Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
21. hozzászólás - 2008.10.14. 12:39:38 (Válasz Mazlee #20 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2008.10.14. 12:28:40
először is nemigaz, mert van némi eltérés a szintek között.

másodszor ha én állatokkal akarok foglalkozni akkor miért kell megtanulnom a harci vagy tér-idő képzettségeket is?


Akkor újra. A "tanulás" szakértelem minden szintjénél megjelenik egy újabb szakértelem, amit elkezdhetsz fejleszteni (alapban 0. szintű, tehát semmire nem jó). Ez mindenkinél egységes, azaz amit te kapsz 5. szintű tanulásnál, ugyanazt kapja más is.
Ezután neked nem kell egy köztes tanulási szinten megjelenő szakértelmet fejlesztened, ha nem akarod. Fejleszted tovább a tanulást és amint olyan szakértelem jelenik meg, ami érdekel téged, akkor azt kezded el fejleszteni.
Pontszám: 8.33
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
22. hozzászólás - 2008.10.14. 12:40:43 (Válasz Mazlee #20 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2008.10.14. 12:28:40
először is nemigaz, mert van némi eltérés a szintek között.


erre tudsz konkret peldat irni? ha igy van, akkor ez egy bug, amit le kell adni hibajavitasra.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5.00
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
23. hozzászólás - 2008.10.14. 12:51:58 (Válasz Craslorg #21 hozzászólására.)
Akkor újra. van egy prémium karakterem és egy lúzer. az egyiknél előbb kaptam meg egy képzettséget (1el) mint a másiknál. tehát nem ugyanaz jött x.dik szinten.

Syck: mivel nem jegyeztem fel melyik volt mert utána rögtön meglett ezért ugy gondoltam csak valami minimális random eltérés van. nem volt zavaró.


folytatva: nem KELL fejlesztenem, de a tanulásra sokkal többet KELL költenem, ha mást akarok tanulni. ha úgy nézzük már a tanulás fejlesztésére elköltött LE maga a használhatatlan képzettség kifejlesztése amit én NEM AKAROK kifejleszteni. érthető voltam?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2.44
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
24. hozzászólás - 2008.10.14. 13:12:50 (Válasz Mazlee #23 hozzászólására.)
Érthető vagy, de akkor is csak két eset van:
- BUG, jelezni kell, LOG-ból visszakeresik.
- elnéztél valamit és számodra úgy tűnt, hogy egy szakértelmet az egyik hamarabb kapta meg, mint a másik.

Amíg nem tudsz konkrétumot írni, addig nem lehet vele mit kezdeni, bár gondolom már megírtad privát üzenetben adminnak a problémát és ha lesz válasz, tájékoztatsz itt minket.

Másrészt igen a tanulás minden szintje 10 LE-vel növeli a közben fejlesztésre szánt szakértelmek minden egyes szintjéhez a költséget. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, így alakították Miklósék és ezen nem fog változtatni.
Pontszám: 9
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
25. hozzászólás - 2008.10.14. 13:19:15 (Válasz Craslorg #24 hozzászólására.)
mivel nem gondoltam bug-nak igy nem jeleztem. de ez a dolog nemis igazán érdekel.


a második felét még mindig nem érted. nem a szintenkénti +10 a lényeg, hanem hogy olyan szakértelmeket kapok lehetőségnek amiket nem akarok ahelyett hogy választhatnék hogy a 10es tanulásomért melyik szakértelmet kapom a 11esért melyiket és igy tovább. vagy legalább annyit hogy milyen tipusú legyen a következő szakértelem.

ha én békés földművelő paraszt akarok lenni aki a goblin vajákosával akar málnát szüreteltetni és abból beszedni a LE-t akkor ne kelljen már megtanulnom kontinuumszűkíteni.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 3.44
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
26. hozzászólás - 2008.10.14. 13:19:48 (Válasz Craslorg #24 hozzászólására.)
Irigylem a türelmed Craslorg!

Mazlee, lehet, hogy figyelmen kívül hagytad a szabályzatot, de minden játékosnak EGY karaktere lehet! És bármilyen hihetetlen, másnak is ugyanúgy kell fejleszteni a tanulás képzettséget, mint neked, mert így van kitalálva. Nem olyan bonyolult ez, hogy ne értsük!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 7.60
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
27. hozzászólás - 2008.10.14. 13:28:43 (Válasz Zsolesz #26 hozzászólására.)
Zsolesz: és attól hogy mindenkinek igy van attól még nem lehet hülyeség? okoska


de akkor tudod mit? módosítok. ketten játszunk egy gépről...
A hozzászólást Mazlee módosította 2008.10.14. 13:32:02-kor
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
28. hozzászólás - 2008.10.14. 13:38:53 (Válasz Mazlee #27 hozzászólására.)
Aha. Jó játékot mindkettőtöknek! Nem lehet mindenki ekkora penge agy, hogy így kiszúrja a játék hibáit. Mi egyszerű játékosok úgy játszunk, ahogy azt a fejlesztő kitalálta! Normál esetben az előbbi hozzászólásodat nem éppen hízelgő szavakkal díjaznám, de hogy mindenki lássa, hogy javul a türelmem, szó nélkül hagyom. Ha nem tetszik a rendszer ne játsz! Vagy ne játszatok!
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.10.14. 14:12:45-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 6.14
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
29. hozzászólás - 2008.10.14. 13:55:08 (Válasz Zsolesz #28 hozzászólására.)
mint ahogy a portyázás is változott a játékosok kérésére akár ez is változhatna... de énis kénytelen vagyok beskatulyázódni mint Ti.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2.08
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
30. hozzászólás - 2008.10.14. 14:06:07 (Válasz Mazlee #25 hozzászólására.)
Nos, eddig nem mondtad, hogy választható verziót kérsz. Gondold úgy, hogy egy később megkapott szakértelem fejlesztése nehezebb. Meg kell értened a szakértelmet, hogy fejleszthesd. Ehhez kell tanulni és a tanulási módszeren fejleszteni. Játéktechnikailag: elég sok játékban van képességfa és hasonlók. Vedd úgy, hogy ez is itt egy képességfa, aholis valamennyit tanulnod kell, hogy egy szakértelemhez eljuss. Ezt biztosan tudom, hogy nem fogják megváltoztatni. Főleg taktikai okokból. Az ember eldönti, hogy az elején kevésbé tápos szakikat is fejleszt vagy inkább megvárja a táposabbakat és azokat, de így az elején a kevésbé táposak adta pluszt nem tudja kihasználni.
Pontszám: 9
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
31. hozzászólás - 2008.10.14. 14:09:20 (Válasz Craslorg #30 hozzászólására.)
megértettem hogy nem fog megváltozni de ez igy akkor is szar. mind1, csak megjegyeztem
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2.57
népszerűHarmatNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
32. hozzászólás - 2008.10.14. 15:39:40 (Válasz Mazlee #31 hozzászólására.)
Kicsit gondoljuk tovább az elképzelésedet.
50-es tanulásnál tegyük fel, hogy most az Agyrobbantás szakértelem fejleszthető, ami minden támadásnál automatikusan megsemmisíti az ellenfelet. Jön a negyedik szintű játékos a fórumra dühösen, hogy őt nem érdeklik a tér-időt befolyásoló, az állatokkal kapcsolatos és a harci szakértelmek, tehát a rendszer "szar" (idéztem), mert mivel őt ezek nem érdeklik, első szintű tanulásnál kéri az agyrobbantást. Ő nem akar kontinuumszűkíteni meg állatokat nevelgetni, ő agyrobbantani akar. Ilyen helyzetben mi a teendő? Odaadni neki első szintű tanulásért az überszakértelmet, hogy ne kelljen "használhatatlan képzettség kifejlesztésére költeni"?

A példa szándékosan sarkított. De remélhetőleg érthető, hogy amit kicsiben követelsz, az valójában ez.
Pontszám: 8.88
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
33. hozzászólás - 2008.10.14. 15:57:19 (Válasz Harmat #32 hozzászólására.)
nem. nagyon rosszul látod.

én azt mondom a szekértelmek erőssége természetesen határozza meg hogy mi után vagy mi előtt vehető fel, de ha egy irányba akarok elindulni akkor hamarabb is érhessek oda.

az agyrobbantáshoz valószínüleg nincs szükség állatokkal kapcsolatos szakértelmekre ergo felesleges arra fordítani a tanulást.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2.67
népszerűZogmundFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
34. hozzászólás - 2008.10.14. 16:31:37 (Válasz Mazlee #20 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2008.10.14. 12:28:40
először is nemigaz, mert van némi eltérés a szintek között.

másodszor ha én állatokkal akarok foglalkozni akkor miért kell megtanulnom a harci vagy tér-idő képzettségeket is?


Itt nincs skill-fa, hogy erre v. arra fejlődj, mindenki ugyanazt az új szakértelmet kapja adott tanulás szinten. Az eltérő fejlődés itt az, hogy a kapott szakértelmek közül melyiket fejleszted, mert nem alapból a szakértelmet kapod meg, hanem a lehetőségét annak, hogy megtanuld és fejleszd (mindezt persze LE-ért).
Tehát nem kell megtanulnod, azaz nem kell pontot költened minden képzettségre, csak amelyikre akarsz.
Lehet azonban, hogy később lesznek olyan küldetések, amikhez szükség lesz bizonyos képzettségekhez.
Pontszám: 7.50
népszerűZogmundFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
35. hozzászólás - 2008.10.14. 16:35:02
Most látom, hogy közben kicsit túlhaladt rajtam a dolog.
Pontszám: 6
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
36. hozzászólás - 2008.10.14. 16:46:39
Esetleg valaki aki már túlhaladt rajta, megtenné, hogy elárulja, hogy 10. tanulás-szinttől milyen szakértelmek bukkannak elő?
köszi

Írtam már pár magas szakértelmű embernek, de nem méltattak válaszra, hátha így előrébb jutunk.
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
37. hozzászólás - 2008.10.14. 17:08:47 (Válasz Zogmund #34 hozzászólására.)
Idézet: Zogmund - 2008.10.14. 16:31:37

Itt nincs skill-fa, hogy erre v. arra fejlődj, mindenki ugyanazt az új szakértelmet kapja adott tanulás szinten. Az eltérő fejlődés itt az, hogy a kapott szakértelmek közül melyiket fejleszted, mert nem alapból a szakértelmet kapod meg, hanem a lehetőségét annak, hogy megtanuld és fejleszd (mindezt persze LE-ért).

.



pont erről beszélek, hogy nekem miért kell a lehetőségekért fizetnem. és azt mondom hogy ez igy szar.


Idézet: Zogmund - 2008.10.14. 16:31:37
Tehát nem kell megtanulnod, azaz nem kell pontot költened minden képzettségre, csak amelyikre akarsz.


maga a tanulás szakértelemre költés már egyben valamilyen szinten a képzettségre való költés is egyben.




-------------------


de tényleg nem értem mi ebben a bonyolult.
A hozzászólást Mazlee módosította 2008.10.14. 17:09:54-kor
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2.20
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
38. hozzászólás - 2008.10.14. 17:26:25 (Válasz Mazlee #37 hozzászólására.)
Nem bonyolult ebben semmi.... Így van a játék kitalálva... Vagy költesz a tanulásra és akkor megnyílik egy lehetőség, amivel élhetsz, vagy nem költesz tanulásra és fejleszted a karaktered...
Szerintem nincs abban semmi rossz, hogy költeni kell a tanulásra... mivel a játékot nem két hónapra tervezték!!!!!! Hogy hipp-hopp végezz egy-egy feladattal és akkor keress mást, amivel szórakoztathatod magad, mivel ezt már meguntad, mert olyan könnyű teljeseíteni ezt vagy azt...
Ahogy fejlődik a karaktered úgy nyílnak meg előtted új lehetőségek (!)

Egyébként ezt az egész dolgot kicsit viccesnek találom, mivel a kérésed kb. olyan, mintha azt kérné egy 1. szintű kezdő, hogy kaphasson egy listát arról, hogy a következő 10 szinten milyen fegyverek/páncélok/kristályok/varázslatok jönnek... csak azért, hogy abból kiválaszthassa a legelején, ami neki kell és arra spórolja a LE-t... picit élvezhetetlenné tenné a játékot, mert maga a játék veszne el...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 7.17
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
39. hozzászólás - 2008.10.14. 17:35:51 (Válasz Mazlee #37 hozzászólására.)
Ahány rendszer annyiféle fejlődési lehetőség, illetve módszer.
A Végzetúrban úgy találták ki, hogy minden szakértelemnek van egy szintje. Ahhoz, hogy azt a típusú szakértelmet megtanulhasd el kell érned bizonyos szintet. Itt ezt úgy oldották meg, hogy ez a szint a tanulás nevű szakértelem. Ha ebben elérsz bizonyos fokokat, akkor a karaktered képes lesz arra, hogy befogadjon új ismereteket (mint pölö az elemntáris fúzió, a másodlagos támadás, stb...), de nem vagy köteles elmélyedni azokban. Te is ezt írtad: a tanulás szakértelem már valamilyen szinten költés a képzettségre is.
Fog úgy fel, hogy minél több info van a fejedben annál nehezebb újat belepréselni.
Mellesleg nem a lehetőségét veszed meg a tanulás képzettség egyre magasabb szintű ismeretével, hanem a lineáris képzettség-fán haladsz előre.
Ha meg nem tetszik, akkor ne tanulj szakikat, vagy hagyd a francba a játékot.
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 6
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
40. hozzászólás - 2008.10.14. 17:45:28 (Válasz Khetty #38 hozzászólására.)
pedig egy normális leírás nem ártana mert ami most van az elég vacak.

mindenesetre a véleményem akkor megmarad... szarul van ez a rész megcsinálva. ennyi.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!