Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
41. hozzászólás - 2009.11.18. 19:36:41
A jelenlegi rendszer igen is jó, nem kell piszkálni. Mindenki döntse el mit akar, lassan fejlődni vagy rohanni előre? Mindegyiknek megvan a maga előnye The choice is yours
Magas szinten igen jól jön (kell) a VF, hisz 7 szinttel magasabb karakter is tud támadni, ami 7 szinttel erősebb tárgyakat jelent és azt hiszem nem kell ecsetelnem ez mekkora előny!
Szóval nem igen lenne jó, ha pont a magasabb szintű karakter kapna valami bónuszt a támadáskor, már így is igen sok előnyben részesül


Mortimer:
azért ezt cáfolnám, egy jó pók simán elver egy VF-est (bár a pókok is lehetnek VF-sek )!
Pontszám: 7.78
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
42. hozzászólás - 2009.11.18. 19:39:07 (Válasz Mortimer #39 hozzászólására.)
Akkor en felkeszulok a lehetetlenre, mert bizony szingularis nelkul fogom megcsinalni a 40TP-s kuldetest.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 4.57
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
43. hozzászólás - 2009.11.18. 19:40:06
Aki nem vette észre aznap amikor bekerült a VF, hogy kelleni fog a bajnoki viadalhoz, az nem ezt a játékot játsza. (természetesen enm a fölső 1-2 kategória)

Rengetegen csak a bajnokik miatt fejlesztették ki. Egyértelműen maradjon, ahogy van. Ezzel bárki szerezhet bajnokit, ha jól játszik mellé.

Nekem maxos VFem van természetesen, 2 karimmal összesen 12 bajnoki medállal. Itt nem úgy kell elképzelni, hogy nincs senki más a légüres térben, csak nem VFes sima emberek ellen megyek, hanem ugyanúgy vérpró VFező arcokkal kell megküzdeni.
Pontszám: 6.62
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
44. hozzászólás - 2009.11.18. 19:42:12 (Válasz Moderator #42 hozzászólására.)
Ez nem lesz nehéz csak próbáld 60. szint környékén teljesíteni és egycsapásra megoldódik a lehetetlen
Pontszám: 6.16
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
45. hozzászólás - 2009.11.18. 19:45:07 (Válasz Yasmina #41 hozzászólására.)
Idézet: Yasmina - 2009.11.18. 19:36:41
A jelenlegi rendszer igen is jó, nem kell piszkálni. Mindenki döntse el mit akar, lassan fejlődni vagy rohanni előre? Mindegyiknek megvan a maga előnye The choice is yours


Ha valaki 30-40. szint környékén (vagy előbb, nem tudom hol válik általánossá a VF) úgy dönt, hogy ő nem szeretne VF-fel játszani, akkor neki marad valami élvezet a játékban most? A napi pár óra vadászat nem az. (Az nem választási lehetőség, hogy vagy ez vagy a halál.)

Kundi:

Rengetegen csak a bajnokik miatt fejlesztették ki. Egyértelműen maradjon, ahogy van. Ezzel bárki szerezhet bajnokit, ha jól játszik mellé.


Aki most fejleszti ki a VF-et annak valami esélye bajnokit nyerni? Kb annyi, mint 5-ös lottót.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.76
népszerűDiMehrFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
46. hozzászólás - 2009.11.18. 19:45:10
Én valamit nem értek. Ennyire nagy baj lenne a VF? Megjegyzem, extrém brutális szerzett LE-vel rendelkező karik nem VF-eznek, viszont brutálisan el vannak szálva a szintjüktől - ez nem baj? Ne mondja nekem senki, hogy az teljesen normális, hogy valakinek LVL40 körül 12 milla szertett LE-je van...

Mint ahogy azt se, hogy bajnokit csak VF-esek nyernek. Csak mert ahány több bajnoki medálos karit én látok, azok közül egyik sem vadászik!

A VF-el nincs baj, ha meg valaki a bajnoki miatt rinyál, az inkább forszírozhatná az erősség alapú csoportosítást a szint alapú helyett...

Nekem van VF-es karim is és nem sokkal erősebb a szintátlagnál, ráadásul a portyázóktól meg messze-messze gyengébb. Van sok nem olyan jó játékos, akiket el lehet verni még VF nélkül is, meg portyára kihegyezetlenül is. Ez tény. De ennek semmi köze a VF-hez:P
Pontszám: 6.86
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
47. hozzászólás - 2009.11.18. 19:48:06 (Válasz DiMehr #46 hozzászólására.)
Idézet: DiMehr - 2009.11.18. 19:45:10
Én valamit nem értek. Ennyire nagy baj lenne a VF? Megjegyzem, extrém brutális szerzett LE-vel rendelkező karik nem VF-eznek, viszont brutálisan el vannak szálva a szintjüktől - ez nem baj? Ne mondja nekem senki, hogy az teljesen normális, hogy valakinek LVL40 körül 12 milla szertett LE-je van...


Én mondom, teljesen az
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.18
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
48. hozzászólás - 2009.11.18. 19:54:12 (Válasz Ricardo #45 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.18. 19:45:07
Kundi:

Rengetegen csak a bajnokik miatt fejlesztették ki. Egyértelműen maradjon, ahogy van. Ezzel bárki szerezhet bajnokit, ha jól játszik mellé.


Aki most fejleszti ki a VF-et annak valami esélye bajnokit nyerni? Kb annyi, mint 5-ös lottót.


Erre kérdéssel felelnék, ha nem fejleszti ki akkor mennyi esélye van?
Ill hangsúlyos az, hogy jól kell játszani.
Pontszám: 8.49
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
49. hozzászólás - 2009.11.18. 19:57:00 (Válasz Ricardo #45 hozzászólására.)
Ricardo, ha mindenkitől elveszed, akkor még többnek nem marad, az nem lesz gond?
Ha mindössze az lesz a játékélmény, hogy fejleszd te is hat szinttel lejjebbivel az állatodat, meg szívjál el tőle LE-t, az mitől jobb?

Aki normál fejlődéssel akar fejlődni, az meg is teheti, LE-re erőtől függetlenül lehet és kell vigyázni. És valószínűleg nem egyedül fog normál tempóban fejlődni, azért meg lehet nézni minden szint TOPszerinti második felét.

Egyébként megnéztem a KH-t mindenkinek "követelő" topicot, én nem látok benne VF tolongókat, úgy őszintén 90 %-ban a TOP megbeszélgette a dolgokat magában.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.18. 19:57:33-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.49
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
50. hozzászólás - 2009.11.18. 20:00:19 (Válasz Ricardo #45 hozzászólására.)
Ha valaki 30-40. szint környékén (vagy előbb, nem tudom hol válik általánossá a VF) úgy dönt, hogy ő nem szeretne VF-fel játszani, akkor neki marad valami élvezet a játékban most? A napi pár óra vadászat nem az. (Az nem választási lehetőség, hogy vagy ez vagy a halál.)


Miért lenne halál? Ja, mert valaki lusta taktikázni?!
Számtalan olyan szakértelem van aminek az idő előtti kifejlesztése piszkos nagy előnyt ad (had ne soroljam fel őket), természetesen igen jól kell taktikázni és ehhez jól felépített stratégia kell. Na ez az igazi kihívás
Pontszám: 6.15
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
51. hozzászólás - 2009.11.18. 20:04:14 (Válasz Darah #32 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.11.18. 19:17:00
Mortimer, ez csúsztatás, nem kicsit.
Attól, hogy VF nem lenne, szingu még lenne, és a TOP ugyanúgy eltépett volna szintben, mint ahogy eltépett, és ugyanúgy nem lett volna kit ütniük, ahogyan nem is volt.


Van igazság abban amit Mortimer ír. Én is nullás szingulárissal mentem amíg meg nem jelent a KH, és akkor olyan 8-10. voltam a toplistán. Ellépésnek nem nevezném, de azt mutatja, hogy nullás szingulárissal, normálisan, odafigyelve játszva azért az élbolyban lehetett lenni.

Én pontosan azért nem növeltem a szingulárist, mert általában volt cépontom.
Aztán befékeztek a környékemen a karik (VF) és ott álltam célpontok nélkül. Ekkor jött a KH és hozzájuk már fejlesztettem a szakértelmet, mert akkor már mindegy volt.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 8.71
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
52. hozzászólás - 2009.11.18. 20:09:27 (Válasz bonca #51 hozzászólására.)
Bonca, elég spec helyzetben ért téged mind a KH, mind a VF.
De dönthettél volna úgy is, hogy nem szingu, hanem VF, és a tetején maradtál volna a leszakadó szinteknek.

De a KH-t mindenképp elhúzták volna előled, ha te nem szinguzol, és ez nem a VF-nek köszönhető.

Sehol nem volt még a VF, amikor a TOP-nak már bőven portyaproblémái voltak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.48
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
53. hozzászólás - 2009.11.18. 20:09:40 (Válasz bonca #51 hozzászólására.)
A mezőny szétszakadásának egy részéről egyébként nem a VF tehet, hanem egyéb, CSP vesztést okozó dolgok, amelyeket van aki használ, van aki nem. Aki rendszeresen megtámad büntetővel (földanya, traumusz stb.) rendelkező embert és nyer, az aukciós házban dolgozik, őskő helyett CSP-ből gyorsít az idővel menthetetlenül le fog maradni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.37
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
54. hozzászólás - 2009.11.18. 20:14:57 (Válasz Mortimer #53 hozzászólására.)
Mi ez a lemaradás para? Egy csomóan "maradnek le" azért, mert nem költik el pl az összes csp-t. Rendszeresen túlcsordulnak stb. Le kellene már szakadni arról a nézőpontról, hogy mindenki optimálisan akar játszani. Legfőképp azért, mert már maga a feltételezés is butaság.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.65
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
55. hozzászólás - 2009.11.18. 20:36:35
Idézet: Ariel - 2009.11.18. 18:54:32
Miklós, én konkrétan azzal sem vagyok tisztában, hogy mi volt a célja a VF-nek, illetve, hogy szerinted elérte-e a célját, vagy valami teljesen más sült ki belőle?


A VF egy játékos igényre válaszul jött létre. Nagyon sok játékos nehezményezte, hogy ahogy lépi a szinteket, erősségben egyre inkább elmarad a többi játékoshoz képest, és egyre reménytelenebb a helyzete, ez ellen nem tehet semmit. Ezenkívül, akkor volt egy óriási nyomás rajtam az elöl rohanó játékosok részéről, hogy már megint újabb épületek, újabb szakértelmek, újabb tennivalók kellenek, mert unatkoznak. Az új célok új mechanizmust, új taktikázási lehetőséget jelentettek, ez az egyik statisztikát, a TP módosította. És igen, egyfajta lassítás is lehetett volna. A táp faktor rész már akkor is látszott, de úgy gondoltuk, a hátrány is hatalmas: lassabb fejlődés, ritkábban vehetsz új cuccokat, nehezebben haladsz az epikussal stb.

Visszatekintve, a VF egyike volt a kevés nem kellően átgondolt fejlesztéseknek. Ugyan az elsődleges célját teljesítette, de ugyanígy erős karakterek is kifejleszthették, még erősebbé válva, ez nem volt cél. Az élmezőnyt nem lassította, mert ők a szintverseny miatt nem fejlesztették ki, viszont növelte a különbséget a játékosok között, ez leginkább a kisebb népességű világon (V3) látszik. Lassításra az átlag játékosoknál nincs szükség, a tervezett sebességgel haladnak. Aki nincs élmezőnyben, azt nem érdekli a lassabb fejlődés, csak a táp részét nézi. Maga a szakértelem nem lett volna rossz, de a bónusz amit ad, túlzó. Az 50% helyett elég lett volna 20%.

A topicot nem azért indítottam, mert most hasraütésszerű változást akarok, hanem mert régóta nagyon sok jó játékos mondja, hogy a VF jelenlegi formájában hosszú távon problémákat fog okozni. Túlzottan széthúzódik a játékos mezőny, és idővel túl nagy különbség lehet azonos szintű játékosok között. Lehet okoskodni, hogy ezeket a dolgokat miért nem láttuk előre már a VF berakásakor. Röviden szólva, ha képes lennék mindennek a következményeit előre látni és kiszámítani, megjósolni a játékosok viselkedését, akkor én lennék Hari Sheldon, a pszichohistória feltalálója. De sajnos nem vagyok mindenható.

Egyébként a VFfel igazándiból nem lenne semmi baj, ha mindenkinek meglenne. És igen, a top játékosokon kívül, akik az első helyért versenyeznek, gyakorlatilag mindenkinek érdemes kifejlesztenie. Szóval lehet, hogy végső soron ez csak az élen levőknek a problémája, akik látják, hogy mögöttük mindenki kifejleszti a VF-et, és így elmarad a látóhatár mögött az utolsó támadható kari is. (gptp "a top játékosok más játékot játszanak" label). ... De épp erről szól a topic, hogy leirjátok, mit gondoltok erről.
Pontszám: 9.17
népszerűLújzi04Férfi
Végzetúr mester
294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
56. hozzászólás - 2009.11.18. 20:47:14
Jó ez így, ahogy van. Mindenki eldöntheti, hogy kifejleszti-e vagy sem.
Pontszám: 7.30
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
57. hozzászólás - 2009.11.18. 20:50:28 (Válasz Miklós #55 hozzászólására.)
Tökéletes a meglátásod, levezetésed. Kérdés: amikor fél évvel ezelőtt mondtuk, hogy gáz lesz belőle, akkor miért nem gondolkodtál ezen?

Szerintem egyébként az egészet úgy lehetne megoldani, ha az egész tapasztalati szint dolgot kivennétek a fenébe a játékból, és a karaktereket a FELHASZNÁLT LE alapján rangsorolnátok. Persze ez most senkinek sem fog tetszeni, várom a lepontozást, de szerintem csakis ennek volna értelme, a többi toldozás, foltozás.

50. szintű, aki X milliót költött eddig a karakterére
40. szintű aki 0,95X milliót költott, stb.

Természetesen a taktikai elemek kevésbé fognak számítani, és sokkal nehezebb lesz olyan karaktert "csinálni", aki 99 %-ban nyer mindenki ellen, de azért nem mindegy, hogy az x milliómat milyen baromságokra költöm el, ergó lenne tagozódás rendesen.
Ja és emellett megoldódna az a probléma is, hogy szétszakad a mezőny, mert senkinek nem lesz érdeke kevesebb LE-t a karijára költeni, mert igaz hogy gyengébb ellenfelek ellen kell harcolnia, de ő is gyengül.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 2.94
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
58. hozzászólás - 2009.11.18. 20:51:41 (Válasz Miklós #55 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.18. 20:36:35

Egyébként a VFfel igazándiból nem lenne semmi baj, ha mindenkinek meglenne. És igen, a top játékosokon kívül, akik az első helyért versenyeznek, gyakorlatilag mindenkinek érdemes kifejlesztenie. Szóval lehet, hogy végső soron ez csak az élen levőknek a problémája, akik látják, hogy mögöttük mindenki kifejleszti a VF-et, és így elmarad a látóhatár mögött az utolsó támadható kari is. (gptp "a top játékosok más játékot játszanak" label). ... De épp erről szól a topic, hogy leirjátok, mit gondoltok erről.


Es le is irtad a lenyeget...
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 8.93
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
59. hozzászólás - 2009.11.18. 20:53:04 (Válasz PottomPanna #11 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2009.11.18. 18:37:57
Ha lehet szóljon olyan a vf-reform mellett, aki kifejlesztette a szakit.


Kérlek!

Nekem maxolt VFem van (turbóval persze), mert néha a küldetések miatt elvadászgatok, térkapuzni is szoktam poénból, ilyenkor jól jön ha nem ömlik rám a tp, jó lesz annak a fele is.

Viszont nagyon aggasztónak találom azt a jelenséget hogy a maxolt VF egyre elterjedtebb lesz, ugyanis minél előbb felejti el a nép azt a hajmeresztő bölcsességet (ugye sokáig ez volt a mantra) hogy "a VF öngyilkosság", és minél előbb fejlesztik ki ők is, annál hamarabb kezdik el rontani a boltomat, rosszabb esetben még le is csapkodnak vagy 6 szintről.

Éppen ezért - természetesen én is kizárólag a játékegyensúlyt, illetve a többség javát szemelőtt tartva - követelem hogy azonnal töröljék a VFet.

Vesszen a VF!

(Remélem senki nem veszi a fentieket komolyan, köszike)
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 6.82
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
60. hozzászólás - 2009.11.18. 20:54:44 (Válasz Moderator #58 hozzászólására.)
Ha van szingu, miért ne lehetne vf is?
A Vf mutat ra valamire, azt fogtuk be bűnbaknak, de valójában nem ott van a hiba forrása, hanem az extrém (jelentős, nem laza +50%-os...) szinten belüli teljesítményből, tök mindegy ezt mivel éri el valaki...
A hozzászólást Birka módosította 2009.11.18. 20:55:45-kor
Pontszám: 6.44
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!