nem 1, hanem 2-3 szinttel előbb megkapják a varikat, vagy olcsóbban...szaki is kéne valami ami lecserél egy közelharci kört egy vari körre...csak hogy ismételjem magam. Úgyh jöhetnek az ellenvélemények, állok elébe
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.57
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
202. hozzászólás - 2008.11.19. 15:40:41 (Válasz Leanthil #199 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.11.19. 13:57:29
A lényeg, hogy ugyanannyi lehetőségük van nekik is valamelyik irányba fejleszteni a karaktert, mint másnak. A horda bónusz csak az alaptulajdonságok felett érdekes, de nekik sem több LE a támadást növelni (vagy bármi mást).

Egyébként meg van kimondottan mágusoknak való cucc, például az Yssuf tőre vagy a smaragd mágusbot. Ezek adnak annyi tápot (IQ és mágia terén), hogy a felszabaduló erőforrásokból jut a többi alaptulajdonságra.


Ehhez még hozzá kell szólnom...igen, azok jó cuccok, de nektek nincs enyészmester? Nincs troll agyar? És ugye ahogy megbeszéltük, nektek ezek a szuper fegyók, legjobb esetben 5 harci körben is adják a tápot, míg a vari cuccok, csak az első vari körben...és ha akkor célt téveszt a vari, akkor szívás van....metr ugye nektek ha egyszer nem talál, ott van még 4 kör!
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
203. hozzászólás - 2008.11.19. 17:21:57 (Válasz Eardog #202 hozzászólására.)
Pár dolgot közbevetnék a megjegyzéseidhez. Ja, és világ1-en smaragd vagyok.

- Miért kéne, hogy a varázsló öregember legyen? Annyira gyenge mágus, hogy még egy ifjúság elixírt sem tud kotyvasztani?

- Az Enyészmester a maga szuper tám/véd bónusza mellett az IQ/taum. párost is növeli, ergo tökéletes választás lehet egy mágusnak is.
- Mikor legutóbb Sardullah Sharpát megkuksiztam, majdnem ugyanannyi volt az alap támadás/IQ tulajdonságpontja.


Más stratégiai játékban már megtanultam, nem az (vagy nem abból lesz) a jó játékos, aki tudja követni az eredetileg elképzelt stratégiáját, hanem az, aki alkalmazkodni tud a körülményekhez, változásokhoz.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.11.19. 17:24:33-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
204. hozzászólás - 2008.11.19. 17:37:20 (Válasz Lanmandragoran #203 hozzászólására.)
"Más stratégiai játékban már megtanultam, nem az (vagy nem abból lesz) a jó játékos, aki tudja követni az eredetileg elképzelt stratégiáját, hanem az, aki alkalmazkodni tud a körülményekhez, változásokhoz."

Szal a smaragdok váltsanak át rubinra? Fizeted?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
205. hozzászólás - 2008.11.19. 19:49:47
Érdekes olvasni a szereptévesztésben lévő kesergőket, akik követelik, hogy a játékon változtassanak, hogy nekik jobb legyen, ahelyett, hogy az adott keretek között ők próbálnának boldogulni. (Gondolom akkor lenne legnagyobb az öröm, ha a játékvezető egy kis pityergésért cserébe beírná a panaszosoknak, hogy minden csatát +500 sebzás előnnyel kezdenek.)

Emberek. Ha kihívás van, örülni kell.
Pontszám: 5.33
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
206. hozzászólás - 2008.11.19. 19:51:57
Nem nagyon értem én ezt a rubin/smaragd, harcos/mágus vitát. Minden karakterrel arra fejlődsz, amerre akarsz!! A smaragd bónuszt kap a varázslat támadásra, ergó neki nem kell azt annyira fejlesztenie és jut a többi tulajdonságára is. A többi hordabelinek meg kell jobban raknia az IQ-ra is, ha nem kar az első körben nagyot kapni! Megvívtam már pár csatát és Sharpa (csak azért őt említem, mert ő a legnagyobb szintű) a megmondhatója, hogy nem kimondottan a "legkissebbeket" próbálom legyőzni. Ha betalál a varázslat (IQ+Tau) igenis el tud dönteni egy harcot! Pláne ha az ellennek épp nincs elég VP-je a nagyfogyasztó varázslatokra (mert közben kémlelt, átkozott stb).
Én most kezdjek el siránkozni, hogy se varázslatra, se fizikai támadásra nincs bónuszom? Tettem róla, hogy ez ne legyen olyan nagy hátrány nekem! Előttetek nincs ott a lehetőség?

Mindenki előtt elterül a puszta,
hogy merre indul csak ő tudja.
A lépések egymás után jönnek
Néha? Gyakran? Mások győznek.
Harcos vagy mágus lettél?
Ne sírj, ha így döntöttél!
Utadat emelt fővel járd,
Ídővel Végzetúrrá válsz.
A hozzászólást Dragon HUNter módosította 2008.11.22. 07:53:13-kor
Pontszám: 8.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
207. hozzászólás - 2008.11.20. 08:54:12 (Válasz Mortimer #204 hozzászólására.)
SZVSZ a smaragdok hordabonuszat messze alulbecsulitek.
Par teny:
- A varazslat mindig sebez (a sebzovarazslat).
- Az IQ bonusz a smaragdoknal noveli a telitalalat eselyet es csokkenti az ellenfelet.
- Varazslattal altalaban nagyobb nem ritkan masfelszer akkorat lehet sebezni mint fegyverrel.
- A varazslatok egy resze tulajdonsag bonuszt is ad. (illetve az ellenfelnek minuszt, de az meg jobb)
- Hiaba van 5 kozelharci kor (azert a 4 realisabb egyelore, az 5 meg nagyon ritka), ha nem talalsz csak 2-szer.
- Azokban a csatakban amikor 5-szor talal a rubin semmi szuksege nincs a hordabonuszara anelkul is nyer.
- A necces csatakban tobbnyire csak 1-2 fegyveres talalat van.
- A 10% sebzesbonusz (ami mindig jon, de smaciknal jellemzoen a telitalalatra!) duplaja az 5%-nak.

Mindent osszevetve en ha hordabonusz alapjan valasztanek most, akkor sokkal inkabb lennek smaragd, mint rubin. Egyebirant zafir vagyok.
Pontszám: 6.43
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
208. hozzászólás - 2008.11.20. 10:01:56 (Válasz Kocos #207 hozzászólására.)
Egyetértek.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
209. hozzászólás - 2008.11.20. 10:25:49
Fura ez a kinek jobb kérdéskör... mivel én smaragdos vagyok és milyen érdekes, hogy folyton rubintosoktól kapok ki... a még meglepőbb ebben az, hogy bónuszok ellenére sem tudok akkorát sebezni a varázslattal, hogy elvigyem az egész portyát, mivel ott van + három (négy) harci kör még...
Viszont egy szavam sincs, mivel a tulajdonság és szakértelmek fejlesztésekor én nyomom meg a + gombot, nem más... azt fejlesztem, amit jónak vagy hasznosnak látok... legfeljebb rájövök, hogy milyen lüke voltam és nem azt kellett volna... de ez miért is a játékfejlesztők vagy a játékostársak hibája?
És speciel nem váltanék hordát és egyetértek Dragon Hunter-ral: nem azon kellene sírni, hogy kinek miért jobb vagy rosszabb, hanem azzal kellene jól játszani, ami van!
Egyébként meg a Világ 2 nyitva áll mindenki előtt... lehet ott próbálkozni más hordában és megnézni, hogy mennyire jobb vagy rosszabb!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 8.80
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
210. hozzászólás - 2008.11.20. 10:30:36 (Válasz Khetty #209 hozzászólására.)
Idézet: Khetty - 2008.11.20. 10:25:49

Egyébként meg a Világ 2 nyitva áll mindenki előtt... lehet ott próbálkozni más hordában és megnézni, hogy mennyire jobb vagy rosszabb!


A kérdéskörbe nem szólok bele, azt meghagyom a nagyoknak. De ezt viszont megtettem. Igaz én nem vagyok olyan nagyon aktív vagy nagy játékos, de a véleményem azért elmondom. A világ1-en rubin a világ2-n gyémánt a karakterem. És személy szerint nem igazán érzem, hogy olyan rettenetes különbségek lennének, pedig Jerikó anno nagyon kiemelte a rubin és lehúzta a gyémánt hordát. De szerintem és ez persze magánvélemény, a hordabónuszok nem különösebben lényegesek. Amíg valaki sikeresen és normálisan fejleszti a karakterét, addig a bónuszok szerepe elhanyagolható. Utolsó kérdésem: Ezt miért is a "Szakértelmek" topicban vitatjuk meg?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.25
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
211. hozzászólás - 2008.11.20. 14:59:48
Csak annyit fűznék hozzá, hogy oké, hogy ne csak varit fejlesszen a smaragd, de akkor miért van külön varázsló kari....ha már fejlesztek mind2-t, akkor az zafír, vagy gyémánt lenne, nem pedig smaragd!
Akkor miért nincs csak 1 karakterosztály, egy általános végzetúr, és akkor mindeki olyan irányban fejleszt, ahogy akar...

A lényeg a lényeg, hiába van VARÁZSLÓ karakter, akkor is kell fejlesztened a közelharcot, különben sz*rt se érsz....kivéve mint én, aki megpróbál egy kis kihívást állítani maga elé, és megmutatni, hogy vér-verítkkel, de megcsinálom a vari-karit, akinek az erő/támadása 20-os fog maradni!!!
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
212. hozzászólás - 2008.11.20. 15:00:48
kicsit furi lett a vége a mondandómnak, de azért remélem érteni
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 3
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
213. hozzászólás - 2008.11.20. 15:02:09 (Válasz Byzon #210 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.20. 10:30:36
Utolsó kérdésem: Ezt miért is a "Szakértelmek" topicban vitatjuk meg?


Hopp, tényleg ...eddig fel se tűnt, hogy rossz topicba vagyunk
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 3
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
214. hozzászólás - 2008.11.20. 15:22:30
Bár csak az utolsó 2 oldalt olvastam el a hozzászólásokból, így lehet, hogy lemaradtam valamiről, de honnan veszitek, hogy a smaragd hordás karakter az varázsló? Az, hogy valaki kicsit tehetségesebben használja a mágiát még nem teszi varázslóvá. SZvsz.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.43
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
215. hozzászólás - 2008.11.20. 15:28:08 (Válasz Psych #214 hozzászólására.)
"a smaragd osztag fizikailag gyengébb, de komoly mágikus potenciállal bíró varázslói"

Ez a legendában található 9. szintre lépve.

Egyébként egyértelmű, hogy a smaragdból harcost kell csinálni. Ha ugyanolyan jó vagy harcban, mint a többiek, akkor nyert ügyed van, hiszen a varázslatod táposabb.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 2.33
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
216. hozzászólás - 2008.11.20. 18:41:43 (Válasz Ricardo #215 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2008.11.20. 15:28:08
"a smaragd osztag fizikailag gyengébb, de komoly mágikus potenciállal bíró varázslói"

Ez a legendában található 9. szintre lépve.

Egyébként egyértelmű, hogy a smaragdból harcost kell csinálni. Ha ugyanolyan jó vagy harcban, mint a többiek, akkor nyert ügyed van, hiszen a varázslatod táposabb.


Akkor meg a Rubintból varázslót kell csinálni, mert ha ugyanolyan jó vagy varázslat sebzésből, mint egy smaragd, akkor nyert üyged van, hiszen a közelharcod táposabb! Nem?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
217. hozzászólás - 2008.11.20. 19:49:50
Van egy szabályrendszer és van egy szerepjátékos körítés. A végzeturak olyan galetkik, akik legyőzték az Ellenséget, aki pedig játszik az ŐV-vel, az tudja, hogy a legtöbb galetkinek mindenhez kell értenie, hogy esélye legyen a végső harcban. Ezen alapul a galetkik társadalma (persze specializálódni lehet).

A végzeturak alapból univerzális képességű lények, amik közül 4 társaság egy KICSIT jobban ért valamihez. De itt nem kasztok vannak, ezt ne keverjük bele.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
218. hozzászólás - 2008.11.20. 23:01:30 (Válasz Eardog #216 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2008.11.20. 18:41:43
Idézet: Ricardo - 2008.11.20. 15:28:08
"a smaragd osztag fizikailag gyengébb, de komoly mágikus potenciállal bíró varázslói"

Ez a legendában található 9. szintre lépve.

Egyébként egyértelmű, hogy a smaragdból harcost kell csinálni. Ha ugyanolyan jó vagy harcban, mint a többiek, akkor nyert ügyed van, hiszen a varázslatod táposabb.


Akkor meg a Rubintból varázslót kell csinálni, mert ha ugyanolyan jó vagy varázslat sebzésből, mint egy smaragd, akkor nyert üyged van, hiszen a közelharcod táposabb! Nem?


Egyébként egy átlag játékos esetében mindkettőtöknek igaza van. Ha már aktívabb az adott karakter, akkor rá lehet feküdni a specializálódásra.

Eardog! A vari-karihoz drukkolok, de egy dolgot ne felejts el! Egy jó mágusnak vannak olyan jó védőmágiái, hogy az őt ért közelharci sebzést 0-ra de legalábbis minimálisra redukálja. Ilyen értelemben a védelem tulajdonság simán befér a mágiába, és ha az eléggé fel van húzva, hiába van a rubinnak 3+ harci köre leütni téged.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
219. hozzászólás - 2008.11.21. 10:09:43
Nédda mit kaptunk

valóságformázás:

A szakértelem minden 4. szintje után eggyel több portyázáspontot kapsz naponta, függetlenül attól, hogy 15 vagy 30 pp-s beállításod van. A szakértelem maximuma 40.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűValikNő
Végzetúr
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
220. hozzászólás - 2008.11.21. 10:36:03
Ne sirjatok mindig én mint román haverok hiján aki soha nem volt magyarba tele hátrányokkal élvezem a játékot ha nem megy abba hagyom ott a travián enyi.
Pontszám: 7.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője