Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
21. hozzászólás - 2009.11.18. 19:01:22 (Válasz Prisma #20 hozzászólására.)
Tök egyértelműen 1-es, maradjon ahogy van, 1/2 év után nem szabad nyúlni a VF-hez, max azt a tendenciát tompítani, amit kialakítottak extrém taktikák... (Vf, szingu, pók stb...)
Pontszám: 5.82
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
22. hozzászólás - 2009.11.18. 19:03:51 (Válasz Birka #15 hozzászólására.)
Én is hagynám úgy, ahogy van. Ennek több oka is van:
1.: Utólag korrigálni nem szerencsés. Láttuk már számtalan helyzetben.
2.: Bajnoki: A vf előtt többnyire pókok nyerték a bajnokikat (Leszámítva a legfelső kategóriákat). Ez most ugyanígy van, minden kategóriára jut legalább 1 pók. Csak a vf-eseknek kisebb a hátrányuk. A vf előtt is sokan írtak már a bajnoki átalakításával kapcsolatban.
3.: Ezt a hozzáállást (Fúj, vf-es, több le-t szerez egy szinten, és elver) alkalmazhatnánk a szingulárisra is: fúj, szingulárisos, előbb lép szintet, előbb lesznek új tárgyai, és elver 5 szinttel feljebbről.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 8.87
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
23. hozzászólás - 2009.11.18. 19:04:10 (Válasz Ariel #18 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.18. 18:54:32

Mi volt a célja?
1- hogy a szintjükön gyengébb karakterek ezzel lemaradhassanak az őket folyamatosan támadóktól és lélegzethez jussanak?
2- hogy az élen állók be tudjanak fékezni, hogy ismét legyen portyacélpontjuk?
3- hogy aki kifejleszti az laposra verhesse a portyasugarában azokat akiknek nincs?
4- hogy lassuljon a játék és ne rohanjanak előre az emberek?
5- hogy megduplázódjon szintenként a LE/TP arány?
6- hogy a pókok is kapjanak kihívást?
7- hogy nehezebbé váljanak az epikusok?
8- hogy a bajnoki viadalokat ugyan az a tucatnyi ember nyerje?


AZ 1-es, 2-es és 4-es ponttal szerintem tökéletesen vázoltad, hogy eredetileg mit is szerettek volna elérni a VF-fel a fejlesztők.
Az 5-ös pont az az egyszerű evidencia, ami miatt midnenki aki kicsit is számolt azonnal kifejlesztette amint tudta (kivéve top, ott mások a motivációk).
A 6-es és 7-es pont további jótékony hatások, melyek val.szeg előre nem voltak kalkulálva.
Míg a 3-as és 8-as pont valóban negatív következmény. Azonban ez a jelenség eddig is ismert volt (aki nem fejleszti a spektrálist, vagy a csapdát -és nem portyakari- az gyengének számított, míg a bajnokikat eddig is tucatnyi ("pók") között lehetett szétosztani. Itt megint nem csak top szemüveggel kell nézni a problémát. Nyilvánvaló hogy az első 25-50 embert egészen más problémák gyötrik, mint a többi párezret, ezt el kell fogadni fordítva is.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.27
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
24. hozzászólás - 2009.11.18. 19:05:14 (Válasz PottomPanna #11 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2009.11.18. 18:37:57
már várom Ricardo kristálygömbjét mikor butitják le...


No no .. Én nem várom.

Idézet: PottomPanna - 2009.11.18. 18:37:57
Az persze nem gond, hogy a top a KH-n szedte meg magát, mert ne mondja senki sem, ha ott "igazi" játékosok lennének, azokból is ennyit vernének ki.


De, ez is gond, csak ezzel nem hajlandó Miklós foglalkozni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.84
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
25. hozzászólás - 2009.11.18. 19:07:04
Birka: bajnokit valóban meg kellene reformálni, de ez egészen más tészta.
Viszont mivel úgy tűnik más játékot játszunk azértkérdezd meg azokat a többszörös (mondjuk x>5) bajnokokat mennyi köze volt a bajnoki címeknek a VF-hez. Mivel a szövim kifejezetten ebben erős van erről némi fogalmam: nagyjából semmennyirre. (lásd Pietrus írása)
A hozzászólást Aurri módosította 2009.11.18. 19:10:19-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.89
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
26. hozzászólás - 2009.11.18. 19:09:17 (Válasz Ricardo #24 hozzászólására.)
A KH léte és a VF szorosan összefügg. Ha nem lenne VF, nem lenne KH sem. Ha nincsenek portyacélpontok a játék maga válik értelmetlenné, hiszen nem lehet állatokat fejleszteni/moráljukat karban tartani, küldetéseket csinálni, lélekszívást használni, stb. azaz ha a portyapontjaidat azért nem tudod elhasználni, mert nincs kire, akkor a játék maga bukik meg.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.23
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
27. hozzászólás - 2009.11.18. 19:10:43 (Válasz Birka #15 hozzászólására.)
Es ujra elerkeztunk ahhoz, hogy miert is nez ki meg mindig egy beta verzionak a jatek. Nem az az alapveto hiba esetleg, hogy alsobb szinteken alapbol tul gyorsan fejlodnek a karaketerek plane azok akik vadasznak? Ennel fogva aki koran kezdte es nemfogta kicsit vissza magat(barmilyen teren barmilyen modszerrel) az most ott unatkozik elol a magas szinteken? Nem az a gond, amit mar rengetegen rengetegszer elmondtak mindenfele forumon, hogy a haborus rendszer a kvizrendszer, a bajnoki az amit megkellene reformalni? Es meg sorolhatnam. Masodszor meg amit soha nemfogok megerteni ebben jatekban: miert beszel mindenki arrol hogy igy meg ugy lefog maradni es akkor sebezhetobb lesz, meghogy aki halad az hamarabb megkapja a jobb cuccokat es az ujabb fejleszteseket??? Ez valami veges verseny vagy kielezett harc amiben ha en mondjuk 3 vagy tobb honappal kesobb erek oda mint mas akkor jaj de szar lesz nekem? Aki gyorsabban fejlodik es halad az elhuz mellettem en pedig jatszom es erosodok a szintemen ahol vagyok. Mifele hatranyom szarmazik nekem ebbol?JOnnek ujabb jatokosok akik felernek az en szintemre azokkal ugyanugy csatazok esatobbi. A kalandoknal pedig boven lehet valogatni, melyik az amihez mar megvan az adott szakim esatobbi, ottvan a wikin minden. Meglehet kerdezni itt a forum esatobbi. Ugyan mar ezek ures kifogasok, a VF ugy jo ahogy van, nem kotelezo hasznalni. Vagy pedig ha nemtetszik el is lehet felejteni tudtommal. Habar egy maxra huzot vf-et mar necces:)
Bocs ha offoltam esetleg, de ez mar kikivankozott.
Pontszám: 6.05
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
28. hozzászólás - 2009.11.18. 19:11:32 (Válasz Mortimer #26 hozzászólására.)
Én nem használok VF-et, nem igazán férek oda KH-hoz. Abban az ütemben szeretném ezt a játékot játszani, ahogyan az az elején ki lett találva. Emiatt én kapom a legkevesebb tápot? Hát ez milyen már?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.07
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
29. hozzászólás - 2009.11.18. 19:13:31 (Válasz Ricardo #28 hozzászólására.)
Sokszor leírtam már: te napi 5 CSP-t ellősz aukciós házra, amióta csak megjelent a játékban. Azaz te napi 45 CSP-ből gazdálkodsz, míg a toplista eleje 50-nel, és ennek megfelelő TP mennyiséggel.

Így nem is fogsz soha odaférni hozzájuk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.78
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
30. hozzászólás - 2009.11.18. 19:15:59
Szerintem a manakonstrukció sokkal problémásabb
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.78
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
31. hozzászólás - 2009.11.18. 19:16:43
Morti...tévedsz...a KH-t nem *csak* a VF hívta életre...

A VF eredetileg a top játékosoknak lett berakva, így lassítva a szintlépéseket, hogy levegőhöz jussanak Miklósék...
De nem így alakult...

Anno amikor bejött (április környékén azt hiszem), annyira le volt gyengülve a karakterem, hogy Cyron-ék tollaslabdának használtak...voltak viták anno a TGy fórumon, hogy jó vagy nem...érdemes-e kifejleszteni vagy nem?

Én anno amellett döntöttem (nem 2 perc alatt), hogy belevágok...így lemaradok azoktól, akik eddig gyakorlópályának használtak...a maxos VF *és* a jó stratégiának köszönhető 2 bajnoki (július, augusztus).

Innen lehet számolni...(május 11től legalább a júliusi bajnokiig csak manából építettem és minden LE-t a karakterbe forgattam...)

Pontszám: 8.08
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
32. hozzászólás - 2009.11.18. 19:17:00 (Válasz Mortimer #26 hozzászólására.)
Mortimer, ez csúsztatás, nem kicsit.
Attól, hogy VF nem lenne, szingu még lenne, és a TOP ugyanúgy eltépett volna szintben, mint ahogy eltépett, és ugyanúgy nem lett volna kit ütniük, ahogyan nem is volt.
Nem mernék rá megesküdni, hogy mi volt előbb, panasz a nincskireportyáznira, vagy éppen a VF.
Úgyhogy ne tegyük már a KH-ért felelőssé a VF-et, mert ez vicces.

A te tolladból meg arról olvasni, hogy nincs kitől lélekszívni, amikor adott topicban te háborogtál ellene leginkább, hogy attól a szintkülnbség sem véd, elég fura.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.38
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
33. hozzászólás - 2009.11.18. 19:20:24 (Válasz Kaboka #27 hozzászólására.)
Idézet: Kaboka - 2009.11.18. 19:10:43
Ennel fogva aki koran kezdte es nemfogta kicsit vissza magat(barmilyen teren barmilyen modszerrel) az most ott unatkozik elol a magas szinteken?


Nem unalmas, amikor a KH elver reggel 5 csatában 5x
Viszont rámutattál a lényegre. Miért van az büntetve, aki normál sebességgel játszik? Miért van kötelezve mindenki aki szeretne érdemben játszani, hogy VF-ezzen? Miért sírnak a vf-ezök, hogy ők nem érik el a KH-t?

Az egésznek semmi értelme most már nem a VF-el van a baj, az maradjon úgy ahogy van. A bajnoki meg arról szól, hogy ki tud a legerősebb lenni a szintjén, azzal sincs baj, aki bajnok akar lenni az VF-ezzen ennyi... A háború rendszer is erről szól, aki erősebb az bzik

Ha már ballancet (Hercegnő remélem figyel!) akar Miklós, akkor tegyen be egy mechanizmust, ami helyrerántja a dolgokat szépen lassan, és ne a meglévőket piszkálja.
Pontszám: 6.55
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
34. hozzászólás - 2009.11.18. 19:23:23 (Válasz Birka #33 hozzászólására.)
Nem lehet úgy módosítani, hogy újabb gondok ne kerüljenek elő...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.45
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
35. hozzászólás - 2009.11.18. 19:25:10
Maradjon úgy ahogy van...lehet hogy valakinek nem az a célja, bárhogy is lett kitalálva a játék, hogy előre rohanjon, úgyis tudja mi van ott, hanem hogy élvezni tudja a játékot.
VF forever!
Hiéna-ZP

Pontszám: 7.84
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
36. hozzászólás - 2009.11.18. 19:26:24 (Válasz Birka #33 hozzászólására.)
Nincs büntetve, ő nem azt az utat választotta mint mások. Igen, talán gyengébb is lesz., de ezért nehogymár az erősebbeket kelljen legyengíteni...
Hiéna-ZP

Pontszám: 7.84
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
37. hozzászólás - 2009.11.18. 19:26:59 (Válasz Mortimer #29 hozzászólására.)
Mivel én szinte csak magasabb szintű karaktereket ütök (sokszor akár 6-8 szinttel magasabbakat) és általában 100% támadhatóságon (vadásznak pár órát előtte) ezért én portyából pótolom szerintem a tp mennyiséget. Mindamellett azzal is kitö*ölhetném a seggem, ha 1 vagy 2 szinttel magasabb lennék és annyit látnék a KH-ból, hogy 3 szinttel magasabbról 1-2% ép-n lerabolnak, hogy azt később a legmagasabb szintűeknek adhassák.

A KH nem ennek a topicnak a témája, de alapvetően ugyanaz a baj vele, mint a VF-fel. Miért kell azt büntetni, aki normális tempóban akar játszani? Vagy rohannom kell vagy helyben topognom ahhoz, hogy felvehessem a többi karakterrel a versenyt? Miért?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.70
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
38. hozzászólás - 2009.11.18. 19:28:39
Én nem igazán hallottam még VF-est aki sírt volna hogy nem éri el a KH-t...egyedül Ricardot szoktam látni hogy ő szívesen ütné őket, de mint pár hsz-el ezelőtt írta, ő sem VF-ezik.
Hiéna-ZP

Pontszám: 7.06
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
39. hozzászólás - 2009.11.18. 19:30:28 (Válasz Ricardo #37 hozzászólására.)
Én normális tempóban játszom: 10-es szingulárisom egyszer, egy napig volt, amíg megcsináltam a 40 TP-s küldetést (anélkül lehetetlen). Utána következőnél egyből felejtettem is le (szintén küldetés). És így vagyok a toplista első lapján, egyik legmagasabb tul. összeggel.

Szóval nekem ne mondja senki, hogy a KH-hoz csak szingulárison keresztül lehet odajutni, mert ez tényszerűen nem igaz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.56
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
40. hozzászólás - 2009.11.18. 19:33:25 (Válasz Szabinho #38 hozzászólására.)
Jah. Úgy tűnik ezt a végzetúr nevű játékot én képzelem el teljesen máshogy, mint a normális játékosok. (Lehet nem véletlen a 100% fertőzöttség sem.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.84
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!