Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
181. hozzászólás - 2008.11.15. 14:31:53 (Válasz Mogorva #179 hozzászólására.)
Annál az LE-nél kapsz a szakértelem szorzójával többet, amennyit akkor kapnál, ha csak simán levadásznád az állatot. Egyik szakértelem se hozza be két nap alatt az árát, de hosszú távon nyereséges lesz. Főleg ha csapdakészítéssel kombinálod. Minél több állatot fogsz be, annál gyakrabban jön be a bónusz. Szerintem megéri rá néhány szintet tenni. Mindenképpen tervbe van véve nálam is, csak még nem ez a legsürgősebb. Egyébként lesz rá küldetés is, akkor mindenképp ki kéne fejleszteni.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5.50
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
182. hozzászólás - 2008.11.15. 14:39:43
egyet értek pláne hogy így kb 600 LE-t ek tudsz "raktározni" késöbbre hogy úgy mondjam hisz nem kell azonnal sajtolnod így akár késöbb amikor egy komolyabb cuccra gyüjtesz sok segítséget adhat
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvelt tagdzsuszFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
183. hozzászólás - 2008.11.16. 04:36:54 (Válasz Mogorva #176 hozzászólására.)
Idézet: Mogorva - 2008.11.15. 13:49:46
Valaki elmagyarázza mi az értelme a Lélekenergia saj5tolás szakértelemnek? 26!!!!-os tanulással sajátítható el és egy 3900-ért idomítható lény feláldozásával, 14-es sajtolással (kb 15 k volt felhúzni) 600 LE-t kaptam...nevetséges.


Azt gyanítom ez is aranyos kis randommal van megspékelve. Mondjuk én annyira nem panaszkodom 2-es sajtolással 418LE jött egy 15. szintű szörnyből, ami vadászat esetén 123-224 LE-t adott vadászat során normál állapotban (semmiféle méret módosító, na meg kemény 3 alkalom..)..
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
184. hozzászólás - 2008.11.16. 07:27:38 (Válasz Ravenwood #175 hozzászólására.)
"A tanulást nem fejlesztheted 30-as szint fölé akadémia nélkül."
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
185. hozzászólás - 2008.11.16. 08:28:42 (Válasz Mazlee #184 hozzászólására.)
Van egy olyan érzésem, hogy az Akadémiát csak őskőből lehet építeni...
Pontszám: 5
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
186. hozzászólás - 2008.11.16. 09:49:17 (Válasz Mazlee #184 hozzászólására.)
"A tanulást nem fejlesztheted 30-as szint fölé akadémia nélkül."

Ezt honnan idézted?
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
187. hozzászólás - 2008.11.16. 09:54:35 (Válasz Ravenwood #186 hozzászólására.)
http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek

Itt le van írva. Bár azt nem tudom ide ki írta és milyen alapon.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
188. hozzászólás - 2008.11.16. 16:12:38
Kérdés:
A 18. spektrális manipuláció 1-es szinten miért csak 70-120-ig állatok érkeznek vadászatkor?

Lehet nem kellett volna ráköltenem, hagynom kellett volna nullán?
Pontszám: 3
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
189. hozzászólás - 2008.11.16. 16:56:32
Na emberek ez a lélekenergia sajtolás is tutkóra hogy randomos. Ma sajtoltam ki két egyforma állatkát (5100 ba került volna idomitani/db), az elsőért kaptam 506LE a másodikért 436-ot mindkettőt 4-es sajtolási szinten. Ezzel se lehet számolni normálisan s szerintem ez így nem jó. Illene ugyan olyan értékű állatkáért ugyan annyit kapni. Ráadásul 1-es sajtolási szinten 1 3600-as ért 412-őt kaptam. Kész rőhej nem éri meg a szakértelmi szintet növelni.
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
190. hozzászólás - 2008.11.16. 19:06:22 (Válasz Alienkiller #189 hozzászólására.)
Vadászatnál is van bizonyos random ugyanolyan, egyforma méretű állatok esetében is. Nem is kevés. Szerintem logikus, hogy itt is van random. Ez a szakértelem szerintem inkább csak arra jó, hogy ne kelljen ingyen elengedni a befogott állatot, ha nem tartod idomításra méltónak. Plusz-mint már valaki említette itt-tárolhatsz így biztos helyen LE-t, amit bármikor szabadon mozgósíthatsz, ha el akarod költeni.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 7.50
kedvelt tagdzsuszFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
191. hozzászólás - 2008.11.16. 21:52:07 (Válasz Zsolesz #190 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.11.16. 19:06:22
itt-tárolhatsz így biztos helyen LE-t, amit bármikor szabadon mozgósíthatsz, ha el akarod költeni.


Ha nem tudod mit tárolsz, akkor igaziból nem csinálsz semmit, csak zsákbamacsizol - malacpersely, vagy van benne valami, vagy nincs... felmerült bennem, hogy a szaki azt az értéket módosítja, amit amúgy kaptál volna az állatért, ha véletlenül nem fogod be... de akkor nem lenne rossz tudni, hogy az kb. mennyi is lett volna - legalábbis nekem eddig sosem volt méret módosító az elfogott állatkám neve előtt...
Pontszám: 5
közellenségBagira76Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
192. hozzászólás - 2008.11.16. 22:48:05
Sziasztok

A kérdésem a következö lenne ( ha már volt ilyen akkor én nem találom)
Honan tudja az ember melyik állat a leg optimálisabb a befogásra?
Van erre valami leírás? ha van akkor hol?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
193. hozzászólás - 2008.11.16. 23:02:30 (Válasz Bagira76 #192 hozzászólására.)
Nincs ilyen, hogy melyik a legoptimálisabb. Különböző szintű állatokat foghatsz be, az állat alapszintje = az idomítására kellő LE/300.
Az állat harcban sebezni, és sebzést elnyelni képes. A sebzése az alap+nálad lépett szintjétől függ, az elnyelése csak a lépettől.

Ha az a fontos, hogy minél több sebzést elnyeljen, az először befogott állatot tartsd meg, ne kockáztass, hogy hátha jön jobb.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
194. hozzászólás - 2008.11.17. 04:28:52 (Válasz dzsusz #191 hozzászólására.)
Szerintem a befogott állat minden esetben az adott faj egy normál méretű példánya. Lehet, hogy mikor sajtolsz, akkor ad hozzá egy méretmódosítót, csak nem látod mit. Ha így van, akkor tényleg zsákbamacska. Azért szerencsére valami mindig zörög abban a malacperselyben , de nem fogom 2-3 szintnél magasabbra tolni a sajtolást. Délután meglesz, akkor többet tudok mondani.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
195. hozzászólás - 2008.11.17. 07:04:51 (Válasz Ricardo #187 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2008.11.16. 09:54:35
http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek

Itt le van írva. Bár azt nem tudom ide ki írta és milyen alapon.


En irtam oda es Miklostol kaptam az informaciot.
Pontszám: 8.33
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
196. hozzászólás - 2008.11.17. 16:43:45 (Válasz Kocos #195 hozzászólására.)
És még egyszer köszi!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
197. hozzászólás - 2008.11.19. 12:02:12 (Válasz Eardog #164 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2008.11.10. 06:29:58
Óhh, játékkészítő istenek, köszönjük szépen a kritikus sebzés szakértelmet, így tovább erősítve a közelharci támadást, és így lehetetlenné éve a smaragd varzslók boldogulását, hiszen őket nem részesítitek eme nagy áldásban....

MIÉRT NEM? ott a szívosség, közelharci az is....most miért nem lehet berakni egy varázslatot erősítő vagy varázslókat támogató szakértelmet?
Pl, egyik harci kör lecserélődhetne +1 vari körre, lehetne varázsló hatalma szaki, 20.szinten 1 harci kör varázskör lenne, 50.szinten még egy....
VAgy csak simán varázserőt növelő szaki....
de persze nem tanulás 10000 szinten, hanem be kéne tenni ide az elejébe a szívosság és kritikus sebzés köré

Aki egyet ért, részben vagy egészben, az a pontozással jelezze szándékát! Köszi....egy zafíros!(világ2-n smaragd )


Igazából nem értem ezt a smaragdos sírást. A kritikus ütésre a smaragdoknak ugyanúgy jár a bónusz, mint másnak és ettől egyáltalán nem csökken a győzelmi esélyük. Ez akkor lenne igaz, ha egy smaragdnak csak az egy szem varászlatával kellene győzni egy portyában, a többi horda tagjai meg csak üthetnének.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 3.60
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
198. hozzászólás - 2008.11.19. 13:18:30 (Válasz Leanthil #197 hozzászólására.)
Nagy valószínűséggel azok a smaragdok sírnak, akik a varázslatra alapozva elhanyagolták a támadás és erő tulajdonságok fejlesztését, és az IQ, taumaturgia, védelem hármasra gyúrtak. Nekik hiába van meg a kritikus sebzés szakértelem, ha nem tudják megütni sem az ellenfelet.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
199. hozzászólás - 2008.11.19. 13:57:29 (Válasz Lanmandragoran #198 hozzászólására.)
A lényeg, hogy ugyanannyi lehetőségük van nekik is valamelyik irányba fejleszteni a karaktert, mint másnak. A horda bónusz csak az alaptulajdonságok felett érdekes, de nekik sem több LE a támadást növelni (vagy bármi mást).

Egyébként meg van kimondottan mágusoknak való cucc, például az Yssuf tőre vagy a smaragd mágusbot. Ezek adnak annyi tápot (IQ és mágia terén), hogy a felszabaduló erőforrásokból jut a többi alaptulajdonságra.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
200. hozzászólás - 2008.11.19. 14:23:10 (Válasz Leanthil #199 hozzászólására.)
"Igazából nem értem ezt a smaragdos sírást. "

A smaragdos sírás oka, hogy 16. szinten már 5 közelharci kör van, de továbbra is csak egy varázslatkör. Ez alapján a rubin 5 támadásra kap +5%-ot, míg a smaragd horda bónusza továbbra is csak egyszer +10%. Mit nem lehet ezen érteni?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője