Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
népszerűtlenTibaccaFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
541. hozzászólás - 2009.03.02. 16:46:51 (Válasz AranyAlma #532 hozzászólására.)
Értem én miről beszélsz, de erre válaszoltam azt, hogy ha tényleg nagy lesz a szakadék, akkor biztos lesz változtatás is, ahogy a TF-ben is volt. Gyémántos ismerőseimet még nem hallottam panaszkodni, viszont vannak olyan smaragdos ismerőseim, akik valamiért (ők tudják, hogy miért) nem varázslatra, hanem közelharcra fejlesztenek. Akkor ők is váltsanak hordát, hogy ki tudják használni a pluszt? Nem fognak, mert szeretik a hordájukat is és a taktikájukat is. Annyira nem egetverő egyik plusz sem, hogy csak ez miatt nem nyernétek csatákat, főleg ilyen randommal. (Én már vertem meg nálam 120-szal nagyobb TÖ-s karaktert is. Amiben az játszott nagy szerepet, hogy máshogy osztottuk el a tulajdonságokat.)
Pontszám: 3
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
542. hozzászólás - 2009.03.02. 16:50:51 (Válasz Tibacca #541 hozzászólására.)
Uhm... miert kellene megvarni, hogy szakadek legyen? Nem jobb elorelatoan cselekedni, ha a tenyek ismertek, a problema pedig kikerulhetetlen?
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűtlenTibaccaFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
543. hozzászólás - 2009.03.02. 17:04:32
De ez csak Aranyalma problémája vagy a többi gyémántosé is? Mert ha alacsony szinten ez nem jelentkezik, akkor már a gyémánt lenne előnyben a többi szövetséggel szemben. Kíváncsi lennék, hogy a Lélekszipolyozók mit gondolnak erről...
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
544. hozzászólás - 2009.03.02. 17:12:35 (Válasz Tibacca #543 hozzászólására.)
AranyAlma (valamint en is) most ertuk el azt a hatart, ahol kezd kinyilni az ollo. Eddig nagyjabol kiegyenlitett volt a dolog. Top Elit Hordas/Tokeletes Gyemant tagok eddig nagyjabol fej-fej mellett haladtak.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűtlenTibaccaFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
545. hozzászólás - 2009.03.02. 17:15:39
És mit szólnátok egy olyan szakértelemhez, ami kioltja a transzcendális projekciót? Mint a kritikus ütés: ha kisebb a projekció, akkor rabolhatsz.
Pontszám: 3
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
546. hozzászólás - 2009.03.02. 17:21:59 (Válasz Tibacca #545 hozzászólására.)
Idézet: Tibacca - 2009.03.02. 17:15:39
És mit szólnátok egy olyan szakértelemhez, ami kioltja a transzcendális projekciót? Mint a kritikus ütés: ha kisebb a projekció, akkor rabolhatsz.


Latom meg mindig nem erted. Altalanos iskola 5.osztaly linearis fuggveny. 7.osztaly negyzet fuggveny. Rajzold le oket. Hol metszik egymast. Es onnantol mar nagyon meredeken a negyzetfuggveny tavolodik az egyenestol. (Az ollo kinyilik.) Teljesen fuggetlenul a ket fuggveny meredeksegetol.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
547. hozzászólás - 2009.03.02. 17:42:07 (Válasz AranyAlma #546 hozzászólására.)
öööö... már ne is haragudjon meg senki, de ezt az elejétől fogva lehetett sejteni. A gyémánt az elején van előnyben, akkor kell megszereznie a kellő szakértelmeket, előnyöket, később pedig marad az, hogy olcsóbban vásárol sokkal, ami valljuk meg, továbbra is igen nagy előny önmagában is. Szóval összességében nagyonis kiegyenlített a dolog. Emellett pedig Miklós tuti hogy tervez valamit, hiszen süt a szavaiból.

Tehát akinek jelenleg, vagy a későbbiek folyamán nem ízlik, sok más játékkal ellentétben nyitva áll a kapu a hordaváltásra. És persze, nehéz egy szövetséget otthagyni, de mivel egyéni játékról beszélünk, nos, ugye nem kell ragozzam?

Maradjunk annyiban, hogy a gyémántoknak az elején kellett volna nagyon zúzni, és akkor nem lenne gond. Hogy ezt nem tették az sajnálatos, de akkor ne utólag változtassanak. Vagy pedig ha mindenáron változtatni óhajtanak, mondjanak le az olcsóbb vásárlásról pl
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
548. hozzászólás - 2009.03.02. 17:57:07 (Válasz Gau84 #547 hozzászólására.)
Bocs, de semmibol nem lehetett ilyet sejteni. Mar a jatek legelejen a harcban elonnyel indulnak a tobbiek, ezt a gyemant *kompenzalni* tudta a LE-vel. Emlekezz vissza.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
549. hozzászólás - 2009.03.02. 17:57:26 (Válasz Gau84 #547 hozzászólására.)
Gyemantok figyelem!! Negyvenedik szint kornyeken hordavaltas!! Vagy menthetetlenul lemaradtok! Persze szerepjatekozni attol lehet, mar amennyi ebbe a jatekba belefer...

En mar reg megtettem volna. Csak tul jo hangulatu szovetsegbe kerultem, hogy ezt csak ugy megtegyem.
Pontszám: 4.83
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
550. hozzászólás - 2009.03.02. 18:02:08 (Válasz Simon #548 hozzászólására.)
Lehet, hogy csak én ismerem az ilyesfajta játékokat?

pl travian - germán.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
551. hozzászólás - 2009.03.02. 18:12:31 (Válasz AranyAlma #549 hozzászólására.)
És igen, Alma, ha a legeslegjobb szeretnél lenni, válts hordát. Ha a társaságot akarod élvezni, vállald a hátrányait is a hordának, mégpedig hogy nehezebb sokkal rabolni, és maradj a jó hangulatú szövidben. Röviden megfogtad a lényeget
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
552. hozzászólás - 2009.03.02. 18:14:41 (Válasz Gau84 #550 hozzászólására.)
Nem ismerem.

Ennek ellenere semmi okat nem latom, hogy miert ne lehetne hosszutavon egyensulyt talalni. Semmi sincs ingyen, ugyanugy harcolni kell a lehetosegert, okosan kell fejleszteni, de legalabb legyen meg az esely arra, hogy lepest tartson egy gyemant egy rubinnal, peldaul.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
553. hozzászólás - 2009.03.02. 18:19:17 (Válasz Simon #552 hozzászólására.)
Nem tudok mérvadóan nyilatkozni, mert én sem a legjobban fejlesztettem a karim, mivel túl sok energiát fordítottam a harcra, rendkívül keveset a szakikra
De szerintem látható volt mit is kell a gyémánttal kezdeni (legalábbis nekem egyértelmű volt). Hogy ezt sokan nem tudták kiaknázni, az tényleg sajnálatos, de ettől még az van, hogy a gyémánt a kezdetekben rendkívül erős, a későbbiekben nem.

Kompenzálni meg lehet, csak akkor pl hogy olcsóbban vásároltok azt kellene megszűntetni, és akkor nem lenne gond.

De mondom, én várnék még Miklósra, mert tuti hogy tervez valamit
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
554. hozzászólás - 2009.03.02. 18:32:31 (Válasz Gau84 #553 hozzászólására.)
Nem tudom mire celzol Miklossal kapcsolatban, nem lattam semmifele jelzest, hogy foglalkozna ezzel a problemaval. Mit tudsz amit mi nem?
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
555. hozzászólás - 2009.03.02. 18:37:15 (Válasz Simon #554 hozzászólására.)
Semmi konkrétat, de írok privit
Pontszám: 5
irritálóSankoneroFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
556. hozzászólás - 2009.03.02. 19:13:55
nos Alma a te problémád szerintem egyszerű: mivel te vagy a toppos és kb csak 5-tel tudsz lefelé ütni ami kb.:15-30 embert tudsz ütni ezért most rinyálsz azon, hogy nincs bevételed... ezzel az a gond hogy semmi okod rinyálni mivel te elhuztál és ezzel lemondtál arról a taktikáról amit az erős gyémántoknak tudnak használni ( szint lemaradás és LE rablás), csak magadra ves ezzel az üggyel szerintem...
Pontszám: 5.40
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
557. hozzászólás - 2009.03.02. 19:21:35 (Válasz Sankonero #556 hozzászólására.)
Sankonero: ha nem ezt teszi, akkor pedig a szintkulonbseg miatt is LE-t veszit. Magasabb szinten tobb LE vadaszatbol, tobb LE terkapubol, stb.
A hozzászólást Simon módosította 2009.03.02. 19:23:47-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
558. hozzászólás - 2009.03.02. 19:33:47 (Válasz AranyAlma #536 hozzászólására.)
Idézet: AranyAlma - 2009.03.02. 16:10:08
Idézet: Ariel - 2009.03.02. 15:36:38

Lehet, hogy az 5% kevésnek tűnik, de ebből szakértelmeket is növelhet a karakter vagy bármelyik tulajdonságát, ami nem utolsó szempont. Mivel erősebb az hogy a rubin horda két tulajdonságára kap plusz 5%-ot, mint az, hogy 5%-al több LE-t kap a karakter szintenként ?


Hehe ez jo. Tokeletesen levezeted, hogy igazam van. Csak nem erted. Az 5% ero es tamadas bonusz az a LE negyzetes szarmazeka ugye. Az pedig sehogy nem lesz egyenlo egy linearis 5% LE bonusszal.

Igy talan jobban erted: 1%tulajdonsag noveleshez nem 1%-al tobb LEt kell elkoltened.

Es azert irom, mert en most vagyok ott, ahol a tobbseg 1 honap mulva. Es latom a problemat, es orvosoljuk meg idoben. Semmi mas celom nem volt. De, ugy latom egyedul vagyok vele elegge, szoval mindegy.


Ez mind igaz lenne, ha a szerzett LE mennyisége is lineárisan növekedne. De a vadászatból, sajtolásból, térkapuból, portyából kínzókamrából stb szerzett LE mennyisége sem lineárisan nő. Akkor lenne lineáris a növekmény, ha csak a szintlépéssel növekedne a szerzett LE. De minden egyes LE termelő szaki fejlesztésével, térkapu, kínzókamra építésével, transzplantáció fejlesztéssel, szinguláris ismeretekkel, kreatív affinitással és még jópár egyébbel nő a függvény meredeksége.
Igaz, hogy az egyik oldalon egy másodfokú függvény áll, de a másik oldalon nem állandó a meredeksége az elsőfokú függvénynek, ami így hozzásimul a másodfokúzoz, és ennek a hozzásimulásnak a mértékét befolyásolja a gyémánt bónusz. Míg a másodfokú görbe meredeksége folyamatosan nő, addig az elsőfokúé szakaszosan, ezért fordul elő olyan, hogy a két görbe kicsit jobban eltávolodik egymástól, amit aztán egy újabb töréspont helyrerak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.75
népszerűtlenTibaccaFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
559. hozzászólás - 2009.03.02. 19:48:02
De akkor mit is akartok tulajdonképpen? Az elején szó volt arról, hogy a kínzókamrából is szerezhessetek plusz LE-t. Ennyivel gondolom nem érnétek be. Arról viszont felesleges álmodozni, hogy hasonló pluszokat kaptok, mint a többi horda...
Kicsit emlékeztet ez az egész arra, amikor a játék kezdetekor sírtak a varázshasználók, hogy csak egyszer sebezhetnek, míg harcban hármat lehet, most meg fordítva: a varázslattal akkorát belémvágnak, hogy esélyem sincs, jaj, jaj!
Én tényleg nem hiszem azt, hogy a többi gyémántosnak (akik naponta sok portyát tudnak csinálni, válogatott ellenfelekkel) is gondot okozna ez. Tényleg az a baj, hogy páran elhúztatok. De mit gondoltatok: a világ tetején fogtok csücsülni és mégis LE hegyeket hoztok össze portyázásból?
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
560. hozzászólás - 2009.03.02. 20:10:26 (Válasz Ariel #558 hozzászólására.)

Ez mind igaz lenne, ha a szerzett LE mennyisége is lineárisan növekedne. De a vadászatból, sajtolásból, térkapuból, portyából kínzókamrából stb szerzett LE mennyisége sem lineárisan nő. Akkor lenne lineáris a növekmény, ha csak a szintlépéssel növekedne a szerzett LE. De minden egyes LE termelő szaki fejlesztésével, térkapu, kínzókamra építésével, transzplantáció fejlesztéssel, szinguláris ismeretekkel, kreatív affinitással és még jópár egyébbel nő a függvény meredeksége.


Ez igaz minden mas hordara is nemcsak a gyemantra. Hol itt a gyemant tobb haszna. A terkapunal tovabbra is csak linearis az elony. Masutt meg az sincs.

Igaz, hogy az egyik oldalon egy másodfokú függvény áll, de a másik oldalon nem állandó a meredeksége az elsőfokú függvénynek, ami így hozzásimul a másodfokúzoz, és ennek a hozzásimulásnak a mértékét befolyásolja a gyémánt bónusz. Míg a másodfokú görbe meredeksége folyamatosan nő, addig az elsőfokúé szakaszosan, ezért fordul elő olyan, hogy a két görbe kicsit jobban eltávolodik egymástól, amit aztán egy újabb töréspont helyrerak.


Akkor mar az sem linearis hanem masodfoku. Amirol ugye szo nincs.
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!