Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
221. hozzászólás - 2008.11.21. 18:59:27
Valaki aki már préselt ki állatot!

ugyanannyit préselhetsz ki egy állatból ha van már "beletöltve" mint üresen? vagy amit beletöltesz az is kipréselődik?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
222. hozzászólás - 2008.11.21. 20:12:59 (Válasz Mazlee #221 hozzászólására.)
Elvileg csak egy normál vadászatból adódó LE-t préselsz ki belőle olyan szorzóval, amit a szakértelem szintje ad.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűCharma25Nő
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
223. hozzászólás - 2008.11.21. 21:23:46 (Válasz Mazlee #221 hozzászólására.)
Nem, ugyanannyit.
Charma25 V1 a Mitsubishi
ZsiVi V2 a Lélekhozók Testvérisége
k
Pontszám: 4
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
224. hozzászólás - 2008.11.22. 14:18:50
Erti valaki miert van egy oras tilalom a sajtolasra? Mar a vadaszat is olyan, hogy tobb percbe telik... Mi elonyt lehet szerezni abbol, hogy egymas utan 2 szornyet sajtolok?

Ugy tunik a kedves programozok mar olyan helyekre is tesznek ilyen ido dolgot ahol abszolut nincs ra szukseg - es ertelme sincs, nagyon.

A masik csodas pelda a naponta egyszer vasarolhato italok... Miert nem lehet pihenes mintajara naptari napot alkalmazni itt is???

A jatek igy is idoigenyes. Jo lenne ha feleslegesen nem terhelnek a jatekosot ilyen dolgokkal.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.44
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
225. hozzászólás - 2008.11.23. 22:48:48
Igaza van az elöttem szólónak, sajtolásra egy óra pff... semmi de semmi értelme.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.17
utáltLord CarlFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
226. hozzászólás - 2008.11.24. 05:46:46
Lenne egy olyan ötletem/kérésem, hogy a szakértelmeknél lehessen látni a pillanatnyi helyzetet(tehát, hogy épp meik hány %-on áll) Tudom semeddig se tart kiszámolgatni, de szebb és jobban átláthatóbb lenne, főként a későbbiekben, mert ugye egyre több van
Tehát ahogyan látszik, hogy mennyi lélekenergiából fejleszthető, úgy mondjuk vmi színnel az is lehetne a képletek alatt, hogy jelenlegi(vagy vmi ilyesmi)

És kérdezni is szeretnék egyet gyorsan:
Kreatív affinitás:
Portyázás közben nagyobb hatékonysággal tudod a lélekenergiát kinyerni: minden szakértelem szint után +2%-kot kapsz (de ellenfeled elveszített lélekenergiája ettől nem nő).

Na most ez így oké is, de az első szint 100 LE, aztán 220, 330...stb(mivel nem tudom pontosan a szinteket, ezért feltételeztem egy 6000 LE-s költséget a 10. szint eléréséig, e közben egy nap 30-40X portyázhatunk és hát iszonyatos sebességgel azért nem nő a megszerezhető lélekenergia nagysága....Még(HA) 100 LE-vel is számolunk vadászatonként(ami azért már nagyon magas...) ez a 20% akkor is 20-at jelent, vagyis 300 vadászatra van szükségünk, hogy behozzuk amit rá fordítottunk(és nem tudom egyáltalán hanyas szinten jön be portyánként 100 LE......)Szóval segítsen már vki ennek a szakértelemnek mi az értelme?Mert azért gondolom mégse halálunkig fogunk játszani az 50. szint-ig kinyomni csillagos ára van ami sose jön vissza........(szerintem)Én úgy érzem iszonyatosan hosszútávú befektetés lenne ez és bár nem mondom, hogy rossz a játék, de ennyire azért mégse jó...

Én még picike vagyok, szóval mérsékelt választ várnék (csak példát írtam és minden fikció, csak a számolás képlete nem..., de más számolással is úgy érzem ugyanide jutnék)
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
227. hozzászólás - 2008.11.24. 07:21:58 (Válasz Lord Carl #226 hozzászólására.)
Szia!
A kreatív affinitás tipikusan olyan szakértelem, amit a top5 LE.diff-es karakternek megéri kifejleszteni, a többiek meg sokkal jobban járnak, ha elfelejtik.
A költsége pedig nem 100, 210, 320, mert megdrágít MINDEN későbbi szakértelmet 10 LE-vel. Nekem pl. 2-as affinitásom van, és emiatt eddig 2870 LE-t fizettem. Ez akkor jön vissza, ha szerzek legalább 2870/0,04=71750 LE-t portyában. Mivel ez mág messze van, nem érte meg megvennem.
Miután 25. vagyok a LE.diff. toplistán, mindazoknak, akik mögöttem vannak, szintén nem éri meg.
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
228. hozzászólás - 2008.11.24. 10:23:30
Az italoknál legalább egy számláó kellene, hogy lássam mikor vehetek legközelebb.
THX
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 8
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
229. hozzászólás - 2008.11.24. 10:42:54
Szerintem sem ér semmit a kreatív affinitás. Ha valaki rabol egy korrektet (500 és 1500 közötti LE mennyiség) akkor már úgy is mind1 az a plussz pár százalék nem attól lesz boldog az ember, ha meg csak 40-50 LE-t rabolok akkor meg az a plussz 10-20 se tesz boldoggá.

Mondjuk az új pp növelő szakértelem sem ér sokat. Magas szinten (14+) már olyan drága növelni (hiszen eddigre mindenkinek van vagy 100 szakértelme) hogy a spórolt LE-t inkább hasznosabb szakértelemre költi az ember. 20-as szint alatt nincs haszna szerintem ennek, azt a 30-40k LE-t meg inkább költi az ember olyanra, amiből fix haszna van (a portyát ugye meg is kell nyerni és szerencse is kell az LE miatt).

Alacsony szinten jó lenne, de ott meg a 17-es tanulás a buktató, szóval szerintem ez az a skill amiért sokan imádkoztak mégis csak kevesen fognak használni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
230. hozzászólás - 2008.11.24. 13:38:31 (Válasz Ricardo #229 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2008.11.24. 10:42:54
Szerintem sem ér semmit a kreatív affinitás. Ha valaki rabol egy korrektet (500 és 1500 közötti LE mennyiség) akkor már úgy is mind1 az a plussz pár százalék nem attól lesz boldog az ember, ha meg csak 40-50 LE-t rabolok akkor meg az a plussz 10-20 se tesz boldoggá.


ez nem a boldoggá tételről szól, hanem arról, hogy több LE-t kap és kész. ha te nem vagy tőle boldog, akkor az nem a szakértelem hibája. ha valaki felnyomja 5-ösre, idővel úgyis meg fog térülni. idővel. az 5-ös szint pedig olyan, mint a vadászatnál a kvíz, minden portyázásra +10% LE, semmi több. az irreleváns, hogy ez csak 1-2 LE vagy 100-200LE.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
231. hozzászólás - 2008.11.24. 15:41:04
Winnie: Azért az messze nem mindegy, hogy mit értünk az alatt, hogy "idővel".

Másik dolog, hogy az LE-t elég sok mindenre lehet rakni. Nem csak azt érdemes nézni, hogy behozzae idővel az árát, hanem azt is, nincs-e valahol máshol jobb helyen - például valamelyik tulajdonságon, szakértelmen.

Például ott van a spektrális manipuláció, amely az affinitáshoz hasonlóan a vadászatért kapott LE-t növeli, igaz, fele olyan mértékben (szintenként 1%). VISZONT, ha több, mint kétszer annyit tudod használni, egyértelmű, hogy sokkal jobban megéri. Itt azt kell összehasonlítani, hogy vadászattal szerzel-e kétszer annyi LE-t, mint portyázással. Ha igen, SOKKAL jobban megéri azt növelni, mint az affinitást (és a karakterek több, mint 99,9%-a lényegesen többet szerez vadászatból, mint portyázásból, nem hogy a dupláját, de 5-10-szeresét).
Pontszám: 8.40
közellenségmedveFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
232. hozzászólás - 2008.11.25. 01:32:53
A Kreatív affinitás nem olyan gáz, ha kihasználod a napi 15 portyapontodat. Ez ugye +30% LE/nap, ha 1-es szintű a szakértelem.

A Spektrális manipuláció napi 30 vadászattal számolva szintén +30% LE/nap, 1-es szintű szakértelemmel.

Tehát kb. ugyan ott vagy velük, kérdés, mit szeretsz jobban, vadászni vagy ütni

Persze a képletet változtatja, ha napi 30 portyát tudsz csinálni egyenlő vagy magasabb szintű ellenfelek ellen, ekkor sokkal jobb az affinitás.

Prémium esetén pedig alapból napi 37 CSP-d van, tehát ez is növeli a Spekt. manip. hatékonyságát.

Meg még vannak egyéb tényezők is, mint az Elementáris fúzió vagy a Valóságformázás, meg még fene tudja mik, szóval karakterfüggő, mi a jobb.

Tény, hogy az affinitás jobb lesz, ha nagyon erős vagy, és 30+ -szor tudsz portyázni és nyerni naponta, de ezt szerintem nem sokan tudják megcsinálni.
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
233. hozzászólás - 2008.11.25. 01:48:58 (Válasz medve #232 hozzászólására.)
"A Kreatív affinitás nem olyan gáz, ha kihasználod a napi 15 portyapontodat. Ez ugye +30% LE/nap, ha 1-es szintű a szakértelem."

???

"A Spektrális manipuláció napi 30 vadászattal számolva szintén +30% LE/nap, 1-es szintű szakértelemmel."

???

Teljesen értelmezhetetlen amiket írsz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
közellenségmedveFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
234. hozzászólás - 2008.11.25. 02:04:56
Kreatív affinitás
Portyázás közben nagyobb hatékonysággal tudod a lélekenergiát kinyerni: minden szakértelem szint után +2%-kot kapsz (de ellenfeled elveszített lélekenergiája ettől nem nő).

Tehát ha ezen szakértelmem 1-es szintű, akkor egy megnyert portyáért fixen kapok +2%LE-t.

Spektrális manipuláció
Növeli a vadászatért kapott lélekenergiát, szakértelem szintenként 1 százalékkal.

Tehát ha ezen szakértelmem 1-es szintű, akkor egy vadászatért fixen kapok +2%LE-t.

Öhömm... Vagy valamit rosszul értelmeztem? Az alapból szerzett LE értékét növelik ezek a százalékok, tehát mint a vadászatnál a helyes kvízválasz?
Pl. 1-es Spekt. man. szakértelemnél és sikeres kvíz válasszal egy vadászatért +11% LE-t szerzek?
Ha igen, akkor mindjárt lehúzom magamat itt hajnalban...
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
235. hozzászólás - 2008.11.25. 02:57:19 (Válasz medve #234 hozzászólására.)
Kezdheted

"Tehát ha ezen szakértelmem 1-es szintű, akkor egy megnyert portyáért fixen kapok +2%LE-t."
Dehogy kapsz. Ha nincs semmi az áldozatnál, nem kapsz semmit. Ha 500-at rabolsz, kapsz 10-et. Emellé minden egyéb szakértelmet is megnövel 10-el, azaz ha van 100 szakértelmed, akkor már 1000-et fordítottál rá pluszban. Jerikó kiszámolta, hogy már a 2-es affinitás sem éri meg 90ezres rablás alatt.

"Növeli a vadászatért kapott lélekenergiát, szakértelem szintenként 1 százalékkal."
Ha 200-as a vadászat eredménye, kapsz még kettőt mellé. Ha egy nap 30-at vadászol, darabját 100-ért, nyersz vele 30-at. Egy hónapra felszorozva ez 900, azaz kb. visszajön az első szint költsége. A második szint 110-el drágább, az több időbe fog telni ennél.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
236. hozzászólás - 2008.11.25. 02:58:40 (Válasz medve #234 hozzászólására.)
Igen, igy mar korrekt.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
237. hozzászólás - 2008.11.25. 03:02:50 (Válasz Mortimer #235 hozzászólására.)
Igen, erdekes dolgok ezek a szakertelmek.

Ugyanakkor masba meg minek fektessen az ember... Tulajdonsagot tulzasba vinni sem eri meg... Portyazas kozben ugyis a gyenget uti, azt mar csak megnyeri... amugy meg annyira nem szamit, ha neha veszit egy csatat az ember. Tehat maradnak a szakertelemek, es hosszutavon azert elobb-utobb megterulnek ezek a befektetesek. Valoszinuleg a vadaszos szakertelem jobban mint a portyazo.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
238. hozzászólás - 2008.11.25. 03:17:06 (Válasz Simon #237 hozzászólására.)
Aha, és mire jó a LE növelése, ha nem a karakter javítására? Hogy még jobban növelhesse belőle a LEt?

Egyébként a portyának a TP megerősödésével együtt nem sok értelme lett, a szint legerősebbjei nem azok lesznek, akik sokat portyáznak, hanem akik nem. Ugyanis 8-10. szinten még tartani lehet a TP/LE arányt, de később nagyon elbillen a vadászat javára a mérleg, mert portya LE egyre kevesebb, de vadászatból egyre több jön. Az, aki csak vadászatból lépek szintet, jóval több LE-t seper be, mintha közben portyázna is, ergo erősebb lesz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
239. hozzászólás - 2008.11.25. 03:28:40 (Válasz Mortimer #238 hozzászólására.)
A jatek LE-rol szol, szoval igen, LE-t kolteni arra kell, amibol aztan kesobb meg tobb LE lesz. Ez finanszirozza a balga koltekezeseket tulajdonsagokra ( ), targyakra, na meg epitkezesre...

A vadaszattal kapcsolatban, igen, mindenkeppen megnovekszik az erteke magasabb szinten. Bar azt meg nem lehet tudni, hogy az elmezony alatt tenyleg elfogy-e a LE. Magasabb szinten is latni immar egesz jo fogasokat... Peldaul Sharpa LE egyenlege is hosszu stagnalas utan elmozdult... Ugye minden sokkal dragabb... egyre tobb esely lesz beletalalni a gyujtesbe.

Szoval ne sirassuk meg a portyat...
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
közellenségmedveFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
240. hozzászólás - 2008.11.25. 03:50:13
Nna, kész vagyok, ekkora benézésem már régen volt...

Én alapvetően békésebb karakter vagyok, csak azért kezdtem gyúrni harcra is, mert utáltam, hogy mindenki engem üt
Most felvittem 3-ra a Spekt. manipulációt, de szerintem 10 lesz a cél. Előbb-utóbb visszahozza az árát, és szeretem nézni a szép nagy LE számokat a vadászatok végén
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!