Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
321. hozzászólás - 2009.01.08. 22:42:11 (Válasz Konky #320 hozzászólására.)
A mesélésed tehát:
"Taktikusan hagyod, hogy az ellenfeled elkenjen, és amikor a földön fekszel, akkor váratlanul bokán szúrod." Ezek szerint ha Te írod a GYalog-galopp-ot, akkor a Fekete-lovag legyőzi Artúr királyt?! Ne már...!
Normális esetben esélytelen, hogy a legyőzött fél "KIVÉGEZZEN"! Gondolkodj egy picit: a kivégzés azt kellene h. jelentse, h. döntő a fölényed, és megadod a kegyelmdöfést. Pláne úgy, hogy miután "kivégeztek" még messze harcképes vagyok?! Ne már!
Ja, és az én csatáimban a sérülések kb. 150 körül mozognak (Jó védő )., így egy 30-as különbség (20%!!!) már azért jelentősnek mondható, főleg úgy, hogy a "kivégzésem" után messze harcképes maradok...
Szóval ez a szaki egy baromság, megcsúfolja BÁRMELYIK fantasy-játék harcrendszerét (pedig a legtöbbet alaposan letszteltem).
Még mindíg várnám egy hivatalos személy véleményét. Előre is köszi.
Pontszám: 1.40
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
322. hozzászólás - 2009.01.08. 22:54:24 (Válasz Joshi #321 hozzászólására.)
De nehéz a fejed. A kivégzést úgy kell érteni, hogy:

Mész mész, téged sebek hada borít, vérzel, rátámadsz egy fitt és friss végzeturra, akin épp egy-két karcolás van. Hatalmas sebeket okozol neki, ő ugyan kisebb mértékben sebez téged, de mivel már félholt voltál a csata előtt is, hiába minden erőfeszítésed: Odacsap egy utolsót és elterülsz.

Ne értetlenkedj, várhatod a hivatalos személy véleményét kb ugyanezt fogja mondani.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.75
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
323. hozzászólás - 2009.01.08. 22:56:58 (Válasz Joshi #321 hozzászólására.)
Arról ne feletkezz meg, hogy azért mert több sérülést okoztál, te "kented" el őt. A mesélés inkább így kéne hogy kinézzen:
Bár több sebből vérzel, és a csatában több sérülést szenvedtél el, mint ellenfeled, ő láthatóan gyengül (kevés az életpontja). Összeszeded maradék erődet, félresiklasz a lezúduló pengéje elől, és hirtelen mozdulattal kivégzed.

Én is bosszankodtam, amikor régebben valaki kivégzett úgy, hogy 150 életpontom maradt, nagyjából 50 sebzést okozott, míg én bőven 100 felett (jó rég volt... ) Vissza is mentem utána szinte maximális élettel és elégtételt vettem
Pontszám: 8.33
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
324. hozzászólás - 2009.01.09. 02:17:45 (Válasz CaveMaN #322 hozzászólására.)
1; És ki mondta, hogy a másik végzetúr fitt volt?! Csak ilyet tudsz elképzelni? Történetesen 15% alá esett, vagyis elvileg harcképtelen volt (nálam biztosan kevesebb ÉP-je maradt)!

2; Akkor hogyan meséled a következő szitut: az általad említett helyzet: sebektől borított, alig élő végzetúr megtámad egy friss és fitt végzeturat. Hatalmas csapásokat oszt ki rá (mint említetted), de a fitt végzetúrnak NINCSEN "Kivégzése". Ekkor mégis nyerhet a félholt támadó? Az egyik alig áll, a másik meg még mindig sokkal "erősebb". Nos? Ilyenkor jogos győzelme? Nem érzeld egy pici bökkenőt? Csak az a 3 (+1) kör számít, amikor harc van, ez modellezi le a csatát. A Maradék Ép nem számít.

3; látom Te is azok közé a "szakik" közé tartozol, akik felturbózták magukat "kivégzésügyileg". De nem is baj, legalább megspórolod a gondolkodást.

4; Célszerűbb lenne a "Kivégzést" átnevezni "Hátbaszúrásnak" (vagy valami hasonlónak).
Pontszám: 3.00
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
325. hozzászólás - 2009.01.09. 02:22:10 (Válasz Mormord #323 hozzászólására.)
Ez már sokkal szimpibb! Ezt a nézőpontot (és mesélést) el tudom fogadni!

(Úgy látom Te legalább nem vagy "kocka" mint a "kivégzésreköltünk-mer'-az-egy-kiskapu-a-rendszerben" típusú táperek).
Pontszám: 3.21
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
326. hozzászólás - 2009.01.09. 02:33:49 (Válasz CaveMaN #322 hozzászólására.)
Még annyit, h. látom, ezen a fórumon nem lehet teljes mértékben kielégítő választ kapni (értsd néhány elvakult "majd-én-megmagyarázom-mert-te-úgysem-értheted" emberke van (tisztelet a kivételnek. Többet nem írok "kivégzés" ügyben, DE:
- A "Kivégzés" szaki egy nagy f*s, mert unfair kiskapukat hagy + ellenkezik minden fantasy-csata logikájával
- amit magyarázni kell, az már régen rossz (pl. miért is jó ez a szaki)
- aki erre speckózik, az egy kocka-arcú táper (Nyugodtan lehet ezután majd irogatni, hőbörögni, magyarázni, lepontozni, de akkor is ez a helyzet)
Pontszám: 2.29
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
327. hozzászólás - 2009.01.09. 05:53:18 (Válasz Joshi #326 hozzászólására.)
"A gladiátor szeretett kötekedni. Fizikuma és harctéri tapasztalata miatt gyorsabb volt és többet támadott szinte Ynev összes kocsmai verekedőjénél, emiatt nem is igazán kellett tartania senkitől és ő nem is tartott.

Abasszisz azonban nem az a hely, ahol a helyi menő gyerekek megijednének egy-egy komolyabb izomtömeg láttán. Így volt ez az abbit korsó fogadóban - vagy a helyiek szerint inkább csak kocsma- is, ahol a gladiátor fenyegető szavaira egy vékony, szikár alak válaszolt is. A szó szót követett, majd hamar elcsattant az első pofon is, a gladiátor nagy meglepetésére ő kapta azt. Bár az aszisz rendkívül jó bunyós volt - hajolt jobbra-balra, szúrogatott, csak a gyomrot támadta, miközben a gladiátor a fejét védte - a szakképzett gyilkos ellen nem volt túl sok esélye. Minden egyes ütésre kettőt kapott, a pofonoktól igen hamar tántorogni kezdett. Tudta, hogy már nincs sok hátra, látta amint a gladiátor egy utolsó támadássorozat indítására készül. Nem volt már ereje védekezni, ezért nekidőlt az egyik közeli asztalnak. A gladiátor elé ugrott, de mielőtt befejezhette volna a harcot minden elsötétült számára.

Az aszisz, kezében egy abbit korsóval nézegette a földön elterülő állatot. Olyan tökéletes ütést mért a korsóval a gladiátor fejére, hogy az azonnal elterült. Bár érezte, hogy mindjárt összeesik, azért egy vigyort megengedett magának. Elvégre ő maradt a kocsma bajnoka."


Szerepjátékosan én például így mesélném le a kivégzést. Abban a rendszerben ez túlütésnek számít, itt a végzetúrban ez a kivégzés. Szerintem.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
328. hozzászólás - 2009.01.09. 07:04:33 (Válasz Joshi #326 hozzászólására.)
Épphogy a kocka arcú táperek nem mennek a kivégzésre, nekem személy szerint 3-as szinten van és igen 2-3x megettem ugyanúgy mint te, sőt sokkal csúnyábban 500 okozott sebzés vs 80 kapott. Ennek ellenére mégsem sírok a fórumon, hogy szar a játék. Hozzáteszem ezen esetekben volt, hogy 1k lóerőt buktam.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
329. hozzászólás - 2009.01.09. 07:49:00 (Válasz CaveMaN #328 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.01.09. 07:04:33
Épphogy a kocka arcú táperek nem mennek a kivégzésre, nekem személy szerint 3-as szinten van és igen 2-3x megettem ugyanúgy mint te, sőt sokkal csúnyábban 500 okozott sebzés vs 80 kapott. Ennek ellenére mégsem sírok a fórumon, hogy szar a játék. Hozzáteszem ezen esetekben volt, hogy 1k lóerőt buktam.

ezek szerint te kocka arcú táper vagy?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
330. hozzászólás - 2009.01.09. 07:52:37 (Válasz Sir Ny #329 hozzászólására.)
Természetesen (Bár azt gondoltam, hogy ez teljesen egyértelmű lesz és nem kell majd senkinek rákérdezni )
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.09. 07:53:25-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
331. hozzászólás - 2009.01.09. 07:56:26 (Válasz CaveMaN #330 hozzászólására.)
Mert naiv módon bízol az emberi felfogóképességben:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6.25
kedvelt tagThernielleFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
332. hozzászólás - 2009.01.09. 07:59:26 (Válasz Joshi #326 hozzászólására.)
Hogy te mekkora egy csökönyös bunkó vagy! 4-en elmagyarázzák neked teljesen világosan ugyanazt, de te csak kötöd az ebet a karóhoz, aztán egyikük magyarázatát elfogadod, a többieket meg le-kockázod - pedig ugyanazt mondták.
Egyébként milyen alapon jelented ki, hogy "A "Kivégzés" szaki egy nagy f*s"? Akit kivégeznek annak rossz, aki kivégez, annak jó. Aki elköltött egy csomó LE-t kivégzésre, az jogosan várhatja, hogy ebből előnye származzon, nem gondolod? Nem, nem gondolod, mert ahhoz gondolkodni kellene, de te csak ugatni tudsz meg sírni.
"amit magyarázni kell, az már régen rossz" - ez annak a véleménye, akinek az értelmi képességei korlátoltak, és nem fogja fel a dolgokat akkor sem, ha 5-en magyaráznak neki.
"aki erre speckózik, az egy kocka-arcú táper" - ezt inkább nem kommentálom túl részletesen, de te biztos azok közé tartoztál már az oviban is, akik kijelentették, hogy a piros Matchbox szar, mert nekik sohasem volt piros Matchboxuk, hiába szerettek volna.

/Egyébként nézd meg, mi van kiírva fórum címéhez: Haladóknak -> Szakértelmek. Nem gondolod (nem, nem gondolod...), hogy esetleg a "haladók", akik reagáltak a böfögésedre, esetleg több tapasztalattal rendelkeznek, mint te, és lehet, hogy érdemes lenne hallgatni rájuk?/
Pontszám: 7.07
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
333. hozzászólás - 2009.01.09. 08:10:15
Kedves Joshi,

Nekem jól jön a kivégzés 2 okból is.
1ször ha megtámadok egy jól tejelő ellenfelet,akkor őt kivégzem és sok esélyem van arra,hogy míg felépül addig nem támadja meg senki és a nap folyamán másodjára is meglátogatom. (ez azért jó,mert nem lopott tőle senki csak én)

A második ok. Megtámad engem egy erősebb ellenfél, magasabb T összeg,stb. De arra nem figyel,hogy kevesebb élete van,mint nekem lásd a következőt:

Ellenfelednek egy gyors mozdulattal megadod a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 138 sebzést okoztál, és 185 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 0 lélekenergia és 11 TP!

Ő 17-es volt,míg én 13-as.

Amúgy meg Te döntöd el,melyik az a szakértelem,ami jó és melyik ami nem és azt fejleszted...

Pá!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
334. hozzászólás - 2009.01.09. 08:31:03
Thernielle

Háromszor írtam át a hozzászólásomat, pediglen tényleg nem szoktam..

Végül kimaradt, ahol mérhetetlen intellektusomról bizonyságot adva érthetetlen és hosszú monológba kezdek:).. úgyhogy röviden csak ennyi:

Kérlek válogasd meg a szavaidat és legyél türelmes a nálad kevésbé rutinosakkal. Felesleges megbántanod Joshi barat-ot . Ezzel épphogy ellenkező hatást érsz el.

üdv

maci
Pontszám: 7.55
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
335. hozzászólás - 2009.01.09. 09:28:37 (Válasz Joshi #321 hozzászólására.)
Idézet: Joshi - 2009.01.08. 22:42:11

Szóval ez a szaki egy baromság, megcsúfolja BÁRMELYIK fantasy-játék harcrendszerét (pedig a legtöbbet alaposan letszteltem).


Hozzászólásodból látszik, hogy még SOHA nem játszottál a Rolemasterrel, Warhammer Fantasy Roleplay-jel vagy a RIFTS-szel. A BÁRMELYIK szót egy kicsit könnyelműen használtad.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagThernielleFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
336. hozzászólás - 2009.01.09. 13:08:25 (Válasz Maci #334 hozzászólására.)
Elnézést kérek a kirohanásomért.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
337. hozzászólás - 2009.01.10. 10:12:30
Hát nem t'om nekem a kivégézssel nincs túl sok dolgom nekem 14-es az bőven elég ha bejön bejön ha nem akkor nem nem erre építek, de mondjuk most egy olyan szövivel harcolunk ahol van egy csávó aki elég konkrétan erre gyúrt rá(meg talán még pár dologra de erre biztos)és most ilyeneket harcolunk:
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 277 sebzést okoztál, és 153 sebzést kaptál.
és maradt ez után is egy támadásra eég ÉP-m de azért idegesítő néha de amikor 500ÉP-vel mentem akkor nagyon megvertem szóval a revans is megvolt részemről ennyi
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
338. hozzászólás - 2009.01.12. 10:44:14
Akinek meg tele van a zsákja azzal, hogy mindig kivégzik, az meg tolja fel az egészséget. Nem sokan rohangálnak 100as kivégzéssel, sőt meg merem kockáztatni (ha már kockázunk ), hogy a "táperek" között is olyan 60 az átlag. Azzal meg nem igazán végez ki, ha a 15%od jó magas. (jó persze mindig becsúszhat néhány)
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
irritálóMateusGrandusFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
339. hozzászólás - 2009.01.12. 22:40:26
Szeressük a kivégzést

1. küldi van vele
2. lehet vele versenyezni szövin belül hogy aki nagyobb különbséggel nyer ugy egy csatát hogy kevesebbet sebzett az a jobb
Copyright (V1)

Angol vagyok és turista.
Pontszám: 5
népszerűDanaFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
340. hozzászólás - 2009.01.13. 15:57:27
Én szeretem a szakértelmeket. Egyrészt lehet velük küldetéseket csinálni, soknak gyakorlati haszna van (építés, kivégzés, szívósság).
Másrészt nemrég láttam egy 19-es szintű végzeturat akinek a szintjéhez képest kevés volt a tulajdonságösszege, de sok a szakértelemösszege és pozitív (nagyon pozitív) volt a Lélekenergia diferenciája.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője