Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szakértelmek
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
421. hozzászólás - 2009.02.01. 15:30:16
Az elnyelés és a varázslat elnyelés az alapsebzésből, vagy már az erővel/taumaturgiával megnövelt sebzésből vonódik le?

Mielőtt valaki rávágná, hogy utóbbi, én már ebben közel sem vagyok biztos, különösen a varázslat elnyelésnél gyanakszom erre. Akkora a szórás a sebzések között, hogy nagyon gyanússá vált nekem a dolog.

Nomeg ha nem így van, rakat tárgy tök értelmetlen. A 30. szint táján egy karakter könnyedén sebez 150-et egy támadással, akkora az erőbónusz, ilyen szinten egy elnyelő fókuszkristály -4 levonása röhejes. Viszont ha ez az alapsebzésből vonódna le akkor akár valós értékben 10-12 sebzéslevonást is jelenthet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencGdd808Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
422. hozzászólás - 2009.02.01. 15:39:23 (Válasz Mortimer #421 hozzászólására.)
Ez jogos felvetés. Főleg, hogy a wikidoton már fenn vannak olyan tárgyak, amik irdatlan nagy +Erőt fognak adni...
Engem még az is érdekelne amúgy, hogy a kritikus varázslatsebzés is abban a rendszerben működik-e, mint a fizikai, azaz az ellenfelem krit. esélye és az enyém közötti különbség-e az esély a kritikusra?

ja, és off:
Valaki, aki tisztában van vele, nem tenné fel a wikire, hogy mit csinál a visszacsatolás, illetve mi az a lélekszívás?
LE veletek! )
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
423. hozzászólás - 2009.02.01. 16:21:44 (Válasz Gdd808 #422 hozzászólására.)
visszacsatolás: ha bejön, a sebzésed 35%át sebződöd te is.
lélekszívás: LE-t szív el az áldozattól, csata közben, minden találatnál.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
424. hozzászólás - 2009.02.02. 08:10:24 (Válasz Mortimer #423 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.02.01. 16:21:44
visszacsatolás: ha bejön, a sebzésed 35%át sebződöd te is.
lélekszívás: LE-t szív el az áldozattól, csata közben, minden találatnál.


Es mindketto fent van Wikiben.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
425. hozzászólás - 2009.02.09. 15:02:06
Nem találtam rá választ a kereső alapján, így hátha itt egy illetékes tud rá válaszolni:

A másodlagos támadásból adódó sebzés az összes sebzésem egy részét az ellenfél állatára irányítja vagy ez egy bónusz és az egész sebzést bekapja az ellenfél + még az állata is a másodlagos miatt.

Számszerűsítve:
100 sebzés az ellenfélre + 10 az állatra másodlagossal vagy
110 sebzés az ellenfélre másodlagos nélkül.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
426. hozzászólás - 2009.02.09. 16:16:33 (Válasz Freez #425 hozzászólására.)
Idézet: Freez - 2009.02.09. 15:02:06
Nem találtam rá választ a kereső alapján, így hátha itt egy illetékes tud rá válaszolni:

A másodlagos támadásból adódó sebzés az összes sebzésem egy részét az ellenfél állatára irányítja vagy ez egy bónusz és az egész sebzést bekapja az ellenfél + még az állata is a másodlagos miatt.

Számszerűsítve:
100 sebzés az ellenfélre + 10 az állatra másodlagossal vagy
110 sebzés az ellenfélre másodlagos nélkül.


Bonusz, de a csata elszamolasaba nem szamit bele.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
427. hozzászólás - 2009.02.09. 20:09:39
Köszönöm csak erre voltam kíváncsi!
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
428. hozzászólás - 2009.02.10. 10:44:37
Az lenne a kérdésem, hogy az elementáris fúziót hogy kell turbózni. Hogyan számolja a gép a napot? Elég, ha éjfélkor rajta van a turbó, vagy folyamatosan egész nap rajta kell legyen? Jó lenne tudni, érdemes e fejleszteni...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
429. hozzászólás - 2009.02.10. 10:58:32 (Válasz Cofee #428 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2009.02.10. 10:44:37
Az lenne a kérdésem, hogy az elementáris fúziót hogy kell turbózni. Hogyan számolja a gép a napot? Elég, ha éjfélkor rajta van a turbó, vagy folyamatosan egész nap rajta kell legyen? Jó lenne tudni, érdemes e fejleszteni...


Elosztja a napi 1440 percet a kapott csp mennyiseggel, szoval folyamatosan rajta kell lenni a turbonak, h hasznot hajtson.
Vagy ki kell maxolni
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
430. hozzászólás - 2009.02.10. 11:01:14 (Válasz Cofee #428 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2009.02.10. 10:44:37
Az lenne a kérdésem, hogy az elementáris fúziót hogy kell turbózni. Hogyan számolja a gép a napot? Elég, ha éjfélkor rajta van a turbó, vagy folyamatosan egész nap rajta kell legyen? Jó lenne tudni, érdemes e fejleszteni...


Majdnem folyamatosan. Igazabol a progi nyilvantartja, hogy mikor kaptal utoljara pontot, es azt, hogy az aktualis fuziod szerint mennyi ido mulva kell legkozelebb kapnod. Ha ez letellik, akkor kapsz egy pontot. Ez ugye valahol 1440/30=48 es 1440/50=28,8 perc kozott valtozik. Ilyenkor eleg ha rajtad van a turbo.
Pontszám: 5
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
431. hozzászólás - 2009.02.10. 11:32:17
Köszönöm a felvilágosítást. Először 21-re viszem fel akkor, annyit tudok turbózni...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
432. hozzászólás - 2009.02.10. 11:44:47 (Válasz Cofee #431 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2009.02.10. 11:32:17
Köszönöm a felvilágosítást. Először 21-re viszem fel akkor, annyit tudok turbózni...


21+21 = 42
CSP-t 39-nel es 45-nel ad. Ha van 42-es turbod, akkor 24-re javasolt fejlesztni a fuziot.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
433. hozzászólás - 2009.02.11. 15:17:56
Mintha egyes szakértelmeknél túlzottan alacsonyan lenne a maximumérték. Gondolok itt például az Építésre, vagy még inkább a sajtolásra.

Miklós azt írja, hogy ez utóbbi akkor jó, ha "hirtelen nagy mennyiségű LE-re van szükséged". Namost mennyi is az a nagy mennyiség? Mivel a maximális szintje csak 60, ez viszonylat hamar, már 30-32. szintre könnyedén elérhető. Ilyenkor egy lény kb. 300-320 LE-t ad (elfogáskor nem számít a spektrális, csak az alapérték!), ezt kell megszorozni 12-vel. Ebből következően átlagban alig több, mint 3000-3500 LE jön lényenként. Ez olyannyira kevés, hogy még két lényt kipréselve (közben egy óra várakozás) sem elég arra, hogy az ember egy magasabb szakértelmet, vagy tulajdonságot egy ponttal megnöveljen, hanem ezek után még tovább kell vadásznia, hogy érjen egyáltalán valamit.

Ez a probléma ráadásul a szintlépések után tovább erősödik, mert 33-35. szinten már szinte mindenkinek 100-as környékén vannak a vezető tulajdonságai, aminek fejlesztése ugye minimálisan 10e LE befektetést igényel. Így könnyedén előfordulhat - különösen ha a befogott lények kisebbek vagy aprók - már három lény sem ér semmit fejlesztés szempontjából.

(Hozzászólásom célja lobbizni, hogy a préselés felmehessen 80-ig, 100-ig, mert most egyáltalán nem teljesíti be eredetileg meghatározott célját, a gyors, nagy mennyiségű lélekenergia szerzést. Jelenleg inkább csak hátráltat, akadályozó tényező, mert a préselés óránkénti várakozásra késztet.)
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.02.11. 15:19:21-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
434. hozzászólás - 2009.02.11. 15:20:50
Én még most sem értem teljesen. Honnan tudjam hogy mikor kell turbózni az elementáris fúziót?
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
435. hozzászólás - 2009.02.11. 15:35:38 (Válasz Szurilo #434 hozzászólására.)
Hát, vagy számon tartod mikor kaptál legutoljára CSP-t, kiszámolod mikor fogsz legközelebb, és aztán mielőtt megint kapnál benyomod rá a turbót, vagy egyszerűen mindíg azon tartod mikor éppen nem csinálsz mást.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
436. hozzászólás - 2009.02.11. 15:38:15 (Válasz Enchanter #435 hozzászólására.)
És azt honnan tudom hogy mikor kaptam legutóbb CSP-t? Gondolom a napi +1 CSP-re gondolsz(3-as fúzió esetén), ha nem akkor végképp nem értem
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
437. hozzászólás - 2009.02.11. 16:01:11 (Válasz Szurilo #436 hozzászólására.)
fúzió + turbo for dummies:

0 csp-vel várd meg míg kapsz 1et. ( ilyenkor látszik hogy mikor fogsz kapni )
azt gyorsan használd el és rögtön nézd meg mennyi az az idő ami alatt újat kapsz.

ennyi 1 csp termelődési ideje


ezután csináld újra az egészet de turbózott fúzióval és akkor meglátod ilyenkor mennyi idő alatt jön egy csp.

ha ezt egy napra lebontod látni fogod mikor kapsz csp-t
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 8.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
438. hozzászólás - 2009.02.11. 16:46:26 (Válasz Mortimer #433 hozzászólására.)
Mortimer - mar nem kell egy orat varakozni.

A sajtolas maximumanak emelese erosen megvaltoztatna a LE mixet, a jelen ertekeket Miklos egyenletek alapjan probalta beloni.

Mivel lathatoan a sajtolas/SM nem vagy/vagy hanem ES alapon megy mindenkinel (legalabbis magasabb szinten), igy igazabol csak annyit ernel ezzel, hogy LE-t injekciozol a jatekba. Mindenkinek.

39. szinten mar ~3000-~6500 kozott mozog a sajtbol nyert LE, igy azert mar lehet 20K korul sajtolni 3-4 allatbol rovid ido alatt (osko, CSP, vagy szaki segitsegevel).
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
439. hozzászólás - 2009.02.11. 17:05:03 (Válasz Simon #438 hozzászólására.)
Tudom, hogy van rövidítési lehetőség.

Igen, a spektrálist is nézem, ezért is különösen keveslem.

Az zavar igazándiból, hogy 4-5 vadászatból, 20 perc alatt szerzek 4000-et, másiknál pedig 1 órás várakozással érem el ugyanezt. Fogd fel gyorsításnak
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szakértelmek
440. hozzászólás - 2009.02.12. 00:02:38 (Válasz Mortimer #439 hozzászólására.)
hát ez nekem magas. most tényleg azon próblémázol hogy 1 CSP-ért(amivel befogod az állatot)"csa4-5 CSP-nyi LE-t kapsz?nem t'om ez nekem még mindig jó üzletnek tűnik habár drága kifejleszteni de relatíve gyorsan megtérül és az is biztos hogy agy táp így mindenkinek megéri(bár én is örülnék ha többet kapnék érte de szerintem ez is bőven elég ahhoz képest hogy egy vadászatból mennyit lehet kihozni)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője